Marsruiters verkopen loten ui,sl;isen Degradatie voor handbaldames Holtens Nieuwsblad 18 Beurs Fietsen van groot tot klein Boottocht Rode Kruis handbal Gelijkspel Blauw Wit 1 ipiiantpiimc 1 Dinsdag 1 april 2008 Nederlaag voor W Holten HOLTEN - Een les in rende ment, dat kreeg Holten afgelo pen zondag in en tegen Klaren- beek. De rode lantaarndrager van de vierde klasse H besliste in een klein half uur het duel door drie keer trefzeker te zijn. Holten begon veel te slap aan het duel en leek zijn tegenstander te on derschatten. Deze nederlaag maakt een einde aan een lange reeks van ongeslagen duels en zet de selectie weer met beide beentjes op de grond. Hoewel de eerste kleine kansen nog voor Holten waren was het na onge veer tien minuten Klarenbeek die de score opende. Een vrije trap werd niet goed verwerkt door Koetsier, die licht gehin derd werd, waarna de bal in het lege doel gekopt kon worden. Holten scoorde al snel 1-1 via het hoofd van Stam, maar om onbegrijpelijke redenen keurde de scheidsrechter de zuivere goal af. Niet lang hierna zat de leidsman weer volledig mis toen hij een comer weigerde te geven aan Holten. Uit de hierop vol gende doeltrap maakte Haren- beek de 2-0. Een lange bal in de diepte werd nog net binnenge houden door de linkerspits van de thuisploeg en hij mocht ver volgens ook nog eens de bal panklaar leggen op het hoofd van zijn medespits bij de eerste paal. Ondanks de 2-0 achters tand had Holten het betere van het spel en was het vooral ge vaarlijk vanaf de rechterkant met Gruijters en Stoevenbelt. Diezelfde Gruijters raakte na een dik half uur geblesseerd toen hij ongelukkig terechtkwam. Van der Wal .was zijn vervanger en liet al snel van zich horen. Vlak voor rust mocht Tim Wissink aanleggen en de zwakke keeper van Marenbeek stompte de bal voor de voeten van Van der Wal, deze volleerde de bal fraai tegen de touwen. In de rust vielen har de woorden en werd er afge sproken een aantal tandjes erbij te doen. Holten zette de gasthe ren goed vast op eigen helft en creeerde ook kansen. Stam zag een schot met links over gaan en er mocht een paar keer gescho ten worden vanaf de zestien. Na voorbereidend werk van invaller Freek Knapen kon Daan Wissink de 3-2 maken en was er weer ge loof bij de Holtense ploeg. Amo Knapen verving Nijland in de spits en Holten ging nog oppor- tunistischer spelen. Dit ging ten koste van het voetballend ver mogen, maar zorgde nog wel een paar keer voor gevaar voor het doel van Harenbeek. Het dichtst bij de gelijkmaker was Maarten van der Wal. Een goede voorzet van Robert Oolbekkink bij de tweede paal werd fraai in gekopt en dito gepareerd door de doelman. Erik Reijlink ging in de slotfase voorin als breekijzer spelen, hierdoor ontstond er veel ruimte voorin voor Haren beek. De Holtense spelers raak ten ook steeds meer vermoeid door het vele omschakelen en werden hierdoor in de laatste minuten wat slordig in balbezit. Koetsier wist nog enkele malen knap te redden, maar moest het antwoord schuldig blijven op een bal die van dichtbij uit de kluts werd ingeschoten. Met een 4-2 nederlaag ging Holten weer huiswaarts waar het zijn won den kan likken. Veel tijd is daar niet voor, want donderdag wacht de uitwedstrijd bij Wilp. Een wedstrijd die gewonnen moet worden om nog een kans te houden op de tweede perio de. Aanvang van die wedstrijd is 18.30 uur. HOLTEN - Speel-o-theek de Boshut heeft zaterdag 29 maart een fietsenbeurs gehouden in de Boschkamp. Velen kwamen een kijkje nemen naar de fietsen, groot en klein. Een deel van het geld dat de beurs heeft opgebracht, is bedoeld voor de speel-o-theek. foto: io- HOLTEN - Blauw Wit heeft in Haarlo verzuimd de zege mee naar huis te nemen. De Holte naren hadden de hele wedstrijd een groot overwicht en legio kansen om de winst naar zich toe te trekken maar door on nauwkeurigheid in de afwer king kon Sp. Haarlo uit enkele spaarzame mogelijkheden op de valreep nog een gelijkspel uit het vuur slepen. Als er uit de ve le opgelegde kansen niet word gescoord geef je de tegenstan der de gelegenheid om hierop te antwoorden en in Haarlo was het dus zo'n wedstrijd. Met Arjan Nijhuis in het doel, als vervanger voor de gebles seerde William Kolkman, begon Blauw Wit niet goed allert aan de wedstrijd. Al vroeg werden de Holtenaren met de neus op de feiten gedrukt. Reeds in de 3e minuut kwamen de gasten sch lemielig op een achterstand. Uit een scrimmage voor het Blauw Wit doel kon André van de Beid, door niet resoluut wegwerken van de bal door de Blauw Wit verdediging, simpel intikken <1-0). Hierna werd het sein ge geven voor vele aanvallen op het doel van Sp. Haarle om de vroege achterstand snel te her stellen. Tien minuten later was de stand al weer rechtgetrokken middels de deze middag zeer op dreef zijnde Harald Beldman. Een voorzet van Maarten over rechts kwam voor de voet van de goed mee opgekomen Har ald die met een strakke schuiver de Haarlo goalie het nakijken gaf (1-1). Hierna volgden diver se aanvallen van Blauw Wit om een snelle voorsprong te verkrij gen. Haarlo kon hier zeer weinig tegenoverstellen en na vele kan sen om zeep te hebben gehol pen door te onnauwkeurige af werking was het na een half uur ineens wel raak. Over links be zorgde Marco van Dijk, met een afgemeten lob over de Haarlo verdediging, de bal voor de voet HOLTEN - In de laatste wed strijd van de competitie viel in het Limburgse Hom het doek voor de dames van HV Holten. Na een 21-14-nederlaag staat degradatie naar de regioklasse vast. HV Holten moest zondag winnen om er nog een beslis singswedstrijd uit te slepen. Leudal opende de score maar het was Eline Berends die van uit de opbouw de gelijkmaker aan liet tekenen. Hierna kende Holten een ongelukkige fase. Enkele cruciale beslissingen (met name Anita Bieleman die van de op rechts vrijstaande Harald die met een harde en droge knal de bal in het net kon schieten 1 - 2)Een dik verdien de voorsprong gezien de vele kansen terwijl Haarlo er niet één tegenover kon stellen. Tot de rust kreeg Blauw Wit nog vol doende mogelijkheid om de voorsprong verder uit te brei den. Het was éénrichtingsver keer naar het Haarlo-doel maar te gehaast en zeer slordig werd er met de vele kansen omge sprongen. Het resulteerde wel in een aantal comers maar die leverden ook niets op. Na rust eenzelfde spelbeeld. Blauw Wit bleef maar komen en Haarlo zag geen kans om maar even onder de druk uit te komen. Wel was het zaak om vanuit een ge sloten verdediging de aanval te leiden want de voorsprong was nog te gering. Zo waren er weer volop mogelijkheden voor Re- mon, Maarten en Jurrian maar de handelingssnelheid was net niet genoeg om vooreen verras sing te zorgen. Een kwartier na rust werd de eerste wissel toege past. Spits Remon werd vervan gen door Arian Vorkink die de rechtsbuiten positie ging bezet ten en met Harald in de spitspo- sitie. Er kwam nog meer druk op de Haarlo verdediging maar te gelijkertijd werd het ook steeds voller voor het doel van de te genstander, dus ook moeilijker voor het creeren van echte doel- rijpe kansen. Het meeste gevaar kwam nog van Harald Beld man, maar hij had deze middag reeds met twee gemaakte doel punten blijkbaar al zijn kruid verschoten. Met nog 20 minu ten te spelen werd Arjan Aan stoot gewisseld voor aanvaller Merijn voor nog meer druk maar deze wissel bleek toch niet helemaal goed uit te pakken want vijf minuten later werd uit een voorzet van rechts Jeroen Markink goed aangespeeld die doeltreffend kon uithalen (2-2). goed speelde en de overtredin gen tegen haar werden niet be straft) vielen verkeerd en Leudal profiteerde hiérvan en nam een 5-1 voorsprong. Toch liet Holten de wil zien voor een goed resultaat te gaan bij een stand van 8-3, waren het de goed spelende Eline en Dörthe die scoorden. Judith Tiekink en 2x Eline Berends brachten de stand op 8-6. In de slotfase van de eerste helft was HV Holten echter niet goed bij de les. Het scoorde zelf nog wel, maar zag Leudal fouten bij HOLTEN - Ponyclub en rijver- eniging De Marsruiters gaan za terdagmiddag 5 april vanuit een callcenter in Amsterdam bellen om zoveel mogelijk loten voor de Sponsor Bingo Loterij te ver kopen. Afgelopen weken zijn ze al druk bezig geweest om adressen te werven die zij voor bevestiging zaterdag alleen nog maar hoe- Holten afstraffen uitlopen naar de ruststand van 14-9 voor Leu dal. In de tweede helft wilde Holten nog eens alles uit de kast halen om het tij te doen keren. Het kwam echter niet dichterbij dan tot een stand van 17-12. Holten bleef tegen de in het be gin opgelopen achterstand aan blikken. Leudal liep uit tot 19-12, maar Paulien Schooien wist de score terug te brengen tot 19-14. De tijd was te kort om de ach terstand nog ongedaan te ma ken. In de slotfase scoorde Leu dal nog 2 keer zodat de eind stand 21-14 werd. ven te bellen. Voor elk lot van de Sponsorlote rij ontvangt de club de helft. Dat betekent dat de Marsruiters elke maand 3,40 euro per verkocht lot ontvangen. Geld wat goed gebruikt kan worden voor on derhoud van de materialen in de manege. Het belteam dat aan de slag gaat, bestaat uit Annemiek Me- Teleurgesteld en geëmotio neerd zochten de speelsters troost bij elkaar in de kleedka mer. De doelstelling - handhaving - was niet gehaald, mede door een ongelukkig verlopen sei zoen waar veel tegen zat o.a. blessures van belangrijke speel sters Jessica Smit en Monique Plantinga. Het team en de ver- engining zijn echter weer een ervaring rijker en er zijn volop mogelijkheden om met dit jon ge team en nieuwe talenten te werken aan de toekomst. ijerink, Annemiek Toorneman, Ellen Wildeman, Susan Baltes en Henriek Nijenkamp. Op 5 april zullen er nog meer vereni gingen in het callcenter plaats nemen om zoveel mogelijk lo ten te verkopen. Maar als De Marsruiters win nen en de meeste loten verko pen krijgen ze de bonus van 2000 euro. HOLTEN - Rode Kruis Holten organiseert jaarlijks een boot reis voor de inwoners van Hol ten - van jong tot oud - die moeilijk of niet in de gelegen heid zijn zelfstandig een dag uit te gaan. Voor dinsdag 6 mei heeft het Rode Kruis Holten voor de deelnemers een tocht over het Sneekermeer georgani seerd. De deelnemers aan deze boottocht krijgen een week van tevoren informatie over de in vulling. Voor opgave: Jolanda Boode, telefoon 0572 - 32 00 03 of Nelly Stevens-Krekel, tele foon 0548 - 36 46 22. HOLTEN - Jongens A moest zijn laatste wedstrijd tegen de onge slagen kampioen Swift. Holten deed zijn sportieve plicht in de ze zeer ongelijke wedstrijd. Bij rust keek Holten tegen een 4-21 achterstand aan. Na rust bleef Hgolten het proberen en dit leidde tot meer treffers in de 2e helft. Swift scoorde weer veel, maar met de 15-42 eindtand kan Holten terugkijken op een redelijke partij tegen deze veel te sterke ploeg uit Arnhem. C1 liet zich verrassen door Hee- ten. Holten speelde slordig en was veel te lief in de verdedi ging. Via een 407 stand bij rust ging de wedstrijd met 9-15 ver loren. C2 deed het uit bij Voorwaarts beter. Er werd goed samenge speeld en dit leidde na een 1-4 stand bij rust tot 3-8. De D-jeugd van Holten was te sterk voor het team van Atlantis uit Dronten. Holten scoorde er lustig op los. Dronten wist nog de eretreffer te scoren, maar de 15-1 winst was duideliik.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18