Weer hoge cliëntwaardering voor Carinova: 8,5! Carinova Carinova Informatiebon Cursusprogramma april en mei 2008 Start consultatiebureau voor ouderen i mém Inloopspreekuren 0-19 jaar Van overgewicht tot opvoeden Themabijeenkomst 'Omgaan met je baby7, Hardenberg (Heemse) Datum: 7 april Themabijeenkomst 'Weerbaarheid, Ommen Datum: 16 april Themabijeenkomst Eten, slapen, zindelijkheid, Bathmen Datum: 17 april Borstvoeding, de beste start, Ómmen Startdatum: 8 mei Op 15 april a.s. opent Carinova in samenwerking met de Saxenburgh Groep in Hardenberg het eerste Consultatiebureau voor Ouderen (CbO). Deze nieuwe service voor ouderen vanaf zestig jaar is er op gericht om: tijdig problemen te signaleren informatie en voorlichting te geven over leefstijl ouderen wegwijs te maken binnen de diverse gezondheids- en welzijnsinstanties en hen eventueel te verwijzen. Het consultatiebureau richt zich nadrukkelijk op gezonde ouderen en heeft een preventief karakter. Het bureau is dan ook geen vervanging van de huisarts of een andere medicus. Cliënten die onder behandeling staan van hun huisarts en/of specialist kunnen dan ook niet bij het CbO terecht. Eerste consult Tijdens het eerste consult wordt met u een uitgebreide vragenlijst doorgenomen en vinden een aantal metingen plaats, zoals bloeddruk, cholesterol, bloedsuiker en de verhouding lengte/gewicht (Body Mass Index). Aan de hand van de resultaten krijgt u een aantal leefstijladviezen of het advies om contact op te nemen met de huisarts. De medewerkers van CbO's zijn ervaren verpleegkundigen met specifieke geriatrische kennis. Het plan is uiteindelijk vijf CbO's te openen in het werkgebied van Carinova. Het consultatiebureau voor ouderen start op dinsdag 15 april en is geopend op dinsdag van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 8.00 tot 12.00 uur. Locatie: Carinova-gebouw, De Stuwdijk 4, 7772 AW Hardenberg. Cliënten die verpleging of verzorging ontvangen van Carinova beoordeelden in een onafhankelijk uitgevoerd onderzoek Carinova met ruim een 8,5! Landelijk gezien een hele hoge score. Binnenkort zijn alle resultaten te bekijken op www.kiesbeter.nl. De mening van 220 cliënten Eind 2007 hebben 220 cliënten van de divisies Carinova Thuiszorg Salland en Carinova Thuiszorg Zuidwest Overijssel een vragenformulier thuis ontvangen. Gevraagd werd om (anoniem) de organisatie van de zorg en de werkwijze van medewerkers te waarderen. Hiervoor dienden 91 vragen te worden beantwoord. Cliënten werden ge selecteerd die langer dan zes maanden in zorg waren en ouder waren dan 18 jaar. Resultaten op www.kiesbeter.nl De resultaten zullen voor iedereen te zien zijn op www.kiesbeter.nl. Daarop staat nu nog de vórige uitslag van de cliënt tevredenheid over Carinova. Die behoorde overigens ook al tot de hoogste score categorie in Nederland! Met plaatsing op www.kiesbeter.nl wil de overheid bevorderen dat cliënten en financiers inzicht kunnen krijgen in de waardering van de organisatie door cliënten. Op grond daarvan kunnen zij dan een keuze maken bij welke organisatie de cliënt en de financier zorg wil afnemen/inkopen. Oit vindt u belangrijk: Via het onderzoek hebben cliënten ook onderwerpen aangegeven waar zij veel waarde aan hechten. Bijvoorbeeld: regelmatig in samenspraak met cliënten overleggen of de zorgverlening aan de wensen en de afspraken van het zorgplan voldoet nieuwe afspraken in het zorgplan vastleggen meer informatie over mogelijkheden om zich buitenshuis te verplaatsen. In overleg tussen het management, de centrale - en de decentrale cliëntenraden van Carinova wordt verder gewerkt aan een plan om de waardering en tevredenheid van de cliënten hoog te blijven houden. O*- Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: O Personenalarmering O Particuliere zorg O Servicepakket 0 Mantelzorg O Overig Naam: O ik wil lid worden Voorletters: de heer/mevrouw Adres: Ik wil mij aanmelden als: O alphahelpende O vrijwilligers Neem contact met mij op. Postcode: Plaats: Telefoon: GGD Regio Ijssel-Vecht en Thuiszorgorganisatie Carinova gaan samen met deelnemende gemeenten het aantal inloopspreekuren voor 0-19-jarigen uitbreiden. Deze maand gaan Raalte, Heemse (Hardenberg) en Dedemsvaart van start met een inloop spreekuur. Hier kunt u alle hulp en advies krijgen over het opgroeien en opvoeden van kinderen. De inloopspreekuren zijn feitelijk een voorloper van centra voor Jeugd en Gezin, die in 2010 landelijk ingevoerd worden. Het inloopspreekuur is in eerste instantie de plaats waar ouders hun vragen kunnen stellen of hun zorgen kenbaar kunnen maken. Er zijn verschillende onderwerpen te bedenken waar'ouders of verzorgers behoor lijk mee kunnen zitten. Of het nu gaat om groei, overgewicht, alcohol, eetproblemen, gehoor- en gezichtsklachten, huilbaby's, drukke kinderen, internet of pesten. Ouders of verzorgers kunnen met al die vragen op het inloopspreekuur terecht. Maar ook huisartsen, leerkrachten, intern begelei ders, peuterspeelzaaileidsters en leidsters van de kinderdagopvang kunnen op het Inloopspreekuur komen voor informatie over opgroeien, lichamelijke, geestelijke en sociale ontwikkeling, gedrag en opvoeden. Waar en wanneer? Olst Adres: Averbergen 9 Tijdstip: Dinsdag 09.15 - 09.45 uur Startdatum: 1 februari 2008 Wijhe Adres: Oranjelaan 18a Tijdstip: Donderdag 09.15 - 09.45 uur Startdatum: 1 februari 2008 Raalte Adres: De Blekstraat 34 Tijdstip: Donderdag 13.00 - 13.30 uur Startdatum: 1 maart 2008 roomse (Hardenberg) Adres: Meteoorlaan 2 Tijdstip: Dinsdag 09.00 - 09.30 uur Startdatum: 1 maart 2008 Dedemsvaari Adres: Schuttevaer 39 Tijdstip: Dinsdag 13.00 - 13.30 uur Startdatum: 18 maart 2008 Ommen Adres: jhr. van Nahuysstraat 66 Tijdstip: nog niet definitief bekend Startdatum: In de loop van dit voorjaar, nog nader te bepalen Voor meer informatie kunt u bellen met Carinova op 0900-8662 (lokaal taiiëf) of kijken op www.carinova.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 28