BLOEMENDAL Rijschool Holten breidt uit 'Noordelijke rondweg in balans met natuur' Erik Davids naar negende plek EK Orange Limited Edition 2008 FIETS RACE ATB KLEPING a De duurzame koplamp is in de voorvork geïntegreerd en daardoor perfect beschermd. o Het stuur, de handvatten, de verende www.gazelle.nl W MAAKT F Dealer van o.a.: Gazelle, Sparta, Jan Jansen, Merida, Concorde, Trek, Wilier, Cervélo en BMC MAAKT FIETSEN BIJZONDER HOLTEN - De vraag kan gesteld worden of met de aanleg van een Noor delijke Rondweg de natuu&niet vergeten wordt? PORTUGAL - Erik Davids heeft meege daan aan de EK En- duro in Portugal. Dinsdag 20 mei 2008 ^2 s8e$aw@sa®ai@8B@ 5 goede redenen om voor de Orange Limited Edition te kiezen: voorvork en de verende zadelpen zijn naar wens verstelbaar. Gf Exclusief Gazelle Freedom gelzadel voor extra zitcomfort. tjê Elegante styling met opvallende rode accenten. O N u met gratis zadeltasje. Eén van de meest geliefde stadsfietsen van Gazelle: de Orange Limited Edition. Dit jaar voorzien van een elegante styling met rode accenten, 8 versnellingen en een geïntegreerde koplamp in de voorvork. En dat voor slechts 839, inclusief gratis zadeltasje! Ga dus snel naar uw Gazelle-dealer, want op op. Meer informatie over deze fiets en uw Gazelle-dealer vindt u op www.gazeile.nl tijd rijdt de tweede auto drie keer per week. Vanaf mei dit jaar is er een derde instructeur en wordt er zes dagen gereden met twee auto's. "Daarom zijn we nu dus heel flexibel. Ook heb ben we inmiddels de hon derdste inschrijving gehad en lessen we wekelijks met de aanhanger (rijbewijs BE). Om de honderdste in- Harry Kolkman: "Wij leiden onze leerlingen in stappen op." HOLTEN - Rijschool Hol ten is een door het CBR- en SRB erkende rijschool in Holten. Zij stelt zich ten doel cursisten snel en vak kundig op te leiden tot vei lige en sociale weggebrui kers. De rijschool is inmid dels uitgebreid. Vanaf no vember vorig jaar is er een tweede auto en een tweede instructeur en vanaf die schrijving te vieren, heb ben we voor alle aanmel dingen tot en met juni 2008 een gratis tussentijdse toets", aldus eigenaar Har ry Kolkman. Rijschool Hol ten heeft in deze korte tijd al een plaats in de top tien van examenplaats Deven ter wat betreft het slagings percentage weten te vero veren. Ook dit is een be- FOTO: SANDER SCHEPERMAN langrijke reden om bij rij school Holten te komen lessen. Kolkman: "Wij zijn een rijschool die RIS (Rij opleiding In Stappen) ge certificeerd is. de naam zegt het dus al. Wij leiden onze leerlingen in stappen op. Ook dit komt het sla gingspercentage ten goe de". Voor meer informatie: www.rijschoolholten.nl DOOR: HS SUPPORT Dat lijkt misschien zo te zijn, maar het tegendeel is waar. Als de natuurbalans zou worden opgemaakt tussen een Noordelijke Rondweg en een door gaande route via het Zilver zandtracé slaat die balans uit in het voordeel van de Noordelijke Rondweg. Dat geldt voor het ruimtebe slag op natuur en horizon- vervuUing alsook voor ge luid en fijnstofbelasting aan de voet van de Holter- berg. In het verlengde daarvan zal bij een Noor delijke Rondweg de na- tuurbelevingswaarde aan de bergzijde van het spoor daardoor ook beter scoren. Die volledig verdiept aan gelegde Noordelijke Rond weg wordt strak langs het spoor geprojecteerd en be gint de rotonde bij de OAD. De verdiepte aangelegde weg is ter hoogte van het station overdekt en heeft daar een natuurlijk be groeiing gekregen. De weg gaat verdiept verder op het tracé van het Groenewegje om vervolgens onder de Reebokkenweg door te ste ken richting overweg in de Rijssenseweg. Bij aanleg van het Zilverzandtracé is eveneens het tracé van het Groenewegje nodig maar wordt bovendien ook een claim gelegd op vrije ruim te in het natuurgebied van af de huidige rotonde in de Rijssenseweg tot de over weg bij de Reebokkenweg. Daarmee vraagt het Zilver zandtracé niet alleen meer vrije ruimte maar zijn Noordelijke rondweg en Zilverzandtracé ook nog eens conflicterend qua ruimtebeslag. Bovendien zouden beide wegen ook nog eens dezelfde functie vervullen voor het door gaande verkeer. Aanleg van Zilverzandtracé en Noor delijke Rondweg lijken daarmee een doublure te veroorzaken die onge wenst en kostbaar is. Daar komt bij dat met de aanleg van een Zilverzandtracé een aantal problemen niet opgelost kunnen worden. Een volledige Noordelijk Rondweg levert niet alleen minder aantasting van na tuur op ten opzichte van een doorgaande route via Zilverzandtracé. Nee, er is veel meer. Bij aanleg van een Noordelijke Rondweg is de Verlengde Waagweg niet nodig, waardoor het dorpsbeeld binnen de drie hoek Stationsstraat, Dorpsstraat West en spoorlijn wordt gespaard. De verkeersbelasting op de by-pass voor het centrum, via Oranjestraat, Hl Wans- inktracé, Waagweg en Sta tionstraat wordt heel sterk gereduceerd. Het door gaande vrachtverkeer via die by pass kan dan ook worden geweerd. Geluid, trilling en fijnstofbelasting in woongebieden wordt sterk vermindert en de ver keersveiligheid wordt ver groot. De woon- en ver- blijfs-gebieden aan de bergzijde van het spoor houden een goede verbin ding met het dorp en met een verhoogde aarden ta lud langs de Noordelijke Rondweg in het Lookge- bied kan de geluidsbelas ting daar zelfs worden ge reduceerd ten opzichte van de huidige situatie. De pro blemen met de veilige be reikbaarheid van het trein en busstation zijn dan op gelost en conflicterende si tuaties met de visie Kom Holten worden vermeden. En al die voordelen zijn met een Noordelijke Rond weg in eenzelfde tijdsbe stek realiseerbaar als bij een doorgaande route via het Zilverzandtracé, waar bij op al die onderwerpen de problemen in meer of mindere mate blijven be staan of juist ontstaan. Deze enduro bevatte drie proeven, waarvan één ex treme test van (volgens kenners) WK-niveau, en de route was vooral bergop en af via de bekende geiten paadjes. Veel rotsen en hoogteverschillen. Direct na de start was er de eerste crosstest. Halverwege de ronde de extreme test en aan het einde van de ronde de endurotest. De tijden op de route waren krap, maar te doen. Gelukkig kon Erik voor de wedstrijd op de testbaan de juiste afstelling in orde maken. De KTM 530 liep perfect en de HK-suspen- sion was goed afgesteld, en ook de vernieuwde X-fun onderplaat was precies wat je nodig had op stenen on dergrond. Tijdens de ge luidsmeting was ook zijn GRAM-uitlaatsysteem per fect met een geluid van 92 Dba. De eerste dag verliep zeer goed. En hoe verder de dag vorderde hoe beter Erik be gon te wennen aan de on dergrond. Erik behaalde een goede zesde plaats. Na aan het einde van de eerste dag nog even met andere rijders de extreme test te hebben verkend, en aan el kaar wat tips uitgedeeld te Erik Davids in actie in Portugal. hebben, gingen ze op naar de tweede dag. Ook deze verliep goed en ondanks dat de route aar dig kapot was gereden, was op tijd komen geen pro bleem. Op de extreme maakte Erik even een crash mee. De motor tikte hij in de vrij bij een afsprong van een rots en sukkelde voor over van de motor. Dit kos te veel tijd, en ook de mo tor moest even gericht worden. Erik eindigde op de negende plaats. In de tussenstand klimt Erik op naar de negende plaats in de stand met goede aan sluiting op zijn concurren ten. De volgende EK wordt in Letland verreden. De week voor Portugal werd de NK Motocross MX3 in Lichtenvoorde ver reden, De vrijdag voor Lichtenvoorde heeft Erik nog zijn rug en nek laten kraken, overgehouden na een val in Marum. De tijd- training was iets te kort om een goede tijd te zetten, daar het ritme er nog niet was. In de eerste manche was de start niet perfect en Erik moest van achter uil het veld naar komen. Hij was goed op dreef tot hij zich eenmaal verremde en de motor afsloeg, Hierdoor zakte hij weer een paar plaatsen. Hij knokte zich terug naar de twaalfde plaats, met een heel groepje vlak voor hem. In de tweede manche kon Erik zijn ritme totaal niet vinden. Het passeren ver liep moeizaam en de snel heid was er niet. Dit was een manche om snel te vergeten. Erik sloot af niet een vijftiende plaats. In de tussenstand staat Erik nu zevende. De vol gende NK is in Sint Isido- mshoeve. www.bloemendalfietsplus.nl - Banisweg 3 7462 HW Rijssen 0548-512217

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 22