HV Holten haalt punten binnen Politie laat olie dagen liggen Holtens Nieuwsblad 21 Veel belangstelling begunstigersavond andbal peelt thuis Wedstrijd Gouden Keun Aanleg carpoolplek hervat Sport Handbalsters zegevieren in derby Handbalteam speelt zaterdag belangrijke thuiswedstrijd tegen HA R&O Onterecht verlies Blauw Wit OLTEN - Het handbaldames- ëam van HV Holten moet za- erdag 15 maar weer een thuis- edstrijd spelen. eze keer tegen het Rotterdam- HA R&O dat in de midden- oot staat. 'oor Holten erg belangrijk want ok deze wedstrijd zal gewon en moeten worden. Net als de edstrijd van afgelopen week- nd tegen Kwiek. 'et de inzet en het vertoonde pel van vandaag moet dit tot de ogelijkheden behoren. HOLTEN - De handbaldames van HV Holten pakten de laatste kans op behoud van het hoofd- klassenschap goed op en be haalden twee belangrijke pun ten door hard werken en een uitstekende inzet. HV Holten wist wat het te doen stond en al leen winst telde vandaag in de derby tegen Kwiek 2 uit Raalte. De dames van Holten wilden dan ook vanaf het eerste fluit signaal fel beginnen en daar door het heft in handen nemen. Door 2 aanvallen niet goed uit te spelen was het echter Kwiek dat een 1-3 voorsprong nam door 2 breaks. HV Holten her stelde zich op tijd en door ver dedigend goed te staan en aan vallend met dreiging en variatie uit te spelen, zette het de stand om in een 4-3 voorsprong. Ani ta Bieleman was uitstekend op dreef en scoorde uit de hoek en Bianca Smit benutte koelbloe dig 2 keer een strafworp. Judith Tiekink was attent op een bal die van de keepster terug kwam en scoorde. Holten kwam goed in haar spel en nadat Kwiek 6-5 scoorde waren het wederom Bianca en Judith die de score naar 6-4 tilden. De opbouwster nr. 14 van Kwiek scoorde fraai vanuit de opbouw 6-5, maar Dörthe v. Ooijen antwoordde fraai vanuit de hoek 7-5. In de slotfase van de eerste helft scoorden beide teams nog 2 keer. Het tekende de inzet en het geloof in eigen kunnen bij Holten want de beide scores van Paulien en Judith kwamen tijdens een ondertal situatie. RustlO-8. HV Holten begon de tweede helft met een speelster minder en Kwiek profiteerde hier uitstekend van en liep uit naarlO-11. HV Holten was ech ter op tijd bij de les en Judith scoorde tweemaal vanaf de rechteropbouw. Vanaf dit mo ment straalde het er vanaf bij Holten dat het deze wedstrijd wilde winnen. Jeanet Markvoort keepte weer uitstekend. De ver dediging stond goed en gaf de aanvalsters van Kwiek weinig kansen. Na de 12-12 speelde Holten zelf de aanvallen met ge duld uit en hierdoor kreeg het de nodige ruimte. Eline Berends scoorde zo 2 keer fraai en Bian ca en Paulien vanaf de cirkel wisten Holten op een comforta bele 16-12 voorsprong te zetten. Kwiek gaf zich de laatste minu ten nog niet gewonnen. Het bracht de spanning terug bij een stand op 16-14. OLTEN - In de belangrijke uit- edstrijd in Zelhem tegen Ze- s, een medekandidaat in de trijd om een plaats in de na- ompetitie, heeft Blauw Wit de unten onterecht aan de thuis- lub moeten laten (1-0). De be tere kansen waren voor de Hol enaren, doch werden helaas liet benut. De thuisclub daar- integen had aan één kans vol- loende om de volle winst. Jaarbij was de thuisclub echter jok wel zo reëel om te zeggen lat gezien de verhoudingen een gelijkspel minimaal verdiend 'as geweest voor Blauw Wit. en zure en vooral dure neder- ag dus voor de mannen van rainer John-Paul Akkerman, lauw Wit moest het deze wed- trijd doen zonder aanvoerder an Aanstoot, waar echter te- enover stond dat Amoud Beld- an na een lange blessurepe- 'ode voor het eerst weer in de asis stond en Gerwin Schalk na ijn blessure voor het eerst weer eel uitmaakte van de selectie, e thuisclub was in de eerste elft de betere ploeg, maar kon et dat overwicht toch niet tot .ansen komen tegen de goed [pelende Blauw Wit-verdedi- Bng waarin de beide Gert-Jan- len voor het eerst de centrale lerdediging vonnden. En dat jing hen prima af, terwijl ook de peide backs Arjan Vorkink en irnoud Beldman hun tegen- tanders goed de baas waren, daar doordat het middenveld in de aanval er onvoldoende in laagde balbezit te houden bleef Jelos steeds komen. Toch leek [lauw Wit in de 20e minuut op [oorsprong te komen. Harald ieldman worstelde zich op Echts vrij, gaf vanaf de achter- jjn goed voor aan de inkomen- Ie Jurrrian Paalman die zijn in let echter onbereikbaar voor de loelman via de paal naast zag taan. Blauw Wit leek de wed- [trijd meer onder controle te 'ijgen, doch juist in die fase «am de thuisclub toch op arsprong. In de rechterverde- iging werd de bal onvoldoende weggewerkt, waaruit een onver wachte schietkans ontstond voor de Zelos-spits. William kon die inzet nog keren, maar was in de rebound kansloos (1-0). Blauw Wit was hierdoor wat aangeslagen, doch gelukkig voor de Holtenaren bleef hun tot het rustsignaal een grotere achterstand bespaard. Zelos drong wel aan, forceerde wel hoekschoppen en vrije trapoen in de buurt van het strafschop gebied, doch echte kansen kon den niet worden gecreëerd. In de tweede helft, waarin Me- rijn Offringa de aangeslagen Marco van Dijk verving, nam Blauw Wit direct het initiatief. De verhoudingen in het veld waren nu totaal anders dan in de eerste helft. Blauw Wit had steeds balbezit en Zelos kon daar weinig tegenover stellen. En er kwamen enkele grote kan sen op de gelijkmaker. Na slecht wegwerken van de Zelos-goalie retourneerde Merijn vanaf 40 meter de bal direct, doch jam mer genoeg ging zijn inzet net over het lege doel. Stefan kwam op links meerdere keren goed door, zijn voorzet ten leiden wel tot paniek in de Zelos-defensie doch leverden helaas geen doelpunt voor Blauw Wit op. Uit één van die voorzetten kwam Harald goed voor zijn tegenstander, doch van dichtbij mikte hij toch nog rakelings naast. Eigenlijk was het moeilijker om naast dan in het doel te schieten. Zodoende bleef de meer dan verdiende ge lijkmaker uit en probeerde Ze los via counters de wedstrijd te beslissen. Maar de Blauw Wit- verdediging kon de situatie steeds vrij moeiteloos meester blijven. Daardoor bleef er hoop op de gelijkmaker. In de slotfase werden nog enke le hoekschoppen afgedwongen, maar met kunst- en vliegwerk, veel vertragen en het voorwen den van blessures wist de thuis club de voorsprong vast te hou den, Blauw Wit met een kater achterlatend. HOLTEN - Het eerste handbaldamesteam van HV Holten wist afgelopen weekend in sporthal 't Mossink Kwiek 2 uit Raalte naar huis te spelen. Komende zaterdag speelt het team opnieuw thuis, maar dat tegen het Rotterdamse HA R&O. Ook deze wedstrijd zal door het team gewonnen moeten worden, i oto: iohan bolink HOLTEN - Oudheidkamer Hoolt'n hield donderdag 6 maart haar jaarlijkse begunsti gersavond in de Kandelaar voor begunstigers, genodigden en andere belangstellenden. Een begunstigersavond die met zo'n driehonderd bezoekers zeer goed bezocht werd. Ruim voor aanvang waren er al veel be langstellenden aanwezig. Na het welkomstwoord van voorzitter Jan Beumer was het de beurt aan Jolanda Ulfman met het jaarverslag 2007 van de secretaris. Uit het jaarverslag bleek dat het een goed jaar was geweest voor de oudheidkamer, met onder meer de overdracht van de toga van mevrouw Koe- lemaij aan de oudheidkamer en de overdracht van alle exempla ren van het Holtens Nieuws blad, vanaf 1949, aan de oud heidkamer door de Stichting Holtens Nieuwsblad. Daarop volgde de presentatie van een 'buurschap' door de le den van de werkgroep Foto/dia, dit keer de Look. Na de pauze kwam Aalt Westerman met zang en sketches het publiek vermaken. 10LTEN - De brandweer werd fgelopen donderdag 6 maart ^geschakeld voor het reinigen een oliespoor dat liep van edustrieterrein Vletgaarsma- en via de Handelsweg en Kei- ïrsweg naar industrieterrein le Haar. linsdag 4 maart heeft een me- Huzen de eerste melding ge daan. Hierop werd geen actie ondernomen. Volgens een oog getuige is het een wonder dat er zich geen persoonlijke ongeval len hebben voorgedaan. De weg was immers spekglad. Ruim 48 uur later heeft de brandweer alsnog het wegdek schoonges- HOLTEN - In de finale van de derde wedstrijd van het dartstoernooi om het Gou den Keun wonnen Nick Meester en Gerwin Paal man met 4-2 van Jurijan Paalman en Gijs Veneklaas. Ook deze derde wedstrijd werd weer druk bezocht, 34 deelnemers hadden zich in- gesclireven. Door middel van loting werden de deelnemers ge koppeld en verdeeld over 4 poules. Na de poulewed strijden gingen de num mers 1 en 2 van elke poule over naar de winnaarsronde (knock-outsysteem) FOTO: SANDER HOLTEN - Een extern advies bureau heeft in een nader gron donderzoek naar asbest gedaan naar de bodemgesteldheid van het toekomstig carpoolterrein De Haspel aan de Markelose- weg in Holten. Uit het onder zoek blijkt dat de asbestveront- reiniging alleen plaatselijk in een klein gedeelte van het ter rein aanwezig is. Hierdoor wordt circa 75 kubieke meter verontreinigde grond afgevoerd op basis van het asbestprotocol. De procedure tot de sanering is inmiddels in gang gezet. Hier voor is een melding ingediend bij de provincie Overijssel. Naar verwachting stemt de provincie in week 13 in met de melding. Daarna wordt het asbest verwij derd. Omdat het overgrote deel van het terrein niet verontrei nigd is, gaat de aannemer in op dracht van de provincie, verder met de aanleg van de carpool plaats. Vanaf maandag 10 maart start de aannemer met de werk zaamheden op het niet veront reinigde terreingedeelte.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21