Toneel COV: bejaarden overvallen juwelierszaak Holtens Nieuwsblad 9 Passieconcert goed ontvangen Nick Simon, Jeroen van der Boom en rapper Yes-R Opbrengst Jantje Beton Introductie mogelijkheden van bibliotheek Holten Film Hersenschimmen over sluipende dementie Sport Sponsorcontracten Stichting Triathlon Holten Cursus computer Kortnieuws Nieuwe vrijwilligers Dinsdag 18 maart 2008 HOLTEN - Het plaatselijk ge mengd koor Campanella voer de vrijdag 14 maart samen met het gemengd koor Capella uit Arnhem, het passiestuk 'Olivet to Calvary' van J.H. Maunder op. In het passiestuk worden enkele passages uit de laatste dagen van Jezus' leven op aarde ten gehore gebracht. De solisten: bariton Hans Scho ling, tenor Falco van Loon en sopraan Valeria Boermistrova imponeerden met hun bijzon dere en zuivere solopartijen. Zowel het koor, solisten en de begeleidende organist Henk Linker wisten de sfeer van de re latief korte passie goed weer te geven. In het eerste deel nog en thousiasme in het 'On the way to Jerusalem', naar een ingeto gen gezongen 'Mount of Olives', waar de eenzaamheid klinkt: 'The beasts have lairs, the birds have nests. He had not where to lay His head!', maar ook de rust die Hij geeft: 'Come unto Him, all ye that labour and He will gi ve you rest' In het 2e deel: Jezus' besef dat Zijn uur gekomen is, de bespotting, verraad en verla tenheid. Steeds grimmiger wordt de sfeer. Voor Pilatus, een felle menigte die zingt: 'We have no King but Caesar' en dan de March to Calvary (Golgotha). Muziek die klinkt als een bizarre dodenmars: 'The Saviour King goes forth to die'. Programma Keunefeesten HOLTEN - De Jantje Beton Col lecte leverde een opbrengst op van 1.946,51 euro. De collecte vond plaats in de week van 3 tot en met 8 maart en werd in Holten gehouden door Scouting de Waarden- borch, peuterspeelzalen Drib bel, Kruimeltje en 't Knötter- heukske. Zij krijgen de helft van de op brengst. Jantje Beton bedankt alle gevers voor hun gift. HOLTEN - Wat doet een stel be jaarden als ze hun saaie leventje zat zijn? Juist, dan beramen zij een overval op de juwelier. Zes bewoners van een bejaar denhuis besluiten om niet meer afhankelijk te zijn van hun AOW-tje en maken daarom plannen om de juwelierszaak te overvallen. Saillant detail is dat Therèse, één van de bewoners, de schoonmoeder is van desbe treffende juwelier. Onder de an dere bewoners bevinden zich onder andere een fanatieke oor logsveteraan, een voormalige Miss Nederland en een zeer technische klokkenmaker. Met elkaar werken zij het plan voor de overval uit. Dat is in een notendop waar de nieuwe avondvullende voor stelling van toneelgroep COV uit Holten over gaat. Deze door de vereniging zelf geschreven komedie met de titel Oud gaat voor goud is te zien op vrijdag Leden van toneelgroep COV brengen in de Kandelaar het stuk Oud gaat voor goud. 28 en zaterdag 29 maart in De Kandelaar in Holten, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 5 euro. Kaarten zijn te re serveren via de website www.toneelgroepcov.nl, bij de VW Holten of telefonisch via 0548-363503 of 0548-364364. Voor meer informatie: Sander Jongsma, telefoon 0548-363503 of 06-12992851; e-mail: info@toneelgroepcov.nl. HOLTEN - In de bibliotheek in Holten kan men woensdag 2 april om 19.30 uur deelnemen aan een bibliotheekintroductie. Kan men alles vinden in de ca talogus? Weet men precies hoe men aan een boek kan komen dat niet in de bibliotheek aan wezig is? Weet men wat 'Zoek en boek' is? Heeft men wel eens gebruik gemaakt van de kran tenbank of Keesings Historisch Archief? Weet men hoe men ei gen gegevens in het biblio theeksysteem kan raadplegen of wijzigen? Weet men wat een luisterhoek is? Wie deze vragen niet met 'ja' kan beantwoorden is het zinvol uiterlijk 28 maart op te geven. Dit kan ook telefo nisch: 0548-366414. Deelname is gratis, maar opgave verplicht. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt donderdag 20 maar om 20.15 uur de film Hersenschimmen gedraaid. Kosten zijn 3,50 euro. De 71-jarige Maarten Klein woont samen met zijn vrouw Vera in Clousester, aan de kust van de Verenigde Staten. Het echtpaar is in de jaren vijftig geëmigreerd van Nederland naar Amerika. Maarten werkte tot aan zijn pensionering bij een instituut voor visserijonderzoek in Boston. Hij verliest zich steeds vaker in het verleden en is niet alleen vergeetachtig, maar heeft ook concentratie verlies en is vermoeid. Er wordt een realistisch beeld geschetst waarop dementie op een geleidelijke manier toeslaat en dat je dit zelf niet in de gaten hebt. KENNISMAKING HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp start maandagmid dag 31 maart een nieuwe cursus Kennismaken met de compu ter. Deze computercursus is een vier lessen durende cursus, waarin u echt kennis maakt met de computer. Hoe werkt dat nou, een muis, en hoe ziet de computer er van binnen uit? Ook een aantal basisvaardighe den worden doorgenomen. Het is een cursus vooral bedoeld voor die mensen die nog geen enkele ervaring hebben met een computer, en er eventueel aan denken een computer aan te schaffen. De cursus kennismaken met de computer start op maandag middag 31 maart. Overige data zijn: 7 april, 14 april en 21 april. De cursus vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in lokaal drie dorpshuis 'de Boschkamp'. De kosten bedragen 47,50 euro voor vier lessen, inclusief een lesboekje. Voor meer informatie of opgave kan men contact opnemen met het Sociaal Cultureel Werk in Holten: 0548-36 27 55. HOLTEN - Het complete pro gramma is nog niet helemaal rond, maar vast staat al wel dat het Volendamse duo Nick en Si mon bij de Keunefeesten in Holten zullen optreden. Andere publiekstrekkers die al zijn gecontracteerd zijn Jeroen van der Boom en rapper Yes-R. De Keunefeesten worden dit jaar gehouden van donderdag 11 september tot en met zondag 14 september. Jan Herman ten Velde is uiteraard content met het vastleggen van Nick en Si mon die mateloos populair zijn bij een groot publiek. "We heb ben nu een aantal toppers vast gelegd en daar zijn we blij mee. Wel moeten er nog een paar bands bijkomen. Onze website ligt er nu ook even uit. Hij gaat weer online als het complete programma bekend is", aldus Ten Velde die ook de bekende band Beethoven bereid heeft gevonden voor een optreden in de feesttent aan de Kalfster- mansweide. "Beethoven was er vorig jaar ook bij en dat was een groot succes", aldus Ten Velde. De Keunefeesten beginnen op donderdagavond als Yes-R het podium beklimt. Yes-R staat voor Yesser Roshdi. De Marok- kaans-Egyptisch-Nederlandse rapper komt uit Amsterdam/is ex-lid van D-Men en een neef van Ali B. In de talentenjacht 'Grote Prijs van Nederland' won hij de publieksprijs. Naast rap per is Yes-R ook acteur en speel de hij mee in de film 'n Beetje Verliefd. Voor de vrijdagmiddag heeft Ten Velde 'het bedrijfs- borreluurtje' op het programma gezet, terwijl in de vooravond Nick en Simon zullen optreden. Nick Schilder en Simon Keizer brachten met 'Nick Simon' en 'Vandaag' twee albums uit die allebei platina werden. Met singles als 'Steeds weer', 'De Soldaat', 'Kijk omhoog' en 'Pak maar m'n hand' hadden ze gro te hits. Momenteel scoren ze met de nieuwe single 'Rosanne'. Vorig jaar wonnen ze met 'Van daag' een Rembrandt van de Stichting Nederlandse Muziek voor albums die zich onder scheiden door oorspronkelijke Nederlandse composities of teksten. Na Nick en Simon komt er op de vrijdagavond nog een band. De zaterdagmiddag bij de Keunefeesten staat in het teken van het Smartlappenfestival. De zaterdagavond is gereserveerd voor Beethoven dat al tien jaar lang aan de weg timmert. Beet hoven keert op de zondagmid dag terug, waarna Jeroen van de Boom de uitsmijter wordt van het festival. DWEER HOLTEN HOLTEN - Brandweer Rijssen- Holten, post Holten, kreef begin 2007 kreeg te maken met een dreigend te kort aan vrijwilli gers. Oorzaken waren onder an dere het behalen van de 55-jari- ge leeftijd en verhuizingen. In 2007 heeft de brandweer daarom op verschillende ma nieren campagne gevoerd. Zo zijn er flyers verspreid in de kem van Holten, is er geadverteerd in de plaatselijke krant en heeft de Brandweer meegewerkt aan het Rondje Kultur(hus). HOLTEN - Stichting Triathlon Holten presenteerde vorige week in De Poppe het nieuwe logo voor het EK Triathlon Holten. Daar naast werden de sponsorcontracten getekend. Hiermee is financieel geregeld dat het sportevenement zaterdag 28 juni kan worden gehouden. Voorzitter Martin Pieters liet de volle zaal weten wat de plannen van de triatlon zijn en welke veranderingen zullen wor den doorgevoerd. Deze acties hebben resultaat gehad: er zijn drie nieuwe leden aangenomen. Dat zijn de heren M.G.A. Aanstoot en J. van de Vosse en mevrouw C.E. Kra mer-Bonsing. Door deze aan name is post Holten (voorlopig) weer op sterkte en kan de veilig heid in Holten gegarandeerd blijven. De brandweer blijft behoefte hebben aan nieuwe leden die ten minste 18 jaar oud zijn. Is ie mand geïnteresseerd, dan kan men altijd voor een vrijblijvend gesprek contact opnemen met de commandant Jan Harbers. Hij is bereikbaar op telefoon nummer 0548-854 631.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9