Uitslagen dames 2 en 3 Veel animo VOOT triatlon Holtens Nieuwsblad 26 Handbalheren winnen overtuigend van Ruurlo Angela van Lies Nederlands Kampioen Harold ten Veen zondag 30 maart op ONK in Holten handbalverenigin Holten Uitslagen schaken Training voor triatlon m HOLTEN-Harold ten Veen is weer helemaal hersteld van zij'n schou derblessure. De zijspan- coureur uit Holten gaat bij het ONK van zondag 30 maart in zijn eigen woonplaats voor een plaats bij de eerste tien. Sportagenda Dinsdag 18 maart 2008 HOLTEN - Na de nederlaag van vorige week tegen koploper Swift wilde het handbalheren- team Holten wat goed maken. Ondanks slechts 1 wissel, bleek Holten een maatje te groot voor de thuisploeg uit Ruurlo. In de beginfase stribbelde Blauw Wit nog wat tegen (3-5) maar daar na zette Holten met snel aan- valsspel Ruurlo vlot op een gro te achterstand die bij rust was opgelopen tot 8-18. HOLTEN - Na overwinningen van Dinant van Beek en Martin Hage in de eerste twee ronden, was het op maandag 10 maart Dick van der Knaap die de der de ronde won. Dick eindigde ongeslagen met alleen remises tegen Ton van Oijen en Gerrit Stevens. Ton va Oijen eindigde als tweede en maakte daarmee iets goed van zijn achterstand op Martijn Hage in het totaal klassement. Martijn eindigde als derde. Gerrit Stevens verloor de aansluiting met de top na zijn enige nederlaag tegen Ton van Oijen. Eindstand ronde 3. 1. Dick van der Knaap 10 (uit 11), 2. Ton van Oijen 9,3 Martijn Hage 8*4,4. Gerrit Stevens 7*4,5 Gerrit Luggenhorst 6*4, 6 Teun Scheurwater 6, 7. Ronald Klein Teeselink 6, 8. Henk van Beek 5*4, 9. Bas van Beek 5*4, 10. Karl-Heinz Leisten 5, 11. Erik Bosman 5, 12. Bertus van Beek 5, 13. Roelf de Jonge 4*4, 14. Dick van de Griendt 3,15. Johan Klein Teeselink 1. Martijn Hage heeft nu nog een minieme voorsprong op Ton van Oijen. Dinant van Beek en Gerrit Luggenhorst zijn de an dere overgebleven concurren ten maar dan moeten zij de laatste ronde wel winnen. Tussenstand na drie ronden. 1 Martijn Hage 143 (46), 2. Ton van Oijen 136 (40), 3. Gerrit Lug genhorst 135 (42),, 4. Henk van Beek 105 (32), 5. Bertus van Beek 100 (30)., 6. Karl-Heinz Leisten 95 (29), 7. Dinant van Beek 94, 8 Dick van der Knaap 92, 9. Jan Scheperman 84, 10. Teun Scheurwater 81, 11. Ro nald Klein Teeselink 75,12. Erik Bosman 66, 13. Johan Klein Teeselink 51, 14. Gerrit Stevens 44,15. Bas van Beek35,16. Roelf de Jonge 26, 17. Dick van de Griendt 24. De eerste zes hebben alle drie de ronden gespeeld. Indien ze ook aan de vierde ronde mee doen dan dienen ze hun slecht ste resultaat te schrappen. Dat resultaat is tussen haakjes ver meld. Ook na rust kreeg de ploeg uit Ruurlo geen kans het Holten lastig te maken. Holten scoorde er lustig op los (15-32) enkele verdedigingsfouten zorgden er voor dat Blauw Wit in de slotfa se nog enkele keren kon scoren. De eindstand van 20-38 was overtuigend. Scores: Jan Henk kamphuis 10; Arno Bunkers 8; Fabian Dorlas 7; Andy de Jong Menno Koerse 5; Tom Bakker 3. HOLTEN - De vijftienjarige Angela van Lies rijdt pas drie maanden op de hengst King Kadanz, en nu al zijn ze een su per team. Dat blijkt wel want afgelopen zaterdag is Angela van Lies Nederlands Kam pioen indoor springen gewor den met haar pony King Ka danz van de klasse M. Nadat ze op de Overijsselse in Genemuiden enkele weken geleden al een vierde plaats wisten te bemachtigen, mocht zij starten op het Nederlands Kampioenschap in Ermelo. Er stond haar een klassiek par cours te wachten met voor de foutloze combinaties nog een barrage. De hindemissen wa ren goed aan de maat en het was een technisch parcours, toch wisten Angela en King Ka danz foutloos door het par cours te komen. En dat was al een hele prestatie, er waren namelijk maar 9 van de 30 combinaties die door mochten naar de barrage. De barrage was enorm spannend de meeste combinaties bleven namelijk foutloos. Toch wist Angela de snelste tijd neer te zetten, dit leverde haar Subli Prijs op en de titel Nederlands Kampioen. Angela is afgelopen zondag door de leden van de Ponyclub en het bestuur gehuldigd. Helemaal hersteld Aan het ONK Motocross zijspannen en MX3 doen verschillende zijspancombinaties mee. rara johan b "Een plek bij de eerste tien moet er in zitten", zet de 29-ja- rige Holtenaar. "Vorig jaar heb ben we drie wedstrijden gemist en toch hadden we nog zoveel punten dat we als zeventiende zijn geëindigd." Met 'we' doelt Ten Veen op zijn bakkenist Gertie Eggink. De man uit Lochem is ook dit jaar de bakkenist van Ten Veen en die is uitermate tevreden over de samenwerking. "Gertie is een goeie. Hij heeft zelf een paar jaar op Grand Prix-niveau gere den, dus hij heeft ervaring en weet de kneepjes waar je op moet letten", aldus Ten Veen. Holten wordt de tweede ONK- wedstrijd voor Ten Veen die bij de eerste in Lochem niet door de kwalificaties kwam. Een steen zorgde voor materiaal- pech. "We vielen uit met een gebroken ketting. Door een gro te toename van buitenlanders konden er zich maar dertig cou reurs plaatsen en als je dan met materiaalpech te maken krijgt is dat wel jammer, maar je kunt er niks aan doen. We hebben nog wel een bijwedstrijd gereden en die ook gewonnen, maar dat was vooraf niet de bedoeling", aldus Ten Veen die geen last meer heeft van zijn schouder blessure. Bij een crash in Em- men brak Ten Veen zijn schou der waardoor hij een aantal wedstrijden moest missen. "In mei zijn we weer begonnen bij een Grand Prix in Duitsland en zaten we direct weer op hoog niveau." Behalve de zeven wedstrijden die meetellen voor het Open Nederlands Kampioenschap rijdt Ten Veen dit jaar ook alle twaalf Grand Prix's. Dat bete kent dus racen in onder meer HOLTEN - Met slechts een wis sel vertrok dames 2 naar Leme- lerveld. Holten kwam in de wedstrijd duidelijk kracht en snelheid te kort. Vooral via de breaks kwam de thuisploeg veelvuldig door. Via een 13-6 ruststand ging de wedstrijd met 25-13 verloren. Dames 3 wint van CVO 3. On danks dat de inzet matig was wist Holten in Vaassen de beide punten te pakken. Tot de rust liep het redelijk en kwam Hol ten bij rust op een 3-9 voor sprong. Na rust liet Holten zich te makkelijk verrassen. Op tijd pakte men echter de draad op en wisten de dames met 10-15 de zege binnen te halen. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Er zijn punten te ha len voor de wereldranglijst die weer bepalend is voor deelna me aan de Olympische Spelen in Peking. Sander Berk en Wieke Hoog- zaad maken namens Nederland nog kans op de Spelen. Bij de re creanten is het veld inmiddels vol. Voor de kwart triatlon (1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen) schreven zich 294 Holtenaren in plus 410 niet-HoItenaren voor ieders 210 plekken. Voor de achtste triatlon waren 82 Holtenaren ingeschreven voor 70 plaatsen en 261 niet- Holtenaren voor 210 plekken. De plaatsen werden bij loting toegewezen door notaris IJzer man. Voor de zwemloop (500 meter zwemmen en 5 kilometer lo pen) op vrijdag 27 juni is in schrijving nog mogelijk tot 15 juni. Voor het EK is een speciaal logo ontworpen door het Holtense reclamebureau Youniq. Duitsland, Frankrijk, België, De nemarken, Italië, Estland en Letland. "In de Europese wed strijden proberen we zo hoog mogelijk te eindigen. De Grand Prix-rijders zitten voor ons en daar moeten we bij aanklam pen. Sowieso moeten we probe ren om ons voor alle wedstrij den te kwalificeren. In de Grand Prix's kunnen we ons niveau verhogen. Op buitenlandse ba nen gaat het vaak knetterhard. In Nederland ligt de gemiddel de snelheid op zo'n 40 kilome ter per uur, in het buitenland kan het wel 80 kilometer per uur zijn. Met zo'n hoge snelheid moet je leren omgaan. Dan neem je de snelheid mee naar de zandbanen in Nederland." BLAUW WIT Zaterdag 22 maart Harfsen 1 - Blauw Wit 1 14.30 Blauw Wit 4 - Haaksbergen 4 14.30 Blauw Wit 5 - Bon Boys 9 14.30 SVZW DA1 - Blauw Wit DAI 10.45 Blauw Wit B1 - SVZW BI 12.45 Rohda R. E4 - Blauw Wit E1 9.30 SDOL E1 - Blauw Wit E2 9.00 Blauw Wit F1 - Schalkhaar F2 9.30 Lemele F2 - Blauw Wit F3 9.00 Blauw Wit F4 - Rohda R. F16 9.30 Wesepe F5 - Blauw Wit F5 10.30 Maandag 24 maart Blauw Wit 1 - SVDW 1 14.30 Woensdag 26 maart PH E2 - Blauw Wit E2 18.30 Raalte F4 - Blauw Wit F4 18.15 Dinsdag 25 maart (futsal) RDC 2 - Blauw Wit 2 22.00 w HOLTEN Vrijdag 21 maart Oranje Boys 4 - Holten 1 Zaterdag 22 maart Wilp 1 - Holten 1 Holten C1 - Witkampers Cl DES/ N'dal El - Holten E3 Rohda R El 2 - Holten E3 Holten E4 - Rohda R E9 Holten E5 - Haarle E3 Holten F1 - Stevo F1 Rohda R F17 - Holten F7 Heeten F7 - Holten F8 DES/ N'dal F1 - Holten F1 22.00 16.30 12.00 8.30 8.30 10 oo 9.00 11.00 11.30 10.00 18.15 HOLTEN - Atletiekvereniging Holten is maandag 3 maart be gonnen met een extra groep die specifiek voor de Holtense triatlon wil trainen. De training start elke maandag om 19.00 uur op sportpark Meermans kamp veld 5. Er zijn al vijftien enthousiaste deelnemers, maar aanmelden is nog steeds mo gelijk. Evenals voorgaande jaren biedt de atletiekvereniging de mogelijkheid aan niet leden die meedoen aan de Holtense triatlon om zich goed voor te bereiden op dit mooie evene-| ment. Een goede voorbereiding is hei halve werk, dat hebben velen gemerkt die mede dank zij de deelname aan deze speciale training een unieke persoonlij ke prestatie hebben neergezet. In de maanden voorafgaande aan het evenement zal er aan| de conditie gewerkt moeten worden. Zwemmen, fietsen en afsluitend lopen. Uit ervaring is ondertussen bekend dat het laatste onderdeel, het lopen, erg kan tegenvallen, zeket voor degene die voor het eerst deelnemen. Met name de over gang van fietsen naar lopen is best moeilijk. AV Holten kan hulp bieden bii het overwinnen van die proble men. Door het volgen van trai ningen bij de AV Holten hoeft deelname niet op een teleur stelling uit te draaien. Vanaf 3 maart tot 28 juni wordt wekelijks gewerkt aan de conditie en worden alle as pecten van het lopen zoals rek- oefeningen, loopscholing, in- tervaltraining en heuveltrai- ning beoefend. Ook staan er fietstrainingen op het programma en wordt geoe fend op de overgang van het fietsen naar het lopen. De eerste twee trainingen zijn gratis om kermis te maken. Meer informatie op de website www.avholten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 26