Wandelen langs mooiste plekjes CD-presentatie Hoolter Korhanen Holtens Nieuwsblad 17 Korenavond voor dakreparatie kerk DVDomino Touwtrektoemooi Okia Knijfftoernooi sportpark 't Vletgoor Aanmelden stratenvoetbal Wedstrijden op sportpark 't Vletgoor Telling: twaalf korhanen HOLTEN-HetNatio naal Park De Sallandse Heuvelrug houdt een avontuurlijke zwerftocht langs de mooiste plekjes van het gebied. HOLTEN - In de sporthal wordt zaterdag 7 juni om 19.30 uur een recordpoging gehouden om dvd-hoezen om te gooien. De kaarten voor het evenement kosten 4 euro en zijn verkrijg baar bij de VW Holten en via de website www.dominorecord- holten.nl. Naast optredens van de slag werkgroepen Advendo uit Nij- verdal en Excelsior uit Hengelo treedt zangeres Eva Hoefman op en pianist Bas Hakkert. Ook zijn er voorstellingen van de da mes dansgroep B'Dazzled, de volksdansgroep NBPV en doe delzakspeler Tjitte de Wolff. HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA houden zondag 18 mei op 't Vletgoor in Holten de vijfde competitieronde van het ge west oost. De wedstrijden be ginnen om half elf. In het ochtendprogramma komt de klasse 680 kilo aan bod en de jeugd. Het middagpro gramma begint om half twee en bestaat uit de klasse 640 kilo, 720 kilo en de dames. Marti Jansen komt bij OKIA zo wel uit in de 640 als in de 680- klasse. Jansen: "In de 640 gaat het tot nu goed, in de 680 ietsje minder." Bij de vorige wedstrijd in Warnsveld werd de 640-ploeg van OKIA eerste en de 680- ploeg derde. Het grootste suc ces voor de Holtense touwtrek kers werd in de derde competi tieronde behaald, toen in Oele zowel de 640 als de 680-ploeg de eerste plaats pakte. In het klas sement van de 640-klasse neemt OKIA momenteel de tweede plek in achter Eibergen. In de 680 staat OKIA derde ach ter Eibergen en Heure. Jansen miste de vorige wedstrijd in Wamsveld wegens een vakan tie. "Maar nu ben ik terug en ik verwacht er veel van. In de 640 mag je ons gerust een favoriet noemen. De ploeg is uitgeba lanceerd. De verwachtingen zijn hoog gespannen", aldus Marti wiens vrouw Ironie bij de dames meetrekt. De vrouwen- ploeg van OKIA neemt het op tegen Koapmangirls uit Tilligte, Oele, Schutshof en EHTC1 en 2. "Schutshof komt uit Egede, een buurtschap bij Hellendoorn, en EHTC staat voor Eerbeeks Halse Touwtrek Combinatie", weet Jansen. "De vrouwen staan vijf de van de zes. Ze trekken hele goede wedstrijden, maar slagen er meestal net niet in om te win nen." De jeugdploeg van OKIA, jongens van 16 tot 18 jaar, neemt op de ranglijst de zesde plek in van de elf. "We hadden eerst twee jeugdteams, maar er zijn wat blessures, dis doen we nu met één team mee. We zijn een middenmoter en eerlijk ge zegd had ik ze iets hoger ver wacht", aldus Jansen. De entree op 't Vletgoor is gratis. De wed strijden duren tot ongeveer 15.45 uur. De 640-ploeg van OKIA neemt het op tegen Eiber gen, Heure (Borculo), Bisons (Beltrum), Hertme en Oele. In de 680-klasse komen zeven clubs uit, Vorden is de nummer zeven vergelegen met de 640. In de 720-klasse is OKIA niet pre sent. In de zwaarste klasse strij den onder meer Koapmanboys (Tilligte), Eibergen, Heure, Oele en Elshof (Raalte) om de ere plaatsen. Uit het Noord-Hol landse Laren doet Het Touwtje mee. "Ze komen speciaal naar het oosten om goede competi tie te krijgen", aldus Jansen. HOLTEN - Staatsbosbeheer en Vereniging Natuurmonumenten hebben dit voorjaar twaalf korhanen en minimaal twaalf hennen geteld in het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. Na de piek van 23 hanen in 2006, gaf 2007 een daling te zien. Er werden toen vijftien hanen geteld. De lichte daling in de resultaten van 2008 is wat teleurstellend. Maar het past wel in de fluctuaties van de afgelopen decennia en is dan ook niet direct om te wanho pen. Uit het monitoringsonderzoek dat Alterra vorig jaar heeft uitge voerd, blijkt dat de populatie korhoenders op de Sallandse Heu velrug vitaal is, maar vooralsnog kwetsbaar blijft. Daarom hebben de natuurorganisaties afspraken gemaakt om hun heidebeheer nog beter af te stemmen op de behoeftes van het korhoen. Ook an dere dieren profiteren daarvan. Doordat de populatie korhoenders nog steeds klein is, is het effect van bijvoorbeeld het weer in de periode na het uitkomen van de eieren, groot. Desondanks handhaven de korhoenders zich. Wie de grafiek van de tellingresultaten vanaf 1974 tot nu bekijkt, ziet dat er altijd sprake is geweest van geregelde uitschieters naar bo ven of beneden. Korhoenonderzoeker Paul ten Den heeft er ver trouwen in dat het toegespitste heidebeheer van Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten vruchten af zal werpen. Wel is het van groot belang te werken aan verdere uitbreiding van het leefgebied van de korhoenders. Volgens buitenlandse korhoenonderzoekers is dat een absolute voorwaarde voor instandhouding van de pop ulatie. Het belangrijkste kenmerk van het beheer is: vergroten van de va riatie in het heidegebied door een kleinschalige aanpak. Behalve het korhoen profiteren ook boomleeuwerik, nachtzwaluw, rood- borsttapuit, vlinders en libellen, zandhagedis, gladde slang en ree van deze variatie. Hoe meer afwisseling van hoge, oude heides truiken en lage, jonge heideplantjes, des te meer insecten er in het gebied kunnen leven. Korhoenkuikens eten de eerste weken uit sluitend insecten. Ruigere stukken en ook kruiden zijn van belang als voedselbron voor volwassen korhoenders en voor de kuikens vanaf twee weken oud. Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer j gaan daarom kleinschalig te werk. Plaggen bijvoorbeeld gebeurt i niet meer in erote stroken, maar met enkele vierkante meters te- HOLTEN -Blauw Wit'66 houdt zaterdag 17 mei voor de veer tiende keer het Mr. Knijff-toer- nooi op sportpark 't Vletgoor. Meester Knijff, van 1940 tot 1975 onderwijzer in Holten, is de naamgever van dit jeugd- toemooi. Hij was een man die vanaf de oprichting in mei 1966 bij de vereniging betrokken is geweest en ook in de jaren daarna zich op een buitengewoon indruk wekkende manier voor de ver eniging heeft ingezet. Vanaf 9.00 uur begint het toernooi met de F-poules, daarna om 10.30 uur de E-poules, en om ca. 12.00 uur gevolgd door de diverse D-, C- en MB-poules. Deelnemende teams zijn o.a. Holten, Quick'20, Bon Boys, Colmschate'33, Enter, Raalte, De Hoven, Bornerbroek, RKSV, Koninldijke UD, Lemele, Vor den, Wamsveldse Boys, Heeten, Diepenheim en DESNijverdal. Op www.blauwwit66.nl is het wedstrijdprogramma opgeno men. gelijk. De scherpe overgangen tussen bos en heide worden gelei delijker gemaakt. Juist overgangen tussen verschillende soorten begroeiing leveren de grootste rijkdom aan planten en dieren op. Deze tocht wordt begeleid door een boswachter van het nationaal park en is gepland op vrijdag 6 ju ni 2008. Een uitdaging voor de sportieve natuurliefhebber. Een hele dag zwerven over bergen en door dalen, onder begeleiding van een ervaren boswachter. Hij zal de mooiste plekjes laten zien en alles vertellen over de grote va riatie van de flora en fauna die men onderweg tegenkomt. Men komt op plekken, waar men nog nooit bent geweest. Of waarvan men was vergeten hoe bijzonder het is. Er kunnen maximaal vijf tien personen deelnemen. Aange zien er een flinke afstand afgelegd wordt (20-25 kilometer), is een conditie noodzakelijk. Al leen dan kan men onderweg vo lop genieten van deze avontuurlij ke zwerftocht. Er wordt gestart om 07.00 uur, zo dat men getuige is van de ontwa kende natuur. Er zal onderweg voldoende gelegenheid zijn om stil te staan bij de unieke plekjes en vragen te stellen aan de bos wachter. Rond 17.00 uur wordt de zwerftocht afgesloten. Het start en eindpunt van de zwerftocht is bij het bezoekerscentrum Sal landse Heuvelrug van Staatsbos beheer, Grotestraat 281 in Nijver dal. De kosten voor deze begeleide zwerftocht zijn 7,50 euro per per soon. Voor de lunch wordt ge zorgd. Opgave is noodzakelijk. Dat kan tot zondag 25 mei bij het secretariaat van het nationaal park via e-mail: info@natuurmi- lieu.nl of telefonisch: 038- 4250960. Kijk ook eens op www.sallandseheuvelrug.nl HOLTEN - In de Dorpskerk wordt vrijdag 16 mei om 20.00 uur een korenavond gehouden. De opbrengst is bedoeld voor de reparatie van het dak van de kerk. De kwaliteit van het dak is rond uit slecht en dringend aan ver vanging toe. Om een gedegen wind- en wa terdicht dak boven het hoofd te krijgen moeten onder meer de panlatten en dakpannen wor den vervangen, dakgoten wor den vernieuwd en moet er heel wat worden geschilderd. De totale renovatiekosten zijn begroot op 120.000 euro. Als afronding van de inzame lingsacties wordt er 16 mei een korenavond gehouden in de Dorpskerk. HOLTEN - De Hoolter Korha nen bestaan vijf jaar en dat wordt zondag 25 mei gevierd. Iedereen is dan welkom vanaf 14.00 uur. De entree is gratis.Hun nieuwe onderko men aan de Beusebergerweg, de voormalige De Schure, zal dan de plek zijn voor een groot feest. Vele Holtense artiesten zullen hun opwachting maken. Zoals De Ontvanger, Gerjanne, Joke Konings, Amazing, Jordy, Rein Towers, Hester en Rei- jlink's Clearwater Revival. Daarnaast zullen de Hoolter Korhanen hun nieuwe cd pre senteren. Voor de kleintjes is er een springkussen. Aan deze avond wordt deelge nomen door het Hervormd Kerkkoor, het Holtens gemengd koor, het Holtens Mannenkoor, Marianne Oldenburger, Tetsje Nijenhuis en Loes van Lingen, Jan van Dijk en Campenella. De entree is vrij. Wel is er aan de uitgang een in zameling voor de renovatie van het kerkdak. HOLTEN - In het clubhuis van Blauw Wit '66 wordt woensdag 21 mei om 20.00 uur een bijeen komst gehouden over het stra- tenvoetbaltoemooi, dat zater dag 7 juni plaats vindt op 't Vlet goor. In Holten wonende voetballers van 16 jaar en ouder die niet bij een deelnemende straat horen en toch graag mee willen doen, kunnen zich tot 20 mei aanmel den bij een van de leden van de organisatiecommissie. Aanmelden is ook mogelijk via e-mail: stratenvoetbal@blauwwit66.nl. HOLTEN - Touwtrekvereniging Okia houdt zondag 18 mei een touwtrektoemooi op sportpark 't Vletgoor. De eerste wedstrijden worden om 10.30 uur getrokken. De laatste rond 15.45 uur. De entree is gratis, foto: iohan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17