Commissie keurt poasboakes Bewust leven met Mascha Roedelof Leer kneepjes van Nordic Walking Triathlon Holtens Nieuwsblad 7 Wie wil mee met reisje Ooievaar naar Duitsland? ocht Nordic alking Kaart Route langs alle meedingende poasboakes Bouwers poasboakes moeten strikte reglementen opvolgen Nieuw logo triatlon ^r.kÉv Wippert Rejonie jubileert Holten 2009 HOLTEN - Traditioneel Vindt rond het dorp Hol ten jaarlijks met Pasen een uniek evenement plaats waarbij de vier buurtschappen Beuse- berg, Holterbroek, Espe- lo en Dijkerhoek een wedstrijd houden met als doel het grootste of mooiste paasvuur te bouwen. LICHTENBERG RUSSEN Ronde' Bef! vr V> t/jcinSoóso ê^s'ra/tplaa "ö4 Dijkertioe^ï VVV PAASVURENROUTE 2008 dijkerhoek Afstand route 20 km Parkeren bij paasvuren op eigen risico De paasvuren worden ontstoken op 1* paasdag 23 maart a.s. om 21.00 uur HOLTERBROEK l.v.m. rookontwikkeling kan het mogelijk zij dat 's avonds de route wat wordt verlegd. Dit wordt dan met borden aangegeven routeaanduiding rijrichting paasvuur Waarschuwing: Houdt u zich a.u.b. aan de rijrichting om ongelukken te voorkomen. Parkeren op de aangeven plaatsen, indien aanaeaeven. fOLTEN - Nordic Walking Hol- nn start regelmatig een nieuwe 'asiscursus of clinic, vanaf eind Haart ook 's avonds. Als men slf een groepje heeft, kan er op gewenste dag een basiscur sus of clinic gestart worden, feuw is dat er regelmatig wan deltochten zullen' worden ge- louden. Meer info: www.nor- 'icwalkingholten.nl. Telefoon HOLTEN - De basiscursus Nor- die Walking van Nordic Walking Holten (NWH) is van start ge gaan. Tijdens de basiscursus worden alle basisprincipes van het Nor- die Walking uitgelegd zodat men op een verantwoorde wijze lekker zelf op stap kan gaan. De laatste les bestaat uit een mooie wandeling waarbij halverwege tijd is voor een drankje en ver hoopt één les gemist zijn, dan krijgen de cursisten de gelegen heid om deze in te halen. Een clinic is bedoeld als kennis making met het Nordic Walking en behandelt in grote lijnen de basiscursus zodat men kan be palen of men het wel of niet leuk vindt. Wie eerst een clinic gevolgd heeft, krijgt de moge lijkheid om de basiscursus te gen gereduceerd tarief te vol- gen. Vraat; wel even naar de voorwaarden. NWH heeft een samenwerking met de Wande lende Tak, officieel onderdeel van atletiekvereniging Holten. Cursisten kunnen zich hierbij aansluiten om diverse keren per week in groepsverband aan Nordic wiking te doen. NWH verzorgt tweemaal per jaar voor hen een opfriscursus, zodat men altijd optimaal verant woord aan Nordic Walking doet. Telefoon 06-40962324. HOLTEN - Tijdens een spannende presentatie werd afgelopen dinsdag in De Poppe het EK-Logo van de triatlon voor 2009 ont huld. Het logo is ontworpen door het Holtense reclamebureau Youniq, die al een groot aantal jaren alle reclame-uitingen van de Stichting Triathlon ontwerpt. Uit een rokende kist liet Dolf Moed en enkele medewerkers langzaam het logo tevoorschijn toveren. Dinsdag 18 maart 2008 )eze wedstrijden zijn aan strik- e reglementen gebonden, die :ijn vastgelegd door de boaken- jouwers in samenwerking met ie plaatselijke paasvuurcom- nissie. fo is het niet toegestaan hoog kerkers te gebruiken, moet het jaasvuur met de hand worden ipgebouwd en mag er alleen inoeihout worden gebruikt. Onmiddellijk na de jaarwisse- ing wordt er ai begonnen om wveel mogelijk hout bij elkaar te brengen. h de avonduren en op zaterda- ;en wordt er tot aan de zaterdag foor Pasen gebouwd om een zo groot mogelijk paasvuur te re aliseren. Een keuringscommissie gaat komende zaterdagmiddag langs de paasvuren om de grootte en inhoud op te meten en het paasvuur te beoordelen op vorm en afwerking. Er wordt gestreden om drie prij zen: de wisselbeker voor het grootste paasvuur (hoogte en inhoud); de wisselbeker voor het mooiste paasvuur (vorm en afwerking); de wisselbeker voor de ontvangst van de commissie bij de paasvuren. Bij de rondgang van de keu ringscommissie worden de le den steeds zeer gastvrij ontvan gen en verwend met een hapje (gekookte eieren) en een drank je (al of niet alcoholisch). Deze zaterdag vindt om 19.30 uur in Bierlokal am Bahnhof onder grote belangstelling de prijsuitreiking plaats. Op Eerste Paasdag ontsteekt burgemeester Bort Koelewijn om 21.00 uur het grootste paas vuur aan. Uiteraard worden dan ook de andere paasvuren aangestoken. Iedereen is welkom hierbij aan wezig te zijn. 10LTEN - Bewust Leven Bege- eider Mascha Roedelof opent linsdag 1 april haar centrum let Bewuste Pad aan de Oude Elationsweg 14 in Holten Elascha begeleidt en onder steunt bij fysieke klachten zoals moe voelen, slecht slapen, slechte concentratie, allerlei oorten pijnen, waaronder bij oorbeeld hoofdpijn. En emo- onele problemen zoals gevoe- :ns van angst, verdriet, en ver- ies. De oorsprong van deze lachten ligt vaak op een dieper liveau. Pas als men de oorzaak an de klacht kent, kan er een (erkelijke verandering plaats inden en kan er sprake zijn van bnezing. Belangrijk is om zelf erantwoordelijkheid te nemen oor de eigen gezondheid. Dok bijvoorbeeld concentratie- iroblemen bij kinderen, bed- ilassen, astma, een lastig kind Mascha Roedelof opent binnenkort haar centrum Het Bewuste Pad. I-OTO: SANDER SCHEPERMAN (ADD/ ADHD), huidproble men, of angst kunnen met be hulp van haar behandelingen verminderd worden of uitein delijk helemaal verdwijnen. Haar persoonlijk ontwikke lingspad heeft haar veel levens ervaring gebracht, waardoor ze HOLTEN - VW Holten ontwerpt jaarlijks een paasvuurrroute, die langs alle paasvuren leidt welke meedoen aan de wedstrijd. Velen maken hiervan in de laatste weken voor Pasen gebruik om de vorderingen te bekijken. Ook op de avond van de Eerste Paasdag is dit een druk gebruikte route. Een routekaart is gratis af te halen bij het VW-kantoor Holten. Het is verstandig, om de juiste richting van de route te volgen. Het parkeren is op eigen risico. Het betreden van de terreinen ook. HOLTEN - Al meer dan 45 jaar vertrekt reisvereniging De Ooie vaar eenmaal per jaar een lang weekend naar een bestemming ergens in Duitsland. Dit jaar, van 5 tot en met 8 sep tember, gaat de reis met 22 per sonen naar Riidesheim. Het liefst gaan ze echter met een groep van ongeveer 30 tot 35 personen. Mochten er belang stellenden of oud-Ooievaars zijn, die een gezellig weekendje mee uit willen, neem dan con tact op met reisleider Teun De- ijk, telefoon 0570-542436. goed kan begeleiden en onder steunen. Daarnaast heeft ze ge degen opleidingen gevolgd. Zij maakt gebruik van verschillen de behandelingen, zoals emo tioneel lichaamswerk; vitali- teitsmassage; intuïtieve massa ge; magnetiseren (strijken), In overleg met de cliënt wordt voor een bepaalde behandeling of combinatie van behandelingen gekozen. Daarnaast heeft Mascha ster vensbegeleiding in haar pakket. Mascha werkt samen met scho len en huisartsen. Binnenkort start Mascha met workshops, Heartdance - Laat jouw Hart in Vreugde dansen, en 'Interactieve Passiegroepen'. Ook voor kinderen. Voor meer informatie: www.hetbewustepad.nl of vraag foldermateriaal aan op te lefoonnummer 06-230 575 42. LAREN - Feest voor veertigers en vijftigers. Precies 25 jaar geleden, in 1983, werd de Wippert-Rejonie geboren. Met tussenpozen van twee of drie jaar heeft dit evenement sindsdien plaats gevonden. Dit om een avond de gezellige sfeer van vroeger terug te halen en bij te praten (en te drinken) met de uitgaansvrienden(-dinnen) van toen. Het was een straf wanneer je op zondagmiddag destijds niet naar de Wippert kon gaan. Op zaterdagavond 29 maart 2008 is de 'Wippert-Rejonie 2008' gepland. De opzet van deze avond zal iden tiek zijn aan vorige afleveringen. Dus met de oud-diskjockeys Tony Turner, Woolfman Gait, Dirk Stoevenbeld en Appie Bracula uit de periode van 1970 tot ongeveer midden jaren tachtig. Kaarten zijn telefonisch te bestellen via 0573-402055.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7