plek voor paasvuur De beste Speciale route wandelaars Monuta wil aula bij begraafplaats Holtens Nieuwsblad 9 'In Hof van Twente zijn de regels veel soepeler' Holterbroek wil wederom de mooiste boake bouwen Model Paasvuur van Holterbroek krijgt vorm van bijenkorf HOLTERBROEK-De boakebouwers van Hol terbroek gaan dit jaar voor de prijs van het mooiste paasvuur. Vorig jaar lukte het Holter broek ook om de mooiste boake te bouwen en vol gens Jan Willem Wegsta- pel zijn de kansen op prolongatie van de titel zeker aanwezig. CONCEPT Dinsdag 4 maart 2008 "Wij gaan weer voor de schoon heidsprijs", zegt Wegstapel. "En het gaat goed. Het weer zit mee en we staan op mooi, hoog gras land." De boake van Holter broek komt dit jaar aan de Dor- perdijk op de kruising met de Doorlopende Dijk. Volgens Wegstapel heeft Holterbroek de beste plek van de paasvuren in Holten. 'We hebben echt een mooie locatie. We zitten zo'n driehonderd meter verder weg dan vorig jaar op een hoge plek. Bovendien zijn we goed bereik baar. De andere paasvuren lig gen aan een zandweg of een doodlopende weg", aldus Weg- De nordic walking routes op de Sallandse Heuvelrug worden aangelegd over gedeeltes van het be staande wandelnetwerk, foto: johan bounk poles wisselen en het is erg las tig als je dat vaak moet doen tij dens een wandeling", legt Van Dijk uit. Een erg zanderige on dergrond loopt ook niet prettig, omdat de stokken achter de wandelaar over de grond sle pen. Vanwege die stokken heeft een nordic walker ook wat meer breedte nodig op een pad, dan een gewone wandelaar. Op dit moment is nordicwal- kingnet.nl bezig de routes op GPS op te nemen. Ze staan op de kaart ingetekend, maar zo is straks makkelijk te achterhalen waar de bewegwijzering moet men en kunnen wandelaars binnenkort de route downlo aden van de website van nor- dicwalkingnet.nl. "Of ze de rou te dan in hun eigen GPS appa raat programmeren of gewoon een printje maken van de kaart, kunnen wandelaars helemaal zelf kiezen", verklaart Van Dijk. Nordicwalkingnet.nl is een sa menwerkingsverband van sport- en natuurorganisaties. Het concept is ontstaan op ini tiatief van Sense Aware bv, een onafhankelijk bureau gespecia- liseerd in het opzetten, begelei- den en uitvoeren van projecten in de driehoek van gezonde leefstijl, natuur en duurzaam heid. Sense Aware tracht zoveel mogelijke de uitgangspunten van duurzame ontwikkeling in zijn projecten en activiteiten te integreren. Op de website www.nordicwalking.nfis allerlei informatie te vinden over nor dic walking, routes, materialen, clinics en lessen en er zijn rou tes te downloaden. Nordicwal- kingnet.nl werkt onder meer sa men met Sdchting Nordic Wal king Nederland, Natuurmonu menten en de Fletcher Hotel Group HOLTEN - De Sallandse Heu velrug krijgt een heuse nordic walkingroute. Nordicwalking- net.nl is op dit moment druk bezig de routes aan te leggen. Het is de bedoeling dat eind maart, begin april alle routes open zijn voor wandelaars. Nordic walking is in korte tijd enorm populair geworden in Nederland. Nordic walking is lopen met aangepaste skistok- ken: poles. Nordic walking is in Finland ontstaan als zomertraL ning voor langlaufers. De nordic walking routes op de Sallandse Heuvelrug worden aangelegd over gedeeltes van het bestaande wandelnetwerk. Medewerkers van De Wilgen- weard hebben bekeken welke routes hiervoor geschikt zijn. In totaal is er straks voor nordic walkers ongeveer honderd kilo meter wandelpad beschikbaar, verdeeld over verschillende routes van een paar tot meer dan tien kilometer, die op ver schillende punten aan elkaar 'geknoopt' kunnen worden om langere routes te maken. "In principe kun je de wandeling zo lang maken als je zelf wilt", ver telt Ria van Dijk van nordicwal- kingnet.nl. Niet elk wandelpad is echter geschikte voor nordic walking. De ondergrond moet er wel voor geschikt zijn. "Liefst onverhard en zoveel mogelijk hetzelfde. Je kunt nordic walken op zowel verharde als onverhar de ondergrond, maar daarvoor Volgens Jan Willem Wegstapel wordt het steeds lastiger om een boake te bouwen in verband met de regels van de gemeente. "De regels zijn zo aangescherpt dat het een hele strijd is om een goede locatie te vinden. Zo moet je 150 meter van bebou wing af zitten en 250 meter van rieten daken. In gemeentes als Goor en Markelo zijn ze lang niet zo streng. Er moet hier een aanpassing van het beleid ko men, anders wordt het gewoon te lastig om een mooi paasvuur te bouwen." stapel die in de strijd om de schoonheidsprijs de collega's van de Beuseberg als de voor naamste concurrentie ziet. "Het bouwen van de mooiste boake is onze specialiteit. Het gaat om de vorm en de afwerking. Het moet zo symmetrisch mogelijk zijn. We gaan niet voor de grootste boake. Dat is voor ons niet haalbaar. Ik doe al negen jaar mee met het bouwen, maar het is nog nooit gelukt om de grootste boake te hebben." De bult aan de Dorperdijk moet een bijenkorfmodel krijgen, ter wijl de afwerking gedaan wordt met gewoon hout in plaats van dennen, zo laat Wegstapel we ten. "Het is het makkelijkst om gewoon hout te krijgen. Er is ge noeg voorradig, ook smeulhout en takkenhout. Daar zit de min ste rotzooi tussen", aldus Weg stapel die de gezelligheid als voornaamste reden ziet van het boakebouwen. "Op een relatief simpele manier heb je met een aantal jongens een bepaalde ge zelligheid. Dat maakt het zo bij zonder." Wegstapel verwacht zo'n duizend bezoekers. Het duo HBK verzorgt in Holter broek een optreden. ue mm aan ae Dorperdijk moet een bijenkortmodel krijgen, terwijl de afwerking gedaan wordt met gewoon hout in plaats van den nen, zo laat Wegstapel weten. "Het is het makkelijkst om gewoon hout te krijgen. Er is genoeg voorradig, ook smeulhout en takken hout. Daarzit de minste rotzooi tussen." FOTO: JOHAN BOLJNK HOLTEN - Monuta Uitvaart zorg wil zo snel mogelijk een nieuwe aula bouwen bij de nieuwe begraafplaats aan de Oude Deventerweg. De huidige aula aan de Reilinksweg is te klein geworden. Bij de condole ance moeten mensen soms buiten staan en ook zijn er par keerproblemen. Dergelijk on gemak is verleden tijd als de nieuwbouw klaar is, stelt woordvoerder Mark Debets van Monuta. Debets zegt blij te zijn met de nieuwbouw. "Het is altijd pret tig als je kunt luisteren naar de vraag van nabestaanden. Zeker als het uitvaartcentrum op een plek komt als deze. Het is de ideale locatie. We hebben meerdere centra bij begraaf plaatsen en onze ervaringen zijn positief. Voor de consu ment is het beter om alles op één plaats te doen. De nabe staanden hoeven niet nodeloos heen en weer te rijden. Dat geeft extra rust. Qua parkeermoge- lijkheden biedt het ook grote voordelen. Dat zijn toch dingen waar je bij een uitvaart geen re kening mee wil houden", aldus Debets die aangeeft dat de plannen nog vrij vers zijn. Zo zijn er legio ideeën, maar is er nog geen tekening van het com plex op papier en is er dus ook nog geen bouwvergunning. "Maar het zal zeker een modem centrum worden met alles wat op uitvaartgebied nodig is. We zijn nog in gesprek met de ge meente, maar ik ga er honderd procent van uit dat de aula er komt." Wanneer het uitvaart centrum er komt, is nog niet duidelijk. "De plannen zijn er, maar de details moeten nog worden ingevuld", zegt Debets. "We zijn echt nog in het stadi um van 'we gaan het doen', maar er is nog geen enkele teke ning. Hoeveel bouwtijd we no dig hebben is afhankelijk van het ontwerp. Maar we willen het zo snel mogelijk klaar hebben. Dat is ook in het belang van de verzekerden. We willen abso luut zo snel mogelijk beginnen, maar wel met de kwaliteit die de klanten van Monuta kennen." FOTO: JOHAN BOUNK

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9