Randactiviteiten paasvuren Gerrit Vruggink zet de heftruck aan de kant Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad Valeria en Ruzanna bij concert HGK Opgave boottocht Projectprijs Extra Openluchtspel Dijkerhoek krijgt hoofdprijs Wijziging prikpost Bijeenkomst NBvP Holten Rode Kruis HOLTEN - Als er een klassement zou bestaan voor de boakebouwers met het meest uitgebrei de randprogramma, dan zou Espelo ongetwijfeld met de eerste prijs aan de haal gaan. Activiteiten 's middags al met houtkunstenaars en lampionoptocht 5.000, Bewegwijzering buitengebied Nieuwe borden toeristische activiteiten Dinsdag 18 maart 2008 I Bij het paasvuur van Espelo aan I de Koeweideweg vindt de eerste I activiteit op Eerste Paasdag al I om drie uur 's middags plaats. I Op dat tijdstip begint de Hout- I hakkers Road Show. "Houtkun- I stenaars geven demonstraties", I legt Erwin Krikkink uit. "Uit een I stuk hout zagen ze bijvoorbeeld I een mooivogeltje."Voordekin- deren wordt 's avonds een lam- pionnenoptocht georganiseerd. Om half acht kunnen de kids zich verzamelen bij het paas vuur, waarna ze met een bus naar de Bosschool worden ge bracht. Vanaf de school lopen ze met een lampion terug naar het paasvuur. Bij het paasvuur zelf is een feesttent geplaatst, waar vanaf 21.00 uur de liveband Anyway zal optreden. Volgens Krikkink speelt Anyway vooral Top 40-muziek en rock and roll. In de tent zijn drankjes te koop. De combinatie tent-muziek- drankjes is ook van toepassing op de andere vier locaties waar paasvuren te bewonderen zijn. Bij de boake van de Beuseberg aan de Fliermatenweg wordt ook drank verkocht in de feest tent. Daar kunnen de bezoekers genieten van de muziek van Drive-in Show Effe Dimme. Hans Coster van de Beuseberg verwacht veel publiek. "We zitten nog geen vijfhon derd meter van de bebouwde kom af en we hebben voldoen de parkeergelegenheid", aldus Coster. "En in onze tent hebben we ook zitgelegenheid voor de wat oudere mensen." Bij de boake van Dijkerhoek aan de Tromopsweg begint de mu ziek 's avonds om een uur of acht. Dj Ferry van Heulen zal de bezoekers warm proberen te maken voor zijn muziek. In de feesttent zijn verschillende drankjes verkrijgbaar. "Maar verder doen we niks ap arts", zegt Peter Martijn Meen- dering, de voorman van de bo akebouwers van Dijkerhoek. Holterbroek zet bij de boake aan de Dorperdijk ook een feesttent neer waar het nodige te nuttigen valt. De muzikale vpri)s Rabo Projectprijs Extra Rabotwnk HOLTEN - De leden van Rabobank West Twente afdeling Holten-Markelo hebben afgelopen dinsdag gestemd in de Poppe. Open- luchtspel Dijkerhoek kreeg de hoofdprijs. Dit meerdaagse spektakel staat voor volgend jaar op het programma. Johan Wiersma mocht een cheque van 5.000 euro in ontvangst nemen. Basisschool Stokkum ontving de tweede prijs van 3.000 euro, terwijl EHBO Holten een cheque van 2.000 euro kreeg. De EHBO gaat het geld gebruiken voor het kopen van lesmateriaal zoals een beamer. FOTO: SANDER SCHEPERMAN I HOLTEN - Vanaf 1 april wijzi- I gen de tijden van de prikpost I van het Deventer Ziekenhuis. Voortaan is er een dagelijks I spreekuur van 8.15 tot 9.15 uur I in het Medisch Centrum, Kei- I zersweg 32. Dit spreekuur is I voor zowel patiënten van de I huisarts, specialist en trombo- I sedienst. Het spreekuur van de I trombosedienst in Irene op I donderdag komt te vervallen. I HOLTEN - De maandelijkse bij- eenkomst van NBvP Vrouwen van Nu afdeling Holten wordt woensdag 19 maart om 20.00 uur gehouden in gebouw Irene. G. Kraa uit Bomerbroek zal in het kader van maart dialect- maand een lezing houden over: Twents en Twente - humor en gedichten. Voor inlichtingen, telefoon: 0548-367767. HOLTEN - Na bijna 47 jaren te hebben gewerkt op de heftruck bij Nido Universal Machines (gladheidsbestrijding) gaat Ger rit Vruggink (60) op 1 april met de VUT. Op woensdagmiddag 26 maart zal hem een receptie worden aangeboden door het bedrijf in de kantine. Vruggink is geboren en getogen in Notter en woont sinds 33 jaar in Hol ten. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. "Nido levert een compleet pakket voor de win- terdienst zoals strooimachines, sneeuwploegen, zoutloodsen en zoutoplossers etcetera. Dat gaat het hele jaar door, ook in de zomer. Ik was eigenlijk altijd een manusje van alles en heb het heftmckwerk altijd met veel plezier gedaan. Je moet mij niet op een vierkante meter neerzet ten, kantoorwerk is dus niks voor mij. Ik werk ook liever met de handen en ben graag bui ten", meent Vruggink. In de ja ren heeft hij veel collega's zien Gerrit Vruggink stopt na 47 jaar bij Nido. Hij gaat genieten van de VUT. komen en gaan en kon met ie dereen wel opschieten. Tevens vond hij het prettig gewoon dagdiensten te draaien. "Ik moest in bepaalde periodes wel eens overuren maken maar dat vond ik niet erg. Dat hoort er ge- FOTO: SANDER SCHEPERMAN woon bij". Vruggink geeft aan dat hij geen problemen zal heb ben met de vrije tijd. "Ik scharrel wel wat rond en ga overal heen. Ook zullen er dagen zijn dat ik niks moet en het rustig aan doe", lacht hij. omlijsting is in handen van de gebroeders Reilink, Duo HBK. Hun live-muziek is vanaf half negen te horen. Ook bij de boake van Lichten berg aan De Leiding komt een feesttent te staan waar een glaasje kan worden geheven. Volgens Jos Bessembinder is het randprogramma nog niet hele maal duidelijk. "We zijn nog aan het denken over speciale activiteiten. Zo werd het vuur vorig jaar aange stoken door iemand die ver kleed was als paashaas. Een dergelijk speciaal tintje wil len we er nu weer aan geven, maar we zijn er nog helemaal uit." HOLTEN - Rode Kruis Holten organiseert jaarlijks een boot reis voor de inwoners van Hol ten - van jong tot oud - die moeilijk of niet in de gelegen heid zijn zelfstandig een dag uit te gaan. Voor dinsdag 6 mei heeft het Rode Kruis Holten voor de deelnemers een tocht over het Sneekermeer georgani seerd. De deelnemers aan deze boottocht krijgen een week van tevoren informatie over de in vulling. Voor opgave: Jolanda Boode, telefoon 0572 - 32 00 03 of Nelly Stevens-Krekel, tele foon 0548 - 36 46 22. Opgeven kan tot uiterlijk vrijdag 2 mei. HOLTEN - Het Holtens Ge mengd Koor (HGK) geeft vrijdag 4 april om 20.00 uur een concert in de Dorpskerk in Holten. Aan dit concert werken mee: Valeria Boermistrova (mezzo sopraan) en Ruzanna Nahapet- jan (sopraan) en Gerrit Hoeks tra (orgel en kistorgel). Ruzanna trad diverse keren op met het Concertgebouw Ka merorkest en met het Promme- nade-orkest en met Philharmo- nia Amsterdam. Het concertprogramma omvat naast koorwerken van onder andere Lully, Faure, Hassler, Schubert en Purcell, Vivaldi, en duetten van Staffani gezongen door Valeria Boermistrova en Ruzanna Nahapetjan en bege leidt door Henk Linker. Henk Linker op orgel en Gerrit Hoekstra op kistorgel spelen het orgelconcert nummer 13 van Handel. Het nieuwe, speciaal voor Henk Linker gebouwde kistorgel, zal voor het eerst te beluisteren zijn tijdens dit con cert. Entreeprijs is 7.50 euro. ANWB PICTOGRAMMEN HOLTEN - Om wildgroei van borden te voorkomen, houdt de gemeente bewegwijzering binnen de perken door niet al les via borden te verwijzen. Het systeem zou anders on overzichtelijk worden. In het buitengebied is dat een min der groot probleem, zodat de gemeente hier het beleid wil versoepelen. Hiermee worden nieuwe toe ristische activiteiten in het bui tengebied gestimuleerd. Ook wordt illegale bebording te ruggebracht. Daarnaast zijn veel activiteiten in het buiten gebied vaak moeilijk te vinden. Zeker voor de toerist die het gebied niet kent. Verder zijn er op het platteland geen alterna tieven als lichtmastreclame en stadsplattegronden, die er bin nen de bebouwde kom wel zijn. De gemeente hanteert de ANWB-pictogrammenlijst. Daaruit moet worden gekozen om een activiteit aan te kun nen geven. Er worden maxi maal vier borden per activiteit geplaatst en alleen in de direc te omgeving. Voor objecten die nu onder de 'oude' regeling vallen, blijven onder de huidige regeling en plaatsingsvoorwaarden vallen welke uitgebreider zijn. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hus-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris. KoHngserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5