3 Oude tijden herleven in de IJsseldelta '^Qverijssel Overijssel begint bij de jeugd! Megastallen weer op de agenda Overstromingsdiepten op de risicokaart Uw landbouwbedrijf duur zaam maken of verbreden? Zoekplaatje Stap in de paardentram in Hasselt of proef advocaat in Mastenbroek. Dat kan nu ook met de gewijzigde Subsidie regeling toekomstgericht ondernemerschap provincie redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Wie wil weten of er in de eigen woon- of werkomgeving risico is op overstromingen, kan terecht op de risicokaart. Getoond wordt hoe hoog het water maximaal komt te staan na een mogelijke dijkdoorbraak. Met het tonen van de waterdiepten op de risicokaart is Nederland op weg te voldoen aan de Europese Richtlijn Overstromingsrisico's. Ga naar til Het thema van dit jaar is de Middeleeuwen. Op de Publieksdag van Nationaal Landschap IJsseldelta op 10 mei 2008 is er van alles te doen in het gebied. Bewoners van de IJsseldelta tonen de geschiedenis van het water en diverse ambachten in gemalen, musea en boerderijen. Natuurliefhebbers worden rondge leid op plekken waar ze anders niet komen. Liever actief bezig? Vaar dan een rondje met de kano of fiets door de Zwartewatersteden. Kortom, een interessant én leuk dagje uit voor jong en oud. De Publieksdag van Nationaal Landschap IJsseldelta beleeft alweer haar derde editie. Op de tweede zaterdag van mei valt de dag samen met de Nationale Molen en Gemalendag. Tevens zal op 10 mei het thema 'Hanze' extra uitgedragen worden. Met een his torische markt en feestelijke activi teiten op de Koggewerf te Kampen krijgt deze dag weer een nieuwe impuls voor alle geïnteresseerden. Op de website van het Nationaal Landschap IJsseldelta wordt actuele informatie gegeven over de Publieksdag: wwwnlijssekfetta.nl. In 2008 zijn er bij de provincie subsidiemogelijkheden voor: agrarische (samertwerkings)- projecten gericht op investeringen in duurzaamheid van de leefomgeving. Dit moet gaan om maatregelen die verder gaan dan wettelijk vereist; investeringen in verbreding naar niet-agrarische activiteiten op een landbouwbedrijf. Voor dit onderdeel vind Europese cofinan ciering plaats (POP); samenwerkingsprojecten gericht op verbredingsactiviteiten op landbouwbedrijven; projecten gericht op het opstel len van toekomstgerichte bedrijfsplannen voor landbouw ondernemers. Aanvragen kunnen worden inge diend door landbouwondernemers met een minimale bedrijfsgrootte van 40 NGE, door samenwerkings verbanden of door organisaties die dergelijke activiteiten organiseren. De maximale subsidie voor onder nemers is 40% met een maximum van 100.000,-. Voor 2008 is in totaal 1.100.000,- subsidie beschikbaar. Er wordt gewerkt met 2 tranches. Projecten kunnen worden ingediend voor 1 april en voor 1 oktober. Voor de 1 e tran che wordt maximaal 70% van het totale budget ingezet. Meer infor matie: http://provincie.overijssel.nt (Uitvoeringsbesluit subsidies Over ijssel 2007, hoofdstuk 8.8) of bij O. Brandsma, tel. 038 499 85 37. Kinderen zijn onze toekomst! Alle ouders willen dat hun kind gezond opgroeit. Én dat is ook de inzet van de provincie Overijssel. Wij garanderen dat kinderen en hun ouders tijdig de juiste hulp krijgen voor een veilig en gezond leven. Daarom gaan wij ons jeugdbeleid anders organiseren en financieren. Bijvoorbeeld door meer nadruk te leggen op pre ventie en vroege signalering, het vergroten van de zelfredzaamheid en het oplossen van knelpunten bij de zorginstellingen. Een voorbeeld: de provincie zorgt ervoor dat ruim 4.000 werkers in de kinderopvang, bij peuterspeel zalen en in het basisonderwijs een training 'vroeg- signalering' krijgen. Hierdoor beschikken zij over kennis en vaardigheden om in een vroeg stadium te kunnen signaleren wanneer er problemen zijn bij het opgroeien van het kind. Ook leren zij met oefeningen hoe ze dit kunnen bespreken met de ouders of andere opvoeders en naar wie ze kunnen doorverwijzen. De GGD'en organiseren de trainingen. Ik ben trots op deze omslag in de jeugdzorg onder het motto: 'Overijssel begint bij de jeugd!' Gert Ranter, gedeputeerde voor Jeugd, Sociale infrastructuur en Maatschappelijke ontwikkeling Oplossing zoekplaatje januari de Mariagrot in Luttenberg. De winnaars hebben inmiddels een prijs ontvangen. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bij voorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 14 maart 2008 op een briefkaart naar: pro vincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredaaie@overijssel.nlVergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Het debat over megastallen in Overijssel is nog niet afgerond. Woensdag 5 maart staat het onderwerp wederom op de politieke agenda tijdens de vergadering van de Statencommissie Ruimte, water en duur zaamheid (RWD). De mogelijke komst van megastallen met ongeveer 20.000 vleesvarkens in de Landbouwontwikkelings- gebieden (LOG's) deed in oktober veel stof opwaaien. Provinciale Staten gaven via een motie opdracht aan Gedeputeerde Staten om te onderzoeken of het mogelijk is deze megastallen te weren uit de LOG's. In de vergadering van 5 maart zullen Gedeputeerde Staten tekst en uitleg geven over de uitvoering van deze motie. Gedeputeerde Staten vinden het onder andere niet nodig en niet wenselijk om het Reconstructieplan Salland-Twente aan te passen om de komst van nieuwe intensieve veehouderijen in de LOG's te beperken. De vergadering van de Statencommissie RWD is openbaar en begint om 18.00 uur in het provinciehuis in Zwolle. Het is mogelijk om in te spreken tijdens de vergadering. Dit moet 48 uur voor de vergadering schriftelijk gemeld worden bij de secretaris van de commissie. Neem voor meer informatie contact op met de Statengriffie, telefoon 038 499 87 80. De vergadering is live te volgen via de website van Provinciale Staten http://provincie.overijssel.nl/provinciale_staten

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21