BEZORGERS w Tubantia Holten In Wat is bronheffing? De Distributie-Organisatie van De Twentsche Courant Tubantia zoekt Leeftijd vanaf 15 jaar Aanmelden: Mevrouw Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel: 0548 - 36 18 49 E mail: bezorgers@tubantia.wegener.nl Belastingdienst ua uis nog gezelliger maken regio oost Bekendmaking Dinsdag 11 maart 2008 10 O JE T W ENTSCHE COURANT B Heffing van auteursrechtelijke aard. Watergeld voor gebruik van eigenwatervoorzieningen. Zowel particulier als zakelijk. ingehouden belasting op spaargeld of banksaldo in het buitenland. Ga naar www.aangifteseryice.nl voor alle antwoorden op uw aangiftevragen. Leuker kunnen we 't niet maken. Wei makkelijker. Start procedure Milieueffectrapportage Omgevingsvisie Overijssel Vaststelling Startnotitie en de Agenda Omgevingsvisie Overijssel Op 26 september 2007 stelden Provinciale Staten de startnotitie Omgevingsvisie Overijssel vast. De Omgevingsvisie zal het volledige strategische beleid voor de fysieke leefomgeving in Overijssel gaan bevatten, toegespitst op het provinciale belang. De visie omvat straks de geldende beleidsplannen het streekplan, het waterhuishoudmgplan, het milieubeleidsplan en het verkeer- en vervoerplan Als belangrijkste thema's van beleidsvernieuwing zijn genoemd: (1) demografie, sociaaleconomische ontwikkelingen en maatschappelijke behoeften (2) toekomst landelijk gebied en (3) klimaat en water. De ontwikkeling van deze thema's dient sterk te worden bezien vanuit de aspecten duurzaamheid en ruimtelijke kwaliteit. Na de startnotitie is een inhoudelijke Agenda ontwikkeld. De Agenda geeft voornamelijk weer welke centrale beleidsopgaven, vanuit de provinciale doelen - verwoord in een beperkt aantal vragen - verder moeten worden bekeken op de noodzaak en wenselijkheid van beleidsverandering. Omdat de Omgevingsvisie aan te merken is als een wettelijk en bestuursrechtelijk plan waarin beleidsuitspraken zullen komen over m.e.r.-plichtige activiteiten met mogelijke milieugevolgen dient er een planMER te worden opgesteld. De startnotitie en de Agenda met de aanvulling vormen samen de start van het m.e.r.-proces waarin de reikwijdte en het detailniveau zijn aangeven voor het uit te voeren milieuonderzoek. Inspraak over reikwijdte en detailniveau voor milieueffectrapportage Met de vaststelling van de Startnotitie en de Agenda voor de Omgevingsvisie wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om een zienswijze in te dienen en opmerkingen te maken over de gewenste reikwijdte en detailniveau voor de milieueffectrapportage. Naast de bestuursorganen zoals gemeenten, waterschappen en waterleidingbedrijven zullen ook gesprekspartners in Duitsland in de gelegenheid worden gesteld om te reageren. Ook de onafhankelijke commissie voor de Milieueffectrapportage brengt over de reikwijdte en het detailniveau advies uit en betrekt daarbij de binnengekomen zienswijzen. Opstellen MER en Omgevingsvisie Vervolgens zal de provincie Overijssel bij het ontwerp van de Omgevingsvisie een planMER opstellen waarbij rekening wordt gehouden met de binnengekomen adviezen en reacties. In het planMER zullen de milieugevolgen van de verschillende alternatieven en varianten in beeld worden gebracht. De opstelling van een MER draagt eraan bij om het milieubelang een volwaardige rol te laten spelen in de besluitvorming. Als de MER en het ontwerp van de Omgevingsvisie klaar zijn (naar verwachting eind 2008) volgt er opnieuw een inspraak op het ontwerp van de Omgevingsvisie en het planMER. Ook de onafhankelijke commissie voor de milieueffectrapportage en de wettelijke adviseurs kunnen dan weer advies uitbrengen. Uiteindelijk zullen Provinciale Staten rekeninghoudend met alle reacties het ontwerp van de Omgevingsvisie zonodig aangepast vaststellen. Waar kunt u de Startnotitie en Agenda Omgevingsvisie inzien? De Startnotitie en de agenda Omgevingsvisie Overijssel liggen vanaf 17 maart tot 27 april 2008 ter inzage op het provinciehuis van Overijssel in Zwolle en in alle gemeentehuizen binnen Overijssel. Een exemplaar van de Startnotitie en de bijbehorende agenda kunt u downloaden van de website www.overijssel.nl of aanvragen bij mevrouw S. Peeters (telefoon 038 499 87 04). Meer informatie en achtergronddocumenten zijn eveneens te vinden op de provinciale website. Hoe kunt u uw zienswijze kenbaar maken? Tot 21 april 2008 kunt u opmerkingen (zienswijzen) maken over de reikwijdte en het detailniveau van het op te stellen MER. Deze opmerkingen kunt u op de volgende wijze kenbaar maken: Schriftelijk bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle; Per e-mail naar: meromgevingsvisie@overijssel.nl Wat gebeurt er met uw reactie? De provincie Overijssel zal uw opmerkingen betrekken bij het opstellen van het planMER en doorzenden naar de Commissie voor de milieueffectrapportage. Ook de Commissie zal bij het uiteindelijke advies over de reikwijdte en het detailniveau uw opmerkingen laten meewegen. provincie 'W»Yf H f f v f Vrijblijvend advies, ontwerp en kostenbegroting Desgewenst kunnen we de gehele montage voor u verzorgen Kom nu naar de prachtige showroom van Keukenstudio Regio Oost in Rijssen. U vindt er de nieuwste modellen en uitvoeringen van bekende keukenmerken als Poggenpohl Format en natuurlijk de RO jaren '30 keukens. Wij leveren vele bekende merken apparatuur o.a.; ACA, Viking, Caggenau, Siemens, Boretti, Smeg, Miele, Liebherr, Cutmann, Itho etc. keukenstudio rijssen Molendijk-Noord 59 7461 JG Rijssen Tel. 0548-530340 Fax. 0548-530345 www.keukenstudio.nl e-mail: info@keukenstudio.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 10