Zuster Duncan stopt 'Ik heb m'n ogen daar uitgekeken' Holtens Nieuwsblad 11 Alle oprichters koor Uitreiking waardecheques De Hoolter Korhanen Themadag Waerdenborch 'Het werken in de wijk heb ik altijd met veel plezier gedaan' Receotie Zuster Toffilia Koerse neemt afscheid Paasviering Bethanië Smurfenruil in Albert Heijn HOLTEN - Voor menig Holtenaar is Joffilia Koerse (63) uit Holten geen onbekend persoon. Vooral de ouderen ken nen haar als zuster Dun can. Dinsdag 11 maart 2008 HOLTEN - Elke Dorlas (20) uit Holten mocht vorige week zon dag deelnemen aan de Hairfas- hion Talentenjacht 2008 in Roermond. Dorlas is derdejaars student aan ROC Aventus in Deventer waar zij de opleiding volgt tot al lround kapster. Momenteel gaat zij een dag in de week naar school en werkt ze vijf dagen bij Susan's haarmode in Holten. Vanuit school was zij verkozen om naar Roermond te gaan. Er deden meerdere scholen aan Imee en de voorwaarde was dat men niet ouder mocht zijn dan 23 jaar. "Het was een erg leuke ervaring. De opdracht bestond uit een dagopdracht met een metamorfose van een dame. Ik had mijn model Sandra Riet berg uit Holten meegenomen, die ik moest knippen en kleu ren. Het geheel moest draag- DIJKERHOEK - In gebouw Bet hanië in Dijkerhoek wordt op Eeste Paasdag, 23 maart, om 9.30 uur een paasviering met aansluitend een paasontbijt ge houden. Als men deze viering wil bijwonen, wordt men ver zocht zicht op te geven. Dit kan uiterlijk voor 20 maart Gerrie Luggenhorst, Sangeldijk 7, tele foon 0548-366780, luggen- horst@wanadoo.nl. DIIKERHOEK - De jaarlijkse feestavond van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek wordt zaterdag 15 maart om 20.00 uur gehouden in het Bonte Paard. De Dijkerhoekse toneelvereni ging DAT zal het toneelstuk 'Met je familie moet je (geen) zaken doen'. Het blijspel is geschreven door Astrid de Haan en Jan Tol. De loop bij café "De Bolle Jan" is er een beetje uit. De vrouw van eigenaar Karei Molenaar ziet het allemaal niet meer zo zitten en ze weet Karei ervan te over tuigen de zaak van de hand te doen. De vader van Karei wordt als oud-eigenaar op de hoogte gesteld en hij wil de zaak terug kopen. Dit met de bedoeling om de zaak dan door te verko pen aan een projectontwikke laar. Karei mag dit niet weten en wordt daarom naar een horeca- beurs gestuurd. Daar ontmoet Karei een mooie Belgische da me met wie hij 'zaken' doet. Uiteindelijk lijkt Karei binnen de familie de slag te winnen, maar dan blijkt de schone Belgi sche meer in haar mars te heb ben dan Karei ooit had kunnen vermoeden. De toegangsprijs bedraagt 6,00 euro per persoon inclusief een kop koffie. (Kinderen van de ba sisschool hebben gratis toe gang.) HOLTEN - De smurfenactie van de Albert Heijn blijkt erg populair. Maar wat doe je als je dezelfde smurfen hebt en er nog enkele mist? De Albert Heijn had hier afgelopen za terdag een oplossing voor: de smurfenruil. Iedereen kon hier smurfen ruilen om zo de collecte compleet te krijgen. Velen maakten gebruik van deze mogelijkheid. FOTO- SANDER SCHEPERMAN In 1971 begon ze als wijkver pleegkundige onder haar meis jesnaam Duncan. Maar na haar huwelijk bleef die naam onder de mensen gewoon voortbe staan. "Ik ben er vier jaar helemaal uit geweest in verband met de kin deren en toen ik weer begon, merkte ik dat veel collega's met de voornaam werden aange sproken maar ik bleef typisch zuster Duncan". Soffilia Koerse is geboren en ge togen op het eiland Vincent in het Caribisch gebied en kwam op haar negentiende jaar naar Nederland. Zij volgende de in terne verpleegkunde A-oplei ding in het ziekenhuis in Ben- nekom en haalde daarna de kraam- kinder- en wijkaanteke- ning. "Het werken in de wijk heb ik al tijd met veel plezier gedaan. Het voordeel boven het werken in het ziekenhuis, vind ik, is dat je fijne contacten opbouwt met zowel de cliënt als ook de fami lie- en kennissenkring omdat je daar aan huis komt. Daarnaast kon ik het werk altijd zelfstandig invullen. Het meeste werk had ik in Holten omdat ik hier woon, maar heb ook gewerkt in onder andere Bathmen en Diepen veen". Per 1 maart is Koerse in de VUT gegaan en ze denkt dat haar agenda vanzelf weer opgevuld zal worden met allerlei activitei ten. Ik laat het maar eerst alle maal over me heen komen. Na tuurlijk zal ik het werk wel eens missen want ik werkte zo'n twintig uur per week maar de leeftijd om te stoppen speelt ook mee. Ik probeer goed con tact met de Holtenaren te hou den". Receptie De collega's hebben er voor ge zorgd dat er een receptie is op 19 maart van 16.00 uur tot 18.00 uur in het Kruisgebouw in Hol ten. Belangstellenden wordt dan de gelegenheid geboden haar de hand te schudden. HOLTEN - Ruim dertig jaar was ze wijkverpleegkundige in Holten. Joffilia Koerse zet er nu een punt achter en neemt afscheid. Hier voor krijgt ze een receptie aangeboden. Deze wordt woensdag 19 maart tussen 16.00 en 18.00 uur gehouden in het Kruisgebouw in Holten. Iedereen is welkom om zuster Duncan de hand te schudden, foto: sander scheperman HOLTEN - De Hoolter Korha nen bestaan vijf jaar en dat wordt 25 mei groots gevierd met een feest. Zo wordt hun nieuwe cd gepresenteerd en zullen Hol- tense artiesten optreden. In het Holtens Nieuwsblad van 26 fe bruari werd hierover geschre ven. Hierin stonden ook de op richters van het koor vermeld, maar miste er een. Namelijk Gerrit Jansen, beter bekend als G van E. De andere oprichters waren Wim Geerling, Wander Drent, Wim Reijlink, Jan Keve- lam en Tonnie Geerling. Elke Dorlas mocht meedoen aan de Hairfashion Talentenjacht 2008 in Roermond, foto: sander scheperman baar en trendy worden. Hier voor had je drie uur de tijd. 's Avonds was de avondopdracht en moesten de deelnemers het totaalplaatje van hun eigen mo del compleet met make-up en kleding presenteren tijdens een show in theater Orangerie in Roermond waaraan ook Mariël- le Bastiaans van het tv-pro- gramma Looking Good mee werkte. Bij de dagopdracht kwam ik op een gedeelde vierde plaats en 's avonds viel ik niet in de prijzen. Maar ja, ik heb ook niet veel ervaring met kleding en dergelijke. Naast mijn model had ik als assistent Ingeborg van Bmssel meegenomen van wie ik veel steun heb gehad. In mijn eentje had ik het niet gered. Het was mijn eerste wedstrijd, een hele ervaring en ik heb mijn ogen uitgekeken. Ie gaat na tuurlijk wel om te winnen maar ook om ervaring op te doen. Bij Susan's haarmode leer ik ook dagelijks bij en het is een leuk team om mee te werken", aldus Elke. Ze kreeg een mooie oor konde en ze is zeker van plan om in de toekomst aan meer wedstrijden te gaan deelnemen. HOLTEN - In scholengemeen schap De Waerdenborch wer den aan de twee gekozen pro jecten van de Themadag che ques uitgereikt. Met een totale waarde van 24.000 euro. Dit geld is afgelopen december door leerlingen van De Waer denborch bijeengebracht op de themadag, en de periode daar na. Er werden twee projecten ge steund, elk met een bedrag van 12.000 euro. De projecten wa ren: de stichting ELF die geld in zamelt ten behoeve van onder zoek en ondersteuning van kin deren met kinderkanker en De Makula foundation, die een ba sisschool in Uganda bouwt in een sloppenwijk. Bij het laatste project komt hier nog een bij drage van Wilde Ganzen ICCO bij. FOTO: SANDER SCHEPERMAN

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11