Kindermiddag Het Verre Oosten Padden krijgen hulp bij oversteken van weg Holtens Nieuwsblad Hollens Nieuwsblad 5 Boakebouwers in Espelo zoeken hout Paasei-actie Mintonette Vergadering Pcob en Anbo Spektakel Bouw van decor is begonnen HOLTEN - Theater- stektakel David begint steeds meer vorm te krij - gen, maar is nog wel op zoek naar vrijwilligers. Bouw van decor Theaterspektakel David begonnen, in maart starten de repetities Glasvezelkabel naar Holten Dinsdag 19 februari 2008 Start repetities spektakel I Volgens dommee Harry Gijsen j van de Hervormde Kerk heb- ben zich al 150 spelers aange- i meld voor de productie die op I 25 en 26 april wordt gehouden I op de Kalfstermansweide. In I maart wordt er begonnen met J de repetities. Die zullen plaats- s vinden in de fabriekshal van I Waterloo. Bij de voorstellingen I verwacht Gijsen drieduizend bezoekers, verdeeld over beide dagen. "We hebben nu zo'n 150 vrijwilligers die meespelen, maar we kunnen er nog meer gebruiken. Dan wordt het alle maal nog spectaculairder." Gij sen is een van de initiatiefne mers van het Theaterspektakel. In 2004 werd Theaterspektakel Daniël met veel succes opge voerd, maar bij de nieuw? pro ductie moet het allemaal nog groter en professioneler wor den. Daartoe is een speciale stichting in het leven geroepen: de stichting Theaterspektakel Holten. Daar valt een stuur groep onder van zeven perso- nen die zich met de organisatie bezig houdt. Gijsen is een van de zeven. "Het is vanuit de kerk ontstaan. We wilden iets doen voor de jeugd en er zoveel mo gelijk mensen bij betrekken. Prachtig werk om te doen, maar het is wel een klus van hier tot Tokyo." De deelnemers aan David zijn vooral jongeren - vanaf elf jaar - die onder meer afkomstig zijn van scholen, sportverenigingen en koren. "Het accent ligt op de jongeren. Ze komen werkelijk overal van daan", zegt Gijsen. "Er wordt nu druk aan de decors ge bouwd. Avond aan avond zijn de jongeren bezig. Dat is ge woon fantastisch om te zien." Het Bijbelse verhaal van David is door Dolf Moed van Theater fiets in een modem jasje gesto ken. De muziek is van Tom Meulman. "Het is vertaald naar deze tijd", zegt Gijsen. "Het speelt zich af in een fabriek die transparant is opgezet. Met de decors gebeurt van alles." Dat het vier jaar geduurd heeft voor er weer een voorstelling komt, is geen toeval volgens Gijsen. "We zijn anderhalf jaar bezig geweest met de voorbereidin gen. Dan ben je een tijdje bezig met evalueren en vervolgens moet je het in de steigers zet ten. We weten dat het tot 25 april 'kort dag' is, maar de vori ge keer hebben we het ook zo gedaan en dat is goed bevallen. Kort maar heftig. Ik heb er alle vertrouwen in dat het een echt spektakel wordt. Reclame voor Holten, jazeker. En het volgen de Theaterspektakel is in 2012." ESPELO - De Splose boake bouwers zijn druk bezig met hun paasvuur dat Paaszondag 23 maart ontstoken zal wor den. Om een zo groot moge lijk paasvuur te kunnen bou wen zijn zij opzoek naar snoeihout. Iedereen kan zijn snoeihout gratis storten bij het paasvuur. Het paasvuur is te vinden aan de Koeweide- weg in Holten ter hoogte van de kruising met de Rutgers- weg. Voor meer informatie over het storten van snoeihout kan men bellen met GJ ten Dam 06 40177587 of kijken op www.paasvuurespelo.nl HOLTEN - Leden van volleybal vereniging Mintonette gaan in de week van maandag 18 tot 24 februari op pad om paaseitjes aan de man te brengen. De opbrengst komt ten goede aan de verenigingskas van Min tonette. Chocoladeliefhebbers kunnen uitzien naar overheerlijke eitjes, dit jaar in drie smaken. Ze kosten 2 euro per zakje. HOLTEN - PCOB en ANBO houden donderdag 21 februari om 14.30 uur een ledenbijeen komst in de Boschkamp. Nota ris Heupink uit Markelo is te gast. Hij vertelt over het nieuwe erfrecht. Verder komt G. van Ze- ijts langs om te vertellen over Seniorweb. Informatie: C. de Voogd van der Straten, telefoon 0548-365027 of S. Lodeweges, telefoon 0548-363419. HOLTEN - Voor de vierde keer werd afgelopen vrijdag door acht vrijwilligers de padden- wand geplaatst aan de Broek- weg in Holten. Vorig jaar werd de paddenover- zetgroep 'overvallen' door de, vanwege het zachte weer, zo vroeg op gang gekomen pad- dentrek en moest hals over kop de wand geplaatst worden. Nu is de wand vroegtijdig ge plaatst zodat - zodra de padden actief worden - de vrijwilligers direct kunnen beginnen met het overzetten. Tijdens de paddentrek krijgen speciaal groepen van de basis scholen gelegenheid om mee te kijken bij het paddenoverzet- ten. Natuurlijk is het voor belang stellenden mogelijk een keer te komen kijken. Ook nieuwe vrijwilligers zijn van harte welkom. Wie op een of meerdere avond( en) per week gedurende een pe- HOLTEN - Een grootse kin dermiddag wordt woensdag 27 februari om 13.00 uur ge houden in dorpshuis de Boschkamp. Kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar kunnen in de voorjaarsvakantie een reis maken naar 'Het verre Oos ten'. Tijdens deze Oosterse middag gaan bezoekers diverse on derdelen langs zoals bijvoor beeld het maken van een loempiaatje, een wenskoekje, een Chinese Lampion of een riode van zo'n vier tot zes we ken een paar uurtjes over heeft om te helpen, kan zich aanmel den. Het paddenoverzetproject is een initiatief van Vereniging voor Natuur en Milieu Educatie Japanse vlieger maken en ui teraard maken we kennis met een echte Oosterse vecht sport. In samenwerking met de Bato zal gediplomeerd judotrainer Daan Wilson de kinderen de fijne kneepjes van Martial Arts bijbrengen. De middag begint duurt tot 15.30 uur, de kosten voor de gehele middag zijn 2,50 euro. Voor opgave of meer informa tie, tijdens kantooruren: Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk, telefoon: 0548 - 36 27 55. VERVOLG VOOGPAGINA HOLTEN - Hierbij gaat het niet alleen om de samenstel ling van de bevolking, maar ook om de hoeveelheid woon huizen, hoeveel hoogbouw er is en hoeveel laagbouw en de komst van eventuele nieuw bouwwijken, zo legt Van Voorst uit. "Of er plekken in de plaats zijn voor technische ruimtes speelt ook een rol, net zoals de verstrekking van vergunnin gen. dat aan de directie wordt voorgelegd en aan de hand daarvan wordt de koers be paald." De kans dat Holten ook glasvezels krijgt acht Van Voorst groot, zeker gezien de politieke druk vanuit de ge meente. De gedachte dat Rijs- sen wel glasvezels krijgt en Holten niet, lijkt politiek ge zien onverkoopbaar. Boven dien heeft burgemeester Koe- lewijn volgens Van Voorst ver kondigd dat 'als je aan Rijssen begint, je ook Holten moet aanpakken'. "De politiek zet druk richting ons, dat klopt. Maar we moeten alles wel sta- Het resulteert in een rapport ven met gegevens." Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. De paddenwand moet padden tegenhouden om zelf de weg over te steken, zodat ze niet kunnen worden doodgereden. FOTO: SANDER SCHEPERMAN (IVN) en Stichting Behoud Na tuur en Landschap Holten en Omgeving in samenwerking met gemeente Rijssen-Holten. Aanmelden of informatie: Jetty Dorresteijn, telefoon 0548- 362620. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Er wordt in de fabriekshal van Waterloo al drukt gewerkt aan het decor voor Theaterspektakel David. Dit openluchteve nement wordt 25 en 26 april op Kalfstermansweide gehouden. Kaarten zijn inmiddels voor 7 euro per stuk te koop bij de VW in Holten. Ook is het mogelijk voor 25 euro Vriend te worden van David. Hiervoor krijgt men een entreekaart en vele handige attribu ten. Meer informatie is te vinden op www.theaterspektakelholten.nl foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5