Holtens Nieuwsblad 25 Blauw Wit geeft koploper Drienerlo geen kans Sportagenda Nieuwe lessen nordic walking Verjongd handbalteam lang in spoor koploper Holten presenteert twee nieuwe hoofdsponsors Holten knokt zich naar overwinning Gelijkspel voor dames Holten MOEIZAME OVERWINNING MANNEN Dinsdag 26 februari 2008 HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen koploper Drienerlo heeft Blauw Wit een welverdiende ze ge behaald. Met sterk spel liet de thuisclub de studenten van de UT niet in hun spel laten ko men. Drienerlo staat dit seizoen bekend om het technische en goede positiespel. Dit keer kwam dit niet goed uit de verf, waardoor Blauw Wit vele malen gevaarlijk voor het doel van de gasten uit Enschede kon ver schijnen. Terecht werd er na HOLTEN - ^Het vlaggenschip van w Holten deed afgelopen weekeinde uitstekende zaken door op eigen veld Overwete- ring uit Olst te verslaan. Waar Holten in een uitstekende eer ste helft verzuimde op voor sprong te komen, wist het in de iets mindere tweede helft wel het net te vinden. Dankzij uit stekend verdedigingswerk kon de treffer tien minuten na rust tot de winnende worden gepro moveerd. Voor het duel was het verschil tussen Overwetering en Holten maar liefst twaalf punten, waar bij aangetekend moet worden dat de ploeg van Peter Hart- hoom twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Holten verloor eerder dit seizoen van de Olste- naren. Holten had dus wat goed te ma ken en liet dat vanaf minuut een blijken. Ondanks dat Amo Kna pen, Mark Nijland en Frank Gruijters niet meespeelden leg de Holten Overwetering haar wil op. Tien minuten na rust re sulteerde dit in de bevrijdende openingstreffer. Stam, die al ge vraagd had om een wissel in verband met kramp, wist met een laatste krachtsinspanning het goede voorbereidende werk van Freek Knapen af te maken. Knapen ontsnapte aan de rech terkant en legde de bal schuin voor Stam neer en die schoof de bal in de verre hoek. Daarna zakte hij meteen door zijn ver krampte hoeven en mocht hij in de dug-out plaatsnemen. Daar zag hij met vele supporters hoe Overwetering steeds meer druk ging zetten op het doel van Koetsier en hoe Holten meer en meer achteruit ging lopen. Maar de cipiers van de zestien van Holten gaven geen krimp. Een keer was er een slippertje, maar toen bracht oppercipier Koetsier weer eens ouderwets redding. Man. van de wedstrijd Daan Wissink had inmiddels een halve marathon in de be nen, maar bleef tot de laatste snik gaan. Na een goed eerste uur waren de drie punten in de laatste fase volledig aan de ver dediging te danken. rust tweemaal gescoord, terwijl de zege nog hoger had kunnen uitvallen. Echter de afwerking liet te wensen over. Drienerlo kon hier welgeteld één echte kans tegenover stellen. Vanuit vrije scoringskans ging de bal met een lob over doelman Wil liam en verdween net naast het Blauw Wit doel. Uiteindelijk werd het 2-0 voor Blauw Wit Direct vanaf de aftrap liet Blauw Wit merken de punten niet weg te willen geven. Een agressief Blauw Wit liet het technisch be tere Drienerlo geen moment in haar spel komen, waardoor de gasten niet het bekende positie spelletje konden uitvoeren. Dat de studentenploeg hieraan niet gewend is was te zien dat er ook aan hun kant regelmatig slordig werd geplaatst waardoor Blauw Wit volop gelegenheid kreeg om weer voor de aanval te kiezen. Blauw Wit rook kansen en er volgden zeker drie opgelegde mogelijkheden voor Harald, Gert-Jan Ulfman en Arian Vork- ink. Na mst met een wissel voor Ton Veldhuis die werd vervangen door aanvaller Stefan Aanstoot probeerde Blauw Wit de goede eerste helft voort te zetten. Hal verwege de tweede helft was het dan ineens wel raak. Na een net gemiste kans van Harald, schoot hard naast, kwam er op nieuw een voorzet van Gert-Jan Prins over rechts. De laatste man van Drienerlo kon met een sprong de bal, welke rakelings over z'n hoofd scheerde, niet meer wegkoppen waardoor de achter hem staande Merijn met een strakke kopbal de hoek voor het uitzoeken had (1-0). Drie nerlo was aangeslagen en Blauw Wit rook nog meer. Vijf minuten voor tijd viel de beslis sing. Via een snelle aanval over rechts via Gert-Jan Ulfman kwam de bal voor de voeten van Stefan die verwoestend uithaal de (2-0). Vertrouwen gekweekt HOLTEN - De dames van HV Holten speelden zondag thuis tegen koploper Westlandia uit Naaldwijk FIV Holten speelde met Annemiek en Marjolein Nijland en Elke Dorlas in de ge lederen en alle drie kunnen te rug zien op een uitstekend ge speelde wedstrijd. De dames van Holten wilden vrijuit spelen en namen in de beginfase bru taal een 2-1 voorsprong. Verde digend speelde het fel en werd het de technisch goede aanval- sters van Westlandia erg moei lijk gemaakt. Fris en vrij werd de aanval opge zocht en de opbouwspeelsters Eline, Jolanda en Bianca lieten fraaie combinaties zien. Lange aanvallen werden met geduld opgebouwd en gezocht naar de vrije mensen. Vanuit de hoek speelden Anita en Annemiek met dreiging en wisten met hun De heren van Holten hadden Holten in het te gehaast willen het tegen HCD'97 onverwacht lastiger dan gedacht. De gas ten uit Deventer traden aan zonder wissels wat Holten kan sen gaf via de breaks. Dat luk te in eerste instantie ook. Hol ten speelde goed de aanvallen uit en liep al snel uit naar een 8-4 voorsprong. Daarna verviel acties beiden twee keer te sco ren in deze wedstrijd. Westlan dia profiteerde vooral van afge slagen Holtense aanvallen of balverlies en sloeg via breaks toe. Toch bleef HV Holten aar dig bij en met de rust was de stand 6-11 voor Westlandia. Ook in de tweede helft speelden de dames van FIV Holten een wedstrijd. Ondanks dat scoren. Dit zorgde voor veel missers en bracht HCD bij rust terug in de wedstrijd (11 -8) Na rust liep Holten binnen 10 mi nuten uit naar 16-10. Toch bleef Holten te onzorgvuldig spelen om verder afstand te namen. De zege kwam echter niet in gevaar: 21-16 deze kampioenskandidaat een maatje te groot was, speelde Holten vrijuit en was een lust voor het oog om te zien. Jeanet Markvoort keepte weer voor treffelijk en redde enkele keren fraai. Lang bleef HV Holten in het spoor van Westlandia maar het kon toch niet voorkomen dat de koploper langzaam de voorsprong vergrootte. Lonne- HOLTEN - Na de wedstrijd Hol- ten-Overwetering was er een feestelijke presentatie van de nieuwe hoofdsponsors van w Holten. Boks Beijer Co en BMW Ool- bekkink zullen de komende ja ren de roodzwarten financieel ondersteunen. Om dit te vieren ras er gezorgd voor een loterij voor jong en oud en zorgde dj Marnix voor de deuntjes uit de boxen. Volgende week speelt Holten wederom thuis. Hattem, de ploeg die eerder dit seizoen niet mee wilde werken aan het verschuiven van de wedstrijd in verband met de Keunefeesten moet dan aan de zegekar ge bonden worden. HOLTEN - Nordic Walking Hol ten begint eind maart met een nieuwe basiscursus en een cli nic. Een groepje enthousiaste mensen kan zelf kiezen voor een gewenste dag en tijdstip. Bovendien worden voor de ge oefende nordic walkers de ko mende tijd wandeltochten ge houden. Tijdens de basiscursus Ieren de deelnemers alle basisprincipes van het nordic walken. Na elke les kan onder het genot van een kopje koffie of thee nog even nagebabbeld worden en even tuele vragen worden dan ook beantwoord. De laatste les be staat uit een mooie wandeling waarbij halverwege tijd is voor een drankje en versnapering. Een gemiste les kan worden in- VV HOLTEN Zaterdag 1 maart Holten Al vrij Holten MA vrij Holten BI vrij Holten B2D-NEO BS 1 3.00 Holten Cl vrij Holten C2 vrij Holten Dl-Overw. Dl 10.00 Hulz. Boys D4-Holten D2 8.45 ASC '62 D4-Holten D3 MD 8.45 Balkbrug El-Holten El 9.00 Rohda R. E5-Holten E2 9.30 Holten E3-Rohda R. E8 10.00 Holten E4-Lemele E2 10.00 Holten E5-DES/N'dal E2 9.00 ASC'62 F1-Holten F1 10.00 DAVO F1-Holten F2 11.00 Holten F3-Lemelerveld F3 11.00 De Zweef F3-Holten F4 11.00 Holten F5-ASC '62 F6 11.00 Holten F6-Hulz. Boys F6 12.00 Rohda R. F17-Holten F7 11.30 Holten F8 vrij Zondag 2 maart Holten 1-Hattem 1 HSC '21 5-Holten 3 Rietvogels 8-Holten 4 Bentelo 5-Holten 5 Wschool 5-Holten 8 14.00 10.00 10.45 10.45 10.00 BLAUW WIT 66 Zaterdag 1 maart Blauw Wit 1 -SVDW '75 1 14.30 Blauw Wit 2 vrij Blauw Wit 3-SC Markelo 2 14.30 Blauw Wit 4 vrij Blauw Wit 5 vrij SVZW DA 1 - BI. Wit DAI 10.45 SWN Al-Blauw Wit Al 12.30 Blauw Wit A2-LSV Al 12.45 Blauw Wt BI -SVZW BI 12.45 WW'34 B2-Blauw Wit B2 14.30 Blauw Wit C1 vrij BI. Wit C2-Go Ahead C3 11.30 Blauw Wit MBID vrij SCD'83 D2-Blauw Wit Dl 10.00 M'heem Dl-Blauw Wit D2 10.00 Rohda R. E4- Blauw Wit El 9.30 OVC'21 E3-Blauw Wit E2 11.00 SWN E3-Blauw Wit E3 9.00 Blauw Wit E4-L'veld E5 10.30 Blauw Wit F1 -Schalkhaar F2 9.30 Dalfsen F2-Blauw Wit F2 11.15 O'wetering F4-BI. Wit F3 11.00 Blauw Wit F4-H'doorn F2 9.30 N. Heeten F2-Blauw Wit F5 9.30 Futsal Blauw Wit 2 vrij De dames van Holten lieten zich tegen koploper Westlandia van hun beste kant zien. Desondanks werd er verloren, i oto: iohan bolink ke Kok en Elke Dorlas speelden op de cirkel en wisten ook bei den te scoren. Aanvallend ver deelde Jolanda Karsten met de nodige dreiging het spel. Bianca Smit en Eline Berends profiteer den hier van en wisten beiden dan ook 4 keer te scoren, terwijl Jolanda met een sprongschot fraai scoorde. Bij het laatste fluitsignaal stond het 15-25 en konden de speelsters van HV Holten met opgeheven hoofd het veld verlaten. Ze hadden een goede wedstrijd voorge schoteld aan het weer trouwe publiek die dit ook waardeerde. Dit spel geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden al is de situatie door de winst van Ge- mini nog steeds moeilijk en zal het een hele kluif worden om handhaving te bewerkstelligen. Zaterdag wacht de uitwedstrijd in Voorhout tegen Forholte. HV HOLTEN Zaterdag 1 maart Wijhe BI -Holten BI Lettele B2-Holten B2 Lettele C2-Holten Cl Holten C2-HHZD C2 Lettele Dl-Holten Dl 14.55 12.55 11.15 12.00 9.00 gehaald. Een clinic is bedoeld als kennismaking met het nor dic walken en behandelt in gro te lijnen de basiscursus, zodat de deelnemers kunnen bepalen of ze, tegen een gereduceerd, willen deelnemen aan de basis cursus. Voor meer informatie en opgave www.nordicwalking- holten.nl of telefoon 06-40 96 23 24. Forelholte 1-Holten 1 dam. 19.45 Zondag 2 maart Erix 2-Holten 1 heren 17.00 O'wetering 2-Holten 2 d 12.05 Avanti 2-Holten 3 dames 11.00 O'wetering Al - Holten Al dames 11.00 Duiven Al-Holten Al her. 13.25 Wesepe-Holten dames recreanten 10.00 HOLTEN - Vanuit de underdog positie gingen de voetbalsters van Holten Al vol goede moed de weide in tegen koploper Ma liënheem A2. Door de enorme vechtlust van de dames vorm den ze een hecht team en te vens een dichte muur voor de aanvallers van Mariënheem. Kwam de bal toch richting doel, dan was daar altijd Maldiny die als stand-in een puike partij stond te keepen. Na mst hield Holten zich prima staande en kwam Beunk zelfs nog tot een gevaarlijke kans. Uiteindelijk werd de 0-0 en die uitslag werd door Holten gevierd als een overwinning.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25