Meer dan een nieuw aangezicht Auto nieuws Wat is vruchtgebruik? Belastingdienst Test: Ford Focus Wagon door De Volder en Vos Schouderniveau Dinsdag 26 februari 2008 mnmmmm 23 SIGNALEMENT E3 Importheffing op tropische vruchten. O Een auto van de zaak, maar geen leaseauto. Q Als u het eigendom van een ander gebruikt. Ga naar www.aangifteservice.nl voor alle antwoorden op uw aangiftevragen. in üe Kijk- en luisterhoek kan men vanuit twee bioscoopstoelen het geluid van de verschillende home cinemasets beluisteren. Bij de facelift van de Focus is Ford erg ver gegaan. Niet al leen nieuwe bumpers en lampen, maar het volledige plaat werk aan de buitenkant moest eraan geloven om beter te kunnen aansluiten bij de nieuwe designrichting die Ford intussen met de Mondeo en S-MAX heeft gekozen. In ons land is de Wagon bij de Focus-familie zeer populair, niet verwonderlijk omdat de meerprijs ten opzichte van de vijfdeurs slechts 600 euro be draagt en daarvoor krijgt de ko per flink meer functionaliteit. Het bagagevolume varieert van 482 liter onder de hoedenplank tot 1.525 liter als de bank is neergeklapt. Daar moet een Nederlands gezin onder de meeste omstandigheden pri ma mee uit de voeten kunnen. De uitstraling van de vernieuw de Focus is chiquer geworden. De voorbumper is breder en door de nieuw gevormde kop lampen en daarop afgestemde heldere lichtunits geeft de Fo cus bijna het effect van een compleet nieuwe auto. Op merkelijk is dat ter hoogte van de portiergrepen de bestaande lijn extra is aangezet. Een dure oplossing, omdat geen enkel plaatwerkdeel van het bestaan - de model gebruikt kon wori De wijzigingen in het inter zijn minder vergaand. Be niet nodig omdat de Focus nog behoorlijk actueel is en de auto bij lancering om zijn keurige interieur werd geroemd. Hier en daar zijn er wat andere kleurstellingen en materialen te vinden en is de layout van het instrumentarium aange past. Niet om het geheel nog beter afleesbaar te maken, maar de aanblik wat te moder niseren. Daarbij hoort ook een keuze aan audio- en navigatie systemen die keurig in de mid denconsole zijn opgenomen. Ford heeft een forse reeks mo toren zowel benzine als diesel. De 109 pk 1.6 liter TDCi is een veel gekozen versie die met een koppel van 240 Nm voor vol doende trekkracht zorgt en daardoor goed presteert {188 km/u, 0-100 in 11,1 sec). Geen enkele keer hebben we het idee dat de auto te kort komt. Bo vendien kent de turbo een mo gelijkheid om kortstondig een hogere druk te leveren, waar door bij fel accelereren even net wat meer koppel beschik baar komt (overboost). Het brandstofverbruik blijft in de praktijk keurig binnen de per ken met gemiddeld 1 op 15,6. Jammer dat er sprake is van een vijfbak, een zesbak zou met name op de snelweg het verbruik nog verder kunnen temperen. Het uitstekende on derstel kan het allemaal prima aan. De Focus behoort zelfs tot de meeste dynamische auto's in z'n klasse. De prijs: vanaf 19.075 euro als driedeurs 1.4 Trend en 27.375 euro voor de Titanium Wagon met 109 pk diesel. FOTO: HARRY BROEZE Het interieur biedt zoals ge zegd veel praktische moge lijkheden, maar iedere auto heeft daarbij zijn beperkin gen. Zonder in negatieve zin op te vallen, neemt de beenruimte op de achter bank snel af bij langere voorpassagiers, terwijl juist de hoofdruimte vanwege de verder doorgetrokken dak lijn uitstekend is. Ook op schouderniveau hebben we niet te klagen en voorin zit ten volwassenen voldoende ruim. De Titanium uitvoe ring is behoorlijk compleet met onder meer een vol automatische klimaatbe heersing. Nieuwe Ep heeft luisterhoek R1JSSEN - Remco Schuur- mans en Henry Lenderink openden half februari hun nieuwe elektronica zaak EP aan de Elsenerstraat. In het pand waar tot voor kort Elektro Plaza zat, staan heel veel verschillende types tele visies, audioapparatuur, klei ne huishoudelijke apparaten en witgoed opgesteld. Net als hun eerste zaak in Gramsber- gen, die in 2004 werd geo pend, heeft de Rijssense EP een eigen servicedienst die re paraties uitvoert. Heel bijzon der is de kijk- en luisterhoek in de winkel en er worden geen bezorg- en aansluitkos ten. EP staat voor Electronic Partners. Sinds november werd er al druk verbouwd in de winkel. Een deel van het magazijn werd bij de verkoopruimte aangetrokken en ook werden een werkplaats en kantoren ingericht. Om tijdens de ope ning alles weer mooi ingericht te hebben, was de winkel en kele dagen gesloten. "We heb ben in onze nieuwe winkel vooral veel keuze in LCD-tele- visies en audioapparatuur", vertelt Schuurmans. "In de kijk- en luisterhoek kan men vanuit twee bioscoopstoelen het geluid van de verschillen de home cinemasets beluiste ren. En ook is bij ons goed de beeldkwaliteit van de ver schillende LCD-televisies te beoordelen." Tegen één van de wanden staan heel veel verschillende soorten LCD-te levisies van verschillende merken opgesteld. Ze staan allemaal aan, zodat men heel goed de kwaliteit van de ver schillende uitvoeringen kan beoordelen. Bij EP geeft men deskundige voorlichting, zo dat de klant een juist idee krijgt van de verschillende soorten toestellen en de beeldkwaliteit ervan. Naast televisie en audio verkoopt EP ook veel witgoed zoals was machines, drogers, koelkas ten en diepvriezers. Verder le vert het bedrijf keuken in- bouwapparatuur en kan men er uit heel veel verschillende soorten magnetrons, kof- fieautomaten en andere klei ne huishoudelijke apparaten een keuze maken. De EP-winkel aan de Elsener straat heeft een eigen service- dienst, die niet alleen repa reert, maar ook nieuw ge kochte apparaten thuis be zorgt en aansluit. Ook voor grote koelkasten, wasmachi nes en LCD-televisies worden geen bezorgkosten gerekend. Bovendien geeft de monteur bij de klanten thuis uitleg over de werking van de appara tuur. LXBXH: 4.472 x 1.839 x 1.501 mm Wielbasis: 2.640 mm Kentekengewicht: 1.338 kg Trekgewicht geremd: 1300 kg Motor: viercilinder dieselmotor Cilinderinhoud: 1.560 cm3 Max. vermogen: 80 kW/109 pk bij 4.000 tpm. Max. koppel: 240 Nm bij 1.750 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 11,1 sec. Topsnelheid: 188 km/u Gem. verbruik: 1 op 20,8 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 27.375 euro Plus: Zeer functionele, niet overbemeten stationwagon met fijne dieselmotor en een uitstekend onderstel, overzichtelijke programmaopbouw Min: Ruimte op de achterbank, geen zesde versnelling voor nog lager verbruik

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 23