Holtens Nieuwsblad 17 Wedstrijd W Holten tegen Raalte niet uitgespeeld Zege voor Blauw Wit Voorjaarsshow SV Bato met spectaculaire effecten Recreantenhandbal: Miny Kempertoernooi Hennie wil duikplezier doorgeven aan anderen Darten om Gouden Keun HOLTEN - De in Hol ten geboren Hennie Ool bekkink heeft samen met haar man Alfred Brinker al weer vijf jaar een duik school in Markelo. Sportagenda Dinsdag 8 april 2008 HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen middenmoter Grolse Boys wist Blauw Wit '66 met 4-1 de drie punten te pakken. Blauw Wit moest het deze wed strijd doen zonder drie gebles seerden, namelijk doelman Wil liam Kolkman en de midden velders Gerwin Schalk en Maar ten Kruimelaar. In het eerste half uur zag het er helemaal niet naar uit dat de Holtenaren een ruime zege zouden gaan beha len, want de gasten uit Groenlo hadden toen het beste van het spel, waren vooral aanvallend veel gevaarlijker. In de achtste minuut leverde dat al een voor sprong op toen de spits van Grolse Boys het meest attent re ageerde op een lange pass en de bal over de uit zijn doel komen de Arjan Nijhuis lobte (0-1). De Holtenaren kregen halverwege een tegenslag te verwerken dat verdediger Gert-Jan Ulfman zich moest laten vervangen we gens duizeligheid. De oorzaak daarvan was een ordinaire kop- i stoot van de aanvoerder Niels Rondeel van Grolse Boys buiten het gezichtsveld van scheids rechter Bosch. Bror van Zon kwam voor Gert-]an in het veld en maakte daarmee zijn debuut in het eerste. Bror kreeg al snel een goede kans doch hij zag zijn schot door de doelman tot hoekschop verwerkt. In de 40e minuut kopte aanvoerder Arjan Aanstoot goed in uit een hoek schop van Jurrian Paalman, waarna Amoud Beldman van dichtbij de bal over de doellijn wist te werken (1-1), zijn eerste treffer van dit seizoen. Blauw Wit wilde direct meer en dwong nog enkele hoekschoppen af. Dit leverde in de blessuretijd nog een goede kans op voor Re- I mon Müller, maar hij zag zijn I inzet door de doelman tot hoek schop verwerkt. Uit die hoek schop van Marco van Dijk wist debutant Bror, na goed door- koppen van Harald Beldman, echter toch de verrassende i voorsprong voor de Holtenaren 1 op het scorebord te brengen (2- i 1). In de 60e minuut kwam toch 1 de voor de thuisclub bevrijden de treffer op het bord. Arian Vorkink was op rechts met één van zijn befaamde mshes zijn tegenstanders (veel) te snel af, hield goed overzicht en uit zijn voorzet scoorde Remon be heerst en onhoudbaar (3-1). Grolse Boys probeerde het nog wel, maar de Blauw Wit-verde- diging met de zeer degelijk spe lende Gert-Jan Prins en Arjan Aanstoot aan het hoofd was alert. Stefan Aanstoot kwam daarna in het veld voor de on opvallend spelende Merijn Of- fringa. Blauw Wit kreeg een strafschop toegekend, omdat de rechtsback van de gasten een voorzet van de hardwerkende Marco van Dijk met zijn arm be roerde. Aanvoerder Arjan liet zich deze buitenkans niet ont nemen (4-1). HOLTEN - SV Bato houdt zater dag 19 april haar grote voor jaarsshow in sporthal 't Mos- sink aan de Keizersweg in Hol ten. De afdelingen Jazz-Dance, Kids-Dance, Gymnastiek, Springgroep, Streetdance en Ju do leveren bijdragen aan de show op flitsende muziek met spectaculaire lichteffecten. De aanvang van de show is om 18.30 uur en het einde is ge pland om 22.30 uur. Toegangskaarten kosten 5 euro per persoon en zijn verkrijgbaar aan de zaal voor aanvang van de show en in de voorverkoop op 19 april vanaf 10.00 uur. Voor kinderen van de basisschool is de toegangsprijs 2 euro per per soon, kinderen tot 4 jaar heb ben gratis toegang. Voor nadere inlichtingen over de show van de SV Bato kan worden gebeld met Marietje Eggink: 0548-36 60 30. HOLTEN - Nu de gewone com petitie, met al die spannende wedstrijden van de dames en heren van de handbal, ten einde is, kan men toch nog even ge nieten van handbal in Holten. Want zondag 13 april wordt in sporthal 't Mossink het Miny Kempertoernooi gehouden. Dit is een handbaltoemooi voor recreanten dat voor de 29ste keer door de dames van HV Holten gehouden wordt. Dit keer doen de recreanten van Voorwaarts uit Twello mee, de recreanten van C.V.O. uit Vaas- sen, Tyfoon uit Zwolle en na tuurlijk HV Holten met haar ei gen recreantenteam. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur tot ongeveer 16.30 uur. Ook de naamgeefster, Miny Kemper, zal 's middags aanwe zig zijn om van de sportieve prestaties te genieten. 'Ik trek dolfijnen aan' Alfred Bruiker en Hennie Oolbekkink zijn dol op dolfijnen en duiken, foto sander scheperman De duikschool heeft de naam 'Samadai' meegekregen en dat heeft alles te maken met dolfij nen. 'Samadai' betekent in het Egyptisch 'dolfijnen' en Ool- bekiunk schijnt een speciale band met die dieren te hebben. "Ik trek dolfijnen aan", zegt de oud-Holtense. "Elke keer als ik in Egypte ga duiken in de Rode Zee, komen de dolfijnen op me af. En dat terwijl ik iemand uit Holten ken die al tien keer in Egypte is geweest en pas bij de tiende keer een dolfijn zag en dan ook nog van een afstandje. Ik heb blijkbaar aantrekkings kracht op dolfijnen", aldus Ool- bekldnk die elf jaar geleden be gon met duiken en haar passie overbracht op Alfred Brinker. "Hij werd nog fanatieker dan mij en wilde op een gegeven moment instructeur worden. We zijn cursussen gaan volgen, hebben brevetten gehaald en zo zijn we de duikschool begon nen. Het duiken was eerst hob- bymatig, maar het is een beetje uit de klauwen gelopen. Over een paar maanden beginnen we met de cursussen", aldus Oolbekkink. Duikschool Sama dai Duikers is gevestigd aan de Riezebessum 4 in Markelo."Wij richten ons op de regio Salland en Twente", zegt Oolbekkink. "Met onze duikschool willen wij de duiksport, maar ook het daarbij behorende duikplezier ook aan anderen meegeven. Beiden zijn we stapel op dolfij nen en elke keer dat wij tot nu toe in Egypte hebben gedoken, hebben wij de dolfijnen ook echt gezien. Het duiken is een schitterende sport, want het is onderwater gewoon schitte rend. Geen hectiek van werk, de telefoon, en auto's. Onderwater heb je de stilte en de rust, die een ieder, dus ook wij, van tijd tot tijd nodig heeft. Veel men sen denken dat het water in Ne derland koud en troebel is, BLAUWWIT Woensdag 16 april Blauw Wit B2 - Omhoog B2 18.45 Achilles MB1 - Blw Wit MB1D 18.45 Zaterdag 19 april Sportlust 1 - Blauw Wit 1 14.30 Zutphen 4 - Blauw Wit 2 13.00 Blauw Wit 3 - Juliana 3 14.30 Zelos 4 - Blauw Wit 4 12.30 Blauw Wit 5 - SKVW 3 14.30 Blauw Wit DAI - SVZW DAI 11.00 Blauw Wit Al - Bergentheim Al 14.30 Oldenzaal Al D - Blauw Wit A2 14.30 Blw wit BI - Kloosterhaar BI D 12.45 Blauw Wit B2 - GFC B2 11.00 DES/ N'dal Cl - Blauw Wit Cl 10.00 Brummen C2 - Blauw Wit C2 14.00 Almelo MB1D - Blw Wit MB1D 14.30 Blauw Wit DID - ASC D3 11.30 Blw Wit D2 - Overwetering D2 12.45 Hellendoorn El - Blauw Wit El 10.00 SWN El - Blauw Wit E2 10.00 Rohda Raalte E10 - Blw Wit E3 8.30 Blauw Wit E4 - Heino E5 10.30 Raalte F2 - Blauw Wit F1 9.00 Blauw Wit F2 - Rohda Raalte F6 9.30 Blauw Wit F3 - Hellendoorn F5 9.30 DES/ N'dal F4 - Blauw Wit F4 9.00 Rohda Raalte El 7 - Blw Wit F5 11.30 Dinsdag 22 april Blauw Wit 4 - Vios B8 19.00 Vrijdag 18 april (futsal) Blauw Wit 2 - CJV'ers 2 20.00 W HOLTEN Dinsdag 8 april De Zweef 4 - Holten 2 Zaterdag 12 april Holten BI - Heeten BI 14.30 MW B4 - Holten B2 14.30 Holten Cl - Witkampers C1 12.00 Holten B1 - Raalte B1 19.30 Go Ahead Dl - Holten Dl 10.30 Lemelerveld D4 - Holten D3M 10.00 PH E2 - Holten El 10.30 Rohda R E5 - Holten E2 9.30 Heeten E4 - Holten E4 9.00 Heino E8M - Holten E5 12.00 Holten F1 - Stevo F1 11.00 Heeten F7 - Holten F8 10.00 Holten MA - Blauw Wit MA 11.00 Zondag 13 april Holten 1 - Dieze West 1 14.00 Holten 3 - Hector 3 10.00 Holten 4 - Wierden 4 10.00 Holten 5 - Delden 3 9.00 Tukkers 5 - Holten 6 10.45 Enter 7 - Holten 7 9.00 Broekland DA1 - Holten DA1 11.30 maar niets is minder waar. Ook in de Nederlandse wateren is onderwater veel te zien, veel vis en kreeftjes maar ook schitte rende planten en dergelijke." Oolbekkink probeert de duik- lessen zodanig te geven dat de groepen niet groter worden dan vier personen, al kan dat op ver zoek wel.'We geven geen les op vaste avonden, maar proberen door een flexibele opstelling de lessen zoveel mogelijk naar de agenda van een ieder aan te passen. Dus werkje in ploegen, overdag of ben je alleen in de weekenden thuis, wij ons pas sen ons daar op aan. Noem het maar maatwerk." Alle duikma teriaal is bij Samadai voorhan den. (info: www.samadai.nl). HOLTEN - Op een speelveld dat in de verste verte niet op een grasmat leek is het duel dat Hol en zondag in en tegen Raalte peelde niet uitgespeeld. Na 42 minuten concludeerde de arbiter dat het veld toch te gevaarlijk was om op te voetbal len. Een conclusie die hij voor de wedstrijd ook wel had kun nen trekken, daar het veld toen ook al erbarmelijk erbij lag. Voor Holten kwam het stil leg gen van de wedstrijd niet slecht uit, want de ploeg was bezig met de slechtste helft voetbal van dit seizoen. Met een bom volle lappenmand begon Hol ten aan het duel, waarbij het grootste gemis aanvoerder Ed win Knapen was. Al na twee mi nuten lag de bal in het doel bij Koetsier. Een slappe breedte pass op het middenveld werd simpel onderschept en met een diepe bal stond de rechtsbuiten van Raalte oog in oog met Koet sier. De Holtense doelman leek de bal nog te keren, maar via zijn vuisten hobbelde de bal toch over de doellijn. De taak van de doelpuntenmaker zat er toen op, want hij werd drie mi nuten later alweer naar de kant gehaald met een lichte blessure. Raalte zat met deze score in een zetel en ging meteen met zijn laatste man 15 meter achter de verdediging spelen. Holten liet zelf geen fatsoenlijke combina tie zien en werd in de persoon lijke duels op kinderlijke wijze afgetroefd. Vlak voordat beide ploegen aan de thee zouden gaan vond de arbiter het welle tjes en staakte hij het duel om dat hij het niet verantwoord meer vond om op dit veld ver der te spelen. Hierdoor werd de ploeg van Harthoorn uit zijn lij den verlost en mag het volgen de week thuis tegen Dieze West op een normaal veld aan zijn trainer laten zien dat het wel de gelijk kan voetballen. HV HOLTEN Zaterdag 12 april B 2 - Dalfsen 10.00 Overwetering -BI 10.00 Raalte - C1 10.45 Raalte-Dl 10.00 Zondag 13 april Dames A - Klarenbeek 11.00 HOLTEN - De vierde wedstrijd van het darttoemooi om het Gouden Keun 2007/ 2008 wordt zondagmiddag 13 april gehou den. De vierde en dus finalewedstrijd wordt dit jaar gehouden bij: 't Bonte Paard in Dijkerhoek. De inschrijving begint om 13.30 uur. De loting is om 14.00 uur. Inschrijfgeld bedraagt: 3,50 eu ro. In tegenstelling tot voorgaande jaren zijn er nog ongeveer vier darters die in aanmerking ko men voor de eindoverwinning. Darters die niet in de gelegen heid zijn om minimaal drie van de vier wedstrijden mee te doen en niet in aanmerking komen voor een eindklassering, kun nen gewoon meedoen aan deze afzonderlijke wedstrijd. Alle info over het Gouden Keun is te vinden op: www.gouden- keun.tk

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17