Nieuwe voorzitter Radio 350 wil vooral één gemeente Sfeervol paasdiner in Diessenplas Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 wmÈÊmm S Sloophamer Paard en rijtuig Traditie toch weer op kalender Concert vanHMV Vervelende mail bij 350 komt naar De Kol HOLTEN-De Koet senrit van de Vereniging voor het aangespannen paard De Bergrijders is weer in ere hersteld. Rit Bergrijders werd vorig jaar stopgezet, maar dit jaar weer nieuw leven ingeblazen 8ËÉËI Manifestafette langs Holten Dinsdag 11 maart 2008 Koetsenrit in ere hersteld Vorig jaar besloot het bestuur van De Bergrijders het jaarlijkse evenement van de kalender te schrappen omdat het aantal rij tuigen elk jaar minder werd. Maar het jaartje rust heeft de le den kennelijk goed gedaan en voor 2008 is opnieuw een Koet senrit door de omgeving van Holten vastgesteld. Bij de ge meente werd een vergunning aangevraagd, die inmiddels ook al is verkregen en dus gaat op zondag 8 juni de Koetsenrit van de Bergrijders weer van start. Penningmeester Wim Meule- man van de Bergrijders is er blij mee dat de tocht weer nieuw le ven is in geblazen. "De deelname aan de rit was achteruit gegaan, maar we wil len het dit jaar weer oppakken. Het was een mooie traditie en wat er ook gebeurt: het gaat in ieder geval door", aldus Meule- man die zo'n tweehonderd uit nodigingen voor de rit de deur uit doet. De penningmeester verwacht zo'n veertig rijtuigen met paar den aan de start te krijgen. "Veertig deelnemers zou mooi zijn, maar ik hoop natuurlijk op meer", zegt Meuleman die zelf ook met een rijtuig plus drie paarden mee zal doen. Van de Bergrijders verwacht Meule man zo'n tien deelnemers. Pro bleem van de vereniging is dat de gemiddelde leeftijd van de leden steeds verder oploopt. "Ik ben zestig en ik ben één van de jongsten", aldus Meuleman. De Koetsenrit in Holten wordt voor de 26e keer gehouden, zo heeft Meuleman uitgerekend. De vereniging bestaat al dertig jaar, maar in de beginjaren werd geen rit georganiseerd, terwijl het spektakel een keer werd afgelast wegens de MKZ- crisis en een keer wegens het slechte weer. Zoals gebruikelijk telt de rit in Holten mee voor het Neder- HOLTEN - De Bergrijders gaan de traditie toch weer voortzetten en houden zondag 8 juni de koetsenrit Deze werd vorig jaar afge blazen door het teruglopen van het aantal deelnemers. Eigenlijk was het de bedoeling er helemaal een punt achter te zetten, maar de vereniging van het aangespannen paard wil het opnieuw proberen met deze mooie traditie. HOLTEN - De Holtense mu ziekvereniging HMV geeft za terdag 5 april om 20.00 uur haar Voorjaarsconcert in de Kande laar. In eerste instantie was er voor gekozen om een dag eer der dit concert te geven, maar uiteindelijk is toch voor de za terdag gekozen. Voor het eerst zal men de nieuwe dirigent Ray mond Waanders aan het werk kunnen zien. RIJSSEN - Enkele medewerkers van Radio 350 hebben aangifte gedaan van belediging. Volgens voorzitter Ruud Vermaas ko men er de laatste weken verve lende mailtjes en sms-jes bin nen met scheldwoorden gericht aan de medewerkers. Vermaas omschrijft de kwestie als 'ern stig'. "De politie is ingeschakeld. We weten waar het vandaan komt. En het is niet Paalman". RUSSEN - Televisieprogram ma's maken via het snelle glas vezelnetwerk, een kabelkrant uitgeven via dezelfde vezels, een nieuwe naam voor Radio 350: aan ideeën ontbreekt het Ruud Vermaas, de nieuwe voorzitter van Radio 350, niet. De opvolger van de in op spraak geraakte Henny Kui pers wil de zender op een ho ger plan brengen. Het aantal vrijwilligers, nu ze stig, zal omhoog moeten naar meer dan honderd. En dat aantal is alleen voor de radio. Als er ook tv wordt gemaakt zijn er nog meer mensen no dig, zo stelt Vermaas. Boven dien moet er de nodige know how in huis worden gehaald plus dure apparatuur om de uitzendingen mogelijk te ma ken. Vermaas heeft de plan nen neergelegd in een visie voor de toekomst. "Ik zie het als een interessante uitda ging", zegt Vermaas. "De ideeën voor de komende vijf jaar zijn voorgelegd in een be sloten club. Nu gaan we verder praten om te kijken of het alle maal haalbaar is. Qua organisatie zal er het no dige moeten veranderen. Het aantal vrijwilligers met kennis van zaken zal omhoog moe ten. Het maken van reportages is een hele klus", aldus Ver maas die de perikelen rond Freddie Paalman betreurt. "Het is jammer dat je je met dat soort zaken moet bezig houden. Maar we hebben wel spelregels over een evenwich tige indeling en daar heeft Paalman zich niet aan gehou den. Hij mag niet zomaar in breken in allerlei program ma's. Ik heb er geen enkel pro bleem mee dat hij een icoon wordt genoemd. Hij is ook vrij om te zeggen wat hij wil. Dat hij een zwijgplicht zou heb ben, is niet waar. Een spreek verbod heeft hij totaal niet. Maar ik ben een enorme te genstander van dat gekissebis tussen Rijssen en Holten. Wat wij willen is één gemeente en niet Rijssen én Holten. We moeten op dezelfde golflengte gaan zitten", aldus Vermaas die ook van plan is nieuwe ra dioprogramma's te ontwikke len gericht op de jeugd en op allochtonen. Vermaas: "De tv pakken we apart op. Daar moeten we eerst een basis vin den voor de kosten. En wat die nieuwe naam betteft: dat is niet meer dan een optie. 350 is aardig bekend, maar je zou ook een andere naam kunnen overwegen." lands kampioenschap. De com binaties krijgen punten van een jury. De tocht telt zo'n dertig ki lometer en begint op paarden- sporterrein de Borkeld. De sher rystop is in Neerdorp en de middagstop bij de familie Podt aan de Maneschijnsweg. Vanaf 14.00 uur is er een défilé door het dorp. Meuleman re kent op deelnemers uit heel Ne derland en hoopt vooral op vele authentieke rijtuigen. "Daar komt het publiek voor." Deel nemers kunnen zich opgeven via het inschrijfformulier of via de Nederlandse Vereniging van het Traditionele Gerij (NVTG). HOLTEN - De sloop van indus trieterrein De Kol komt dichter bij. Ondertussen staan her en der in de wijk al bedrijfspanden leeg. Maar ondertussen is er door de gemeente ook melding gemaakt van een sloopvergun ning. Deze gaat voor de volgen de panden gelden: Waagweg 10, productiehal, Pannenbakkers straat 1 en 3 (bedrijfs- en pro ductiehallen), Pannenbakkers straat 14 en 16 (bedrijfswoning en -hal), Waagweg 19 (tankin stallatie), Pannenbakkersstraat 20 (bedrijfswoning), Slachthuis straat ong. (bedrijfshal), Lage- wegong. (zuiveringsinstallatie). HOLTEN - In Diessenplas wordt dinsdag 18 maart een feestelijk en muzikaal paasdiner gehouden in een sfeervol inge richte zaal. Vanaf 10.45 worden gasten verwelkomt met een feestelijk drankje. Om 11.00 uur vind er het concert plaats van Roemeense zigeunermuziek. Twee muzikanten verzorgen dit concert op piano en viool. Van af 12.15 uur wordt er een feeste lijk paasdiner geserveerd. Op het paasmenu staat een voorge recht van ei gevuld met tartaar van rauwe zalm, begeleid door serranoham met meloen. Dit wordt gevolgd door een prachti ge kervelbouillon met kwartelei en pemod. Het hoofdgerecht bestaat uit kalkoenfilet met vmchtenwiskeysaus in combi natie met een groentequiche. Een dessert van chocolade en perzik-maracujamousse sluit het geheel af. Men kan zich tot 11 maart opgeven bij de recep tie van de Diessenplas, telefoon 0548-362505. Kosten per per soon 18 euro. HOLTEN - Mensen met een verstandelijke beperking uit Overijssel hebben met ouders een manifest geschreven 'Wat is er nodig om mee te kunnen doen?'. Dit beschrijft wat zij no dig hebben voor een goede uit voering van het gemeentelijke gehandicaptenbeleid en de WMO. Op 17 maart wordt dit manifest aangeboden aan bur gemeester en beleidsmakers van de gemeente Holten-Rijs- sen en Enschede. Het is een eisenpakket én chec klist ineen. Op verschillende le vensterreinen zoals inkomen, vervoer, wonen en vrije tijd geeft het manifest een beeld van de specifieke wensen en be hoeften van mensen met een verstandelijke beperking. Het manifest wordt gepresen teerd tijdens een estafette langs zes gemeenten in Overijssel, die is omgedoopt tot manifestafet te. Deze wordt ludiek onder steund door 'Bus 1202', een aangepaste bus die ingezet wordt om goede voorbeelden te verzamelen van meedoen in de samenleving voor mensen met een beperking. In de morgen start de manifestafette om 9.30 uur bij het gemeentehuis in Holten, waar tussen 10.00 en 10.30 uur mensen met een ver standelijke beperking het mani fest aanbieden aan de wethou ders Ter Schure en Ter Keurst. 's Middags doet de manifestafette Enschede aan. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad, Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5