Jongerenwerk met jeugd naar kart- en bowlingbaan Holtens Nieuwsblad 19 Kampioenskandidaat op eigen veld verslagen Holterenkschool bekijken op nationale Daltondag Dijkerhoeks Feest met trekker Boh Foi Toch Bijeenkomst JBvP )ijkerhoek [ersenschim in Filmhuis Activiteiten jeugdhonk cpositie :ursisten Voorlezen Altijd Roomboter van Nelleke Noordervliet Gemeente Dinsdag 11 maart 2008 iIJKERHOEK - NBvP Vrouwen ran Nu houdt maandag 17 maart bij partycentrum het it! gohte Paard haar afdelings- rvond. Dit keer zal Johan Wiers- na en Vera Eek een reisverslag met dia's van Cuba laten zien. W Holten wint van Haarle [OLTEN - Filmhuis Holten lraait donderdag 20 maart om 10.15 uur in de Boschkamp de /erfdming van het boek 'Her senschimmen'. HOLTEN - Met een uur lang uit stekend voetbal heeft W Holten zondag kampioenskandidaat Haarle op eigen veld verslagen. Matchwinner was Rik Stoeven- belt die na twintig minuten de winnende treffer liet aanteke nen. In de slotfase was de Hol- tense defensie onder leiding van Erik Reijlink een onneem bare vesting. Holten kruipt in middels mstig richting de sub top in de vierde klasse H. Haarle had eerder dit seizoen Holten nog alle hoeken van het veld laten zien op Meermans kamp, maar dat was voordat Holten in de flow zat. In 2008 zijn de mannen van Peter Hart- hoom nog ongeslagen. Ook te gen Haarle liet Holten haar vormbehoud zien door in de eerste helft de tegenstander vol - ledig haar wil op te leggen. Met een tactische vondst wist Hol ten Haarle te verrassen en lie pen de middenvelders van de thuisploeg als kip zonder kop in de rondte. Holten speelde met twee mensen op 'tien', Nijland en Edwin Knapen kregen veel vrijheid en de routiniers konden het spel goed verdelen. Dit leverde al snel kansen op, maar het vizier van de gasten stond nog niet op scherp. Na twintig minuten bleek Rik Stoe- venbelt wel de juiste afstelling te hebben. Edwin Knapen vero verde de bal en ging met een 'Rijkaardje' zijn man voorbij en legde de bal panklaar voor de goed mee gelopen Stoevenbelt. De voortreffelijke doelman van Haarle moest het antwoord schuldig blijven op de inzet van Holtense middenvelder. Holten bleef aanzetten en kreeg mogelijkheden op de 2-0. De grootste kans was voor Mark Nijland, maar hij raakte de bal helemaal verkeerd met zijn chocoladen rechter. Na de rust bleef Holten verzorgd voetbal len en had het moeten scoren na een enorme kans van Erik Reijlink. Maar de 2-0 bleef uit, waardoor Haarle bleef geloven in een gelijkspel. Hierdoor was er nog een enorm spannende slotfase op sportpark 'de Pasto- arsmoaten'. Met samen gekne pen billen zagen de vele sup porters uit Holten hoe Koetsier de ene na de andere bal het doel uit ranselde. Tim Wissink, Erik Reijlink, Robert Oolbekkink en Ruud Meijerman waren zijn vaste cipiers en haalden in deze fase allemaal een dikke acht. Na meer dan 95 minuten floot de abominabel slechte scheids rechter voor het laatst en kon Holten voor de vierde keer op rij vier punten bij schrijven. ING VAN DORTH - In Café ie Wippert aan de Wippert 6 in g van Dorth wordt zaterdag Jl9 en zondag 20 april een expo- iitie gehouden door cursisten /an Gerrie Oplaat. Het is overzichtstentoonstelling ran beelden, schalen, potten en andere voorwerpen van klei. Verschillende technieken zijn gebruikt voor de afwerking; on der meer glazuur, raku stoken, engobe en Afrikaanse ton. Kom kiek'n, kiek'n, kiek'n. HOLTEN - Jeugdhonk de Lie- tenboerderij aan de Larense- /veg 102a heeft de intentie vaker ictiviteiten te organiseren voor ongeren. Bijvoorbeeld paint- )all of een survival in de Arden- ïen, uiteraard allemaal in sa- nenwerking met jongeren. Het eugdhonk is van dinsdag tot rrijdag geopend van 19.00 tot 22.00 uur. De donderdagavond is voor 14- en 15-jarige jonge- :en, overige avonden voor jon- ;eren van 16 jaar en ouder, 'ormatie: 0548-361451. is fen Ier Infi HOLTEN - In Diessenplas werd afgelopen vrijdag 7 maart een reeks voorlezen voor ouderen afgesloten. Er werd vertelt over het boek Altijd Roomboter van Nelleke Noordervliet De schrijfster geeft woensdag 12 maart een lezing in de Boschkamp in Holten. Zij komt op uitnodiging van de Stichting Kunst en Cultuur Holten en de Stichting Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten. Het thema van de Boekenweek 2008, die van 12 tot en met 22 maart wordt gehouden, is A an oude Menschende derde leeftijd en de lette ren'. Een bekend werk van Nelleke Noordervliet is 'Altijd roomboter'. Hierin vertelt zij over het leven van haar grootmoeder. De le zing in de Boschkamp begint om 20.00 uur. Boekhandel Heusinkveld zal aanwezig zijn om diverse boeken van Nelleke Noordervliet te verkopen. Men kan de aankoop door de schrijfster laten signeren. De toegang bedraagt 7 euro voor leden van de bibliotheek en 8 euro voor niet-leden. Men kan de toegangskaart ook vooraf kopen in de bibliotheek, foto: johan bolink HOLTEN - Het jongerenwerk in Holten is op 28 en 29 februari haar Nijverdal geweest om te karten en te bowlen. Jongeren jnoesten zelf een kleine bijdrage betalen, de rest is bijgelegd door pet jongerenwerk. Op donderdag 28 februari heb ben de 14- en 15-jarigen gekart met een groep van dertien jon geren, die door ouders en een jongerenwerker naar Nijverdal zijn gereden. De avond begon gezellig met een potje biljart en een drankje. Daarna zijn de jon geren de baan op gegaan, waar le bochten met piepende ban- |den zijn genomen. Glenn heeft iet record van de groep, beide leats zijn door hem gewonnen, 'la een gezellig afsluitend rankje is de groep weer terug laar het jeugdhonk gegaan. 9p vrijdag 29 februari zijn jon geren in de leeftijdscategorie van 16 jaar en ouder naar Nij verdal geweest. Hier hebben de HOLTEN - De 'ouders' van de Holterenkschool presenteren zich woensdag 12 maart aan de Holtense gemeenschap tijdens de nationale Daltondag. leder een is van harte welkom om 's ochtends een kijkje te nemen tijdens de lessen in de klas, mid dels een inschrijflijst, en in de school waar men kan kijken naar een film over het dalton onderwijs. 's Avonds is er op de school een kijkavond als afslui ting van het gezamenlijke the ma 'Verre Landen'. Men kan van 17.00 tot 19.00 uur - onder het genot van de muziek van een djembé-muzikant en een internationaal hapje - de pre sentatie en kunstwerken ge maakt in de klas en de manda la's bekijken. De groep zestienplus op het 'podium' van de kartbaan. jongeren en jongerenwerkers gereden. Er werd begonnen met het eten van pannenkoeken, bereid door de jongeren zelf. Bij aankomst in Nijverdal konden de jongeren direct al beginnen met hun eerste heat van 15 mi nuten; een race tegen de klok, maar vooral een race tegen el kaar, want een snelle tijd is be langrijk. De eerste heat werd ge wonnen door Thomas. bliekstrekker. Vanaf 14.00 uur zal Boh Foi Toch afwisselend op de planken staan met de disco band 30 Euro Live. Volgens Stevens zijn de contac ten met de organisatie van de Triatlon Holten goed. "We wil len elkaar echt niet tegenwer ken. Maar in 2009 is er een kans dat het weer samenvalt. Wij houden vast aan de vierde za terdag in juni." VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - Op de zaterdag staan de optocht en de zeskamp geprogrammeerd, terwijl 's avonds de Perfect Show Band een optreden zal verzorgen. Naar een tweede act is de orga nisatie nog op zoek. Op de zondag is de bekende band Boh Foi Toch de grote pu- Broekweg 26, bouwen woning ter vervanging Fabrieksweg ong., bouwen be drijfshal Markollenweg 3, bouwen car port met tuinmuren Mossinkserf 22, bouwen bijge bouw Postweg 31, vergroten recre atiewoning Vijfhuizenweg 5, bouwen overkapping Vrijheidslaan 3, plaatsen dak kapellen Sloopaanvraag Okkenbroekseweg 4, slopen varkensstal Reclamevergunning Maneschijnsweg 34, plaatsen reclamebord Kapvergunningen Doorlopendedijk 7-9, het kap pen van 3 bomen Holterberg; Enkweg/Nijver- dalseweg, het kappen van 31 bomen Postweg 67, het kappen van 4 bomen Vianenweg 90, het kappen van 12 bomen Winkelbergweg 55, het kappen van 1 boom Wet op de Ruimtelijke Orde ning Lageweg 25 t/m 35, bouw 6 rij- enwoningen Boldersweg 2, bouwen woning Bouwvergunningen Evertjesweg 9, bouw bijge bouw, 2e fase Waagweg 5, plaatsen opslag tank Reclamevergunning Langstraat 6, plaatsen 2 recla meborden APV Flessenactie, Scouting Waer- denborch-groep, 14 en 15 maart 2008, gemeente Rijssen- Holten Plaatsen reclameborden, Stichting Wielersport Rijssen, 10 mei t/m 24 mei 2008, ge meente Rijssen-Holten Hippische Meerdaagse, St. Hof van Twente Hippische Meerdaagse, 2 t/m 4 mei 2008, gemeente Rijssen-Holten Paasvuren, VW Sallandse Heuvelrug, 23 maart 2008, di verse locaties in Holten en Rijs sen Bevrijdingsloop, Atletiekver eniging Holten, 5 mei 2008, sportpark Meermanskamp Hol ten Bouwaanvragen

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19