Holtens Nieuwsblad HMV collecteert voor Anjeractie Holtenaren genieten van jaarlijks bootreisje Holtens Nieuwsblad 5 Tanken zonder te betalen Juffendag Juffen Holterenkschool maken ritje per koets Op vakantie met Rode Kruis BEUSEBERG-Voor het eerst wordt het Beus- ebergs Feest verdeeld over twee weken. Gemeente zoekt creatieve denkers Dinsdag 20 mei 2008 Vogelschieten Beuseberg Het feest zelf wordt gehouden van vrijdag 30 tot en met 31 mei. Maar om het overvolle pro gramma op de vrijdag te ver lichten, wordt het vogelschieten verschoven naar zaterdag 24 mei. "De vrijdagavond zit eigenlijk al overvol met de playbackshow en de revue", legt Harry Ebrecht van buurtvereniging Beuseberg uit. "We hebben het vogelschie ten ook wel op de zaterdag avond gedaan, maar dan is het worden van de Schutterskoning een beetje mosterd na de maal tijd. Want dan loopt het feest immers alweer ten einde." Ook kwam het voor de deelne mers vaak niet goed uit. Harry: "Na het middagprogramma moeten de boeren eerst naar huis om te melken. Daarna moesten ze haast maken om te rug te kunnen zijn en mee te doen." Doordat het vrijdagprogramma al goed gevuld is, blijft het moei lijk dit te combineren met het vogelschieten. Zeker wanneer het schieten uitliep, omdat de vogel niet van zijn stokje wilde vallen. Hierdoor moesten deel nemers soms noodgedwongen de feesttent in- en uitlopen om zowel mee te kunnen doen aan het schieten als niets van het programma in de tent te hoe ven missen. Daarom heeft de buurtvereni ging er nu voor gekozen het vo gelschieten een week eerder te houden. "Voor de winnaar ook veel mooier, want die is dan tij dens het hele feestweekend de Schutterskoning", geeft Harry aan. "Dan wordt de Schutters koning ook gehuldigd met een geschenk". Omdat er zaterdag 24 mei nog geen tent staat op het feestter rein aan de Langstraat, wordt voor het schieten uitgeweken naar het land van de familie Sluiter aan de Kwintenweg. "Daar staat een grote boerderij met een schuur erbij. We heb ben dan alle voorzieningen als water en stroom meteen bij de hand. En je kunt er droog staan." Het eerste schot wordt gelost om 19.30 uur, terwijl de in schrijving een half uur eerder begint. "En het maakt niet uit of het wat later wordt, want we hebben er goed licht bij", zegt Harry. Voor het opvangen van de kogels heeft de buurtvereni ging zelf een opvangbak ge maakt. Frank Agterkamp van Effe Dim men zorgt voor de muziek, zo dat het zeker een gezellig feest gaat worden. Harry: "De prijs uitreikingvan de overige prijzen als het neerschieten van de kop, staart en vleugels wordt dat wel gedaan. Maar de Schuttersko ning wordt een week later bij het begin van het echte feest ge huldigd." HOLTEN - Een 22-jarige man uit Diepenveen werd donder dagavond 15 mei aangehouden omdat hij ervan wordt verdacht een aantal keren te hebben ge tankt zonder deze benzine te betalen. Sinds begin april 2008 was bij een tankstation langs de Al bij Holten een viertal keren getankt zonder dat de getankte benzine was betaald. Uit een ingesteld onderzoek werd duidelijk dat dit werd ge daan door de bestuurder van steeds dezelfde auto. Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huis-aan-butskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingsetf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - De juffen Titia Wagenvoort, Betsie Rensen, Nienke van Wijck en Kim van de Einde van de drie groepen nul, een en twee van de Holterenkschool in Holten werden woensdag 14 mei verrast met een ritje per koets. Zij hadden zelf een juffendag bij de kin derboerderij gehouden voor de kleuters om hun verjaardagen te vieren. Een aantal ouders wilde de juffen extra verrassen met bij zonder vervoer naar de kinderboerderij. Dit lukte erg goed toen Wim Meuleman met zijn paarden en koets kwam voorrijden en hen vroeg in te stappen. Verder werden de juffen verwend met een mooi cadeau van alle kinderen. HOLTEN - Rode Kruis Holten bestaat uit slechts acht perso nen. Dat is weinig. Het bemoei lijkt ook het organiseren van meerdere of uiteenlopende ac tiviteiten per jaar. De stuwende krachten achter de jaarlijkse bootreis zorgen er ook voor dat elk jaar enkele Hol tenaren op vakantie kunnen. Net als de bootreis vormen de zogenaamde vakantieprojecten ervoor dat mensen met een li chamelijke beperking of een so ciaal isolement kunnen genie ten van een weekje vakantie. Weliswaar is het aantal perso nen dat kan genieten van een weekje vakantie in de Valken berg, IJsselvliet, de Paardestal of op de Rode Kruis-boot Henry Dunant beperkt. Toch weet Ro de Kruis Holten elk jaar andere inwoners te vinden die drin gend toe zijn aan een weekje va kantie waarbij medische zorg aanwezig is. Kent men iemand die hiervoor in aanmerking komt? Neem dan contact op mot Jolanda Boode, telefoon 0572-320003. HOLTEN - Een grote groep Hol tenaren maakte afgelopen dins dag 6 mei met Rode Kruis Hol ten een bootreisje. Iedereen die het moeilijk heeft en daardoor niet in staat is zelfstandig een dagje uit te gaan of voor wie een sociaal isolement dreigt, was welkom. Mede door de inzet van vrijwilligers van de EHBO en huisarts in ruste dr. Sijtsema hebben 106 Holtenaren geno ten van een heerlijk dagje varen over het Sneekermeer. Maar al leen met zestien vrijwilligers en een huisarts zijn de touwtjes niet aan elkaar te knopen. Sponsoring is onmisbaar. Al ja ren mag het Rode Kruis gebruik maken van de door de Oad ge sponsorde bus en de door Taxi Aanstoot geleverde rolstoelbus. De gasten betalen een klein be drag voor de hele dag en het Ro de Kruis draagt de verdere kos ten. Enkele dagen na de boot reis ontving de organisatie een lief briefje van een van de gas- Rode Kruis Holten houdt elk jaar een bootreisje. Deze keer over het Sneekermeer. ten. Deze gaste liet weten dat ze genoten heeft. Ze schrijft: "Hoe krijgen jullie tóch zoveel gemo tiveerde en hartelijke vrijwilligjstjers bij elkaar, niets was jullie teveel". Ook via de te lefoon hebben veel gasten na derhand aangegeven dat zij erg genoten hebben van dit dagje uit. Voor de organisatie is het helder: "Dit is waarom we ons jaarlijkse boottocht organiseren en waarom we het nog jaren zullen blijven doen." HOLTEN - De Anjeractie wordt van maandag 19 tot en met za terdag 24 mei gehouden. De Anjeractie is de jaarlijkse col lecteweek van het Prins Bem- hard Cultuurfonds die elk jaar in mei plaatsvindt. Tijdens deze week gaan tiendui zenden collectanten met de col lectebus op pad om een bijdra ge te vragen voor cultuur en na tuurbehoud in Nederland. In Holten zal HMV, de Holtense Muziekverenging, komen col lecteren voor het Anjerfonds. Een deel van de opbrengst komt namelijk rechtstreeks ten goede aan HMV. Tevens kan HMV aanspraak maken op het fonds voor de aanschaf van muziekinstru menten of nieuwe uniformen. De rest van de opbrengst komt ten goede aan andere culturele doelen in Overijssel. Sympathisanten die de collecte bus missen, kunnen hun bijdra ge overmaken op Postbankre kening 5050, Prins Bernhard Cultuurfonds, Anjeractie. HOLTEN - Hoe gaat Holten er uitzien in 2020? Hoe onder scheidt Holten zich? De ge meente zoekt creatieve mensen die actief mee willen denken over deze ontwikkelingen. Deze denktank wordt samengesteld uit diverse groepen. Reageren kan tot uiterlijk zaterdag 24 mei. Met name personen die tot nu toe niet actief zijn geweest, wor den uitgenodigd te reageren. De denktank gaat zich buigen over de gewenste toekomstrich ting voor Holten. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: waarom gaat men naar Holten toe? Wat maakt Holten bijzon der? Hoe onderscheidt Holten zich, nu en in de toekomst, van omliggende plaatsen? Wat zijn de smaakmakers en trekkers waarvoor men naar Holten komt? Hoe ziet Holten er in 2020 uit? Daarvoor zijn enthousiaste per sonen nodig die betrokken zijn bij de toekomst van Holten, cre atief van geest zijn en kunnen en willen meedenken vanuit een rol als teamspeler. Aanmelden kan tot uiterlijk 24 mei bij Anne Verver via a.ver- ver@rijssen-holten.nl. Bij meerdere reacties kiest de gemeente de denktankleden uit. De bedoeling is dat de denktank een aantal keren per jaar sa menkomt, de eerste keer is nog voor de zomervakantie. Mensen die zich al hebben aan gemeld hoeven dit niet op nieuw te doen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5