Handbal sportploeg van 2007 Handbaldames verliezen van NOAV Hollens Nieuwsblad 18 Jantje Beton, voor en door jeugdwerk Uitslagen Uitslagen Bergruitertjes Blauw Wit herstelt zich goed Sport Winnaars sportverkiezing Rijssen-Holten Presentatie sponsoren jeugdteams handbal Dinsdag 19 februari 2008 **4Vfi Talentvolle SS# Sporijjtoey 200? HOLTEN - Leden van ponyclub De Bergruitertjes deden mee aan verschillende wedstrijden. Zaterdag 9 februari was er een springconcours in Wierden. Britt Barvelink behaalde daar met haar pony Desperado in het klassieke parcours, klasse B categorie D/Ë, een vijfde prijs. Myrthe Barvelink behaalde in de klasse L categorie E een vier de prijs ook in het klassieke par cours, met haar pony Nightma re. Beau Barvelink behaalde met Xarola een eerste prijs in het jachtparcours van de klasse M/Z/ZZ categorie D/E. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Alhoewel het wel de bedoeling was dat er ook een se niorsporter van het jaar zou worden gekozen, moest dit on derdeel helaas worden ge schrapt. Juryvoorzitter Bert Jan sen: "De sportcommissie mag zelf geen sporters nomineren. We zijn dus afhankelijk van de verenigingen. Hiervan hebben we geen nominaties voor seni orsporter van het jaar binnenge kregen, waardoor we noodge dwongen deze categorie moes ten laten vervallen." Bert had ook voor andere categorieën meer inzet van de sportvereni gingen verwacht: "Ik heb voor vanavond namen gemist die ze ker in aanmerking zouden ko men voor de titel Sportman of Sportvrouw van het Jaar. Ik vind het erg jammer dat ik die namen in de nominaties niet terug heb gezien." Op welke namen hij doelde, hield Bert voor zich. Als Talentvolle Ploeg werd het acrogym van DOS Rijssen geko zen. Volgens Bert was deze cate gorie een moeilijke keuze. "Er zitten vijf mensen in de jury. On afhankelijk van elkaar geven ze punten aan de genomineerden. Daarna worden de punten bij elkaar opgeteld en wie de mees te punten heeft, wordt de win naar", legt Bert uit hoe de jure ring in z'n werk gaat. "Maar in deze categorie hadden we twee winnaars: twee genomineerden met hetzelfde aantal punten. Er werd daarna gekeken wie het vaakst als eerste werd genoemd en dat bleek de acrogym te zijn". Hanno Buiten van Lucky Co, dat binnenkort de naam Lucky Feelgood Xperience zal krijgen, had nog een verrassing. Name lijk een cheque van 1400 euro. Bijeengebracht door Lucky en een reeks sponsoren. "De be doeling is dat dit geld wordt ge bruikt aan de sport, als stimule ring", benadrukte Hanno. "Om dit te controleren wordt aan de sporter gevraagd om met beeld materiaal een presentatie te houden om te laten zien waar voor het geld is gebruikt". Daar naast ontving de acrogym een spandoek met daarop de na men van sponsoren. Bedoelt als achtergrond tijdens tv-opna- men van de acrogym. Naast deze groep ontving ook judoka Aycan Durmusoglu deze cheque. Want zij werd gekozen als Sporttalent van het jaar. Ook zij kreeg dezelfde opdracht mee. Wendy Grotentraast kreeg de ti tel Sporter met beperkingen. Als Sportman van het Jaar werd Hans Nijenkamp gekozen. Hij werd Nederlands kampioen mennen tandem pony's en win naar van de Regiocup. RIJSSEN - In Lucky Co werd afgelopen vrijdag de Sportverkiezing van de gemeente Rijssen-Holten gehouden. Het handbaldames team van Holten werd gekozen tot Sportploeg van het jaar. Malou Hoefman mag zich Sportvrouw van het Jaar noemen en Hans Nij enkamp Sportman van het Jaar. Verder kreeg Wendy Grotentraast de titel Sporter met beperkingen, Aycan Durmusoglu Sporttalent van het Jaar, en acrogym van DOS Rijssen Tallentvolle ploeg. foto: harrybroeze HOLTEN - Na de ruime neder laag van vorige week tegen kampioenskandidaat Eefde heeft Blauw Wit zich goed we ten te herstellen. In en tegen Oeken werd een ruime 1-5 ze ge behaald. Met name in de eerste helft speelde Blauw Wit erg goed voetbal en de ruststand gaf dan ook een fraaie 0-3 voor sprong te zien. Op het klein en hobbelig veld was het lastig om tot goed voetbal te komen. Ondanks genoemde omstan digheden was het Blauw Wit dat vanaf de aftrap liet zien dat het uit was op eerherstel. De thuisploeg probeerde via lan ge ballen onder de druk van Blauw Wit weg te komen het geen niet lukte. Het was wach ten op het eerste doelpunt van Blauw Wit. De voorsprong liet niet lang op zich wachten. Uit een diep gespeelde bal van achteruit reageerde Harald Beldman attent en tikte in een scrimmage de 0 - 1 binnen. Blauw Wit bleef de aanvallen de ploeg. Met goed voetbal creëerde Blauw Wit in een kor te periode enkele goede kan sen. Doch zoals wel vaker dit seizoen werden enkele izeer grote kansen om zeep gehol pen. Gelukkig speelde Blauw Wit verder zeer geconcen treerd waardoor er geen kan sen werden weggegeven. In enkele minuten werd de wed strijd beslist, het was Remon Müller die binnen twee minu ten ook twee keer wist te sco ren. De eerste werd wederom via een pass door het midden prima afgerond, de tweede was een fraai afstandschot welke in de rechterbovenhoek belandde. Hierdoor werd een prima eerste helft afgesloten met een 0-3 ruststand. In de tweede helft werd de licht geblesseerde Maarten HOLTEN - De dames van HV Holten reisden zaterdagavond af naar het Zuid-Limburgse Suste- ren voor de belangrijke wedstrijd tegen NOAV. Teleurgesteld werd de terugreis aanvaard want Hol ten kreeg een 19-12 nederlaag te slikken. Holten wist wat het moest doen en het begon geconcentreerd aan de wedstrijd. Tot 4-4 was het een gelijkopgaande wedstrijd en deden de teams weinig voor el kaar onder. Het belang van de wedstrijd was voelbaar, waar door beide teams niet tot hoog staand spel kwamen. Holten kende een mindere periode en Kruimelaar gewisseld voor Arnoud Beldman. Het was we derom Blauw Wit dat verre weg het beste van het spel had doch vergat te scoren. De grootste kans was voor Marco van Dijk. Uit een goede aanval over rechts kon hij dicht bij het doel de 0 - 4 binnentikken maar zijn schot ging over. In de volgende fase liet Blauw Wit de thuisploeg meer voet ballen waardoor deze meer vooruit gingen voetballen. In deze fase werd ook het enige tegendoelpunt geïncasseerd. Kenmerkend was dat dit doel punt wederom uit een vrije trap tot stand kwam. Blauw Wit begreep dat het weer agressiever diende te voetbal len om zelf niet in de proble men te komen. Merijn Offrin- ga kwam in het veld voor de tevens licht geblesseerde Re mon Müller. Het was Merijn die middels een splijtende pass door het midden Jurrian Paalman wist te bereiken, de ze schoot met een droge knal de 1 - 4 binnen achter de niet al te goed spelende doelman van Oeken. Even later werd het ook nog 1-5 door de goed spelende Gert-Jan Ulfman. Deze was in de laatste fase van de wedstrijd de voorhoede ko men versterken. Ook hij wist de doelman te verschalken met een droge knal in de lange hoek. Hopelijk weet Blauw Wit deze vorm vast te houden en zodoende de vierde plek in het vizier te houden om zodoende eventueel aan het einde van het seizoen nog in aanmerking te komen voor de nacompeti- tie? Opstelling Blauw Wit: W. Kolkman, A. Aanstoot, G.J. Prins, A. Vorkink, G.J. Ulfman, T. Veldhuis, M. Kruimelaar (A. Belman), J. Paalman, M. van Dijk, R. Müller (M. Offringa) en H. Beldman. NOAV profiteerde hiervan en nam een voorsprong van 8-4. De dames van Holten gaven zich echter niet gewonnen en kwa men sterk terug en net voor rust werd de gelijkmaker gescoord 8- 8. NOAV scoorde hierna de 9-8 wat tevens de ruststand werd. In de rust goed werd benadrukt dit goede spel te blijven spelen en de gevaarlijke schutter van NOAV in de gaten te houden. Holten scoorde dan ook direct de gelijkmaker 9-9, maar hierna was het de nr 10 die toch 4 keer op rij scoorde terwijl Holten hier aanvallend niets tegenover kon zetten. Ondanks goed keepers- HOLTEN - In de week van 3 tot en met 8 maart wordt in het he le land de Jantje Beton Collecte georganiseerd, een collecte voor en door het jeugdwerk waarbij 50 procent van de op brengst bestemd is voor de deelnemende clubs. De andere helft van de op brengst besteedt Jantje Beton aan allerlei zinvolle projecten werk van Jeanet Markvoort was het NOAV dat bleef scoren en de voorsprong vergrote naar 18-9. In deze fase stelden de aanval van HV Holten teleur, vooral vanuit de opbouw was er te wei nig besluitvaardigheid. De wed strijd was beslist en in de slotfase wist HV Holten dan nog drie keer te scoren en NOAV een keer zo dat de einduitslag 19-12 voor NOAV werd. Doordat er meerdere teams in de gevarenzone zitten Gemini, Leudal en er nog 5 wedstrijden te spelen zijn, heeft HV Holten nog steeds kansen op klassenbe- houd. De komende twee wed- voor de jeugd in Nederland. Jantje Beton staat voorkinderen en vrije tijd. Hij vindt het heel belangrijk wanneer kinderen in hun vrije tijd spelen. Wanneer kinderen spelen, hebben ze niet alleen op het moment zelf veel plezier, maar doen ze ook nog eens allerlei indrukken en erva ringen op die essentieel zijn voor hun ontwikkeling. Op die strijden tegen de nr 1 Westlandia en nr 3 Foreholte zullen erg lastig worden, maar de laatste drie te gen Kwiek, HA&RO en Leudal zullen beslissend zijn. De dames van HV Holten zullen het roer dan aanvallend wel drastisch om moeten gooien en met meer durf en dreiging moeten spelen. Dit kunnen ze zeker en met het geloof in eigen kunnen, moet Holten terug kunnen komen. Tegen NOAV scoorden voor HV Holten: Judith Tiekink 3, Renee Kolkman, Jolanda Karsten en Eline Berends 2, Anita Bieleman, Dörthe v. Ooijen en Paulien Schooien lx manier wil Jantje Beton ze voor bereiden op een actieve deelna me aan onze samenleving. Ook dit jaar gaan er weer vele vrijwilligers op pad om te col lecteren. Scouting de Waarden- borch en de peuterspeelzalen Dribbel, Kruimeltje en 't Knöt- terheukske komen in de week van 3 tot en met 8 maart bij ie dereen aan de deur. HOLTEN - Na de wedstrijd te gen Overwetering zullen zon dag de nieuwe hoofdsponsors van W Holten gepresenteerd worden. Boks Beijer en Co en Oolbek- kink BMW zullen vanaf volgend seizoen op de tenues van het eerste elftal prijken. Zondag wordt dit gevierd met een heuse loterij waarbij prijzen te winnen zijn voor jong én oud. DJ Marnix neemt de muzikale ondersteuning voor zijn reke ning. Iedereen is vanaf 14.00 van harte welkom op sportpark Meermanskamp. HOLTEN - Dames A deed het g uitstekend tegen het hoger ge- klasseerde Schalkhaar. Met goed spel leidde Holten bij rust al met 9-3. ook na rust ging Hol ten goed door. Schalkhaar kreeg maarweinig kansen en Holten I scoorde er lustig op los. Dit leid- I de tot een verdiende 18-9 over- I winning. Meisjes B 1 was niet opgewas sen tegen Heeten B 2. Heeten leidde bij rust al met 1-13. Na rust ging het iets beter en toon- j de de dames in ieder geval hun inzet. De eindstand werd 5-27. Meisjes B 2 speelde een zeer matige eerste helft tegen Haar- le. Dit leverde een 3-0 stand op. Na rust ging het beter en wist Holten uit te lopen nar een 12-3 zege. Meisjes D deed het prima tegen LHC. Bij rust leidde Holten al met 6/1. Ook na rust ging Hol ten goed door. Zo kwam er een keurige 13-3 overwinning op het scorebord. De mini's speelden een toer nooi in Lettele. B.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18