Holtens Nieuwsblad Voorjaarsklassiekerrit brommers en motoren Holtens Nieuwsblad 3 M- wassen De Vèèrkaante Viefkop Bijeenkomst NBvP D'hoek Dronken achter stuur HOLTEN - De gemeen te Rijssen-Holten telt sinds kort acht wijkpa- nels die de bestuurders moeten voorzien van ad viezen met-betrekking tot plannen en het signa leren van problemen in de wijk en het aandragen van oplossingen daar van. Loat oe Hemelvaart neet verzeek'n duur files Dinsdag 13 mei 2008 Wijkpanel kern Holten De leden van de wijkpanels vormen als het ware de oren en de ogen van de wijk. De op richting van de wijkpanels is een initiatief van burgemees ter Bort Koelewijn. Naast be woners maken vertegenwoor digers van de woningbouw vereniging, de gemeente en het jongerenwerk deel uit van het panel. Ook voor de wijk agent is een plekje ingeruimd. Holten heeft twee panels: één voor de kern en één voor het buitengebied. Namens de bewoners maakt Jacob van Lindenberg deel uit van het wijkpanel voor de kern Holten. De andere leden zijn: Brigitte Reef, Albert Waakop Rijers, Frank Olde Hendrik man, Debby Toebes, Lars Zwenink en Hans Sleijster. Volgens Van Lindenberg staat het functioneren van de wijk panels nog in de kinderschoe nen. "Het is nog een beetje af tasten hoe we het vorm gaan geven", vertelt Van Linden berg. "In december hebben we de eerste bijeenkomst ge had en in het begin van het jaar hadden we de eerste ver gadering. Dat hebben we ge zamenlijk gedaan met het pa nel voor het buitengebied. Ik denk ook dat samenwerking met het andere panel goed is. We zijn er niet alleen voor het aandragen en signaleren van problemen, maar ook voor het meedenken aan oplossingen. We zijn duidelijk geen klach tenlijn. Voor een losliggende stoeptegel moeten ze niet bij ons zijn. Wel voor gevaarlijke verkeerssituaties of bijvoor beeld speeltoestellen in een wijk. Als we horen dat er in een 30 kilometerzone vaak heel hard wordt gereden, als dat leeft, dan moeten we in actie komen", aldus Van Linden berg. Andere voorbeelden die hij aankaart zijn bijvoorbeeld het aanpakken van overlast tenge volge van hondenpoep en het plaatsen van een lantaarnpaal op een onverlichte kruising in het buitengebied. "Onze volgende vergadering is in juni. De bedoeling is dat we drie keer per jaar bijeen ko men, maar als blijkt dat het va ker moet, dan doen we dat. Het moet zich allemaal nog uitwijzen. Ik juich het initiatief van harte toe. Het brengt de burger en de politiek dichter bij elkaar. Je krijgt kortere lij nen en meer betrokkenheid bij het beleid. Het gaat al wel goed in Holten, maar dit is toch een extra aanvulling." HOLTEN - Wegens overweldi gend succes gaat HV Holten op nieuw auto's wassen. De activiteitencommissie van Handbalvereniging Holten gaat daarom zaterdag 17 mei auto's wassen op de parkeerplaats achter de Albert Heijn in Hol ten. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men dan voor 2 euro de auto ruiten laten wassen of voor 5 de gehele auto. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan de hand balvereniging. COLUMN Zo gauw as de temperatuur boam'n de vieftien groad'n kump, pakt moodermèènse mie bie de kladd'n en dan wökk met e sleppt. Dan mött en zöllt ter nieje klèère kömm'n. N'- tiedje elèène möss ik met noar Èènter vuur ne spiekerbokse en een sporthemd. Ik heb doar zun hèèkel an, mè ja, wat mött det mött. Ai binn'n kömmt, dan helpt ze oe vlot. Doar völlt niks van te zegg'n. Ik hööle der gewoon neet van, as zunnen verkóöper mie an kikk en zeg, moate 58 hei-j wa neurig in de bokse en XL in't sporthemd. Ik hoom'n het hemd agèèt neet te pass'n. Hij wuss geheid, det het good was. Mie was't ök good, hoe eerder ök achter de koffie zatte, hoe leever of 't mie was. In huus möss ik het hemd nog wal èèm'n anpass'n en toen blekk netuurlijk, dette völls te klein was. Hollaand in las. De vrouwe möss hèèmao trugge noar Èènter um te ruil'n vuur XXL. Ja wisse, ie hadd'n toch neet e dach da'k det zelf deure. Ik daank oe de koekoek. Vurige wekke was't nog arger. Sporthemde en oavergööiers vuur bienoa niks. Noe möss ik met noar Wilpe. Uutgerekk'nt met Hemelvaart. Hoe haalt ze't zich in't heufd. Twei kilometer vuur Wilpe stunne wie al in de file. Ie konn'n de auto buut'- nof perkèèr'n en dan met de busse vèèrder goa. Det hölp niks. De busse stun'n in dezelfde file. Noar'n hallef uur waw- we der. Bie de perkèèrplaatse wörd'n wie duur e stuurt. Het was oavera stampvol. Miene temperatuur stèèg en de stem ming daal'n. Uuteindelijk köwwe de auto perkèèr'n an'n raand van't darp. Doar gungt hè, met hèèle volksstamm'n teglieke op de winkel an. Binn'n de kortste kèèr'n leupe wie wier in de file. Met volle gedeuld en meuite kwamme wie bie de afdeling hemde en trui'n. Het intresèèrd'n mie neet meer wa'k koche, ak ma wier weg kon. Links en rechts graai'n de leu de meuiste dinge uut de schapp'n. Het lekk wa of't vuur niks was. Wie hadd'n mazzel, det ze neet amoal XXL neurig hadd'n. Ik was ter rap met trechte, gauw betaal'n en op huus an. Nöh, det hai e dach. Wie kwamm'n wier in de ftle vuur de kassa. Eindelijk noar'n kwattèèr, twintig menuut'n möche wie betaal'n. Óönderweg noar buut'n hèn, kwamme wie nog wa drei files tèèg'n. Kompleet gekk'nwark en det neumt ze dan prettige Hemelvaart. Één dinge wèè'k vaste, det peerd slött mie neet wier. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W H Beyers, secretaris, Koftngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: (tot donderdags.) Tel. 0900 - 4245726 of Advertentie-adviseur verspreidklachten@whm.wegener.nl Brenda Zieleman Abonnementen: Tel: 0548-597350 tel. 053-4842 383 of e-mail: Mobiel: 06-51198351 abonnementen@whk.wegener.nl Fax: 0548-597359 Abonnementen worden na 15 december Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Commercieel regiodirecteur Tel: 0548-597 370 G.J.M. ter Hedde Fax: 0548-597 369 Directie: Mail: j.V. Munsterman p.bulthuis@whk.wegener.nl Algemeen hoofdredacteur Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat M.G.). Jochemsen 100, 7462 AT Rijssen. Druk: Persberichten: Wegener Nieuwsdruk Twente holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres. Blokker Van de Maat, Algemene voorwaarden Smidsbelt 7, 7451 BL Holten www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl DIJKERHOEK - Het nieuwe infobord bij de Diekerhookse Mölle de Hegeman in Dijkerhoek werd zaterdag 10 mei feestelijk in ge bruik genomen door Prins Suvee van carnavalsvereniging De Fienpreuvers. Het bord zal worden gebruikt om informatie te geven over het buurtschap, haar verenigingen, belangrijke gemeenteberichten en allerlei evenementen in de regio. Mede door een grote financiële bijdrage van de Carnavalsvereniging, bijeengebracht door de 'raad-de-prins'-actie, is de langgekoesterde wens realiseer baar geworden. De productie en plaatsing van het bord is door de vrijwilligers van de molen zelf ter hand genomen. DIJKERHOEK - NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt don derdag 15 mei om 20.00 uur de afdelingsavond bij partycen trum Het Bonte Paard in Dijker- hoek. Het onderwerp is deze keer van vod tot vlot. Mevrouw De Jager laat zien hoe oude kleding kan worden her gebruikt bijvoorbeeld van ge haakt tafelkleed tot poncho. HOLTEN - Op de Holterberg- weg in Holten wordt woensdag 7 mei om 1.00 uur een 34-jarige Holtenaar door de politie aan gehouden. Hij werd aangehouden als ver dacht van het rijden onder in vloed van alcohol in zijn auto. Aan het politiebureau blies hij b-73 promille. Een proces-verbaal is opge- maakt. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Het voorjaar en de zomer is per definitie de perio de van de motor- en bromfiets- toertochten, zo ook bij" motor en automobielclub de Holter- berg. Voor zondag 18 mei staat de jaarlijkse Voorjaars Klassiekerrit op de kalender. Deze tourtocht voor veteraan- en klassieke motoren heeft een lengte van ongeveer 100 kilo meter en wordt gereden met voorrijders. Het inschrijfgeld bedraagt 5 euro. Vanaf 10.00 uur zullen de motoren voor be zichtiging worden opgesteld bij clubgebouw 't Stuurhuus, Beus- ebergerweg 37 te Holten. Ge start wordt er om 11.00 uur. De volgende clubrit zal plaats vinden op zaterdagavond 7 ju ni. Gestart wordt er om 19.00 uur bij 't Stuurhuus. Deze rit heeft een lengte van ongeveer 50 kilometer en voor deze rit worden ook de berijders van klassieke bromfietsen uitgeno- Voordat aan de rit wordt begonnen, staan de oude beestjes ter bezichtiging bij clubgebouw 't Stuurhuus. digd. In Holten en omgeving zijn nogal wat bezitters van dit populaire vervoermiddel van weleer en het leek de MAC dan ook een leuk idee om voor de berijders van deze nostalgische machientjes ook eens een rit te organiseren. Voor info wat betreft de moto ren kan men contact opnemen met Ap Vukkink, telefoon 0548- 361298 en voor wat betreft de bromfietsen met Gerrit Agter- kamp, telefoon 0548-364008.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3