Twentse Uitvaartinformatiedag op zaterdag 17 mei a.s. in het Crematorium te Usselo Sb SNS$ nu 4,75%* Echte Bakker Meinders houdt open huis Keuze deposito -EüSEEM Crematoria Twente BARBECUE PAKKET A 13.95 SLAGROOM PUNTEN 7.95 BOKS BEIJER CO Regio Bank spaarrente REGIO - Echte Bakker Mein ders houdt zaterdag 17 mei open huis in de nieuwe bakke rij op het bedrijvenpark Twen te in Almelo. Alle klanten van de vijf winkels van Echte Bak ker Meinders in Rijssen," Mar- kelo, Almelo, Nijverdal en Wierden zijn hiervoor uitgeno digd. Zij en alle andere belang stellenden zijn welkom tussen 10.00 en 15.00 uur in de bak kerij die gevestigd is op het adres Bedrijvenpark Twente 324. Kinderen kunnen dan ook de kleurplaat inleveren die de ze week in de winkels van Echte Bakker Meinders wor den uitgedeeld. Ook is er voor hen een verrassing en hun ou ders en de andere bezoekers wordt een hapje en een drank je aangeboden. Het beste kunnen onze klanten uit Rijssen vanaf het nieuwe stuk autoweg de afslag Wier den Noord nemen", vertelt Ru ben Meinders, die samen met zijn echtgenote Hester het be- dnjf runt. "Vandaar wordt de route naar de bakkerij met bordjes aangegeven." Tijdens het open huis is er van alles te zien en te proeven. Ruben en Hester Meinders no digen iedereen uil in hun nieuwe ambachtelijke bakke rij. FOTO: HARRY BROEZE Dit aanbod geldt alléén voor Drie jaar lang 4,75% rente als het product voor Vb met 2008 wordt afgesloten. Waardig afscheid nemen. Frikandellen Horeca, «xss gr.,sso.. 7.95 Sallandse Gehaktballen, 12*125 gr. 6.95 Curry Elite, knijpfles a 850 ml., 3362.98 Kipsaté, barbecue, rail a 27 stokjes,^567.95 Patat frites, Belgisch topmerk, 2Vi kilo 2.45 Soepgroente 10-mix, 2% kiio.^ss 2. 45 Soepballetjes, Enkco, 1 kiio, 730.... 6.50 Barbecueworsten, 10x90 gr.,>95... 3.98 Schouderfiletrollafde, 1 kiio, 5.95 nu... 4.95 Kip Drumsticks, gegaard, 1 kilo, 8/10 st.. 3.98 Lekkerbekjes. 1 kno. e/a stuks, Sm™.. 4.95 Boerenroomijs, bak a 2% liter,435 nu....3. 98 Aanbiedingen zijn geldig van 5 t/m 17 mei 2008. Uitgebreid assortiment; snacks, vlees, groente, soepen, ijs, gebak, salades, gourmet- en barbecueprodukten. MOOI WEERTIP! 4 pers., 5 soorten vlees Assortiment, 12 stuks Vrieskoop Diepvrieshal Holten Keizersweg 5(5 Holten (Industrieterrein De Haar) OPENINGSTIJDEN: maandag: 13.00-17.30 donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.30 vrijdag: 09.00-20.00 woensdag 09.00-17.30 zaterdag: 09.00-17.00 Voor nog meer voordeel: www.vrieskoop.nl Advertorial A&SUSANTlfK NfKtHt» MAKClAAftOU Dorpsstraat 63 - 7451 BS Holten Tel. 0548-362551 E: infoholten@bb-co.nl I: www.bb-co.nl *sta* 1> 'o Keuzedeposito met een minimale inleg van 5.000,- en drie jaar vast. ENSCHEDE - Steeds meer mensen maken een bewuste keuze hoe ze een uitvaart verzorgd willen zien. Een uitvaart is veel persoonlijker geworden. De mogelijkheden zijn eindeloos. Daarom wordt zaterdag 17 mei de Twentse Uitvaartinformatiedag gehouden in het crema torium te Usselo. Tevens worden de gedachtenroute, urnenvijver en vlinderboom officieel geopend. Martijn de Lange, directeur van van het crematorium te Usselo, en Pedro Swier van de Vereniging van Uitvaartorganisa ties in Oost Nederland, zijn de initiators van de informatiedag. "Er wordt informa tie gegeven over alles wat met uitvaart te maken heeft. Het is beslist geen beurs. Er wordt niks verkocht. Maar mensen krijgen wel een goede indruk wat er allemaal mogelijk is. Bovendien kunnen ze de gebouwen en het terrein van het cremato rium bekijken", vertelt De Lange. Het is de derde keer dat de informatiedag wordt gehouden. Swier: "Vijfjaar geleden kwam een heel breed publiek op de dag af. Van terminale patiënten tot gezinnen met jonge kinderen. De bezoekers zijn nieuwsgierig of hebben vragen. Bijna ie dereen gaat kijken bij de ovenruimte. Ook al heerst er bij veel bezoekers toch wel een taboe op, mensen worden er als een magneet naar toegetrokken." De Lange: "We zorgen er uiteraard wel voor dat mensen niet met confronterende situaties te maken krijgen." De uitvaartbranche is in beweging. Voor deze ontwikkelingen en trends is op de informatiedag uiteraard veel aandacht. Een greep uit het aanbod: het is mogelijk om de vingerafdruk van een overledene te bewaren in een sieraard, een bloemist en leerlingen van het AOC maken rouwar- rangementen en er worden beschilderde kisten getoond. De Lange: "Tien jaar geleden was het nog ondenkbaar, maar er wordt ook informatie gegeven over orgaandonatie. De Stichting Leendert Vriel vertelt over terminale thuiszorg." De dag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Als het weer een beetje mooi is, worden zo'n 2500 bezoekers verwacht. Swier: "De uitvaart gaat steeds meer leven. Wij willen op de informatiedag laten zien dat er meer is dan Mieke Telkamp en een plakje cake. Natuurlijk: veel mensen kiezen voor een redelijk traditionele uitvaart. Dat is prima, maar er is meer mogelijk. Door zo'n dag worden mensen daar ook bewust van." In de loop van de dag worden de nieuwe gedachtenroute, urnenvijver en vlinder boom geopend. De gedachtenroute bestaat uit bordjes teksten, een gedicht of een gedachte, waar een nabestaande iets aan kan hebben. Marietje Noordkamp (Minie Wildspieker uit Van Jonge Leu en Oale Croond) verricht de opening. De urnenvijver is een kunstwerk van Petra Groen. De urnen hebben de vorm van een plant en drijven op het water. Op het blad van de plant kan de naam van een overledene worden bevestigd. De vlinderboom staat op het strooiveld en is speciaal voor kinderen. Op de vlinders kan de naam van het overleden kind worden gegraveerd. E R L

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15