Genieten van oude motoren bij wegrace Holtens Nieuwsblad 3 Hoofdrolspelers David willen nog wel een keer Spektakel David op dvd Rijverbod 12 uur voor Tsjech Agenda HOLTEN-"De genera le repetitie van donder dag was echt zoiets van 'als dat nog wat moet worden...', maar vrijdag ging het direct goed en zaterdag nog beter." Column Dinsdag 6 mei 2008 HOLTEN - Zesentwintighon derd mensen genoten vrijdag 25 en zaterdag 26 april van het Theaterspektakel David. Daar naast waren er zo'n vijfhonderd mensen actief achter en voor de schermen. Vrijdag was het nog Iwat onwennig, maar zaterdag liep het op rolletjes. Wie het spektakel nog eens terug wil zien, krijgt binnenkort de kans. Het hele evenement wordt op dvd uitgebracht. Op de website www.theaterspektakelholten.nl kan men lezen wanneer deze uitkomt en waar men deze dvd kan kopen. Op de website staan ook foto's van het werken naar de uitvoering toe en van de twee uitvoeringen. Theaterspektakel HOLTEN - Een 36-jarige auto mobilist uit Bokavany (Tsje chië) bleek tijdens een controle raider invloed van alcohol te verkeren. Politieagenten zagen hem donderdag 1 mei om 0.20 uur over de Oranjestraat in Hol ten rijden. Hij slingerde over de weg en bij controle rook zijn adem naar alcohol. Het blaas apparaat gaf op straat aan dat de man teveel had gedronken, daarom werd de man aange- touden en overgebracht naar iet politiebureau. Daar wenste lij verder niet mee te werken lan het onderzoek. Het rijbe wijs van de man is ingevorderd :nhij kreeg een rijverbod van 12 David met laptop tussen zijn schapen, foto: IOHAN BOUNK Het zijn de woorden van Jordy Kamphuis die de hoofdrol van David vertolkte in de megapro- Pinkstem en Poas'n zal wa nóóit op één'n dag vall'n De ofgelööp'n wekke kwam alles teglieke. Het begun bie de generaale van David. Ge- neraale köi't eigelijk neet neum'n. Het water kwam met bakke teglieke uut de löch. Al les völl in 't water. Pette of vuur jil die wichter diet eur kunske inöss'n doo. Stief van de keul- te drèèj'n an de rèèder van de febriek of worsseln oaver ne löóp'nden baand, den't meer lekk op ne watersloot. Het was barre. Alle spoilers leup'n der bie as verzöpp'n katt'n. Het was gen wöönder det, zelfs Dolf de mood in de schoone zunk. Ók hij was nat tut op het bot en zó köóld as ne kikker. Ne borrel kan wöönder'n doo en joawa, vriedagoamd was't weer vólle better. As ne Fenix uut de asse, stèèg David noar böam'n. Het gung merakels. Zoaterdagoamd, nog meuier Weer. Het kón neet meer ke- pot. Ruum twei en'n half duuzend mèèns'n hebt met plezèèr e kekk'n noar David. Het was Hoolt'n, zó ai det geeme zeet. Op Koneginne- was't a neet aans. Móói ■uurjoarsweer. Óönz'n móói- weervuurspeUer leup met een grijnzend gezichte en zien fo totoestel oaver'n Beelt. Hij is lie met ziene nieje Hoolter totosite. Hij hef ter wier zin in. Volop gezelligheid bie de kreuimkes en in de tèènte. Zie drukk'n mie een schriem'n in de haanne oaver n'Hoolter- barg. Het deu mie good. Gen geouwehoer oaver de Sal laandse Heuvelrug of Paulus de Boskabouter, ma goan vuur Hoolt'n en n'Hoolter- barg, zó we det a doot vanof de joar'n dartig. Wat det an- geet wörd'n ik disse wekke blie van het niejs, det ter een informatieruumte kump bie'n Canadeez'n Karkhof. Ver haal'n oaver de jongs, diet do- ar begrèèm'n ligt. In twei- duuz'ndtiene, bie de viem'n zestigste herdenking, zal het kloar weer. Zó köwwe der met mekaa vuur zörg'n dai vuur al- tied good könt bliem'n volg'n, wat ter in'n oorlog amoal j buurd is en nóóit meer ge- buur'n mag. David, Konegin nedag, Hemelvaart en vuurjo ar in eene wekke. Meuier kant hoaste neet. De beume bint wier greun. Het gross built uut de gróönd. Doar heurt jóönk lèèm'n bie. Det plezèèr haw- we ök nog. Zundag wörd'n der twei jonge geitjes geboor'n en met Koneginnedag, wier dreie. Zó löpp ter noe ne Da vid in de weire. Het is in één kèèr volop vuurjoar en doar zatte wie op te wach'n. Het is vólle in eene wekke. Gelukkig det Poas'n en Pinkstem neet op één'n dag valt. Pinkstern hewwe nog te good. Trekt der op uut. Snoeft het jonge greun op en preuft van het lèèm'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop ductie aan de Kalfstermanswei- de. Theaterspektakel David werd op 25 en 26 april een groot succes, niet alleen voor de twee maal 1300 toeschouwers, maar ook voor de spelers zelf. "Over de generale op donderdag de den we wel vier uur", blikt Kamphuis terug. "Het regende en het liep allemaal zo stroef, dingetjes werden overgeslagen. Maar vrijdag ging het lekker en daar schrokken we van. Er was veel spanning. Op zaterdag ging het nog lekkerder en was het echt genieten", aldus Kamphuis die met zijn achttien jaar de jongste van de hoofdrolspelers was. Behalve de rol van David speelde hij ook de rol van Salo mo, de zoon van David. Over een eventueel vervolg op David hoeft Kamphuis niet lang na te denken. "Of theater echt iets voor mij is, weet ik nog niet, maar het geeft wel een kick. Het zingen was het makkelijkst. We hebben veel complimenten ge kregen." Vooral het duet dat Kamphuis zong met Marianne Oldenburg sloeg enorm aan. Ol denburg (22) speelde de rol van Batseba, de geliefde van David. De voorsteUing is heel erg goed gegaan. Ik ben er zeer tevreden over", zegt de Holtense. "Op vrijdag ging het gelijk goed en op zaterdag nog beter. De overgan gen van de scènes gingen toen beter. Het was echt een groot feest. Vanaf het podium gezien zat het gewoon goed vol. We hebben ook niets dan lof gehad. Ik heb begrepen dat het duet met David vooral een succes was. Zoiets als dit wil ik best nog een keertje meemaken. Al is het wel afhankelijk van de tijd die je beschikbaar hebt. Maar ik vond het heel leuk om met al die men sen uit Holten samen te werken. Kinderen en ouderen, ervaring of niet, iedereen doet mee. Voor de pauze zat ik niet in het stuk en kon ik zien dat het er goed uit zag. Ik had niet verwacht dat het zo groot zou worden. Na de voorstellingen kon ik in Holten niet over straat lopen zonder aangesproken te worden. Nu ben ik weer in Zwolle en is het erg rustig. Ik moet echt afkicken. Ik ben er nog niet helemaal bij met mijn hoofd. Batseba zit er nog steeds in." Ook Jeroen Ha verslag (34) kijkt met een tevre den gevoel terug op David. Hij speelde de rol van Uria, de man van Batseba, die uiteindelijk ver moord werd. "De optredens zijn naar alle tevredenheid verlopen. Ai ging het op zaterdag een stuk beter dan op vrijdag. Maar dat kwam ook omdat we in de gene rale van donderdag niet alles konden oefenen. Maar zaterdag ging het echt perfect. Uria was ook een mooie rol om te doen. Ik had nog nooit toneel ge speeld, maar ik heb alleen nog maar positieve reacties gehad", aldus Haverslag die één van de hoofdrollen kreeg toegewezen, terwijl hij zich aan had gemeld als figurant "Ik had twee jaar ge leden de voorstelling van Daniël gezien en het leek me leuk om aan David mee te doen. Ik heb me opgegeven als figurant, maar toen belden ze me op of ik niet het toneel op wilde. Achter af is het erg meegevallen. Het was een rol van een man die van een zakenreis terugkwam. En die rol paste wel bij mij, want ik ben belastingadviseur. Alleen de scène waarbij ik door vier man nen werd vermoord, was lastig om te doen. Dit project is zeker voor herha ling vatbaar. Het stuk was ook heel divers, voor iedereen zat er wat in, voor jong en oud. Boven dien was het erg leuk om met een hele groep bezig te zijn. Za terdagavond zijn we met zijn al len naar het café gegaan en was het héél gezellig..." HOLTEN - De Beusebergerweg was tijdens Koninginnedag het domein van oude motoren. Beestjes uit vervlogen tijden werden ingezet tijdens de regel matigheidswedstrijd. De start werd uitgevoerd met de motor uit, zodat de ijzeren monsters eerst moesten worden aange drukt. Dat wilde soms wel eens voor problemen zorgen, omdat de motor dan niet meteen pak te. Vele bezoekers keken verlek kerd naar de motoren uit ver vlogen tijden, foto: johan bolink MEI Expositie Tim van Ketwich, Boschkamp, maandag 17 maart 2008 - vrijdag 9 mei 2008 Boottocht Rode Kruis, opgave 0548-364622, Holten, dinsdag 6 mei 2008 NBvP Holten: CliniClowns, Ire ne, woensdag 7 mei 2008, 20:00 Kabouterfeest, Kinderboerderij Dondertman, maandag 12 mei 2008 NBvP Dijkerhoek: van vod tot vlot, Bonte Paard, donderdag 15 mei 2008 Meimarkt, Centrum Holten, za terdag 1 7 mei 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 18 mei 2008 Touwtrektoernooi 't Vletgoor, zondag 18 mei 2008 Vogelschieten Beuseberg, Langstraat, zaterdag 24 mei 2008 Lustrumfeest De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg, zondag 25 mei 2008 Reisje Bejaardensociëteit Holten, Holten, dinsdag 27 mei 2008, 9:00 Sportdag basisscholen, Vlet goor, donderdag 29 mei 2008 Beuseberger Voorjaarsfeest, Langstraat, vrijdag 30 mei 2008 - zaterdag 31 mei 2008 JUNI Skelettentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Piratenrockfeest, Espelodijk Es- pelo, vrijdag 6 juni 2008 Stratenvoetbaltoernooi, Vlet goor, zaterdag 7 juni 2008 Wereldrecord DVDomino, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 juni 2008 Koetsenrit, De Bergrijders, Hol ten, zondag 8 juni 2008 Optreden Normaal, Espelodijk Espelo, zondag 8 juni 2008, 17:00 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland Holten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 14 juni 2008, 19:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Triathlon Holten, Holten, vrij dag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008 JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli 2008 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 1 3:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster- mansweide, zaterdaq 9 auqustus 2008 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3