Kinderen gaan bomen planten op Koningsbelt Jaarlijkse collecte Simavi JAWI Professionals halen het bij JflWi vooridars- lectie is binnen! FOOTNOTES Belijdenisgeschenken Zo maar een greep.... Boekenhuis Rijssen Uitgeverij Wieger Smeijers FLJÏSJ=iSja=F*£5 LINE FOOTWEAR faaS naa frfea<rffe CLEANING I, i Ppmerkelijk Dinsdag 18 maart 2008 RUSSEN/ HOLTEN - De Natio nale Boomfeestdag wordt woensdag 19 maart gevierd. Dit jaar met het thema 'Boom zoekt kind'. Het feestelijke evenement staat in Nederland volop in de belangstelling. Ook dit jaar doet de gemeente Rijssen-Holten sa men met zeven klassen van ver schillende basisscholen weer mee aan de boomfeestdag. Bomen hebben bescherming nodig, ze zijn belangrijk voor onze zuurstofvoorziening en voor een schone'lucht. Ze kun nen erg oud worden, waardoor er dus generaties van kunnen genieten. Bomen in woonwij ken zorgen ervoor dat iedereen zich lekkerder en gezond voelt: de lucht is schoner en de bo men zorgen voor sfeer. Bomen zijn ecologisch, van belang, maar ook economisch en soci aal: groene, bomenrijke wijken maken dat mensen meer con tact met elkaar hebben en dat men er graag woont. Dus bo men hebben bescherming no dig en als ze die bescherming al van de jonge generatie kunnen krijgen is het in het beider be lang. Bomen zijn dus op zoek naar beschermers en dat wor den in 2008 de kinderen van Nederland. Zowel de jonge als de volwassen bomen verdienen die bescherming. Om dit onder de aandacht te brengen worden bij de boom feestdag op woensdag 19 maart in Rijssen-Holten honderzestig kinderen actief ingezet. Wet houder Hans ter Keurst ont vangt bij het feestelijke evene ment de kinderen om 10.00 uur bij de Koningsbelt (toegang vi; hoek Turfweg - Steenakkers weg) in Rijssen. Daar wordec dan ongeveer tweeduizend jon ge eiken en beuken geplant Onder begeleiding van dt plantsoenmedewerkers planten de kinderen de bomen. De kin deren die deelnemen zitten it de hoogste groepen van de ba sisscholen; de Overes, Dijker hoek, Haarschool (Rijssen), Wil heminaschool en de Constan tijnschool. De boomfeestdag is een lande lijk evenement van de stichtinj Nationale Boomfeestdag in sa menwerking met de Neder landse gemeenten. In 2007 vier de de Naüonale Boomfeestda| zijn 50-jarig jubileum. Voo meer informatie over dit onder werp: www.boomfeestdag.nl. RUSSEN/ HOLTEN - De jaar lijkse collecteweek van Sim avi van 23 tot en met 29 maart vindt plaats. Honder den collectanten, verspreid over heel Nederland, gaan van deur tot deur om geld in te zamelen voor het goede doel. 2008 is door de Verenig de Naties uitgeroepen tot het laar van Sanitatie. Daarom staat de collecteweek van Simavi dit jaar in het teken van water en sanitatie bij scholen in ontwikkelingslan den. Jaarlijks sterven 1,8 mil joen mensen, vooral kinde ren, aan diarree door gebrek aan een toilet, schoon drink water en persoonlijke hygië ne. Dagelijks zijn dat bijna vijfduizend kinderen. Simavi geeft deze kinderen een ge zondere toekomst door toi- letblokken te plaatsen bij scholen en voorlichting te ge ven over hygiëne. De kinde ren geven deze kennis door aan familie en leeftijdsge nootjes. Simavi is al ruim 80 jaar betrokken bij de gezond heid van de allerarmsten in Azië en Afrika. Speerpunten zijn schoon drinkwater, sani tatie en gezondheidszorg voor moeder en kind. Simavi ondersteunt initiatieven van lokale organisaties, omdat zij als geen ander weten wat no dig is om de basisgezondheid van de lokale bevolking structureel te verbeteren. «/SSEH L.A. Burger Opmerkelijk, korte boeiende columns 9.50 A.W. Pink Een waar geloof 19.90 A.D. Muilwijk Gezette Hoogtijden deel 5 12.50 G.J. van Aalst Met hart en mond 16.50 P den Butter Vrees God (studium generale) 9.95 C.A. van der Sluijs Reformatorisch leven in deze tijd 18.90 CJ. Meeuse Schijn bedriegt 14.90 John Newton Genade brengt me thuis 12.50 A.Snijders 'f Was anders; Christendom tot Bonifitius 15.90 P. van Ruitenburg aar de kerk 14.50 En nog veel meer Ook zijn we gespecialiseerd in Bijbels, dagboeken, gedichtenbundels enz. U bent hartelijk welkom U bent vrijblijvend hartelijk welkom bij: Enterstraat 14a, 7461 CH Rijssen. Tel. 0548-520 304 info@boekenhuisrijssen.nl DINSDAG GESLOTEN SHOEFASHION THAT FITS Larenseweg 23, 7451 EL Holten - Telefoon: 0548-361 551 IMPREGNEREN 6,95 m2 Tof 30 besparing op stookkasten. Tegongaan van atmosferische vervuiling Professionele reiniging Sterk in probleem oplossers Leverancier van professionele reiniging middelen en machine's KALANDERSTRAAT 20B 7461 JM Rijssen irtfo@jawl.nu Kom vrijblijvend even een kijkje nemen in

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 8