Vlaggen, petten, paraplu's en EK-triatlonklompen GPS-wandeltocht buurtvereniging Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Troubadours bij NBvP Opwaarderen Nijverdalseweg Open huis boerderij De Pothaar Heropening De Kameleon Peuterspeelzaal Dribbel in ban van muziek HOLTEN - Vijftig on dernemers in het een- ram van Holten hebben ran de gemeente een en quêteformulier gekregen over het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO). Nijen Twilhaar: 'Ik denk wel dat er genoeg draagvlak is onder de winkeliers' Jinsdag 15 april 2008 Veilig ondernemen n navolging van Rijssen ligt het n de bedoeling dat de winke- iers in Holten meedoen aan het jroject dat terugdringing van iet aantal winkeldiefstallen ten loei heeft. Volgens Henk Nijen hvilhaar, beleidsmewerker in tegrale veiligheidszorg van de gemeente, mag er verwacht worden dat er in Holten vol doende draagvlak is om mee te doen. "Ik denk wel dat er ge noeg draagvlak is onder de win keliers", zegt Nijen Twilhaar die de enquêtes afgelopen donder dag de deur uit deed. "Het is een soort nulmeting", legt Nijen Twilhaar uit "We willen kijken hoe het met de veiligheid in en buiten de winkel gesteld is. Met die informatie kunnen we een aanbeveling gaan doen hoe het verder zou moeten gaan." De verwachting is dat de aanpak in Holten een blauwdruk gaat worden van die in Rijssen. Daar loopt het project al en doet ruim tachtig procent van de centru- mondememers mee. In Holten wordt met het keurmerk begon nen als zestig procent van de ondernemers zich er positief over heeft uitgelaten. "De offi ciële start van het KVO moet nog plaatsvinden, maar de Handelsvereniging Holten heeft zich al wel bereid verklaard mee te werken, net zoals er ook be reidheid ligt van de politie, de gemeente en het Bedrijfschap Detailhandel". In Rijssen werd het KVO eerst bij de centrum winkeliers ingevoerd en vervol gens ook bij de ondernemers in het buitengebied. De winkeliers die het vignet van het KVO aan de deur mogen plakken hebben allemaal workshops gevolgd en zijn aangesloten op een tele foonketen. De KVO-midden- standers hebben afspraken ge maakt over hoe er gehandeld [hOLTEN - De maandelijkse bij lenkomst van de NBvP Vrou- ven van Nu Holten wordt don- ierdag 17 april gehouden in ge- )ouw Irene. Twee troubadours tan Mycelium uit Deventer irengen met veel enthousiasme Bjden van weleer tot leven, met tanstekelijke eet-, drink- en tiinneliederen. Ookinstrumen- ale nummers en poezie. Voor nlichtingen: 0548-367767. üOLTEN - De gemeente heeft twee projecten aangemeld bij ie Provincie Overijssel om in aanmerking te komen voor sub- >idie. Het gaat om de bewegwijzering 'an toeristische instellingen en iet opwaarderen van het fiets pad Nijverdalseweg. Het gaat hierbij om de tweede fase om leze weg op de Holterberg te 'erbeteren. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - De stempelkaart is vol wanneer men van zes ver schillende Holtense winkeliers een stempel heeft. Bij inlevering van een volle stempelkaart krijgt men 5 euro korting op de normale verkoopprijs en be draagt de prijs van de vlag 4,95 euro. Inlevering van volle stem pelkaart kan alleen bij de Albert Heijn Wansink in Holten. Ook bestaat de mogelijkheid om een vlag te bestellen zonder een stempelkaart. De normale verkoopprijs van de vlag be draagt 9,95 euro en deze is ook alleen verkrijgbaar bij Albert Heijn Wansink. Parallel aan de vlaggenactie met de stempel kaart begint de Stichting Triath lon Holten in de maand juni aan het aanbieden van mer chandising rondom het EK Triathlon 2009. Het gaat hierbij om EK Triath lon producten die door inwo- De eerste EK-vlaggen lopen van de band bij vlaggenfabriek Fa- ber in Markelo. foto: sander scheperman ners en andere belangstellen den aangeschaft kunnen wor den als extra promotiemiddel of gewoon als leuk hebbeding. Er zullen veel verschillende pro ducten worden aangeboden, waaronder petten, paraplu's en zelfs EKTriathlon klompen. De verkoop van de producten zal plaatsvinden bij drie ver schillende verkooppunten, na melijk WV kantoor Holten, Al- bert Heijn Wansink en Blokker van de Maat. dient te worden als een winkel dief wordt betrapt en hoe de pakkans te vergroten is. De die ven krijgen eerst een gele kaart uitgereikt en bij herhaling een rode. De laatste kaart houdt een winkelverbod in bij de KVO- deelnemers en levert bij het ne geren ervan direct lokaalvrede breuk op. In Rijssen is het aantal winkeldiefstallen sinds de in voering van het KVO gestegen, maar volgens de politie moet dat positief worden uitgelegd, omdat het voor de KVO-deelne- mers verplicht is om aangifte te doen, terwijl ze dat vroeger vaak niet deden. LOO-BATHMEN - Ze zijn al veelvuldig geboekt, de nieuwe boerderijkamers en boerderij- appartementen van De Pothaar aan de Pothaarsweg 8a in Loo- Bathmen. Na de officiële ope ning door Gedeputeerde van de Provincie Overijssel Piet Jansen op 18 april, houdt De Pothaar voor iedereen die de ovemach- tingsmogelijkheden wil bekij ken open huis op zondag 20 april van 11.00 tot 16.00 uur. Tij dens het open huis op 20 april kunnen bezoekers kijken in het boerderijmuseum, wandelen over het erf of over het Lienepad langs de Oude Schipbeek. HOLTEN - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 20 april om 13.30 uur een GPS-wandeltocht op de Holterberg. Leden van de buurtvereniging kunnen zich om 13.30 uur verzamelen bij de kiosk van Bike Rent op het Hol- terbergplein. Dit is schuin te genover het Natuurdiorama De Holterberg. Voor een goede voorbereiding is het noodzake lijk dat vooraf het aantal deelne mers bekend is. Men kan zich dan ook opgeven voor dit eve nement bij Lianne Kemper, te lefoon 0548-366252 of per mail rechterschot3@kpnplanet.nl. Dit kan tot en met donderdag 17 april. Wie niet over vervoer beschikt om op de Holterberg te komen, kan gebruik maken van vervoer er naar toe door het be stuur. Dit dient men dan wel bij de opgave kenbaar te maken. Na afloop zijn eventuele con sumpties voor eigen rekening. De deelnamekosten zijn 2,50 euro per persoon. Basisschool- jeugd mag gratis meedoen. HOLTEN - Stichting Kinderop vang West-Twente opent don derdag 17 april om 16.00 uur of ficieel het kindercentrum De Kameleon aan de Larenseweg 102 in Holten. Na een grondige verbouwing is het pand nu he lemaal klaar om kinderen in de leeftijd van 0-13 jaar op te van gen. Het pand, voor omwonenden beter bekend als De Liezen- boerderij, is in 2005 gekocht door Stichting Kinderopvang West-Twente en heeft een in grijpende verbouwing onder gaan om als kindercentrum te kunnen functioneren. Kinder centrum De Kameleon is des tijds in het voorhuis van de boerderij gestart met de opvang van een kleine groep kinderen in de leeftijd van 0 tot 13 jaar. Het kindercentrum is bijzon der, omdat het van oorsprong een landelijk gelegen boerderij is uit 1947 en het beschikt over een grote buitenruimte. Het buitenterrein heeft onlangs een herinrichting ondergaan en biedt kinderen een heerlijke speelomgeving (ruim 3000 vier kante meter). Op donderdag 17 april opent wethouder Hans Ter Keurst de verbouwde vestiging van Stich ting Kinderopvang West-Twen te. Na de officiële opening is er een feestelijk programma met onder meer een high-tea voor kinderen, ouders en overige ge nodigden. De Kameleon is gele gen nabij een aantal scholen, twee nieuwbouwwijken en rond het pand wordt de nieuwe wijk De Liesen gebouwd. Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl OLTEN - Tijdens de themaweken Ik maak muziek, op peuterspeelzaal Dribbel aan de Tuinstraat, komen vele verschillende facet ten van muziek maken aan de orde. Luisteren naar muziek, instrumenten maken, maar vooral muziek maken. Ook zijn er al ver schillende muzikanten (veelal ouders of opa's) op bezoek geweest: onder andere een dwarsfluitist, een gitarist, een trompetist, een iccordeonist en iemand van de muziekvereniging op een grote buiktrom. In een optocht ging hij met de peuters, spelend op zelfge maakte trommels, door de straat en dat onder publieke belangstelling van de buurtbewoners. Ook de komende weken staan nog in iet teken van 'ik maak muziek

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5