Nog geen plek voor collectie Nagelhout Holtens Nieuwsblad Diessenplas doet mee aan recordpoging bewegen Holtens Nieuwsblad 5 Aangereden meisje moet zich melden Controle snelheid Inbraak camping Concert Holtens Gemengd Koor treedt op met gasten HOLTEN-"We hebben geen cent!", zo luidt de eerste reactie van Rob Klein, de directeur van de Holtense basisschool De Regenboog, op de melding van de Algeme ne Onderwijsbond (AOb) dat alle bassisscholen veel te veel geld oppot ten. Fietstocht Hemelvaartsdag Dinsdag 8 april 2008 Regenboog zeker niet rijk In totaal staat volgens de bond voor 1,4 miljard euro op de bank bij de scholen. De bond keek naar de solvabiliteit, de dekkingsgraad voor verplichtin gen op langere termijn. Scholen met een solvabiliteit boven de 45 procent zijn volgens de bond 'rijk'. De Regenboog zit volgens de AOb op 88 procent Klein weerspreekt de cijfers niet. "Die 1,5 miljard zal er zeker wel lig gen en dat van die 88 procent vind ik heel knap. Daar moet ik de cijfers over na kijken. Maar wat de onderwijs bond nu zegt is behoorlijk over trokken. Natuurlijk zijn er scholen die veel geld hebben, maar we zijn wel met meerjarenplanningen bezig. We hebben reserves, dat klopt, maar we hebben heel duidelijk aangegeven waarvoor die bestemd zijn. Wij hebben bijvoorbeeld een iet-reserve. Volgend schooljaar willen we in elk lokaal een digitaal school bord hebben. Dan kan ik wel elk jaar één bord aanschaffen voor 5000 euro, maar ik kan ook eerst sparen om er dan vijftien in één keer te kopen tegen 4500 euro per stuk. Er móet gewoon gespaard wor den. In groep drie komt er na acht jaar een nieuwe methode leesonderwijs. Dan moet je in eens 19.000 euro ophoesten, terwijl ik voor het onderwijs leerpakket voor alle groepen 26.000 euro heb. En vorig jaar hebben we de taalmethode moeten vervangen, dat kostte 18.000 euro. In twee jaar tijd heb ik dus bijna 40.000 euro moeten ophoesten voor die twee nieu we methodes. Daar heb ik dus voor moeten sparen. En dan is het flauw als de bond zegt dat wij zoveel geld hebben. Wij zijn er juist heel gedegen mee bezig om het voor het on derwijs in te zetten, zodat het onderwijs doorgang kan vin den. Mag ik als directeur van een eenpitter 50.000 euro ach ter de hand houden voor het ge val er iets mis gaat met een leer kracht? Als een leerkracht niet functioneert en je doet het niet goed, dan hang je. Ik zou ook het liefst alle geld wil len uitgeven wat ik heb, maar ik heb te maken met meerjaren planningen. Ga me niet vertel len dat ik niet mag sparen. Voor energie krijg ik jaarlijks 13.000 euro, terwijl ik 17.000 moet be talen. We hebben zeker geld op de bank staan, maar wel met een doel voor ogen. Het is zeer zeker niet om het hébben van geld. HOLTEN - Een getuige zag vrij dag 28 maart om 16.00 uur dat een meisje op de fiets werd aan gereden door een personen auto op de kruising Stations straat/ Dorpsstraat in Holten. Het meisje had in ieder geval een flinke slag in het wiel en de veroorzaker reed zonder par don door. Door de getuige werd het kente ken van de doorgereden partij genoteerd. Het meisje dat werd aangere den heeft zich tot op heden niet gemeld bij de politie. Het verzoek is om dit alsnog te doen. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - De Stichting Collec tie Nagelhout Holten werd in 2000 opgericht en adviseert de gemeente over het beheer van de schilderijen. De collectie van Nagelhout hangt nu in het ge meentehuis van Holten, maar daar gaan in juni de deuren op slot. Lubberhuizen: "Het wordt kort dag. In juni verhuist de ge meente en staat het gebouw leeg. Dan zitten we met de col lectie. Die moeten we dan op bergen in een depot, maar dat verhoudt zich niet met het le gaat. De gemeente heeft zich verplicht om de collectie ten toon te stellen." Een eventuele rechtszaak zegt Lubberhuizen niet te verwachten.'De belang rijkste partij is de familie. Als de gemeente zich niet houdt aan wat in het testament is vastge legd én is aanvaard, dan kan de familie natuurlijk eens stevig gaan praten met de gemeente. Dat zóu kunnen, maar dat ver wacht ik nog niet." HOLTEN - Het blijft traditie, want ook dit seizoen kan men op Hemelvaartsdag dauwtrappen via het Sociaal Cultureel Werk. De werk groep van tienersoos 'So What?' houdt ook dit jaar de fietstocht voor het hele ge zin. Vanuit het dorpshuis zal er een route van ongeveer 45 kilometer worden uitgezet, die langs de mooiste plekjes zal voeren. Onderweg staan er twee pos ten, waar men even kan ge nieten van een kopje koffie en een lekker broodje. Bij de posten zijn een aantal spelle tjes voor de kinderen te doen, zodat de ouders even lekker kunnen uitrusten. Op Hemelvaartsdag 1 mei kan er tussen 7.30 en 9.00 uur gestart worden vanaf dorpshuis de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Hol ten. De kosten bedragen 4 euro voor volwassenen en 2 euro voor kinderen tot 16 jaar, inclusief een hapje en drankje. In verband met de voorbe reidingen en de inkoop wil de organisatie graag van te voren weten hoeveel men sen ze kunnen verwachten. Telefoon: 0548-36 27 55. Dit kan uiterlijk tot dinsdag 29 april 12.00 uur. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl DEVENTERWEG - Op de Deventerweg in Holten werd donderdag 3 april tussen 12.35 en 15.30 uur een radarcontrole gehouden. Drempelwaarde radar: 57 kilo meter per uur. Toegstane maxi mumsnelheid 50 kilometer per I uur. Aantal passanten: 1102. I Aantal bekeuringen: 140. Hoog ste gemeten snelheid: 85 kilo meter per uur. HOLTEN - Tijdens de nationale sportweek wil de campagne 30 minuten bewegen een record proberen te halen, door zoveel mogelijk mensen gezamenlijk 30 minuten te laten bewegen. Iniatiefnemer van deze actie is NISB (Nederlands instituut voor sport en bewegen). Via de ze actie wil men iedereen laten ervaren dat bewegen zorgt voor ontmoeting, inspanning, gezel ligheid en vooral bijdraagt aan een gezonde leefstijl. Deze actie heeft woon- en zorg centrum Diessenplas niet voor bij laten gaan. Donderdagmor gen 3 april om 11.00 uur werden alle bewoners welkom geheten in de recreatiezaal. Onder het genot van een smoothie (fruiti ge energiedrank) werd uitge legd dat er van 11.30 tot 12.00 uur meegedaan zou worden aan de hierboven genoemde re cordpoging. Op hetzelfde tijd stip werden alle medewerkers ontvangen voor een gepland overleg. Zij kregen op dat mo ment te horen dat ook zij mee zouden gaan doen om het re cord 30 minuten bewegen te behalen. Voor bewoners werd er een les meer bewegen voor ouderen aangeboden door de activitei tenbegeleider. Ze hebben oefe ningen gedaan met een thee doek. De medewerkers werd een les Pilates aangeboden door een ervaren instructrice van sportstudio Sjahto uit Laren. HOLTEN - Bij een camping aan de Borkeldsweg in Holten werd in de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 april getracht in te breken. Men heeft een raam van het magazijn opengebroken en wil de hierdoor naar binnen. Daar er direct achter het raam grote koelkasten staan, kon men niet naar binnen en is het bij een po ging gebleven. k HOLTEN - Het Holtens Gemengd Koor heeft afgelopen vrijdag 4 april een concert gegeven in de Dorpskerk. Hieraan werkten ook Valeria Boermistrova, Ruzanna Nahapetjan en Gerrit Hoekstra mee. De aanwezigen genoten met volle teugen van het optreden. FOTO: JOHAN BOUNK Bewoners van Diessenplas deden mee aan de campagne 30 mi nuten bewegen. eoto:Sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5