Nederlaag voor handbaldames Holtens Nieuwsblad 17 b\ Expositie van schilder Tim Ketwich Inbraak vakantiewoning Sluitingstijd Kijkavond Nationale Daltondag op Holterenkschool Paasviering in gebouw Bethanië Eieren zoeken met Pasen bij Natuurdiorama Holtenaren bouwen watertank 11 1 Dinsdag 18 maart 2008 HOLTEN - Er werd tussen dins dag 11 maart 15.00 uur en woensdag 12 maart 09.30 uur ingebroken in een vakantiewo ning aan de Landuwerweg in Holten. Weggenomen werd een LCD-televisie. Men kwam de vakantiewoning binnen door een ruit in te slaan. Vanwege Pasen sluit het Hol tens Nieuwsblad eerder. Pers berichten voor de volgende krant moeten daarom uiterlijk donderdag 20 maart bij de re dactie binnen zijn. Blauw Wit wint van Wilp HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen rode lantaarndrager Wilp deed Blauw Wit '66 wat iedereen ook verwachtte, namelijk win nen. De score van 2-0 had aan zienlijk hoger kunnen zijn, maar diverse kansen waren niet aan de Blauw-Witters besteed terwijl ook de Wilp-goalie met een aan tal goede reddingen zijn ploeg voor een forse nederlaag be hoedde. Blauw Wit '66, dat in de ze wedstrijd om uiteenlopende redenen Maarten Kruimelaar en Gert-Jan Ulfman moest missen, liet direct vanaf de aftrap zien HOLTEN - Holtenaren doen vanaf 2005 mee in een drinkwa terproject in Guinee-Bissau. De droge tijd duurt in West Afrika steeds langer en de boeren bou wen watertanks om regenwater uit de natte tijd te bewaren. Elk huis krijgt een tank van 5000 li ter. In 2005 zijn Paul Akkerman uit Holten en zijn Afrikaanse vriend Bicosse begonnen met wateropslag, omdat de dorps vrouwen van Bedanda gebukt gingen onder de zware werklast om dagelijks uren te lopen om drinkwater te halen, in de droge tijd. Dat jaar hebben ze drie proeftanks gebouwd en in 2006 kwamen er tien tanks bij en is I aannemer Gerhard Voordes uit I Holten meegegaan om vaklie- I den op te leiden. In 2007 heb ben ze in Bedanda en omgeving 50 tanks gebouwd en een nieuw model ontwikkeld. Je ziet lang zamerhand bij vele huizen een watertank. Het project heet De Gevulde Waterkruik Ons doel is Aarde- en mens vriendelijke oplossingen: het oogsten en bewaren van regen water voor de droge tijd. Een voudig en goedkoop, we gebrui ken alleen cement, kippengaas en betonijzer en handgereed- schap. "De boeren en boerinnen van Guinee-Bissau bouwen vanzelf een watertank naast fiun huis, zoals zij ook een dak op hun huis bouwen, of een stal of put naast hun huis. Ze doen het heel vanzelfsprekend en ze zijn er handig in. De tanks zijn mooi en versierd. Ze kopen zelf ce ment en ze lenen kruiwagens en schoppen en maken troffels van hout, zodat er geen gebrek is aan schoon drinkwater." Dit jaar 2008 het project uitge groeid tot een regionaal project. In januari was er in de regio hoofdstad Catio een cursus met 35 leerlingen uit de hele streek en er waren 5 leraren. Het pro ject en de mensen zijn van plan om dit jaar 140 tanks te bou- wat de bedoelingen waren. De gasten werden teruggedrongen, doch kansen leverde dat voorals nog niet op. In de 15e minuut was het echter toch raak toen Gerwin Schalk, die in deze wed strijd voor het eerst op de mid- midpositie speelde, uit een vrije trap vanaf ruim 20 meter hard en hoog raak knalde (1-0). Blauw Wit bleef aanvallen en Wilp kon daar nauwelijks iets tegenover stellen. In de 24e minuut was het weer raak, toen Gerwin Schalk een mooie combinatie over rechts tussen Harald Beldman en Remon Müller laag en on houdbaar afrondde (2-0). Een grote zege van de thuisclub lag in het verschiet, doch de Blauw witte acteurs binnen de lijnen konden dat niet waarmaken. Er waren voor de rust nog grote kansen voor aanvoerder Arjan Aanstoot en Gerwin, doch zij strandden op de doelman, ter wijl Remon van dichtbij rake lings over kopte. Wilp kon daar geen enkele kans tegenover stel len. In de tweede helft probeer den de bezoekers wel wat meer aanvallend te ondernemen, doch verder dan enkele hoek schoppen kwam men niet. Keeper William Kolkman werd vnl. beziggehouden met terug speelballen wat soms niet al te secuur ging maar de Wilp-voor- waartsen wisten daar niet van te profiteren. Stefan Aanstoot kwam in het veld voor Jurrian Paalman en even later Wilco Re- terink voor Merijn Offringa. Dit leverde vooral over links via Ste fan wel enkele impulsen op, doch zijn voorzetten en ook de voorzetten van Harald van rechts werden gemist of onzui ver of te zwak ingeschoten. De wedstrijd zakte geleidelijk aan naar een bedenkelijk niveau. Blauw Wit wilde wel, maar het ging allemaal te slordig om de zeer defensief spelende gasten te kunnen verontrusten en Wilp kon simpelweg niet. Het zegt al les dat de bezoekers pas hun eer ste - en ook enige - kans pas kre gen in de 87e minuut. William was echter paraat, zodoende een ook niet verdiende tegentreffer voor Wilp voorkomend. Want als je zo defensief speelt verdien je echt helemaal niks. wen. Ze zetten de vaart erin. Ge lijk hebben ze: schoon drinkwa ter voor de hele familie, veel minder kinderen die sterven. Mooi project tussen Holten en Guinee-Bissau. Begunstigers uit Holten en omgeving geven fi nanciële steun en ook de Am bassade en ICCO-Impulsis. In januari is een groep Holtena ren op bezoek geweest, waaron der een waterdeskundige. Hij is positief is over de kwaliteit van het drinkwater. Er is samenwer king ontstaan met de Scholen gemeenschap De Waerden- borch in Holten. Leraren en leerlingen van VMBO en Tech- nasium gaan op het schoolter rein watertanks en waterpom pen bouwen Ze gaan werken aan nog eenvoudiger en goed kopere oplossingen. Zo ontstaat er uitwisseling met Afrikaanse bevolking en betrokkenheid om wereldwijd aan drinkwater en later ook bevloeiing te werken. Wie belangstelling heeft voor dit project of het wil steunen, kan contact opnemen met be stuursleden Paul Akkerman en Cathrien Jongen, telefoon 0548- 366558. Op 17 april 'avonds is er een informatieavond in het dorpshuis De Boschkamp met foto's en verhalen van de reizi- gersgroep. DIJKERHOEK - In gebouw Bet hanië in Dijkerhoek wordt op Eeste Paasdag, 23 maart, om 9.30 uur een paasviering met aansluitend een paasontbijt ge houden. Als men deze viering wil bijwonen, wordt men ver zocht zich op te geven. Dit kan uiterlijk voor 20 maart Gerrie Luggenhorst, Sangeldijk 7, tele foon 0548-366780, luggen- horst@wanadoo.nl. - 1 HOLTEN - De 'ouders' van de HolterenJcschool presenteerden zich afgelopen woensdag 12 maart aan de Holtense gemeenschap tij dens de nationale Daltondag. Er kon een kijkje in de klas worden genomen üjdens de lessen. Daarnaast was er 's avonds kijkavond. Bezoekers konden genieten van djembé muziek en kunstwerken. HOLTEN - In de periode van maandag 17 maart tot en met vrijdag 9 mei exposeert Tim Ketwich in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis de Boschkamp met aquarel- en acrylschilderijen. De expositie bestaat uit werken van vroeger en nu. Veel schilderijen van landschappen en dorpsgezich ten in binnen- en buitenland passeren de revue. Vanaf zijn vroege jeugd heeft Tim een grote liefde voor teke nen en schilderen. Meesters als Van Gogh en Claude Monet zijn zijn grote voorbeelden. Zijn schilderijen kenmerken zich dan ook door veel kleurge bruik. Zijn palet bestaat uit voornamelijk frisse kleuren die vrij grof op doek zijn gezet. Hierin laat hij zich inspireren door het Franse landscftap die hij tijdens zijn vakanties foto grafeert. Ook werkt Tim Ket wich op aanvraag in opdracht, hij vereeuwigt (vakantie)foto's in een heel mooi origineel doek. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 9.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie, tele foon 0548-36 27 55. HOLTEN - In de laatste thuis wedstrijd van dit seizoen speel den de handbaldames van Hol ten tegen de nummer 5, HA R&O uit Rotterdam. Het belang van de wedstrijd was groot. Holten moest winnen om de aansluiting te bewerkstelli gen met Leudai en Gemini. Het team begon te krampachtig en had aanvallend geen goed antwoord tegen de verdediging van HA R&O. Verdedigend moest het alle zeilen bijzetten tegen de fysiek sterke Rotter damse dames. De verdediging zat toch goed in elkaar met een uitstekende (nog wat grieperige) Jeanet Mark voort in het doel. De wedstrijd ging wat score betreft lang gelijk op. Toch profiteerde HA R&O door enkele breaks van wat aan vallende foutjes en nam hier door een voorsprong met de rust 9-13. Maar gezien het spelbeeld was de wedstrijd voor Holten zeker nog niet verloren. De tweede helft werd in een hoog tempo gespeeld door beide teams. Het was jammer dat de beide scheidsrechters de teams niet lieten handballen door (te) veel tijdstraffen uit te delen. Dit kwam het handbalspel niet ten goede. Aanvallend speelde HV Holten nu met meer durf en er zat een goede dreiging en bal snelheid in de opgezette aan vallen. Er werd daaruit dan ook veel en fraai gescoord. Doordat HA R&O ook veel bleef scoren en te makkelijk aan haar doel punten kwam - wat ook een verdienste was van HA R&O dat sterk was in de duels - kwam HV Holten niet dichterbij dan twee doelpunten en bleef dus aan hikken tegen deze achters tand. Een GROOT compliment verdiend het team door de to meloze inzet en het geloven in een beter resultaat. HV Holten speelde gewoon goed en ver diende meer. Het zat er echter niet in en een 23-26 nederlaag was het resultaat. Doordat Leudal ook verloor en Gemini een puntje meenam uit Raalte is de stand met nog een wedstrijd te spelen: Gemini en Leudal 12 punten en Holten 10. De laatste wedstrijd speelt Hol ten in Horn tegen Leudal,. Winst is noodzakelijk om er een beslissingswedstrijd uit te sle pen. Aanstaand Paasweekend is er geen handbal. 30 maart gaan we vol goede moed naar het Limburgse Hom om de strijd aan te binden met HV Leudal. Voor HV Holten scoorden tegen HA R&O: Paulien Schooien 9x, Dörthe van Ooijen en Bianca Smiot 4, Judith Tiekink 3, Anita Bieleman Eline Berends en Jo- ianda Karsten 1. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Bij Natuurdiorama Holterberg worden in het paas- weekend veel activiteiten ge houden. Op Eerste en Tweede Paasdag (22 en 23 maart) wordt er een ei- erzoekwedstrijd voor kinderen in het bos van Daantje Das ge houden. Als het slecht weer is kunnen de kinderen de verstop te eieren binnen speuren. Na af- loop krijgen de kinderen een ca deautje. In het bos van Daantje Das zijn nu ook natuurlijke speeiele- menten aangebracht waardoor een natuurbelevingstocht nog leuker wordt. Ook de opdrach ten zijn volledig vernieuwd Een bezoek aan Natuurdiorama Holterberg is uitstekend te combineren met een wandel-of fietstocht over de Holterberg of t een bezoek aan de Canadese Begraafplaats dat midden in het bos ligt en zeer de moeite waard is om te bekijken. Natuurdiorama Holterberg is tijdens de paasdagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur,

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17