Verplaatsing volkstuinen Holtens Nieuwsblad 3 Agenda Campanella Vijfduizend dvd-hoesjes en Capella Expositie kunstwerken Gazan HOLTEN-Stefan Schöppers uit Holten doet op 7 juni een poging tot een nieuw wereldre cord 'dvd-hoesjes laten vallen'. Column HENKJAN VEENSTRA INTERCOIFFURE www.henkjanveenstraintercoiffure.nl www.hvji.nl - info@hjvi.nl eindelijk......!! nu ook online boeken via de site: WWW.HJVI.NL Bouwstraat 46 7462 AZ Rijssen, OS48-51 79 86 Dinsdag 12 februari 2008 FEBRUARI Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 15 februari 2008, 9:30 - 11:30 V&T Holten: project Psalmen voor Nu, Irene, vrijdag 15 febru ari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 fe bruari 2008 Kinderfilm De Pelikaanman, Boschkamp, zondag 17 februari 2008, 14:00 Bijeenkomst Bejaarden socië teit, Irene, dinsdag 19 februari 2008, 14:30 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 22 februari 2008, 9:30 - 11:30 Passage Holten: G. Kraa over de leu en de sproake in Overies- sel, Kandelaar, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 NBvP Holten: lezing Tineke Beis huizen, Irene, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 NBvP Holten: Tineke Beishui zen, Irene, donderdag 28 februari 2008, 20:00 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 29 februari 2008, 9:30 - 11:30 MAART Enduro, Beusebergerweg Hol ten, zaterdag 1 maart 2008 ONK Enduro, Zuurberg Holten, zaterdag 1 maart 2008, 8:30 Postzegelshow, Boschkamp, zaterdag 1 maart 2008, 13:00 - 17:00 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 6 maart 2008, 14:00 Begunstigersavond Oudheid kamer Hoolt'n, Kandelaar, don derdag 6 maart 2008, 20:00 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 7 maart 2008, 9:30 - 11:30 Concert op de deel, Dijker hoek, zaterdag 8 maart 2008, 16:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 11 maart 2008, 14:30 V&T Holten: de kruisweg, Kan delaar, dinsdag 11 maart 2008, 20:00 Supportersvereniging der Roodzwarten: compostactie, Holten, donderdag 13 maart 2008 - vrijdag 14 maart 2008 Koffieochtend met Hoolter Korhanen, Boschkamp, vrijdag 14 maart 2008, 10:00 Marathon 24 uur poasvuur slep'n, Fliermatenweg Holten, vrijdag 14 maart 2008, 18:00 Toneelavond DAT, Bonte Paard Dijkerhoek, zaterdag 15 maart 2008 NBvP Holten: Gerrit Kraa met Twentse humor en gedichten, Irene, woensdag 19 maart 2008, 20:00 Voorjaarsconcert HMV, Kan delaar, vrijdag 21 maart 2008 Passage Holten: W.C. De Brui ne over het levensboek, Kande laar, donderdag 27 maart 2008, 20:00 ONK Zijspannen, Zuurberg Holten, zondag 30 maart 2008, 13:00 APRIL Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 1 april 2008, 14:30 Concert Holtens Gemengd Koor, Ned. Hervormde kerk, vrij dag 4 april 2008, 20:00 HOLTEN - Koor Campanella Stefan Schöppers gaat voor wereldrecord voert vrijdag 14 maart om 20.00 uur in de Dorpskerk samen met het gemengdkoor Capella uit Arnhem, het passiestuk 'Olivet to Calvary" van J.H. Maunder op. In het passiestuk worden (als in de Matthauspassion) en kele passages uit de laatste da gen van Jezus' leven op aarde ten gehore gebracht. Beide ko ren worden geleid door Jan van Dijk. Voor de orgelbegeleiding zorgt Henk Linker en worden er solo's gezongen door bariton Hans Scholing, tenor Falco van Loon en sopraan Valeria Boer- mistrova. Kaarten a 8 euro zijn vanaf 22 februari af te halen bij de VW of Heusinkveld. HOLTEN - Holtenaar Herman Gazan exposeert van 1 februari tot en met 13 maart in de ont moetingsruimte van dorpshuis 'De Boschkamp'. Gazan schildert vanaf 1992 zeer actief met olieverf op waterba sis. Hij heeft daarbij een voor hem zeer kenmerkende techniek ontwikkeld; het merendeel van zijn werken is 'gestipt' en 'ge streept'. Zijn werken zijn figura tief, ofwel zoals de kunstenaar zelf zegt: 'je kunt zien wat het is' De onderwerpen zijn zeer di vers en gaan van landschappen tot portretten. Stefan Schöppers gaat er voor. hij wil vijfduizend dvd-hoesjes omgooien. Het belooft een groots evene ment te worden in sporthal 't De röóndzwalkende rechbaanke is de weg kwiet Het likk wa ne besmettelijke zeekte. In'n Hoolter carna- valsoptoch köjt a zee. Radio 350 is de weg kwiet. Zie heul'n Freddie nog wa in de löch, ma hoe lange nog. Fred die was ter zelf, ma hij mag neet meer drek op de radio. Vèèrder hè'k ter gen eene zeene van 350, dus gen recht streeks verslag van'n gröt- tst'n optoch in de gemeente. Harm was ter en hef t good e maakt. Hij scJirèèf in de Ries- sense kraante, det um wat ontgoane was in Hoolt'n. Det kan ök neet aans, het Hoolter geluud steet in de Hoolter kraante en det wördt in Ries- s'n völls te weinig e lèèz'n. Trouwn's die aandere kraan te, tipisch Riess'n Hoolt'n. Al le optoch'n stunn'n der in, behalve den van Hoolt'n. Hèèl tipisch. Ma noe die röóndzwalkende rechbaan ke. Ik zöll en mosse dinsda- goamd met noar de carnaval. Det is zó onmeunig móö, zeer'n ze. De börgemeister kump en het tribunaal, nöh det hè'k e wèèt'n. Ma vuur daw der hen gung'n biwwe nog wal eff n bie Boer Biet an e wes. Den kèèrl möj ók wat gunn'n of neet dan en keet achttiene zat a dichte. Doar zag ik ze vuur't èèrste. Het lekk'n wa de twei plint'n, en ne gróóte tromme. Zie had- d'n nem a mooi stoa. Doar leup ók nog zunne dokter Al- bert Schweitzer bie, den kek zó glaazig uut de óóg'n. Wat ze den in de cola hadd'n e doane, ikwèèt't neet. Ikkrèè- ge zó ma het geveul dè'k mie leever leut operèèr'n duur Geert Brands as duur den arts van Lambarene. Het vief- tal wörd'n compleet e maakt duur ne róói'n nèèger. Den kekk zóó Zoer, dettet wa kón wèèr. Ik zöll der nog ne hóóp las met krieg'n. Het was hat- stekke gezellig op de carnaval tut det het tribunaal binn'n kwam zwalk'n. Iedereene schrökk. Ie zóll'n der ök van schrikk'n. Zie kónn'n nog neet rech duur de zaal hen lööp'n. Dezelfde kèèrls, diet bie Boer Biet zatt'n te tetter'n. En det rechsprekk'n van die kèèrls, krommer hè'k ut nog nóóit met e maakt. Allèène a det de president vuur möss kom- m'n. Den kèèrl hef nog nóóit wat e doane. Dommede- dommeldebonvivant kon nog net één kèèr de tromme raak'n en toen wörd'n de president duur den glaazigen dokter veroordeeld um de vrouwe te verwenn'n. Vèèrder móss den blood ök nog een stukske schriem'n in de Hoolter kraante en doarvuur kwamme bie mie en wat dooi dan, dan schrief ie, ja wisse. "N elflcMntigen Èèzelskop Mossink, waarbij tal van artie sten te bewonderen zullen zijn. Het wereldrecord dvd-hoesjes staat nu op tweeduizend en werd vorig jaar juni gevestigd in Engeland. Wel was het een Ne derlands team dat het record neerzette. Het evenement werd in samenwerking met SBS geor ganiseerd en werd gecombi neerd met een inzamelingsactie voor een goed doel, zo legt Schöppers uit. De negentienja rige Holtenaar - timmerman van beroep, één dag in de week naar school - gaat op 7 juni voor liefst vijfduizend dvd-hoesjes. Eerder deed Schöppers al re cordpogingen met het omgooi en van dominostenen. Hij be gon met dominovoorstellingen op zijn slaapkamer toen hij tien was. Familie, buren en kennis sen kwamen belangstellend kij ken. Door de jaren heen liep het aantal om te vallen dominoste nen steeds verder op. Vorig jaar zomer ging Schöp pers in 't Mössink voor een aan tal van 30.000 dominostenen, waarvan er uiteindelijk 26.768 vielen. "Maar dominostenen zijn heel andere dingen dan dvd-hoesjes", weet Schöppers. "Het verschil is enorm. Projec ten met decors en zo zijn met dvd-hoesjes niet mogelijk. Dan moet je heel Ahoy' afhuren. Wel is het bouwen met dvd-hoesjes niet zo veel werk. Elke dvd-hoes moet je in een V-vorm neerzet ten en dan om en om. Er gaan er 22 in een meter dus reken maar uit tot hoeveel meter je komt met vijfduizend dvd-hoesjes", aldus Schöppers die tien jon gens bereid heeft gevonden om de zaak op te bouwen. "Ik denk dat we zo'n halve dag werk heb ben met tien man." FOTO: JOHAN BOLINK Eén van de bouwers is de Duit ser Max Poser die speciaal voor Schöppers vanuit Berlijn naar Holten komt. In augustus volgt Schöppers de omgekeerde weg als hij samen met Max in Berlijn een poging waagt 55.555 domi nostenen om te laten vallen. Dat spektakel vindt plaats op 8 augustus (8-8-'08). Voor de re cordpoging met dvd-hoesjes in 't Mossink is inmiddels de eve nementenvergunning binnen. In het voorprogramma verzorgt een Braziliaanse slagwerkgroep van 35 personen een optreden. Ook verschijnt de Holtense zan geres Eva Hoefman op het podi um en is er een voorstelling van de Volksdansgroep Holten. Ver der zijn er optredens van de twaalfkoppige dames dans groep B*Dazzled, pianospeler Bas Hakkert en doedelzakspeler Tjitte de Wolff. HOLTEN - Het sportpark 't Vlet- goor in Holten wordt gerevitali seerd en uitgebreid. De volks tuinen die nu nog aanwezig zijn op het sportpark 't Vletgoor in Holten worden verplaatst naar een locatie tussen de Deventer- weg en de Oude Deventerweg, ten oosten van de begraaf plaats. Hierdoor ontstaat ruim te om een aantal sportvereni gingen te verplaatsen, waaron der de verenigingen die nu ge huisvest zijn op het sportpark Meermanskamp. Bovendien wordt een aantal verenigingen waarvoor nu geen geschikte lo catie beschikbaar is, gehuisvest op 't Vletgoor. Het realiseren van volkstuinen op de nieuwe locatie is in strijd met het geldende bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders zijn in verband hiermee van plan vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 19, eerste lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het ontwerpvrijstellingsbesluit en de daarop betrekking heb bende stukken liggen met in gang van dinsdag 12 februari 2008 gedurende een termijn van 6 weken ter inzage bij het loket Ruimte in de gemeente winkel, Elsenerstraat 20 in Rijs- sen. Voor belangstellenden vindt woensdag 13 februari van 18.00 tot 19.00 uur in het ge meentehuis in Holten een in loopbijeenkomst plaats. Tijdens deze bijeenkomst kan men aan vullende informatie krijgen en is er de gelegenheid om vragen te stellen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3