'Drinkketen zijn juist heel goed' Voorverkoop Normaal in volle gang SGP wil horeca eerder dicht Holtens Nieuwsblad 15 Concert Gemengd Koor met Valeria en Ruzanna Jongeren Beter een drinkkeet dan hangen op straat Op stap met De Ooievaar Kortnieuws Bromfiets tegen wegrijdende auto Bijeenkomst over geweld bij voordeur Voorspelen muziekschool Onderduikerspad Dinsdag 1 april 2008 HOLTEN - Frank Aanstoot (14) komt regelmatig met zijn vrienden bij elkaar in de drinkkeet aan de Broekweg in het buitengebied van Holten. BROEKWEG - De vrienden van Frank Aanstoot komen geregeld bij elkaar in de keet om gezellig met elkaar te praten. "Je kunt beter een keet hebben, dan dat ze op straat alles kapotmaken", vindt Frank, foto: johan bounk BIJRtJDSTER GEWOND MAAK EEN KEUZE Dat de gemeente regels wil op stellen over het gebruik van de drinkketen is de scholier van het Waerdenborgh bekend, maar erg positief is hij er niet over als ze mogelijk leiden tot sluiting van de ontmoetingsplek. "Als de keten er niet zijn, dan gaan ze het centrum in om dingen kapot te maken. Dan worden er juist vernielingen gepleegd", zegt Aanstoot die zichzelf niet als een potentiële vandaal ziet, maar toch. "Drinkketen zijn heel goed. Je kunt beter een keet hebben, dan dat ze op straat al les kapotmaken", is Aanstoot stellig. De keet van Aanstoot staat op een eigen erf. Zo'n zes jongens uit de buurt komen er regelmatig bij elkaar. Het groep je is ongeveer veertien, vijftien jaar oud. De drinkkeet is een stacaravan. Van de plannen van de gemeente om contracten af te sluiten met de beheerders cq bezoekers van drinkketen is Aanstoot op de hoogte. In de overeenkomst wordt verklaard dat het om huiselijk gebruik gaat, waardoor niet iedereen er zomaar even een biertje mag gaan vatten. Bovendien wil de gemeente de keten enkel op een eigen terrein gedogen, mag het onderkomen geen caravan ESPELO - De voorverkoop voor het optreden van Nonnaal in Espelo is inmiddels gestart. Kaarten kosten in de voorver koop 20 euro en zijn verkrijg baar door het bedrag van het gewenste aantal kaarten over te maken op rekeningnummer 32.85.44.701. t.n.v. Normaal Es pelo, onder vermelding van het aantal kaarten Normaal. Let op dat men ook het adres, postco de en woonplaats, waar de kaar ten naar toegestuurd moeten worden, vermeldt bij de over schrijving. De voorverkoop loopt zolang er kaarten voorradig zijn doch ui terlijk tot 1 juni. Aan de tent kos ten de kaarten op 8 juni 25 euro. In het jaar van de drieëndertig ste verjaardag van de Achter- hoekse band Normaal wordt er weer stevig gas gegeven. Waar in de maanden februari, HOLTEN - Al meer dan 45 jaar vertrekt reisvereniging De Ooie vaar eenmaal per jaar een lang weekend naar een bestemming ergens in Duitsland. Dit jaar, van 5 tot en met 8 september, gaat de reis met 22 personen naar Rüdesheim. Het liefst gaan ze echter met een groep van on geveer 30 tot 35 personen. Meer info: reisleider Teun Deijk, tele foon 0570-542436. meer zijn, mag er geen sterke drank worden geschonken én is alcohol voor jongeren onder de zestien jaar taboe. Aanstoot voorziet problemen, want zijn groep beschikt over een cara van én de jongens zijn nog geen zestien. "Ik geloof dat ze ook willen bepalen hoeveel man er in een drinkkeet mag. Dat vind ik een beetje dom. Ik ken een keet en daar zitten wel twintig man in. Als die bij ons op be zoek komen heb je zo 25 man bij elkaar en dat mag dan weer niet. En waarom zouden we niet in een caravan mogen zitten? De politie en de brandweer zijn al langs geweest om te kijken. We hebben ook gewoon een brandblusser", aldus Aanstoot die ook nog wel iets over het al coholgebruik kwijt wil. "Ik drink zelf helemaal geen bier en door deweeks wordt er bij ons ook geen alcohol gedronken. Dan drinken we alleen maar sinas en cola. Alleen in het weekeinde mogen we van onze ouders een biertje drinken, maar dat is echt niet veel hoor. Het loopt nooit uit de hand. We zitten gewoon voor de gezelligheid bij elkaar. We praten, kijken televisie ofwe luisteren naar muziek", aldus Aanstoot. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De eigenaar van een plaatselijke discotheek signal eert een toename van indrinken voordat men op een laat tijdstip naar zijn horecagelegenheid komt." Verder zou uit rapporta ges van het Trimbosinstituut en STAP blijken dat juist het toene mend gebruik van alcohol in combinatie met drugs plaats HOLTEN - Het Holtens Ge mengd Koor (HGK) geeft vrijdag 4 april om 20.00 uur een concert in de Dorpskerk in Holten. Aan dit concert werken mee: Valeria Boermistrova (mezzo sopraan) en Ruzanna Nahapet- jan (sopraan) en Gerrit Hoeks- vindt in horecagelegenheden. "Politieleiding op zowel regio naal als lokaal niveau pleiten voor vroegere sluitingstijden. De SGP-fractie staat op hoofd lijnen achter de inhoud van de motie van de gemeente Opster- land. Hierin wordt het initiatief van Stichting Vroeg op Stap on dersteund en vraagt men ande re gemeenteraden dit over te nemen. Beens: "Wij zijn met de gemeente Opsterland van me tra (orgel en kistorgel). Ruzanna trad diverse keren op met het Concertgebouw Ka merorkest en met het Promme- nade-orkest en met Philharmo- nia Amsterdam. De entreeprijs bedraagt 7.50 eu ro per persoon. gitaar), Willem Terhorst (zang, bas), Fokke de Jong (zang, drums), Jan de Ligt (sax), Joost Hagen (trompet), Roel Spanjers (zang, toetsen)en Jan Wilm Tol- kamp (zang, gitaar). De Veldtocht zal eind mei be ginnen en eindigen in septem ber. De mannen van Nonnaal heb ben er dan ook zin in om weer stevig aan het hoken te gaan tij dens de zomermaanden en zul len hier de komende jaren nog lang mee door gaan Er zal ook dit jaar een duidelijk onderscheid zijn tussen feest tent en theater, zodat alle soor ten en maten hokers op hun ei gen manier van Normaal kun nen genieten. In 2008 kan er ook in Splo weer naar hartelust gehokt worden en wel op zondag 8 juni. De tent gaat al open om 17.00 uur. ning dat het initiatief van de stichting een vervolg moet krij gen door op rijksniveau aan een pakket maatregelen te werken, zoals aanpassing van de Drank en Horecawet op het punt van vervroeging van de sluitingstij den van horecagelegenheden, een strenger en adequater handhaven van regels omtrent de verkoop van alcoholische dranken onder jongeren, als mede voorlichting." ORANJESTRAAT - Een 54-jarige vrouw uit Holten raakte don derdag 27 maart om 16.45 uur gewond, toen zij als bijrijdster van een bromfiets, die bestuurd werd door een 58-jarige man uit Holten, betrokken raakte bij een aanrijding. De aanrijding, waarbij ook een 76-jarige automobiliste uit Hol ten betrokken was, vond plaats op de Oranjestraat in hun woonplaats. De 76-jarige bleek met haar au to vanaf de parkeerplaats van het nabijgelegen tankstation de Oranjestraat op had willen rij den. Bij het oprijden van de rij baan zag zij de voor haar van links komende 58-jarige brom fietser over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg, waarbij de 54-jarige bijrijdster van de bromfiets gewond raakte aan haar been. Zij werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. LEZING KEES TINGA HOLTEN - De Commissie Vor ming Toerusting houdt dins dag 8 april om 20.00 uur in Irene een avond met als thema ge weld achter en naast de voor deur. De avond wordt verzorgd door Kees Tinga, medewerker van de PKN. De commissie voelt zich geschokt en machte loos wanneer ze het zoveelste bericht horen van een radeloze ouder die de hand aan z'n kin deren en daarna'aan zichzelf slaat. Of van een jongen die zomaar op straat wordt dood geslagen. Kan het echt overal gebeuren? En waar moet men op letten? En wat te denken van subtielere vormen van geweld als emotionele en psychische mishandeling? Maar ook: wat kan de kerk doen. TUINSTRAAT - Voor de klein tjes wordt woensdag 2 april een voorspeelmiddag en -avond ge houden door het Muziek On derwijs Centrum. De middag begint om 16.00 uur en de avond om 19.00 uur, bei de in Irene. De entree is gratis. De bedoeling van het voorspe len is om te laten horen hoe de muziekinstrumenten klinken, zodat er een betere keuze kan worden gemaakt welk instru ment te kiezen om les in te vol gen. VERSCHILLENDE AFSTANDEN HOLTEN - Het Onderduikers pad is een wandelroute door het buitengebied van Holten en voor de lange afstand ook een* gedeelte door het prachtige na tuurgebied de Holterberg. Het pad vertelt onder het wan delen over de onderduikers die in de Tweede Wereldoorlog on dergedoken zaten op de Sal- landse boerderijen en zich met de razzia's verscholen in het bos. De lange route van 12 kilometer brengt wandelaars via het On derduikerspad naar het mooie natuurgebied de Holterberg waar in de bossen verscholen de indrukwekkende Canadese Begraafplaats ligt. Het Onderduikerspad kan men beginnen bij Koffie en Thee- schenkerij de Koffiemölle in Holten. Tevens kan men hier vierhonderd antieke koffiemo lens bezichtigen. Het is ook mogelijk om de 3 of 5 kilometer te wandelen en dan vanaf de Koffiemölle met de au to naar de begraafplaats te rij den. De Koffie en Theeschenkerij de Koffiemölle is te vinden aan de Schreursweg 5 in Holten, tele foon 0548-361725 (volg borden met camping Ideaal). Normaal komt voor een optreden naar Espelo. maart en april nog in 31 theaters zelfde bezetting als vorig jaar, werd opgetreden, is eind mei de en waarmee de theatertour is aftrap voor de veldtocht. gedaan, namelijk: Bennie Jolink Dit zal gaan gebeuren met de- (zang, gitaar), Ferdi Joly (zang,

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15