m Werkgroep wil groot en divers mogelijk testteam m Holtens Nieuwsblad 19 Ervaren, voelen en denken op doedag Cursus om intuïtieve vermogen te vergroten Erik Davids wil in thuiswedstrijd laten zien dat hij helemaal terug is Eerste Twijfel of afgelaste wedstrijd in Borculo wordt ingehaald Geslaagden EHBO volgen AED cursus Show met roofvogels Off-roadrit na enduro Gemeente Tentoonstelling Herman Gazan HOLTEN-Erik Davids gaat bij de Enduro Hol ten die op zaterdag 1 maart wordt gereden voor een plaats bij de eerste drie. Voor Davids is de wedstrijd in Holten een mooie gelegenheid te laten dat hij weer hele maal terug is na zijn crash in Geesteren. Vergunningen en aanvragen Dinsdag 26 februari 2008 Prestatiedrang blijft groot "Ik ben er al met al toch zo'n an derhalf jaar uit geweest"; zegt Davids. "Het heeft langer ge duurd dan ik had verwacht. Bij het ongeluk ben ik niet alleen buiten bewustzijn geweest, maar is er ook een zenuw be schadigd in mijn schouder. Ik heb lange tijd uitval gehad en ben langzaam weer terug geko men. Nu heb ik er geen last meer van. Ik ben weer volop in training. Toen het hier te nat was heb ik in Duitsland ge traind. Ook doe ik drie keer in de week conditietraining. Veel interval en veel duurtraining. Dat doe ik in mijn fitnesszaal op de zaak (Davids doet in motor- sportkleding en runt Double D Designs; red.). Door die bles sure leek het er op alsof ik niet meer kon motorsporten, maar het is gelukt om te revalideren. En ik heb nog steeds een drang tot presteren", aldus Davids die vorig jaar in Holten uitviel. "Ik had zicht op de derde plek, maar met nog twee proeven te gaan begaf de motor het. Een steen tussen het voortandwiel leverde een beschadigd motor blok op." Op het eind van het vorige jaar reed Davids een wedstrijd in het Brabantse Bemheze waar hij tweede werd achter Erwin Plek- kenpol. Het gaf aan dat Davids weer op niveau komt. Dezelfde Plekkenpol komt zaterdag ook in Holten aan de start. Davids rekent hem tot de favorieten. "Maar met de Belg Johan Boonen en de Duitser Sacha Ec- kert is de concurrentie groot." HOLTEN - Bij de EHBO Holten zijn vorige week tien cursisten geslaagd voor hun EHBO exa men. Het zijn Jannie Kettelarij, Marcia Wijnen, Katinka Leus- veld, BiancaPerik, Jeroen Everts, Brian de Beus, Sandra Keizer, Christa Meijer-Terwel, Pierre Saraber en Gerrie Aalderink. De cursisten hebben bovendien de aantekening 'AED bediener' ge haald. Omdat ze de reanimatie al goed hadden geleerd, konden ze vrij snel werken met de AED. Wie ook wil leren werken met de AED, of leren reanimeren, kan contact opnemen met de EHBO Holten. Bij voldoende deelname wordt met een opleiding begon nen. Voor meer informatie of aanmelding www.ehbo-hol- ten.nl of voorzitter Johan Schup- pert, telefoon 0548-36 77 22. HOLTEN - Gerrit en Jannie Zandvoort verzorgen donder dag 28 februari een spectaculai re roofvogelshow op Erve Deijk in Holten. De show begint om 14.00 uur en is gratis te bezoe ken. Voor meer informatie Erve Deijk, Churchillstraat 19 in Hol- I ten, telefoon 0548-36 61 69 of www.valkerijrijssen.nl. HOLTEN - Voor off-roadrijders bestaat er zaterdag 1 maart de mogelijkheid om de route van de MAC Voorjaarsrit eenmaal te rijden. Dat kan vanaf het moment dat de laatste wedstrijdrijder is ver- I trokken voor zijn laatste ronde. De verwachting is dat dit rond de klok van 14.30 uur zal zijn. I Voor meer informatie; www.macdeholterberg.nl of te- De door MAC de Holterberg georganiseerde wedstrijd is de eerste in de strijd om de Nederlandse titel enduro. De wedstrijd in Bor- lefoon 0548-361486. culo werd eerder dit jaar afgelast. Onduidelijk is nog of Borculo later op de kalender komt. foto johan bolink V Vervolg van voorpagina De BTBU-werkgroep toetst ge bouwen en straten, kijkt bij voorbeeld ook naar de bereik baarheid en toegankelijkheid van stemlokalen en het open baar vervoer. "Dat willen we niet meer alleen in theorie doen, maar ook in de praktijk. Daarvoor hebben we mensen nodig, die zelfstandig naar bui ten kunnen en op pad kunnen gaan. Niet alleen volwassenen, maar ook kinderen in een rol stoel bijvoorbeeld, want zij er varen de dingen weer heel an ders. Maar ook mensen met bij voorbeeld astma, om te testen hoe de atmosfeer in een be paald openbaar gebouw is, of mensen met claustrofobie, die de parkeerkelder willen bekij ken: want door aankleding bij voorbeeld is er nogal een ver- j schil in parkeerkelders. En mensen met een verstandelijke beperking moeten zich kunnen HOLTEN - De Holtengroep or ganiseert een doe-middag op zaterdag 8 maart voor jong en oud. In het programma ligt het accent op verbinding, herken ning en er zijn zoals je in essen tie bent. Vindt eenheid in ver bondenheid door onder andere yoga, mandalatekenen en li chaamsgerichte activiteiten. Het voelen, denken en het erva ren staan hierbij centraal. Ple zier, ontspanning en gezellig heid zijn de kem van deze mid dag in de Kandelaar aan de Sta tionsstraat 4 in Holten. Het pro gramma begint om 14.00 uur en deelname kost 6,00 euro. Opge ven kan tot en met donderdag 28 februari bij Carola Stam, tele foon 0548-36 31 23, Gaby Tem pelman, telefoon 0548-36 20 56. De BTBU-werkgroep wil niet alleen meer in theorie toetsen maar ook in de praktijk. richten op pictogrammen, kleu ren en makkelijk taalgebruik. Voor ons is het belangrijk dat mensen dingen dóórgeven, bij voorbeeld als ze een bepaalde drempel niet op kunnen met hun scootmobiel." Belangstellenden kunnen zich doorlopend aanmelden bij Ger ry Meijerink, telefoon 0548- 361790 of via e-mail: gehandi- captenplatform@home.nl. HOLTEN - Thea Veldman be gint volgende maand een cur sus om het intuïtieve vermogen te vergroten. Er bestaat de mo gelijkheid deel te nemen aan een ochtend- of avondcursus, die in Holten wordt gegeven. De data, tijdstip en locatie worden aan de hand van de aanmeldin gen bepaald. Intuïtie hebben het allemaal. Volgens het woordenboek bete kent intuïtie ingeving, onmid- delijk begrip. We krijgen dage lijks ingevingen binnen, maar hoe vaak doen we hier iets mee? In onze samenleving zien we, dat verstand vaak als belangrijk ste eigenschap wordt be schouwd, waarbij gevoel en in tuïtie worden onderschat als toegevoegde waarde. Voor in lichtingen en opgave Thea Veldman 0570-52 33 87. Voor het NK, dat in zeven wed strijden beslist gaat worden, gaat Davids ook voor een plek bij de eerste drie. Bij het EK - met wedstrijden in Portugal, Si cilië, Letland en Zelhem - hoopt Davids op een plek bij de eerste vier. 'Misschien dat er wat meer in zit. Ik ben al eens derde ge worden op het EK, maar ik zie wel hoe het gaat. Ik heb in ieder geval een nieuwe motorfiets en die rijdt super", aldus Davids die op een KTM rijdt in de klas se C, inters boven 450 cc. Bouwaanvragen Gaardenstraat 22, vergroten woning Helhuizerweg 26, uitbreiden ligboxenstal Ondernemersweg 4, bedrijfs ruimte met kantoor Wet op de Ruimtelijke Orde ning Oranjestraat 73A, wijzigen ge bruik (kantoorruimte naar fysi- otherapiepraktijk) Bouwvergunningen Handelsweg 1, bouwen be drijfshal Markeloseweg 33, plaatsen zadeldak op bijgebouw Kapvergunningen Heideweg 53, kappen een boom Looikolkstraat 1, kappen twee bomen Vrijstellingen van het bestem mingsplan Vianenweg 234, bouwen bijge bouw en carport Wet op de Ruimtelijke Orde ning Fazantenweg 11, vergroten wo ning Kolweg 30, vergroten woning met erker APV Collecte, Stichting Dorcas Hulp Nederland, 23 juni t/m 28 juni 2008, kem Holten Wet milieubeheer Maatschap Veneklaas-Tempel man, Tromopsweg 9 in Holten, op grond van het Besluit land bouw milieubeheer. Enkco BV, Handelsweg 9 in Holten, voor het plaatsen van pallets en kratten op het buiten- HOLTEN - Holtenaar Herman Gazan exposeert van 1 februari tot en met 13 maart in de ont moetingsruimte van dorpshuis 'De Boschkamp'. Gazan schildert vanaf 1992 zeer actief met olieverf op waterba sis. De onderwerpen zijn zeer divers en gaan van landschap pen tot portretten. De expositie in .'De Bosch kamp', Tuinstraat 2 in Holten, is op werkdagen tijdens kantoom- ren gratis te bezichtigen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19