Infocentrum bij begraafplaats Cor Visser wint schaaktoernooi Holtens Nieuwsblad 21 Wm Opgeven Stratenvoetbaltoernooi Open avond Aikido Groei jeugdleden W Holten Oranjefeest Sfeervolle Koninginnedag Blauw Wit B2 kampioen M Uitslagen Bergruitertjes Korenavond voor renovatie dak Dorpskerk HOLTEN - Het cen trum is een ruimte voor bezinning en biedt be perkte verzorgingsfacili teiten. Gestreefd wordt naar gratis entree voor individuele bezoekers. Ruimte voor bezinning en impressie van bevrijding Dinsdag 6 mei 2008 HOLTEN - Aikido Groep Holten houdt een open avond op maandag 19 mei in de gymzaal aan de Lageweg 6 in Holten van 19.00 tot 21.00 uur. Iedereen die zich afvraagt wat deze Japanse bewegingsleer inhoudt, is wel kom Aikido vrijblijvend zelf op de mat te komen proberen. "Door zelf mee te doen als deel nemer maak je echt kennis met Aikido, is onze ervaring", zegt Andries Tahapary Sensei. Men hoeft alleen een trainingsbroek en T-shirt mee te brengen. Info: www.aikidocentrumdeventer.n 1 of info@aikidocentrumdeven- ter.nl. VERVOLG VAN VOORPACINA Het plan kent veel betrokkenen, van wie medewerking noodza kelijk is. Contacten zijn gelegd en eerste reacties stemmen po sitief. Betrokken partijen in dit kader zijn: Gemeente Rijssen- Holten, Commissaris van de Koningin in Overijssel, terrein beheerder Commonwealth War Graves Commissie, de Canade se Ambassade, autoriteiten, in stanties en particulieren. Aanbevelingsbrieven zijn ont vangen van Project Maple Leaf, Welcome Again Veterans en een Canadees parlementslid. De planvorming is vergevor derd. Er is een voorkeur uitge sproken voor een locatie, er wordt gewerkt aan het ontwerp van het gebouw en de collectie is grotendeels voorhanden. De realisatie van een multifunctio neel informatiecentrum vraagt om een eenmalige investering. Het in stand houden en de ex ploitatie vormen een jaarlijks terugkerende kostenpost. Om dit te financieren zijn subsidies, sponsoring en giften noodzake lijk. De Stichting Informatiecen trum Canadese Begraafplaats Holten is wat de financiering betreft in gesprek met het Mi nisterie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en het Euro pees Loket. De Stichting denkt ook aan het plaatselijke en re gionale bedrijfsleven. Wanneer de subsidies, sponsoring vanuit het bedrijfsleven en particuliere giften voldoende zijn en alle vergunningen rond zijn, kan met de bouw worden gestart. De Stichting verwacht dat rond 2010 het infocentrum gereed is De Afsluiters raakten in 1995 betrokken bij de Canadese Be graafplaats met de organisatie van de ceremonie en herden king van oorlogsslachtoffers op 4 mei. Het Stichtingsbestuur bestaat uit: Albert van de Maat (voorzit ter), Albert Boode (secretaris), Ben Beens (penningmeester), Herman Biestere, Gert Jan van't Holt, Gerrit Huisman, Leo Thie- le, Henk Vincent en Gerrit Vlogtman. HOLTEN - Voetbalvereniging Holten mag zich verheugen in een grote belangstelling bij de jeugd. Na de winterstop zijn zij gestart met een F7 en F8 team. Ook voor dit team zijn wij erin geslaagd een shirtsponsor te vinden. Via een van de ouders zijn zij in contact gekomen met de firma Bemei. Technisch di recteur, Wim Jansen, jarenlang verdienstelijk speler van onze vereniging, bood spontaan nieuwe shirts aan voor de spe lers van Holten F7. Onlangs zijn de shirts officieel aangeboden. Namens de sponsorcommissie sprak Richard Egberts de spon sor toe en bedankte hem voor de prachtige shirts en het ver trouwen dat de firma Bemei heeft in onze vereniging, in het bijzonder de jeugd. Na het over handigen van enkele attenties, sprak de heer Jansen de spelers toe en zegde een traktatie na af loop van de wedstrijd. Inmid dels zijn de spelers met de shirts van Bemei bijna kampioen, waaruit blijkt dat het een goede keuze is geweest. Bemei BV is een bedrijf dat zeer veelzijdig en ervaren is in haar werkzaamheden op het gebied van RVS verwerking. Flexibiliteit staat bij hen hoog in het vaandel daar zij weten hoe belangrijk het kan zijn op het juiste mo ment de goede service te verle nen bij bedrijven die er om staan te springen. Ook in de in terieur- en exterieurbouw staan zij hun mannetje. Visuele as pecten zijn in de bouw belang rijk en worden steeds vaker uit gevoerd in roestvaststaai. Het materiaal is onderhoudsvrij en tijdloos. Ook de weg-, water- en betonbouw is een sector waarin staal niet weg te denken is. Be mei levert specialistische kennis en oplossingen op korte termijn voor de meest complexe pro blemen. Maatwerk is een veel voorkomend aspect in de ma chinebouw, iets waar Bemei met haar vakmensen wel raad mee weet. Ook voor aanpassin gen van bestaande machinerie zijn zij uw partner. Neem voor een afspraak contact op met het bedrijf dat gevestigd is aan de Transportweg 4 in Holten (www.bemei.nl). HOLTEN - Met de aubade bij het gemeentehuis begon in Holten afgelopen woensdag de Koninginnedag. Velen genoten van de pre sentatie van verenigingen, de rommelmarkt, de brunch en natuurlijk het open podium midden op de Dorpsstraat. Zo was er onder andere een optreden van de Hoolter Korhanen. Dit koor houdt zelf zaterdag 24 mei een groot feest bij hun onderkomen aan de Beusebergerweg. Langs deze weg was het op Koninginnedag een drukte van belang tijdens de Veteranenrace. Liefhebbers van oude motoren konden hier hun hart ophalen. Oude beestjes waren weer van stal gehaald en mooi opgepoetst. En dat er nog genoeg po wer inzit, bleek wel tijdens de race. Met veel motorgeluid scheurden de machines over de Beusebergerring. foto johan bounk HOLTEN - Blauw Wit '66 B2 is afgelopen zaterdag 26 april kampioen geworden in zijn klasse. Met drie wedstrijdpun- ten voorsprong op P.H. uit Al melo had het team van Reinder Vruggink, Jan Ophof en Robert Nijland aan een gelijkspel ge noeg in de laatste wedstrijd. Echter, de ploeg liet zich niet verrassen door Markelo B2. In een zeer sterk gespeelde eerste helft moest Markelo zes tyr- effers toestaan. Via deze 6-0 ruststand werd de wedstrijd in een veel mindere tweede helft uiteindelijk met 7-1 winnend af gesloten. HOLTEN - In het clubhuis van Blauw Wit '66 wordt woensdag 21 mei om 20.00 uur een bijeen komst gehouden over het stra tenvoetbaltoernooi, dat zater dag 7 juni plaats vindt op 't Vlet- goor. De organisatie is op dit moment bezig met het benaderen van de diverse straten die de afgelopen jaren aan dit toernooi hebben meegedaan. Tijdens de bijeen komst van woensdag 21 mei zullen diverse zaken waaronder het reglement met elkaar wor den doorgesproken en zal ook de loting voor de poule-indeling en het speelschema plaatsvin den. In Holten wonende voet ballers van 16 jaar en ouder die niet bij een deelnemende straat horen en toch graag mee willen HOLTEN - Op Smidsbelt werd tijdens Koninginnedag gestre den om de titel Schaakkoning van Holten. Cor Visser uit Vianen wist deze titel met gedegen spel in de wacht te slepen. Hij mag zich dan ook terecht een jaar lang de Schaakkoning van Holten noemen. Het mooie weer lokte vele scha kers naar Smidsbelt waar dan ook in een voor hen ongewoon drukke en lawaaiige omgeving geschaakt moest worden. Door de grote deelname werd er eerst in twee poules voorron des gespeeld. In de finaleronde was Cor de sterkste met vier punten uit vijf wedstrijden. Hij verloor alleen van Gerrit Luggenhorst. Twee de werd Martijn Hage uit Loo- Bathmen. Ook hij had vier punten, maar hun onderlinge duel werd door Cor gewonnen. Derde is Dirk Jansen uit Holten geworden, hij had al een aantal jaren niet meer gespeeld temeer een goe de prestatie. De schaakclub kan terugkijken op een geslaagd evenement dat zeker voor her haling vatbaar is. Het was voor de schakers even wemien om te spelen op een la waaierig Smidsbelt. doen, kunnen zich tot 20 mei aanmelden bij een van de leden van de organisatiecommissie (Willy Kerkdijk, Churchillstraat 63, Wim Aanstoot, Weversstraat 1, Jan Avezaath, Lageweg 23,Tonnie Beldman, Kolweg 34 of Egbert Rietberg Canadastraat 54. Aanmelden is ook mogelijk via e-mail: stratenvoetbal@blauwwit66.nl. HOLTEN - Kim Hietbrink van ponyclub De Bergruitertjes wist met Marlotte enkele prijzen binnen te halen op het Hemel- vaartsconcours van De Bergrui tertjes. In de dressuur behaalde zij een zesde prijs in de klasse B catego rie E met 190 punten. In het klassieke springparcours klasse L categorie E kreeg zij de tweede prijs. Met de clubkampioenschappen behaalden Kim en Marlotte de titel reserve springkampioen. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt vrijdag 16 mei om 20.00 uur een korenavond gehouden. De opbrengst is bedoeld voor de reparatie van het dak van de kerk. De kwaliteit van het dak is ronduit slecht en dringend aan vervanging toe. Om een gede gen wind- en waterdicht dak boven het hoofd te krijgen moe ten onder meer de panlatten en dakpannen worden vervangen, dakgoten worden vernieuwd en moet er heel wat worden ge schilderd. De totale renovatie- kosten zijn begroot op 120.000 euro. Als afronding van de inza melingsacties wordt er 16 mei een korenavond gehouden in de Dorpskerk. Aan deze avond wordt deelgenomen door het Hervormd Kerkkoor, het Hol tens gemengd koor, het Holtens Mannenkoor, Marianne Oldem burger, Tetsje Nijenhuis en Loes van Lingen, Jan van Dijk en Campenella. De entree is vrij. Wel is er aan de uitgang een in zameling voor de renovatie van het kerkdak.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21