Na tien jaar weer poasvuur slepp'n Holtens Nieuwsblad 'Totaal foute' disco voor junioren Twenhaarsveld leeshulpmiddelen Informatiemiddag Holtens Nieuwsblad 5 Vergadering locale LTO wordt gesloopt Veel bonnen bij controle Deventerweg Filatelisten Postzegelbeurs HPC voor jong en oud Woningen zijn geschikt voor jong en oud en mensen die slecht ter been zijn HOLTEN - Na tien jaar houdt organiseert Buurtvereniging de Beuseberg weer een mara thon Poasvuur slepp'n. Vrij dag 14 maart om stipt 18.00 uur klinkt het startschot van deze 24 uur durende non stop marathon. Volgens oude traditie zal al het hout met mankracht tak voor tak op het paasvuur wor den gebracht. 's Nachts zal een grote licht mast voor voldoende licht zorgen om zo de hele nacht door te kunnen werken. Er zal gedurende drie uur in ploe gen van circa twintig perso nen worden gebouwd, waar na de volgende ploeg het werk overneemt. Men wordt van harte uitge nodigd aan de Fliermatenweg om te zien dat deze traditie nog volop in deze Holtense buurtschap leeft en daarom in ere moet worden gehou den. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegenef Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweridng met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@wh k.wegener. nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.|.M. ter Hedde Directie: j,V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Gerda Swellengrebel van Bartiméus geeft maandag 10 maart voorlichting over ver schillende leeshulpmiddelen. Dat doet ze in de bibliotheek in Holten. Gerda Swellengrebel komt op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Hol ten. Op 12 maart gaat de jaarlijkse Boekenweek van start. Dit keer is het thema 'Van oude men- schen, de derde leeftijd en de letteren'. Naar aanleiding van dit thema realiseerden de bibli otheek en de Stichting Welzijn Ouderen zich dat voor veel ou deren het lezen niet meer van zelf sprekend is. Er zijn echter verschillende lees hulpmiddelen, zoals een loep of een voorleesapparaat. Vanaf 14.00 uur vertelt Gerda Swel lengrebel over de verschillende mogelijkheden om van een goed boek te kunnen blijven ge nieten ondanks een visuele handicap. De toegang is gratis. HOLTEN - De afdeling Rijssen- Holten van de LTO Noord houdt maandag 17 maart haar jaarvergadering in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. De verga dering begint om 20.00 uur. Ing Emo Bouma is deze avond te gast. Hij kan boeiend vertel len over het weer, en weet veel wetenswaardigheden daarover. Bouma is expert op het gebied van agrometeorologie. Hij werkt bij de planteriziektekun- dig dienst in Wageningen en houdt zich onder andere bezig met geïntegreerde gewasbe scherming, HOLTEN - Het openbaar toilet aan de Kalfstermansweide in het centrum van Holten wordt gesloten en verwijderd. Naar verwachting wordt binnen een maand met de sloop begonnen. HOLTEN - De jaarlijkse disco van zwem- en poloclub Twen haarsveld was een groot succes. Meer dan vijftig jeugdige leden daalden onlangs af naar de kel der voor het traditionele dans- festijn. Het thema was 'Tootal Faudt' en dat was goed te zien. AUe dis cogangers indusief de leiding, waren totaal fout gekleed. Na tuurlijk was de kelder ook com pleet fout versierd. Het eiiige 'niet foute' was Frank Agter- kamp die met fiffe Dimmen vsor gezeöige muziek zorgde. Na de eerste ronde disco kregen de deelnemers tijd om op adem te komen. Tijdens de pauze ver zorgde liet JumpTesao Holten, onder leiding van William Bouwméester een flitsende de monstratie. Na dit optreden vertrokken de oudste deelne mers naar Espelo voor een be zoek aan de Rooftop Studio. Hier kregen ze een rondleiding en mochten twee deelnemers Alles aan de dien voor de zwemmers was fout, tot aan de kleding tOe. HGEtSFUFQ zelfs een bandje'inzingen. De Jongste leden werden door de jumpers ingewijd in de beginse len van deze zeer inspannende dansstijl. Toen de oudsten te rug waren uit Espelo kon ieder een genieten van het totaal fou te verhaal van Anton van Beek. Slechts één van de vier groepen wist het juiste aantal fouten te achterhalen. Voor hen, net als voor de drie meest fout geklede deelnemers, waren er prijsjes beschikbaar. HOLTEN - long geleerd is oud gedaan. Op de beurs van de Holtense postzegelclub HPC kwamen zaterdag filatelisten van alle leeftij den een kijkje nemen. De een om zijn verzameling te tonen, een ander om de verzameling uit te breiden of aan te vullen. Tijdens de verloting had in ieder geval iedereen prijs, foto: sander scheperman Dinsdag 4 maart 2008 Zes huizen aan Lageweg HOLTEN - Spectrum Wonen gaat aan de Lageweg in Holten zes nieuwe woningen bouwen. Het worden zogenaamde le- vensloopbestendige woningen, waarbij de bewoners ook alleen op de begane grond kunnen wonen. "Dat betekent dus dat er beneden een slaapkamer is met een natte cel", legt Gerrit Schepers van Spectrum Wonen uit. Met een natte cel bedoelt hij een badkamer. Het bouwplan ligt inmiddels ter behandeling bij de gemeente. Voor de sloop van de vier woningen, die voor de nieuwbouw moeten wijken, de nummers 29 tot en met 35, is al een vergunning afgegeven. De bouwvergunning heeft Spectrum nog niet aange vraagd. Dat heeft als oorzaak dat Spectrum er met de ge meente nog niet helemaal uit is hoe de definitieve vorm van de woningen zal worden. "We zijn volop bezig hoe we het inpas baar kunnen maken in verhou ding tot een redelijke huur en de bouwkosten", zegt Schepers. "We zijn gebonden aan een be paalde huurprijs en die moet in verhouding liggen met de kwa liteit. Het moet wel betaalbaar blijven", aldus Schepers die spreekt van 'een spannings veld'. Een en ander heeft te ma ken met de mogelijkheid tot het verkrijgen van huursubsidie. De grens ligt daarbij op een bedrag van 620 euro per maand als huurprijs. Volgens Schepers is het beter om rond een prijs van 520 euro te zitten om effectiever gebruik te kunnen maken van de subsidieregeling. De ontwerpen van de nieuwe woningen zijn volgens de woordvoerder van Spectrum Wonen voor negentig procent klaar. Als de plannen definitief zijn, wordt de bouwvergunning aangevraagd. Schepers zegt er vanuit te gaan, dat het plan doorgaat. "De gemeente is en thousiast omdat het om wonin gen gaat waarin je zowel bene den als boven kunt slapen. Er kunnen zowel jongeren als ou deren in. Maar de woningen zijn ook geschikt voor mensen die moeilijk ter been zijn. Begin deze zomer zouden we kunnen beginnen met de bouw", aldus Schepers. Met de sloop van de vier oude woningen wordt begonnen als de bouwvergunning binnen is. Schepers: "Slopen kan heel snel. Gewoon een shovel bestel len en dan is het zo klaar." Mo gelijke huurders zijn bij Spec trum nog niet bekend. "Maar daar hebben we ook nog niet op aangestuurd", aldus Schepers. Spectrum wilde op de locatie eerste koopwoningen neerzet ten, maar kreeg dat niet rond met de gemeente. HOLTEN - De politie heeft za terdag aardig wat automobilis ten op de bon geslingerd bij een snelheidscontrole op de Deven terweg in Holten. Tussen 9.35 en 12.45 uur werden met be hulp van een radar 850 passan ten gecontroleerd. Daarvan ré den er 224 harder dan de maxi mum snelheid die op dat punt 50 kilometer per uur bedraagt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 86 kilometer per uur. Alle automobilisten die te hard hebben gereden kunnen bin nenkort een acceptgirokaart met het bedrag van de bekeu ring thuis verwachten.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5