W Holten F7 kampioen Testen op diabetes tel. 0548 - 521012 Jantje Wietsma viert verjaardag op 30 april nu 35.- Stalen bedJMcl. bodem j i -j- nu €4)9.- IflPMI svnthetiscbiaissen met bel en bestel: maandags gesloten dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00-18.00 uur donderdag van 10.00-21.00 uur (koopavond) zaterdag van 10.00-17.00 uur WWW.TRENDBEDRIJSSEN.nl - KRYPTONSTRAAT 37 - RIJSSEN Dinsdag 6 mei 2008 Geen toernooi gemeentebokaal [RUSSEN/ HOLTEN - Het I voetbaltoernooi om de Ge- I meentebokaal gaat dit jaar I niet door. Bij de Rijssense I voetbalclubs bestaat wei- I nig animo om het toernooi [door te laten gaan zónder Jde Holtense clubs. Blauw ■Wit'66 en w Holten gaven eerder al te kennen te wil- [len stoppen met het jaar lijkse toernooi om de Ge- jmeentebokaal. De Holten- voetballers spelen liever |een onderling partijtje dan |een toernooi waarin de su- [prematie van hoofdklasser Excelsior'31 van tevoren vaststaat. Voorzitter Di- nand Ditsel van Rijssen Vooruit vindt het jammer dat het toernooi om de Ge meentebokaal van de ka lender af is. "Ik vond het altijd wel een mooi toer nooi, maar we hebben een brief gekregen dat de Hol tense clubs niet meer mee doen. Blauw Wit was dit jaar aan de beurt om het te organiseren, nu is het te kort dag om het alsnog te organiseren. Voor ons wordt het sowieso lastig, want ons veld ligt er vanaf 26 mei uit. Maar volgend jaar, bij het honderdjarig bestaan, organiseren wij het toernooi. Dan vieren we toch al feest", aldus Ditsel, die vorig jaar nog met zijn club in de finale belandde van het toernooi, waarin Excelsior uiteinde lijk de sterkste bleek. Ook Björn Nijzink, de secretaris van SC Rijssen, vindt het jammer dat het toernooi om de Gemeentebokaal niet doorgaat. "Het was toch een leuke afsluiting van het seizoen", zegt Nij zink. "Aan de ene kant kan ik het me van de Holtense clubs wel voorstellen, maar aan de andere kant speelt Excelsior al jaren met een aangepast elftal. Ik vind het jammer de clubs er geen zin meer in hebben." Volgens Harry Tijhuis, de secretaris van RKSV, is de animo voor de Gemeentebokaal de laat ste jaren een stuk minder geworden.'Een groot aan tal voetballers heeft het op het eind van het seizoen wel gehad. En bovendien wint Excelsior vaak en zit ten RV en RKSV ook in de competitie al bij elkaar in. Misschien is het een idee om het toernooi één keer in de vijf jaar te houden, of om het jaar." Een andere reden voor de verminder de belangstelling voor de Gemeentebokaal is de op komst van het bedrijven- voetbal. Vandaag begint bij RKSV het bedrijven- voetbaltoemooi. In totaal doen twaalf bedrijven mee aan het zes tegen zes-toer nooi en tien aan het elf te gen elf-toemooi. Elke dins dag-, woensdag- en don derdagavond wordt er ge voetbald bij RKSV tot aan de finaleavond op 13 juni. HET BETERE BEP VOOR BETAALBARE PRIJZEN Het F7-team van W Holten werd kampioen. HOLTEN - Het jongste team van W Holten werd in het begin van het sei zoen in nieuwe shirts ge hesen van Bemei BV. In het nieuwe tenue wisten de jongens ongeslagen kampioen te worden. Za terdag 26 april werd de laatste wedstrijd in Broek land met de spelersbus van Spitax bezocht en ook deze wedstrijd werd win nend afgesloten. In speci aal gemaakt kampioens shirts werd onder het ge not van een bak patat het seizoen afgesloten. RIJSSEN - Iedereen die dat wil, kan op zaterdag 17 mei tussen 11.30 en 15.00 uur door vrijwilligers van de Diabetesvereniging Neder land in de bibliotheek in winkelcentrum De Hoge Wal zijn of haar bloed gratis laten controleren op het glucosegehalte. Diabetes houdt in dat het glucosege halte in het bloed hoger is dan normaal. Insuline zorgt er voor dat de glucose in het lichaam opgenomen wordt. Insuline wordt aan gemaakt door de alvlees klier. Als deze niet goed functioneert wordt het glu cosegehalte in het bloed te hoog. Dit veroorzaakt klachten als dorst en veel moeten plassen. Als duide lijk is dat de klachten ver oorzaakt worden door dia betes zijn ze meestal goed onder controle te houden door het lichaam van bui tenaf van insuline te voor zien. Soms heeft een patiënt zelf niet in de gaten dat hij aan diabetes lijdt. Op 17 mei kan iedereen die dat wil la ten controleren of het glu cosegehalte het normaal is. Mocht dat niet het geval zijn dan wordt men voor verder onderzoek doorver wezen naar de huisarts. Jantje Wietsma werd zeventig op Koninginnedag. Van burgemeester Bort Koelewijn kreeg ze daarom een taart. HOLTEN - Jantje Wietsma uit Holten was blij verrast met de aandacht van de burgemeester van de ge- meenteRijssen-Holten door middel van een kaart en een taart. Zeventig jaar geleden op dezelfde dag geboren worden met de Koningin was al bijzonder en nu 70 jaar later is er nog steeds aandacht voor. Jantje liet op Koninginnedag, tezamen met de rest van de familie, de taart lekker smaken.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7