NBvP Vrouwen van Nu biedt voor elk wat wils Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Bijeenkomst ouders over regels en grenzen enning Onderscheiding voor Martijn Spijker Familiefilm Pelikaanman in Boschkamp Toneelstuk Oud voor goud eoni heeft Keltische ziel Workshop psalmen voor nu I HOLTEN - Reinaardus Vis heeft mogelijk zijn langste tijd gehad. De viswinkel van Albert Reinaardus aan de La- renseweg is al 54 jaar een begrip in Holten, maar of dat in de toekomst ook zo blijft is voorlopig niet meer dan een vraagte- ;en. Reinaardus Vis maakt bezwaar tegen grote concurrent op Kalfstermansweide 4 Dinsdag 12 februari 2008 HOLTEN - De familiefilm de Pe likaanman wordt zondag 17 fe bruari om 14.00 uur gedraaid in de Boschkamp. Deze Finse fa miliefilm is diverse malen be kroond, is Nederlands gespro ken en geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. Een pelikaan landt op een strand. Hij kijkt naar de mensen, wordt nieuwsgierig en besluit één van hen te worden. De pelikaanman gaat kleren dragen, hij betrekt een flat en gaat een baan zoeken. De kos ten zijn 1,50 euro per persoon. Informatie en reservering is mogelijk via telefoon 0548-36 27 55. Stopt Reinaardus Vis? iReinaardus voelt zich namelijk [tekort gedaan door de gemeen- e die een concurrent met een viskraam een vergunning heeft verleend voor een standplaats aan de Kalfstermansweide. Vol gens Reinaardus gaat het om een zekere De Zwaan uit Spa kenburg die sinds 1 december op de woensdagen en zaterda gen een deel van de klanten weghaalt. "De kraam staat op een mooie plek, achter de Al- bert Heijn. Daar komt een opti maal aantal mensen langs. Ik was altijd de enige visboer in Holten, maar dit kost natuurlijk klandizie. Dat snapt iedereen", aldus Reinaardus die een be zwaar bij de gemeente heeft in gediend tegen de verlening van de vergunning van de kraam- houder. Het bezwaar wordt morgen (woensdag) behandeld. Volgens Reinaardus handelt de gemeente met het verlenen van de vergunning in strijd met haar eigen beleid om de Holtense winkeliers zo veel mogelijk de helpende hand te bieden. "De gemeente voert een beleid dat er op gericht is om in ieder geval het winkelbestand in de eigen woonplaats in stand te hou den", zegt Reinaardus. "Nou, als ik moet inleveren, dat is het een kwestie van 1 plus 1 is 2 en dan stop ik ermee. We zitten hier al meer dan een halve eeuw, maar ik denk er echt aan om er mee op te houden", aldus 'de haringspecialist' die veel ClOOO-winkels van vis voorziet en ook op de markten van Raal- te, Nijverdal en Groenlo te vin den is. "Dat er concurrentie is, is niet eg", vervolgt Reinaardus, "maar het gaat mij om het win- kelgebeuren. De overheid heeft een bepaald beleid losgelaten op het kleine kemgebeuren, om die winkels in stand te houden, dan moeten ze niet aankomen met dit soort dubbelbeleid", al dus Reinaardus die vreemd op keek toen er ineens een vis kraam opdook op de Kalfster mansweide. "Ik wist het ook niet dat er een kraam zou ko men." Bij de behandeling van het be zwaar laat Reinaardus zich niet begeleiden door een advocaat. "Ik doe mijn eigen zegje wel", klinkt het vastberaden. HOLTEN - Toneelgroep COV Christelijke Ontspannings Ver eniging) komt vrijdag 28 en za- erdag 29 maart in de Kandelaar net de avondvullende voorstel ing Oud gaat voor goud. Het tuk is geschreven door Uanne ongsma, een van de eigen le ien van de toneelgroep. Kaar- en kosten 5 euro per stuk en njn te reserveren: www.toneel- iroepcov.nl. 10OR - Leoni Jansen staat vrij- lag 15 februari in theater De ieggehof in Goor met haar heaterprogramma, "Heart- tóngs Loose Ends". Leoni, lekend van "The African Ma na's" en "She Got Game", ipeelt tijdens haar concert ïachtige nummers uit de Kelti- che muziek en de Folk. let optreden begint om 20.00 ur. HOLTEN - De NBvP Vrouwen van Nu afdeling Holten is een vereniging van vrouwen, die be trokken wil zijn bij hun leefom geving, die elkaar willen ont moeten, tijdens gezellige en in teressante bijeenkomsten. De afdeling Holten heeft zo'n 220 leden en houdt workshops, themamiddagen of -avonden en natuurlijk haar maandelijkse afdelingsavonden. De afdeling heeft verschillende interessegroepen zoals een tuinclub, een leeskring, volks dansgroep, beleggingsclub, handwerkclub, fietsclub, Nor- dicwalkingclub en ook een ag rarische commissie en een reis commissie. Voor iedere vrouw in Holten is er wel iets te vinden dat haar aanspreekt. De bijeenkomsten waren altijd in zaal Vosman, maar zijn nu in zaal Irene aan de Bosschkamp- straat. De bijeenkomsten wor den op verschillende avonden De bestuursleden van NBvP Vrouwen van Nu in Holten. De bij eenkomsten worden nu in Irene gehouden. in de week gehouden. Het nieuwe programma voor 2008 ziet er als volgt uit: donder dagavond 28 februari komt Ti neke Beishuizen, bekend van de Libelle. Woensdagavond 12 maart is er een thema-avond over lover boys en woensdagavond 19 maart komt Gerrit Kraa, bekend van radio Oost met Twentse hu mor en gedichten. Zo is er elke maand wel een interessante avond. HOLTEN - Carinova houdt don derdag 27 maart de themabijeen komst Regels en Grenzen. De bij eenkomst is bedoeld voor ouders, grootouders of vaste oppas van peuters en kleuters tot vier jaar en vindt plaats aan de Gaardenstraat 31. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur en is gratis. Opgave is noodzakelijk en kan te lefonisch via telefoon 0900-8662 (lokaal tarief) of via www.carino- vanl. Grenzen stellen, aan kinde ren duidelijk maken wat ze mo gen en wanneer ze moeten op houden. Het hoort bij de belang rijkste zaken in de opvoeding. Het is tegelijk een van de moei lijkste dingen in de opvoeding. Wat is het nut van regels? Hoe ga je er mee om? Ben je streng ge noeg? Hoe voorkom je dat je de hele dag als een politieagent op treedt? Welke ruimte heeft je kind nodig? Kortom, hoe hou je het ge zellig?! Voor meer informatie over Carinova kan men ook kijken op www.carinova.nl. HOLTEN - Rien van den Berg journalist, dichter en initiatiefne mer van 'Psalmen voor Nu' zal vrijdag 15 februari om 20.00 uur een workshop verzorgen over psalmen, in Irene. Stel de volgende situatie voor: men krijgt de opdracht om naar het winkelcentrum in de woon plaats te gaan en aan een wille keurige voorbijganger te vragen om een lied te zingen dat mini maal tweeduizend jaar oud is. De kans is groot dat hij of zij je stom verbaasd aankijkt. Toch kennen heel veel christe nen liederen van twee- of zelfs drieduizend jaar oud en vaak nog uit het hoofd ook: psalmen. Maar hier is iets heel anders aan de hand. Veel gelovigen leven met de psalmen. Ze weten uit ei gen ervaring hoe waardevol de psalmen voor hen kunnen zijn. Hoe vaak zijn het niet de psal men waarmee ze de diepe dalen van hun leven oversteken en hoe vaak zingen niet de psalmen uit vanaf de toppen van hun be staan? Voor hen zijn de psalmen geen gedichten uit vervlogen millennia, maar liederen om meeteleven. Rien van den Berg gaat op in de literaire schoonheid van de Bij belse liederen. Maar ook de vraag hoe je die schoonheid vertaalt naar een modem lied en, niet in de laatste plaats, of je de teksten van soms wel drieduizend jaar oud eigen lijk wel zomaar kunt zingen in een kerk in 2008. De Holtense Kerkband zal ook nog meewerken op deze avond. Deze band bestaat al sinds 2005. Bandleden zijn: Renske Bondra ger, leadzang, Elsemiek Hofman, keyboard, gitaar en zang Anton- Frans Gijsen, lead gitaar, Harm- Pieter Gijsen, basgitaar en Ro nald Brinks, drums. HOLTEN - Niets vermoedend zat Martijn Spijker afgelopen maandagavond in restaurant Woody's, waar de WD het Liberaal Café neld. Oud-minister van defensie Henk Kamp werd naar voren geroepen om aan zijn toespraak te beginnen. Maar hij begon zijn .'erhaal ineens over Spijker. "Onze partij wil het algemeen belang zo goed mogelijk dienen. Hiervoor moet je soms veel incasseren :n is discipline nodig. Martijn doet dit al heel erg lang en vaak. Zo is hij voor de WD raadslid, wethouder en afdelingbestuurder ge veest. Daarnaast was hij actief betrokken bij de gemeentelijke herverdeling. Mensen zoals jij, die de partij sterk maken, verdienen daarom bijzondere waardering." Martijn kreeg uit handen van Henk daarom de Thorbecke-penning uitgereikt, een hoge onder scheiding binnen de WD. Martijn: "Ik vind dit een grote eer. Daarnaast komt Thorbecke uit Zwolle en ik ook. Ik had nooit verwacht pat ik deze penning zou krijgen". FOTO; |OHAN muNK Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5