Schaakclub Holten viert Kaskraker Zwartboek 35-jarig jubileum Holtens Nieuwsblad 15 draait in Boschkamp ZAC Zwolle Gemeente Met koffie, wijn en een heerlijk buffet als toetje Muziek 'Zo'n huisconcert is heel direct' 'ëMMÈÊÈÈm Stichting Welzijn Ouderen helpt bij invullen belasting Vergunningen en aanvragen DIJKERHOEK - Een klassiek concert op de deel van een boerderij met een kopje koffie en een glaasje wijn erbij plus als toetje een heer lijk buffet. Dinsdag 19 februari 2008 1"',T Klassiek concert op de deel stuk en dat is dan inclusief kof fie, wijn en buffet. Het buffet wordt verzorgd door Het Bonte Paard. "Zo'n huisconcert is heel direct", zegt Visscher. "En ook heel spannend. Dat is het leuke er aan. Ik hoop op veel mensen uit Holten, maar we willen het niet te groot maken, want an ders krijgen we last met de bu ren. We zitten aan een doodlo pende weg en de buurman moet geen problemen krijgen met het binnenhalen van zijn koeien." Bouwaanvragen Borkeldsweg 22, vernieuwen me- stopslag Burgemeester van der Borchstraat 13, plaatsen twee dakkapellen Fabrieksweg, bouwen bedrijfshal Oude Deventerweg 45, bouwen bijgebouw voor hobbydieren Reclamevergunning Langstraat 22, plaatsen reclame bord Kapvergunning Holterbergweg 7, kappen twee bo men Bouwvergunningen Broensweg 2A, bouwen ligboxen- stal Essensteeg 39, bouwen bijgebouw Galvanistraat 5, verbouwen be drijfsgebouw Keizersweg 79, plaatsen twee por tocabines Looker Molen 12, verbouwen/ ver groten woning Waagweg 5, plaatsen opslagcon tainer Kapvergunningen Ab Jansenstraat 2, kappen 1 boom Brenderweg Circuit De Zuurberg, kappen 14 bomen Heideweg 44, kappen 2 bomen Korhoenderweg 20, kappen 2 bo men Markollenweg 16, kappen 21 bo men Meester Bosweg 5, kappen 4 bo men Mr. G. Vixseboxsestraat 10, kappen 5 bomen Postweg 40, kappen 15 bomen Reebokkenweg 8, kappen 3 bo men Drank- en Horecawet Schenken zwakalcoholische dran ken, de heer T. Jansen, 30 maart 2008 in Holten Wereldtijdpad Rijssen-Holten Plaatsen jaarpalen, informatiep anelen en overige voorzieningen aan op de openbare weg in de hele gemeente Rijssen-Holten APV Ronde van Overijssel, Stichting Wielerronde van Overijssel, 3 mei 2008, gemeente Rijssen-Holten Verkopen paaseitjes, Volleybalver eniging Mintonette, 18 tot 22 febru ari 2008, in Holten Motorcross, Motor- en automo bielclub de Holterberg, 30 maart 2008, circuit De Zuurberg in Holten Regelmatigheidswedstrijd, Motor en automobielclub de Holterberg, 30 april 2008, Lambooysweg-Flier- matenweg-Beusebergerweg in Hol ten Collectevergunning, Stichting Overijsselse Zieken Omroep Mid den Overijssel, 26 oktober t/m 31 oktober 2008 DVD hoezen omvallen, de heer S. Schoppers, 7 juni 2008, sporthal 't Mossink in Holten &s3& HOLTEN - W Holten heeft zon dag haar derde wedstrijd van het seizoen gewonnen bij ZAC uit Zwolle. De ploeg van Peter Harthoom komt nu op 12 punten terwijl het twee wedstrijden minder gespeeld heeft dan de concur rentie. In Zwolle was Holten de betere ploeg, maar verzuimde het om de score verder uit te bouwen, waardoor het tot het laatste fluitsignaal spannend bleef. Al na een paar minuten bleek dat er wat te halen was voor Holten in Zwolle, de verdedi ging liet steeds ruimtes vallen waar de snelle Frank Gruijters dankbaar gebruik van maakte. Grote kansen leverde dit nog niet op, maar het spel speelde zich wel af op de helft van de Zwollenaren. Na een klein kwartier was Arno Knapen nog het dichtst bij de openings treffer maar zijn schot vloog ra kelings langs de kruising. Hier- na waren er twee hoekschop- pen van diezelfde Knapen die ij voor veel gevaar zorgden. Rei- jlink was tot twee keer toe hele- maal vrij om te koppen maar ook hieruit werd niet gescoord. Na een klein half uur was het Gmijters die de Holtense han- i den in de lucht deed gaan toen hij na een foute terugspeelbal de bal koeltjes langs de keeper schoof. Na deze treffer was die- zelfde Gruijters met zijn snel- heid nog een paar maal gevaar- lijk maar werd er niet geprofi teerd van de mogelijkheden die hieruit ontstonden, i* Na de rust drong ZAC nog heel I even aan, maar zakte het na een i: kleine tien minuten alweer weg '1 en was het Holten dat het veld- I overwicht weer in bezit had. De I defensie onder leiding van Ruud Meijerman en Erik Rei- jlink gaf geen krimp, waardoor keeper Koetsier zijn werk be perkt bleef tot een fraaie red ding. Vijf minuten voor tijd was er nog een kans voor de thuis ploeg toen de verdediging van Holten voor het eerst die mid dag een gaatje liet vallen. Maar de Zwolse spits joeg de bal hui zenhoog over. Op zaterdag 8 maart vindt het eerste huisconcert op de deel plaats. In september 2006 was er al een soort van try-out en dat smaakte naar meer, zo vertelt Fréan Visscher die al decennia lang actief is in de muziekwe reld, zowel op bestuurlijk als or ganisatorisch gebied. Boven dien schittert ze al ongeveer een halve eeuw als zangeres en is ze te horen als alt in het Amster damse Toonkunstkoor, "Ieder een was toen zó enthousiast, zowel het publiek als de musici, dat we het eigenlijk wel weer moesten organiseren." Om het organisatorisch wat makkelijker te maken - voor het ontvangen van sponsorgelden bijvoor beeld - werd een stichting opge richt: stichting de verrassing. Een ongelukkige beenbreuk van Visscher leverde vorig jaar enige vertraging op in de plannen van de stichting, maar voor dit jaar staan er drie producties op het programma. De eerste dus op zaterdag 8 maart. Vanaf 16.00 uur zal er op de deel van de boerderij van Visscher, in het buitengebied van Holten bij Dijkerhoek, klassieke muziek klinken. Met Stanley Hoogland en Chie Hirai komen er twee ab solute toppers naar Holten, zo stelt Visscher. "En het bijzonde re is dat ze op een piano spelen die ook gebruikt werd in de tijd van Mozart", aldus Visscher. Het betreft een Weense vleugel van Joseph Böhm uit circa 1820. Tijdens het concert brengen Hi rai en Hoogland werken voor quatre-mains en pianosolo van Beethoven en Schubert, piano forte. In totaal is er plek voor ze stig personen die zich op kun nen geven via de website www.stichtingdeverrassing.nl. De kaarten kosten 25 euro per DIJKERHOEK - Fréan Visscher begint bij een boerderij in Dijkerhoek met Klassiek concert op de deel. "Zo'n huisconcert is heel di rect", vindt ze. "En ook heel spannend." Het concert wordt gehouden op zaterdag 8 maart. foto: sander scheperman HOLTEN - Het is 35 jaar geleden dat de historisch match van de eeuw tussen de Amerikaan Bobby Fischer en de Rus Boris Spassky om de wereld titel in IJsland is gespeeld Deze tweekamp zorgde vóór een ongekende populariteit van het schaken. En heeft toen dan ook, de helaas te vroeg overle den Tonnie Brands, geïnspi reerd om de huidige Schaak club op te richten. Tonnie Brands in die tijd be stuurslid van de SV Holten vond onder een aantal oud-leden van de eerste schaakclub 'de Pio niers' en een aantal voetballers mede-strijders om een schaak- I club op te richten I Er werd een bericht in hel Hol tens Nieuwsblad geplaatst met een oproep voor alle schakers in Holten om zich op maandag 19 februari 1973 te melden op de Meermanskamp. HOLTEN - In de Boschkamp wordt donderdag 21 februari om 20.15 uur de film Zwartboek gedraaid. Entree bedraagt 3,50 euro. De film was een Nederlandse kaskraker, goed voor meer dan een miljoen bezoekers. De regie was in handen van: Paul Verhoeven. Spelers: Carice van Houten, Thorn Hoffman en Dolf de Vries. Als haar onderduikadres ge bombardeerd wordt, probeert de joodse Rachel over te steken naar bevrijd gebied. De vlucht poging wordt verraden, maar Rachel weet te ontkomen. Ze sluit zich aan bij het verzet en legt als Ellis de Vries contact met de hoge Duitse SD-offtcier Müntze. Oprichtingsfoto van de schaakclub: zittend Gerard Snippert, Jan Beldman, Henk Jansen, Tonnie Brands, Hendrik Stukker, Ton BrauniusDinant van BeekWim van Beek, Jan Scheperman. Staand Willem Blitz, Evert Mol, Jan Rensen, Joep Middelink, en Fred Flantua. foto: jan ten velde geveer twintig enthousiaste schakers gehoor gegeven en de huidige schaakclub was gebo ren. De schaakclub heeft dan ook gemeend om bij dit 35-jarige ju bileum uitgebreid stil te willen bliiven slaan. Met een gezellit schaakmiddag in april voor ie dereen die iets van schaken af weet. Het heeft dan ook in niemand minder dan Floris van Assen- delft een nationaal schaaktalent gevonden om aan deze dag mee te werken. ten hebben. Bij bijzondere kos ten kan men denken aan eigen bijdrage voor de thuiszorg, de huur van een alarmtoestel, een eigen bijdrage voor een bril of een gehoortoestel. Stichting Welzijn Ouderen Holten: tele foon 0548-364910 bereikbaar op maandag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Bezoekadres: Gemeentehuis Holten, Smids belt 6, Holten. HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen helpt senioren bij het invullen van hun belastingpa pieren. Veel mensen denken dat alleen mensen met een hoog inkomen belastingaangif te moeten doen. Dat is niet zo. Ook mensen met alleen een AOW of AOW met een klein pensioen kunnen in aanmer king komen voor teruggave van belasting als zij bijzondere kos-

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15