Beste wijn bij slijterij Bottelier CD Normaal te koop in Splo 'Het trainen kost me steeds meer moeite' Holtens Nieuwsblad 9 Open huis van nieuw pand Nido Universal Wijn Twee tienen voor Franse landwijn Rijbewijs ingevorderd Oorlogsherinneringen i 1 HOLTEN - Slijterij de Bottelier Vruggink heeft de beste wijn van Nederland in huis. Dat is boven tafel gekomen bij een onderzoek van de Consumentenbond. Dinsdag 20 mei 2008 HOLTEN - Holtenaren zijn don derdag 22 mei om 18.00 uur hartelijk welkom om een kijkje te nemen bij Nido Universal aan de Handelsweg 8 op Vlet- gaarsmaten. Nido maakt onder meer sneeuwschuivers en is in veel landen bekend. Het bedrijf was jarenlang gevestigd op de Kol, maar heeft daar de fabriek sinds juni vorig jaar gesloten. Inmid dels zit Nido aan de Handels weg en opent het Holtense be drijf de deuren voor zijn relaties en bewoners van Holten. De Caves Dalbret Cabernet Merlot van Bottelier Vruggink scoorde in het rapport van de Ibond tweemaal een tien. Eige naar Jan Vruggink van de Botte lier is uiteraard in zijn sas met de onderscheiding die rond de I pinksteren publiekelijk bekend I werd. Een echte prijs in de zin van een beker of oorkonde zat er niet aan vast, maar de positieve publiciteit is voor Vruggink mis schien nog wel belangrijker. "De Consumentenbond maakt ieder jaar een wijngids waarvoor een onafhankelijk panel van vinolo gen 500 wijnen testen op smaak en de verhouding prijs-kwaliteit. Onze Caves Dalbret Cabernet Merlot kreeg voor beide onder delen het rapportcijfer 10", al dus een blije Vruggink die de succesvolle wijn al jaren in de verkoop heeft als huiswijn. "Het is een mooie Franse landwijn die heei makkelijk drinkbaar is." De wijnexperts van de Consu mentenbond testten de wijnen niet alleen op smaak, maar lie ten ze ook in het laboratorium onderzoeken, "Ze hebben on derzocht of er ook een teveel aan sulfiet in zit. Daar krijg je hoofd pijn van", weet Vruggink die de winnende wijn bijna niet meer aan kan slepen, omdat wijniief- hebbers vanuit de hele regio naar zijn zaak komen. "Vanuit de hele omgeving komen ze hier naar toe", zegt Vruggink. "Ik verkoop pallets vol van deze wijn. Normaal kost een fles 4,89 euro, maar ik heb ze al een tijdje in de aanbieding voor 9,95 euro per drie flessen." Zelf drinkt Vruggink de rode Caves Dalbret Cabernet Merlot niet zo vaak. "Ik drink liever witte wijn. Voor al de Cancerre en de Poullij Fumé vind ik lekker." De zaak van Vruggink is al jaren gevestigd aan de Stationsstraat. Het pand stamt uit 1912 en van af 1933 runt de familie van Vrug gink er een slijterij, al maakte die in de beginjaren nog onderdeel uit van het café. "Vroeger werd er vanuit het café verkocht. Het was een café met volledige ver gunning. Het bordje hangt er nog steeds", aldus Vruggink die dertig geleden afstudeerde als vinoloog. De Bottelier is een franchise-ondememing die in Nederland zo'n 150 slijterijen telt. "Het is een soort franchise, maar als ondernemer ben je wel een stuk vrijer." HOLTEN - Een rijbewijs van een automobilist is ingevorderd in verband met rijden onder in vloed. Een 25-jarige automobi list uit Holten werd vrijdag 9 roei om om 00.30 uur op de Oranjestraat in Holten gecon troleerd op het gebruik van al cohol. De blaastest wees uit dat de man teveel had gedronken. Hij blies 1,45 promille. Zijn rij bewijs werd ingevorderd. ESPELO - De nieuwe cd van Normaal ligt vlak voor het begin van de Veldtocht 2008 in de winkels. De band heeft de laatste jaren niet stilgezeten en veel getoerd door Nederland met zelfs enke le shows in Canada en Dene marken. De laatste jaren starten ze steeds met een theatertour in de eerste vier maanden van het jaar en een tententour (veld tocht) in de maanden mei tot en met september. Sinds 2007 zijn er, tijdens de theatertours en veldtochten, veel nieuwe nummers ge speeld. Deze nummers zijn de afgelopen weken pas voor het eerst op plaat gezet: waaruit de toepasselijke titel: NI-JE NRS (Nieuwe nummers) is ontstaan. De cd bevat maar liefst zestien nummers die door verschillen de bandleden zijn geschreven en behoorlijk uiteen lopen qua genre. Veel van deze nummers zullen ook gespeeld worden tij dens het optreden van Nonnaal in Espelo op zondag 8 juni. Dit betreft het enige feestten toptreden van Bennie Jolink en co. in deze regio. Meer informa tie over dit optreden en voor verkoop op www.espelo.nl De nieuwe cd ligt waarschijnlijk de week daarvoor in de winkels, maar is zondag 8 juni uiteraard in Splo te koop. HOLTEN - De Consumentenbond heeft de Franse landwijn Caves Dalbret Cabernet Merlot van slijterij De Bottelier bekroond met twee tienen. Eigenaar Jan Vruggink van de slijterij is behoorlijk trots op dit resultaat. foto: sander scheperman Deel 2 DOOR: KAREL VAN RI|N Ik had het koud en bovendien had ik wintervingers en winter tenen. Mijn tenen en vingers waren ge zwollen, en ik schaamde mij op school, omdat niemand anders strompelend naar school kwam van de pijn. Alleen ik. Ik begreep het niet, dat ik de enige was. Er was gelukkig nie mand die me er mee plaagde. Misschien had iedereen wel iets. "Kalkgebrek en slechte bloedsomloop", zei onze huis dokter en ik kreeg staalpillen voorgeschreven en nog wat ta bletten. Op school brandde toch nog een kachel en het werd dan een beetje warm, maar dan begon nen mijn voeten te zwellen, en verschrikkelijk te jeuken. Ik trapte dan heel omzichtig mijn schoenen uit, dat luchtte op, maar even later begonnen mijn voeten weer vreselijk te jeuken. Ik heb het nooit iemand verteld. Alleen mijn ouders wisten het. Of het door de medicijnen kwam weet ik niet, maar lang zaam verdwenen mijn klach ten, Wat bleef was de honger. Ik had nog een broer, die in 1941 op 20-jarige leeftijd over leed aan tuberculose. Ik was stapelgek op hem, al was het al leen al, omdat hij altijd zo aar dig was voor zijn broertje en omdat hij zo mooi op zijn mondharmonica kon spelen. Mijn zuster kon heel mooi zin gen en zij speelde binnen twee weken de mooiste melodietjes op haar mandoline. Mijn broer en mijn zuster waren eigenlijk mijn half-broer en zus ter. Hun moeder was, toen zij nog kinderen waren, net als later haar zoon, overleden aan de zelfde ziekte. Uit het tweede huwelijk van mijn vader ben ik geboren. Mijn moeder hield van mijn broer en zus alsof het haar eigen kinde ren waren, en de liefde was we derzijds. Ik heb haar verdriet ge zien toen mijn broer overleed. Het bleef koud en er was nog nauwelijks brandstof om het potkacheltje te stoken. Ik was genezen van mijn winterklach- ten en dat gaf mij toch weer wat energie. "We gaan hout halen", zei ik te gen mijn moeder. Ik zei alleen niet waar. Ze zou het niet goed gevonden hebben. "We" waren mijn vriendjes en ik. We hadden namelijk van anderen gehoord dat er ter hoogte van de Sport - laan, een tankgracht liep, die door de Duitsers was aangelegd om een eventuele invasie van de geallieerden te verhinderen. En.daar was een plek, waar je héél gemakkelijk het spergebied binnen kon komen. En daar was volop hout! We gingen met vier man op pad. Er lag nog steeds sneeuw, dus ik had mijn slee bij me en een lang touw. Mijn vader had een vrije dag en had zijn sneeuwschoenen niet nodig. Veel te groot voor mij, maar met dikke houten zolen. Twee paar sokken aan. Lekker warm! Een uurtje lopen, en we vonden inderdaad de plek. Op andere plaatsen was er geen denken aan, omdat je overal door water zou moeten waden. Hier stond nauwelijks water. We liepen na een poosje door verlaten straten. Mooie villa's. Alle inwoners waren geëva cueerd. We liepen als het ware door een spookstad. We snuffelden in tuinen, von den overal stukken hout, de slee was zeer nuttig. In één tuin was over de hele lengte van de tuin een schitterend hekwerk ge monteerd om rozen te geleiden. Een peuleschil voor ons om dat te slopen. Het veroorzaakte een hels lawaai. We schrokken er zelf van, en opeens hoorden we voetstappen in de straat. Het huis was niet afgesloten. Dat was misschien ons geluk. We renden zo zacht mogelijk naar binnen en verscholen ons ach ter een paar deuren. We hoor den voetstappen in de tuin. Het bleef even stil. I HOLTEN - Hoe goed zijn pres tatie ook was bij het EK triatlon I in Lissabon, voor Marco Rensen II staat het nog steeds vast dat hij na de Triathlon Holten stopt met zijn carrière. I 'ik heb veel leuke wedstrijden gedaan, maar na het NK in Stein I en de Triathlon Holten stop ik ermee. Ik heb er geen zin meer I aan", zegt de 37-jarige Rensen. t "Ik heb nu zestien jaar lang triaüons gedaan, ik zie er geen uitdaging meer in. Ik denk niet dat ik nog genoeg motivatie heb om door te gaan. Ik train nu on geveer vijf uur in de week en om op recreatief niveau goed mee te kunnen doen, moet je mini maal tien uur per week trainen. Dat ik nog zo goed presteer komt omdat ik in al die jaren een basis heb opgebouwd. I Maar het trainen kost me steeds meer moeite. Holten wordt echt Voor Marco Rensen wordt de komende triatlon in Holten zijn laatste wedstrijd. foto: iohan bounk de laatste", aldus Rensen. In Lissabon kwam Rensen in de categorie 35-39 jaar tot een ver dienstelijke 22e plaats in een veld van 104 deelnemers, "ik had nog nooit meegemaakt dat er zoveel mensen aan de start stonden. We stonden eerst in een kooi en toen moesten we het open water in. Het was gelijk dringen en schoppen. Er was een startlijn van tien meter en daar lagen honderd man achter. Maar bij de start lag ik wel voor op. Ik kwam als tiende uit het water in 20.23", aldus Rensen die na de 1500 meter zwemmen 44 kilometer moest fietsen en ten slotte 10 kilometer moest lo pen. "Het fietsen ging over een parcours over de snelweg heen en weer. Het stond als een vlak ke wedstrijd omschreven, maar het was zwaarder dan de Hol- terberg. Toch haalde ik nog een gemiddelde van ruim 36 kilo meter per uur. Ik lag op plek 16, 17 na het fietsen. Het lopen ging voor mijn doen normaal in 41.20, maar er waren nog wat Spanjaarden en Portugezen die me voorbij gingen", aldus Ren sen die finishte in 2.18.15.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9