Mini-camping in weide aan de Schuppertsweg Hollens Nieuwsblad 13 -17 over betekenis kruisweg Provincie denkt aan inhaalverbod op N332 Drinkkeet aan de Aalpolsweg valt buiten de doelgroep Uitreiking cheque aan Project Elf !lompostactie an vv Holten Gemeente Vergunningen en aanvragen Cafeetje Drinkkeet Struik in loods met echte bar Eens per maand in de keet dinsdag 4 maart 2008 HOLTEN - Project Elf was op 20 december aanwezig op scholengemeenschap De Waerdenborch in Holten. De Leerlingen van deze school hadden met een overweldi gende meerderheid van stemmen Project Elf gekozen als goed doel in het kader van de jaarlijkse themadag. Pro ject Elf zet zich in voor Kinde ren Kankervrij (Kika). Op deze dag waren ouders van aan kanker overleden kinderen aanwezig om vra gen te beantwoorden en voorlichting te geven. De leerlingen van De Waer denborch in Holten organi seerden op deze themadag allerlei activiteiten om geld in te zamelen voor Project Elf. Er werden sponsorlopen gehou den, heerlijke zelfgemaakte hapjes verkocht, een nacht volleybaltoernooi georgani seerd et cetera. De opbrengst van alle acties wordt morgen (woensdag 5 maart) bekend gemaakt in de mediatheek van de school. Het bedrag zal dan op sym bolische wijze aan Project Elf worden overhandigd. OLTEN - De supportersver eniging van w Holten houdt de jaarlijkse compostactie. Het is !het negentiende jaar dat de lupporters der roodzwarten de- fee actie houden. Deze week korden de bestelformulieren (opgehaald. De bestelde zakken, Rdie 5,00 euro per 30 liter kosten worden 13, 14 of 15 maart be- :orgd. Bestellijsten kunnen ook ngeleverd worden bij Blokker an de Maat aan de Smidsbelt 7 in Foto ten Velde aan de Dorps traat 19. HOLTEN - Zowel de gemeente Rijssen-Holten als de provincie Overijssel moeten er nog mee akkoord gaan, maar als dat lukt, ?aat Henny van Coeverden een mini-camping beginnen in het weiland achter zijn boerderij aan de Schuppertsweg 1. Een mini-camping, dat is kam peren bij de boer: je tent, cara van of vouwwagen opzetten in het weiland en genieten van de natuur en rust die er heerst. Vooral populair onder jonge ge zinnen met kinderen en 55- plussers. Henny van Coeverden is er al dertien jaar mee bezig. Al in 1995 besprak hij met zijn vader dat het leuk zou zijn wat extra inkomsten te verwerven uit zo'n camping, maar de gemeente Holten keurde het plan niet goed. In 2002 onderneemt hij een nieuwe poging, maar ook RIJSSEN/HOLTEN - De drink keet aan de Aalpolsweg, net bui ten Holten, valt niet onder de doelgroep voor wie de gemeen te nadere regels wil opstellen. Dat stelt André Struik, de eige naar en woordvoerder van de drinkkeet. In het onderkomen van Struik komt een groep van zo'n veertien mannen (en vrou wen) regelmatig bij elkaar. Vol gens de 37-jarige Struik zijn de bezoekers van de drinkkeet van ongeveer zijn leeftijd en richt de gemeente zich met name op die wordt afgewezen. De cam ping moest aan de overkant van de weg komen en daarvoor was een bestemmingsplanwijziging nodig. "En dat, vertelden ze mij bij de gemeente, kon jaren gaan duren", aldus Van Coeverden. In juli 2007 probeert hij het, ge wapend met een nieuw plan, opnieuw. Het verloopt'allemaal niet echt soepel: de gemeente lijke herindeling en verhuizing zitten in de weg, er raken papie ren zoek, maar nu ligt zijn plan dan toch bij de provincie. Voor - toch - een bestemmingsplan wijziging: de agrarische grond achter zijn huis wordt straks ge bruikt als camping. Als provin cie en gemeente deze keer ten minste wel akkoord gaan. Daar heeft Van Coeverden wel goede hoop op: "Het ligt ten slotte al bij de provincie. En de buren vinden het wel mooi. De drinkketen die bezocht worden door jongeren. "Vorig jaar heb ben we bezoek gehad van de brandweer, de politie en de stichting Halt en is ons gezegd dat we niet onder de doelgroep vallen", zegt Struik die een eventueel convenant best wil ondertekenen. De gemeente is van plan met de bezoekers van de drinkketen een contract op te stellen waarin wordt ver klaard dat het om huiselijk ge bruik gaat. Daardoor wordt de keet persoonsgebonden en mag buurman aan de ene kant houdt varkens, die heeft er geen last van. De ander heeft paar den. Die zegt: 'Da's mooi, kun nen ze bij jouw kamperen en bij mij paardrijden', dus dat'zit wel goed." Op de mini-camping is straks geen plaats voor stacaravans of chalets, wel voor seizoensplaat sen. Het ging altijd om vijftien plaatsen in totaal. "Maar dat wordt wellicht verhoogd naar 25", weet Van Coeverden. Uiter aard krijgt de camping een toi letgebouw met een sanitaire unit. Van Coeverden: "Zes toi letten, zes douches en een reini ging voor het chemisch toilet." Verder heeft hij plannen voor een trapveldje voor de jeugd en wellicht een grote kikkerpoel waarin gezwommen kan wor den, maar dat laatste is nog slechts eep idee. niet iedereen er zomaar even een pilsje gaan pakken. Daar naast wil de gemeente de keten enkel op een eigen terrein gedo gen, mag het onderkomen geen caravan meer zijn en mag er geen sterke drank worden ge schonken. Het onderkomen van Struikis een soort van caf eetje met de oude bar van Vos man erin. "Het is eigenlijk ont staan door de Knetterzoepers", zegt Struik. "We bouwden hier altijd de carnavalswagen en van een werkplaats is het een kanti- HOLTEN - Marie-José Holter- man verzorgt dinsdag 11 maart vanaf 20.00 uur een lezing over de kruisweg in de Kandelaar. Het wordt een interactieve pre sentatie met aansluitend een bescheiden boekentafel met kruiswegen die door pastor Holterman in de loop der jaren zijn verzameld. Vooral in katho lieke kerken kom je vaak een REGIO - De provincie Gelder land wil een inhaalverbod in stellen op de N332 tussen de provinciegrens met Overijssel en de rotonde Markeloseweg in de gemeente Lochem. Om de verkeersveiligheid te ver groten, wil de provincie Gelder land op de N332 tussen de pro vinciegrens met Overijssel en de rotonde Markeloseweg in de ge ne geworden. Gerard Brands van Vosman zit ook bij de Knet terzoepers. Toen Vosman de zaal ging verbouwen hebben wij de oude bar gekregen. We hebben acht zitplaatsen en ko men ongeveer één keer in de maand op zaterdag bij elkaar. Vaak komen de vrouwen ook mee", aldus Struik. "Vroeger gingen we vaak naar Am Bahn- hof, maar het is beter om thuis te zitten, dan kun je mooi je ei gen muziek draaien. De eigen muziek is echt belangrijk voor 'kruisweg' tegen, geschilderd of gebeeldhouwd. Daarop is uitge beeld hoe Christus op het eind van zijn leven, getekend door lijden, zelf zijn kruis droeg. Pas tor Holterman gaat in op de ge schiedenis, onderdelen en bete kenis van de kruisweg. De af sluiting bestaat uit een muzika le bezinning bestaande uit tek sten, gebeden en beelden. meente Lochem, een inhaalver bod instellen. Omdat dit wegge deelte geen aansluitingen heeft van zijwegen, blijft op dit traject de maximumsnelheid van 100 km per uur gelden. Ook wordt het weggedeelte ingericht con form de landelijke richtlijnen voorzien van een dubbel door getrokken asmarkering met daartussen een groene invul ling. ons. We draaien alleen elpees, we hebben er zeker duizend. Bovendien hebben we een mooi uitzicht over de Zuurberg en kunnen we een terrasje bui ten zetten. Overlast hebben we nog nooit veroorzaakt. Wat ons betreft moeten we gewoon open blijven. Als de gemeente wat wil, dan moeten ze wat doen aan de sluitingstijden van de horeca. Om 1.00 uur gaat de tap al dichten om 1.30 uur sta je buiten. Bij ons kan het wel 2.30 uur worden of nog later." Bouwaanvragen Handelsweg ong., bouwen be drijfshal lichtenbergerweg 5, bouwen vervangen werktuigenberging Oude Deventerweg ong., ver nieuwen schuur Kapaanvraag Erve Teeselink 48, kappen 2 bo men Wet Ruimtelijke Ordening Van Holtenserf 39, vergroten woning Bouwvergunningen Borkeldsweg 22, bouwen rund veestal en vergroten werktui genberging Helhuizerweg 5, bouwen bijge bouw Vianenweg 104, bouwen recre atiewoning Sloopvergunning/melding Waagweg 10, slopen van een productiehal, Pannenbakkersstraat 1 en 3, be- drijfs- en productiehallen, Pannenbakkersstraat 14 en 16, bedrijfswoning en -hal Waagweg 19, tankinstallatie, Pannenbakkersstraat 20, be drijfswoning Slachthuisstraat ong., bedrijfs hal Lageweg ong, zuiveringsinstal latie Kapvergunning Erve Teeselink 50, kappen 2 bo men Drank- en Horecawet Schenken zwakalcoholische dranken, de heer A. Paalman, 8 juni 2008, in de gemeente Rijs- sen-Holten APV Innemen standplaats, Wereld winkel, diverse data in 2008, ro de pleintje naast Albert Heijn. Mobiel café, De Aanleiding BV, Smitsbelt Koetsenrit, Bergrijders, 8 juni 2008, gemeente Rijssen-Holten Beachsoccertoemooi, Heeren genootschap Suffendo, 9 au gustus 2008, Kalfstermansweide Concours, Ponyclub de Bergrui- tertjes, 1 mei 2008, paarden sportterrein aan de Winkelberg weg Wet op de Kansspelen Verloting, Ponyclub Bergruiter- tjes, 1 mei 2008, paardensport terrein aan de Winkelbergweg Wet milieubeheer B&W zijn van plan vergunning te verlenen aan de heer H.G. Kemper, Helhuizerweg 26 in Holten: revisievergunning voor de omschakeling van een ge mengd agrarisch bedrijf naar een melkmndveehouderij met jongvee. Het onderkomen van Struik, gevestigd in een schuur in een loods naast de boerderij, zal voor de regelgeving weinig problemen ge ven, al blijft het een soort van cafeetje met de oude bar van Vosman erin. foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13