Nog steeds geen groen licht Veel belangstelling Voorjaarsrit Mogelijkheid Kinderen maken nestkastjes Holtens Nieuwsblad 10 Nieuwe boeken binnen ingezonden: zwerfvuil van Wis en Waarachtig Off-roadrijders Bedenker Wereldtijdpad wacht op startsein Genieten Wandelen door de natuur Dinsdag 19 februari 2008 I I I I I HOLTEN - Voor off-roadrijders bestaat er zaterdag 1 maart de mogelijkheid om de route van de MAC Voorjaarsrit eenmaal te rijden en wel direct nadat de laatste wedstrijdrijder is ver trokken voor zijn laatste ronde, dit zal om ongeveer 14.30 uur zijn. Voor meer informatie: www.macdeholterberg.nl of te lefoon 0548-361486. HOLTEN - Vanwege het over weldigende succes van vorig jaar worden tijdens de komen de voorjaarsvakantie op meer dere dagen weer nestkastjes ge maakt: woensdag 20, zaterdag 23 en woensdag 27 februari en tenslotte zaterdag 1 maart. Tel kens tussen 13.00 en 16.00 uur. De kastjes zijn geschikt voor mezen en kunnen - desgewenst nog (zelf) gelakt - direct worden opgehangen. De onderdelen zijn kant en klaar en per pakket je verpakt, inclusief een nuttige instructieover de plek waar het kan worden opgehangen. Com pleet met hamer, spijkers en schroeven kan het kastje zelf worden af gemaakt, daarbij ge holpen door enkele deskundige vrijwilligers van de kinderboer derij. Er zijn 2 soorten kastjes: het ene model is iets groter en meer geschikt voor koolmezen, het andere voor pimpelmezen. Naast de normaal geldende en tree voor de kinderboerderij be draagt het verschuldigde be drag voor de grotere uitvoering 6 euro, voor de kleinere 5 euro. De kastjes worden verrekend bij het in ontvangst nemen van het gekozen model. Meer informa tie: www.kb-dondertman.nl of telefoon: 0548 - 361169. Tijdens de voorjaarsvakantie is Dondertman dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - Groen is het licht voor het Wereldtijdpad nog niet, maar oranje is het zeker. Drs. Floor Looy, de bedenker van de recreatieve route met oog voor de geschiedenis, heeft de vergunning van de gemeente afgelopen vrijdag binnen gekre gen. Ook de Europese subsidie vanuit Brussel a 238.000 euro is rond, alleen is het wachten nog op een beslissing van de provin cie die ook met een bedrag van 238.000 euro over de brug moet komen. Looy verwacht dat het besluit deze week bekend wordt gemaakt en heeft goede hoop op een gunstig besluit. "Er ligt een positief advies van de amb tenaren die het plan hebben be oordeeld, dus ik ga er van uit dat het goed komt. Maar bij is het altijd van 'eerst zien, dan gelo ven'. Mij is verzekerd dat er de ze week een besluit zou komen, maar het is al eens eerder uitge steld, dus het zal me niet verba zen als het wat later komt. Het Wereldtijdpad vormt een verbinding tussen het centrum van Holten met de Holterberg, maar ook van Rijssen met Hol ten. Het pad wordt opgesplitst in acht kleinere, lusvormige routes. Elk van deze rondwan delingen heeft ongeveer een lengte van vijf tot tien kilometer. Om de zoveel meter staan paal tjes met daarop beschreven een hoogtepunt uit de geschiedenis. Elke lus omvat een bepaalde pe riode in de geschiedenis. In to taal gaat het Wereldtijdpad zo'n 630.000 euro kosten. De ge meente heeft een bedrag van 160.000 euro toegezegd als de bedragen vanuit Brussel en Zwolle definitief zijn. Als de pro vincie het licht op groen zet, kan er in maart al met de aanleg worden begonnen. De bedoe ling is om het project in drie fa sen uit te voeren. "Omdat het heel bewerkelijk is", legt Looy uit. "Niet alleen qua infrastruc tuur, maar ook omdat er toeris tische wegwijzers moeten ko men. Bovendien moet er inhou delijk veel gebeuren. Welke fei ten in aanmerking komen moet nog worden uitgezocht. Er is nog van alles te doen", aldus Looy die veiwacht dat de eerste fase in oktober kan worden op geleverd. In totaal zal de realisa tie van het pad zo'n anderhalf jaar in beslag nemen, denkt Looy. "Als het doorgaat..." HOLTEN - Het zonnetje scheen afgelopen weekend volop, zodat veel mensen de Holterberg op gingen om te genieten van de mooie natuur. Een dikke jas was nog wel nodig, maar het weer kondigt voor de komende tijd zachter weer aan. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Er is een nieuwe zen ding boeken Wis en Waarachtig 2006 binnengekomen. Regel matig wordt schrijver Teun De- ijk gevraagd hoe de boeken zijn te verkrijgen. Men kan de boeken kopen bij Boekhandel Heusinkveld in Holten. Of via www.boek- scout.nl, daarna naar etalage boekwinkel en dan naar verha len. In het boek zijn de columns van de Veerkaante Viefkop uit 2006 gebundeld, die in het Holtens Nieuwsblad hebben gestaan. HOLTEN - De MAC Voorjaarsrit wordt zaterdag 1 maart gehou den. De organisator van deze endurorit, Motor- en Automo bielclub "de Holterberg", heeft al ruim over de honderd in schrijvingen binnen, maar dit aantal zal naar verwachting nog zeker toenemen tot ruim boven de tweehonderd. Onder de inschrijvers zitten bij na alle Nederlandse endurotop- pers, terwijl een aantal Engelse, Belgische, Zweedse en Duitse deelnemers zorgen voor een in ternationaal tintje aan dit eve nement. De rit telt mee voor het Open Nederlands Kampioen schap Enduro 2008. De route van de rit heeft een lengte van bijna 70 kilometer. De inters rijden vier ronden en de nationale deelnemers drie. In de route zijn drie zogenaam de crossproeven opgenomen, De MAC Voorjaarsrit wordt zaterdag 1 maart gehouden. FOTO: IOHAN BOLINK welke vrij toegankelijk zijn voor publiek. Deze proeven zijn uit gezet op geheel afgezette delen van het parcours en hier wor den de tijden van de rijders op genomen. De tijden van alle proeven bij elkaar opgeteld be paalt de klassering van de deel nemers in de verschillende klas sen. Proef I is op het motocross-cir- cuit "de Zuurberg" en deze zal net als in voorgaande jaren tel kens uit twee ronden bestaan en een lengte hebben van 9 kilo meter. Proef II is uitgezet in de buurtschap "Heihuizen" en heeft een lengte van bijna 3 kilo meter en proef 111 tenslotte is op en rond het MAC-traningscir- cuit "de Imhof', lengte onge veer 6 kilometer. De start en finish vinden plaats bij clubgebouw 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37 te Holten, gestart wordt er vanaf 8.30 uur en zo rond 15.30 zal de laatste deelnemer aan de finish zijn. Inschrijven en keuring van de motor ter plekke tussen 13.00 en 14.00 uur, kosten 10 euro. De motor moet wel voldoen aan al le enduro-eisen. Aan: Gemeentebestuur Rijssen-Holten Holtense Handels Vereniging Scholengemeenschap De Waerdenborch n| Ouders van schoolgaande jeugd Er is en er wordt nog steeds veel geld en energie gestoken in het ontwikkelen en verfraaien van Holten als toeristen plaats. Dit staat in schril contrast met hetgeen we regelmatig in het cen trum van Holten aantreffen, namelijk een vuilnisbelt, veroorzaakt door de lieve schooljeugd. De indruk bestaat dat een aantal van hen doelbewust rotzooi van zich afgooit, terwijl de vuilnisbakken op nog geen twee meter van hen af staan. De meeste Holtenaren ergeren zich ontzettend aan dit gedrag, om van de toeristen nog maar te zwijgen. Als je het als burger waagt er iets van te zeggen, wordt je uitgelachen of je krijgt een grote bek. Wanneer en door wie wordt dit lamlendige gedrag eens aangepakt? Alleen een gecoördineerde actie door de Gemeente (politie?), Scho lengemeenschap en winkeliers kan waarschijnlijk resultaat opleve ren. Hierbij valt te denken aan stadswachten met voldoende be voegdheid om effectief op te treden. Een gepaste straf voor de zondaars is niet zo moeilijk te bedenken: rotzooi opruimen!! Jan Nikkels

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 10