Holtens Nieuwsblad 3 Lustrumfeest en presentatie van eerste cd Prinsenbal Tweede plaats Okia op eigen toernooi Krabbeidienst over Ark van Noach EK triatlon volgend jaar 3,4 en 5 juli HOLTEN- De Hoolter Korhanen hebben zon dag 25 mei van 14.00 tot 18.00 uur dubbelfeest bij hun Hanennös aan de Beusebergerweg 37. Column Dinsdag 20 mei 2008 MEI Open huis Nido Universal, Handelsweg 8 Holten, donder dag 22 mei 2008, 18:00 Vogelschieten Beuseberg, Langstraat, zaterdag 24 mei 2008 Brunch, Boschkamp, zondag 25 mei 2008 Lustrumfeest De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg, zondag 25 mei 2008 Reisje Bejaardensociëteit Holten, Holten, dinsdag 27 mei 2008, 9:00 Sportdag basisscholen, Vlet- goor, donderdag 29 mei 2008 Beuseberger Voorjaarsfeest, Langstraat, vrijdag 30 mei 2008 - zaterdag 31 mei 2008 JUNI Skelettentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Piratenrockfeest, Espelodijk Es- pelo, vrijdag 6 juni 2008 Wereldrecord DVDomino, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 juni 2008 Stratenvoetbaltoernooi, Vlet- goor, zaterdag 7 juni 2008 Koetsenrit, De Bergrijders, Hol ten, zondag 8 juni 2008 Optreden Normaal, Espelodijk Espelo, zondag 8 juni 2008, 17:00 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland, Holten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Zomerconcert op deel, Dijker- hoek, zaterdag 14 juni 2008, 16:00 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 14 juni 2008, 19:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Triathlon Holten, Holten, vrij dag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008 JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 1 3:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster- mansweide, zaterdag 9 augustus Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 SEPTEMBER Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 HOLTEN - De Hazelnootrid ders houden zaterdag 25 mei vanaf 20.00 uur hun Prinsenbal in Bierlokal am Bahnhof. Er zul len illustere artiesten optreden. HOLTEN- Speciaal voor kinde ren van drie tot ongeveer zeven jaar is er zondag 25 mei om 11.00 uur in de Dorpskerk een krabbeidienst. Natuurlijk zijn ook hun ouders en opa's en om a's van harte welkom. Het doel van deze korte dienst van ongeveer 20 minuten, is het geloof samen met de kinderen op een eenvoudige en spontane manier in een voor hen begrij pelijke taal te delen. Er worden kinderliederen ge zongen, en de kinderen worden betrokken in het verhaal dat over de Ark van Noach zal gaan. De dienst zal worden geleid door jongerenwerker Bas Goed hart. De laatste puntjes worden op de i gezet, om een zo gezellig mogelijk feest te kunnen maken, foto: johan b Bij de meesten beter bekend als De Schure of het Paalhuus. Het koor bestaat vijfjaar en hun eer ste cd, Mooi is het leav'n, wordt Van peerd en waag'n tut tank- waag'n Zóó in één kèèr kwam het vuurjoarsgeveul stark bie mie op. De hèèie wekke wa'k vrog uut de vèèr'n umdet't zukk machtig móói weer was. De veugeltjes war'n drök gangs met het bouw'n van een nöss of het vóór'n van de jong'n. Al les is in kort'n tied greun e wörd'n. Het is vuurjoar, ma het likk wa zommer. Zóó zat ik óónderuut e zakt op'n stool. Het vöögelgekwetter was neet van de lóch. In één kèèr, ne bult lawaai. Ik schrökke der van. Ne gróóte tankwaag'n van Frieslandfoods, den't de melk ophaalt, bie de boer'n an huus, drèèi'n de böch duur. Miene gedach'n gung'n een dikke vèèrtig joar terugge. Vuur een betje extra zakgeeld en um ne niej'n brommer te kööp'n, ha'k een baantje nömm'n as mönstememmer. Alle mannde, vrog ter uut, want um zes uur, dan was't melk'nstied. Zóó fiets'n ik op den mann'n, lange lèènne, met het meuiste weer van de wèèreld, achter noar'n Beuse- barg, um melkmónsters te memm'n. Toen het melk'n e doane was en'k wier op huus an gunge, stunn de zunne a höóge an de lóch. De veugel tjes fluit'n der lustig op löss en de kieft'n dökk' n, vuur en ach ter mie, de weire in. In de vèèrt'n heur'n ik gezang. Ik kon neet zeen wie of ter s'mann's vróg a zóó vólle schik had. EfFn later krèèg ik um in't öóge. Achter op'n Rus- s'ndiek, net vuurbie de Gröö teboer. Hij stunn steil op de melkwaag'n en in ne heinigen draf kwamme met peerd en waag'n n'diek of. Hij had der duudeüjkplezèèr in. Iekönn'n nem helderop heur'n zing'n. Boskers Hendik Jan en hij zung, Marina. Hij genött net as ikke, van het móóie vuurjo- arsweer op den vrogg'n man n'n. Ik begunne van vèèrt'n met hum met te zing'n. Zóó kruuz'n wie mekaa al zing'nde op de Beusebargerweg. Ik op weg noar de schoole en hij op weg noar de melkfebriek. Gek, det oe det bie bliff en noar bo am'n kump op net zunn'n mööi'n dag, viem'nvèèrtig jo ar later. Ie zeet die gróóte tankwaag'n van Friesland foods, diet in één kèèr de melk van honderd heeste ophaalt, bie één'n boer. In de joar'n ze stig hadd'n diezelfde boer'n höóguut zestien heeste en do- ar kónn'n ze ók van lèèm'n. De schaalvergróóting hef lilluk touw e sloane. In de vèèrt'n starft het geluud van die gróó te tankwaag'n weg. Het eenige war ik heure is het rammeln van de melkbuss'n en het kleppem van peerehoev'n op weg noar de melkfebriek. De tied geet snel. Wis en waar achtig. De VèèrkMnte Viefkop gepresenteerd. Iedereen is uit genodigd om dit met hen te vie ren. De entree is gratis. "We hebben allemaal Holtense artiesten uitgenodigd om er een groot feest van te maken", ver telt Tonnie Geerling enthou siast. Met de overige leden Wander Drent, Wim Reijlink, Jan Kevelam en Wim Geerling van de jubileumcommissie heeft hij het lustrumfeest voor de Korhanen georganiseerd. "Met Gerrit Jansen zijn wij ook de oprichters van het koor", be nadrukt hij. Om het vijfjarig bestaan te vie ren, werd er een album ge maakt. "We hebben net vier mixavonden achter de rug en de laatste demo is nu klaar. Hedi Oosterkamp heeft foto's voor de cd gemaakt. De cd hoeft nu al leen nog geperst te worden", zegt Tonnie terwijl de muziek uit de boxen klinkt. "In drie avonden hebben we twaalf lied jes opgenomen." Wim Geerling: "Het gaat om uiteenlopende nummers van onder andere Jannes, Normaal en nummers met eigengemaakte teksten. Het klinkt lekker in het gehoor; echt een feest-cd'tje." Het eerste album van de Korha nen werd helemaal opgenomen in het Hanennös, met Wim Wegstapel aan de knoppen. De cd krijgt de naam Mooi is het leav'n mee en wordt tijdens het lustrumfeest gepresenteerd. "Oene Loonstra van RTV Oost komt speciaal hierheen om het eerste exemplaar in ontvangst te nemen", geeft Tonnie aan. "Daarna is de cd ook tijdens het feest te koop." Het wordt een pure Holtense middag, benadrukken alle com missieleden. Naast optredens van de Korhanen zelf, treden de volgende Holtense artiesten op: Reijlinks Clearwater Revival, Gerjanne Meijerman, Joke Vruggink, Hester Paalman, koor Amazing, Joke Voortman (Ko- nings), Jan de Ontvanger, Jordy Kamphuis (bekend van het tv- programma Idols en theater spektakel David) en dweilband De Braandheultjes. Zij brengen muziek voor elk wat wils, zoals het Saliandlied, U2 en Michael Buble. Uiteenlopende muziek stijlen, die jong en oud zullen aanspreken. Er komt een grote tent buiten te staan en op een naastgelegen weiland kan worden gepar keerd. Voor de kinderen is er een springkussen en kan er worden geschminkt. Club DIS zorgt voor de tent, terwijl Club Excellent achter de bar staat. "Dus voor hapjes en drankjes wordt gezorgd", lacht Tonnie. HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA behaalden zondag bij de vijfde competitieronde die op de eigen baan van OKIA in Hol ten werd gehouden, twee twee de plaatsen. Zowel in de klasse 640 kilo als in de klasse 680 kilo werd OKIA afgetroefd door de touwtrekkers van Eibergen. In beide klassen pakte Heure de derde plaats. In het klassement staat OKIA in beide klassen ook tweede, achter Eibergen. Toch is Eibergen te pakken, zeker in de 680, weet Marti Jansen van OKIA. "In de 680 hebben we een beetje dubieus van Eiber gen verloren. Eibergen had al twee waarschuwingen gekre gen wegens zitten, maar de scheidsrechter durfde de derde waarschuwing niet te geven, terwijl dat eigenlijk wel had ge moeten. Nu lukte het nét niet om van ze te winnen. Eibergen is heel iets beter dan ons, maar het verschil is niet groot. Ze hadden het tegen in de wed strijd tegen Oele ook moeilijk." De 680 van OKIA verloor dus van Eibergen, maar won verder alle partijen. In de 640 werd ver loren van Eibergen, terwijl de wedstrijd tegen Heure een ge lijkspel opleverde. De andere partijen won OKIA. Bij de jeugd nam OKIA met twee teams deel. Het eerste jon gensteam trok zich in een veld van elf teams naar een keurige zesde plek. In het tweede team traden drie nieuwe leden aan. Jansen: "De jongens zijn er zelf achteraan geweest om er nieu we leden bij te krijgen. Dat is dus prima gelukt, maar het team moet met de nieuwe jon gens erbij nog wel veel Ieren. Nu wonnen ze alleen van Oele 2, maar straks zit een hogere klas sering er zeker in." Ook over de vrouwen van OKIA was Jansen tevreden. "Ze trok ken hun beste toernooi tot nu toe. HOLTEN - Het Europees Kam pioenschap Triatlon wordt op 3, 4, en 5 juli 2009 gehouden. In het bijzijn van een delegatie van StichtingTriathlon Holten heeft de Europese Triatlon Unie (ETU) tijdens het EK-congres in Lissabon deze data vastgesteld. De afgevaardigden van de stich ting waren voor nog twee be langrijke activiteiten naar Lis sabon vertrokken. Zo hebben ze uitgebreid overleg gehad met de technische commissie van de ETU over zaken die van belang zijn voor het organiseren van het EK Triathlon Holten 2009. Daarnaast werd de EKTriathlon Holten-vlag aan het bestuur van de ETU overhandigd. Hoolter Korhanen

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3