'Het is een hevige strijd' Holtens Nieuwsblad 3 Wie bouwt mooiste of grootste boake? Pannekoeken eten en wandelen Expositie kunstwerken Gazan Rustpunten in gemeente gezocht II Voel je beter DIJKERHOEK - Het carnaval is achter de rug, de paasvuren komen er weer aan. Dijkerhoek loopt er warm voor en zeker de boakebouwers. Agenda Column ÏGP* s «li Voel je beter met Thuiszorg Noord West Twente Dinsdag 19 februari 2008 De boakebouwers van Dijkerhoek zijn hard bezig met de bouw van hun boake. foto: sander scheper MAN HOLTEN - De Almelose Wan delkring houdt zaterdag 23 fe bruari haar Pannenkoeken- tochten over de Holterberg en de Noetselerberg. De wandelin gen gaan vooral over onverhar de wegen, een enkele keer is een stukje verharde weg opgeno men. Na afloop kan er genoten worden van een pannenkoek. De start voor de twintig en der tig kilometer lange wandeltoch ten is tussen 9.00 en 10.00 uur, tussen 9.00 en 12.00 uur kan ge start worden voor tochten van de vijftien, tien en vijf kilometer. De startlocatie is Café de Biester aan de Stationsstraat 10 in Hol ten. Het finishbureau is open tot 17.00 uur. HOLTEN - Holtenaar Herman Gazan exposeert van 1 februari tot en met 13 maart in de ont moetingsruimte van dorpshuis 'De Boschkamp'. Gazan schildert vanaf 1992 zeer actief met olieverf op waterba sis. De onderwerpen zijn zeer divers en gaan van landschap pen tot portretten. De expositie in 'De Bosch kamp', Tuinstraat 2 in Holten, is op werkdagen tijdens kantooru ren gratis te bezichtigen. Zij zijn in een heftige strijd ver wikkeld met de andere boake bouwers in Holten, want het boakebouwen is een waar feno meen in deze contreien. Wie heeft de grootste boake en wie heeft de mooiste boake? Daar draait het allemaal om, weet ook Peter Martijn Meendering (19), de voorzitter van de paas vuurcommissie Dijkerhoek. De bult aan de Tromopsweg moet de grootste worden, vindt Meendering. "Het is een hevige concurrentiestrijd wie de groot ste en de mooiste bult heeft, maar wij gaan altijd voor de grootste", zegt Meendering die drie concurrenten heeft: Espelo, Holterbroek en de Beuseberg. De vier paasbulten worden op de zaterdag voor Pasen door een paasvuurcommissie opge meten met landmetersappara- tuur. De omtrek en de inhoud worden bepaald, maar ook wordt gekeken naar de vorm en de afwerking. Vorig jaar ging Es pelo aan de haal met de titel van de grootste boake, met de Beus eberg als nummer twee en Dij kerhoek als nummer drie. Dit jaar moet dat veranderen, stelt Meendering. Maar makkelijk zal het niet worden om de grootste boake aan de Tro mopsweg te krijgen. Meende ring: "Er valt nog weinig over te zeggen. Het hangt er heel erg van af of je op het laatst nog hout krijgt aangevoerd. Ik denk niet dat de boakes dit jaar net zo groot worden als vorig jaar. Er is weinig hout in omloop. Het is moeilijk om aan hout te komen. Er zijn te weinig stormen ge weest. Ja, in januari was er een tje, maar die was niet hard ge noeg. Ook gaat er veel hout naar bio-energiebedrijven." De bult in Dijkerhoek wordt ge bouwd door een groep van vijf tien jongens die rond de twintig jaar zijn. Vorig jaar was de bo ake dertien meter hoog met een omtrek van 76 meter en een in houd van 2457 kuub. "We zijn nu al hout aan het verzamelen. Twee weken van tevoren begin nen we met oppakken. Op goe de vrijdag gaan we heel vroeg naar de Holterberg toe om groen hout te halen. Dat doen HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten roept inwoners in het buitengebied op een rust punt in te richten voor fietsers en wandelaars. De voorkeur gaat uit naar agra rische bedrijven en bijzondere gebouwen. Maar ook andere rustpunten zijn mogelijk. Hier mee sluit de gemeente aan bij het initiatief Rustpunten Sal- land, dat 3 jaar geleden is opge zet. Inwoners die mee willen werken, kunnen zich tot 1 maart bij Rustpunt.nu aanmel den. Aanmelden kan tot 1 maart 2008. Een Rustpunt is herkenbaar aan een bord aan de weg en op het erf bevinden zich dan 2 banken en een picknicktafel waarop koffie, thee en limonade klaar- we tot een uur of twee en dan gaan we de steigers op om de boel in te pakken", legt Meen dering een deel van de tactiek uit. Het moet allemaal leiden tot een mooi paasvuur én een mo ment van glorie bij de prijsuit reiking in Bierlokal am Bahn- hof, zaterdagavond voor Pasen. "Of er onderling haat en nijd is? Ach, een beetje jennen hoort er wel bij, maar het blijft vriend schappelijk. We drinken ge woon samen een biertje hoor." FEBRUARI Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 19 februari 2008, 14:30 Nestkastjes maken, Kinder boerderij Dondertman, woens dag 20 februari 2008, 13:00 - 16:00 Film Zwartboek, Boschkamp, donderdag 21 februari 2008, 20:15 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 22 februari 2008, 9:30 - 11:30 Nestkastjes maken, Kinder boerderij Dondertman, zaterdag 23 februari 2008, 13:00 - 16:00 Nestkastjes maken, Kinder boerderij Dondertman, woens dag 27 februari 2008, 13:00 - 16:00 Passage Holten: G. Kraa over de leu en de sproake in Overies- sel, Kandelaar, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 NBvP Holten: lezing Tineke Beis huizen, Irene, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 NBvP Holten: Tineke Beishui zen, Irene, donderdag 28 februari 2008, 20:00 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 29 februari 2008, 9:30 - 11:30 MAART Enduro, Beusebergerweg Hol ten, zaterdag 1 maart 2008 ONK Enduro, Zuurberg Holten, zaterdag 1 maart 2008, 8:30 Nestkastjes maken, Kinder boerderij Dondertman, zaterdag 1 maart 2008, 13:00 - 16:00 Postzegelshow, Boschkamp, zaterdag 1 maart, 1 3:00 - 17:00 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 6 maart 2008, 14:00 Begunstigersavond Oudheid kamer Hoolt'n, Kandelaar, don derdag 6 maart 2008, 20:00 De schuppe geet de gróönd in vuur't bouwplan Liez'n Het hef lange duurt. Noe is't dan gauw zo vèèr en be gint ze te bouw'n an de Liez'nweg. De éérste schuppe geet in mèèrt de gróönd in. Joar'nlaank hèw we der op mönn'n wach'n. Iedereene is netuurlijk hat- stekke blie. Nöh ja iederee ne, det is te volle vroagt. Doar bint ter bes nog wal een stuk of wat, diet het uutzich wat ze noe hebt nog wal is een kèèr zöllt miss'n. Det wiedse uutzich oaver't vlèèrbrook. Mien opoe zaaliger, zöll wa zeg- g'n, "Hunkert naar hetgeen hij zien zal, wenst terug, 't geen hij eens zag." Het is vuur mie het leste ver trouwde uutzich uut miene allerjongste tied wat mött wiek'n vuur de uutbreiding van Hoolt'n. Hoe vaake hè'k ter neet e spoilt in de Liez'nstèège bie opoe. Voetbal en buskruut. Wat zatt'n der toch allemachti- ge gróóte gèèter in den weg. Hoe vèèrder öi op de Koetsier en Brookhuus an kwamm'n, hoe slechter oft wörd'n. Wat lèè den weg bie Böónt'n Dieks toch deepe. In de vrógge zestiger joar'n is alles of e grèèm'n. Hoe vaake hè'k ter neet öönder den óold'n lin deboom bie opoe, èèrpel zitt'n schraap'n of böön'n zitt'n rèèfeln. Óönze opoe heul ööns wal an't wark. Ma volle vaaker zatte wie te ravott'n in'n Beelt. Tèèg'ns- woordig heet det het Lan- deweerd. Vrógger leupe wie öönderlangs 'n Beelt noar Viskeshèèndik. Wie kenn'n den bult van haver tut gort. Wie spöll'n der tik kertje duur de beume of cowboy en indiaantje met echte kattepult'n. Ie mög- g'n allèène ma op de beene mikk'n. At ze oe raak'n wai of. Doar war'n der wat bie diet altied zèèr'n det ze neet e raakt war'n. Dan schött ie ze ök wal is "per ongeluk" op de rugge, zóó det ze't uutschreeuw'n van de piene. Dan wuss ie vaste det ze raakt war'n. In nen grööt'n beuk'n boam'n op- 'n Beelt, hij steet ter nog, zatte wie stillekes sigrett'n te röok'n en snèè we óönze naam'n in't hooit. Wie heul'n der zelfs hèèle zir- kusvuurstelling'n. Ie mön n'n amoal intree betaaln, twei boksen of vèèr foet'n. Het is amoal a zó lange e lèène. Het is amoal a lange vol e bouwt en noe begint ze an't plan Liez'n. Het is móói det ter wier e bouwt wördt in Hoolt'n, ma köi oe vuurstell'n det ter euldern öónder ööns bint, diet met piene in't harte terugge dèènkt an de tied det de melkwagens zich een weg zoch'n duur het deepe spoer van de Liez'nstèège. Effn want die slechte zaandwèèg'n, det was ök neet alles. Des wisse. De Viefkop De mensen van Thuiszorg Noord West Twente zijn echt betrokken. Dat geldt voor de medewerkers die bij onze cliënten thuis komen, maar u merkt het ook als u óns be zoekt. Zorg met een glimlach, dan voelt u zich toch meteen beter? We hebben meer dan 1 00 jaar ervaring en zijn 24 uur per dag bereikbaar en beschikbaar. Maar veel belangrijker is dat onze cliënten zich vandaag en in de toekomst beter voelen. Mét de zorg van Thuiszorg Noord West Twente. Wilt u meer weten? Bel 0900-0Ó78 (lokaal tarief) of kijk op www.tnwt.nl. U kunt bij ons o.a. terecht voor: hulp in de huishouding (alphahulp) persoonlijke verzorging (gespeciali seerde) verpleging voedingsvoorlichting en dieetadvisering diensten aan huis consultatiebureau thuiszorgwinkel. Thuiszorg Noord West Twente

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3