Wie wordt Nederlands lAVC I IN0G N00IT WAREN ■V EU KEUKENS ZÓ GOEDKOOP Voor het pand totaal ontruimd wordt, worden alle keukens voor een fractie van de originele prijs verkocht. Strijd tegen overmatig alcohol gaat beginnen grootste royaltykenner? RIJSSEN/ HOLTEN - Net als vorig jaar is er op eerste paasdag weer een paasvuur te bewonderen in de buurtschap Lichten berg. Verkoop van 35 keukens Nog maar enkele dagen Let op: keukenmaten meenemen! Meer info onder www.astroh.de REGIO - De strijd tegen overmatig al coholgebruik onder Twentse jongeren is van start gegaan. On langs werd het alco- holmatigingsplan Happy Fris gelan ceerd. De provincie draagt de komende vier jaar elk jaar een ton bij. REGIO-Prinses Maxima, Prins Wil- lem-Alexander, Ko ningin Beatrix; de le den van ons Konink lijk Huis zijn razend populair. Dinsdag 12 februari 2008 25 'Het wordt een redelijk vuurtje' De locatie is wel een tikkel tje veranderd, zo legt Jas per Zwiers (beter bekend als Plakkie), woordvoerder van de boakebouwers uit. Was het paasvuur vorig jaar aan de Lichtenberg- weg ter hoogte van De Lei ding, deze keer ligt de bult iets verderop aan De Lei ding zelf. Zwiers en zijn bo akebouwers, in totaal een stuk of vijftien mannen - "de vrouwen moeten zor gen voor de catering", al dus Zwiers - zijn al druk in de weer om ook hun twee de paasvuur een succes te laten worden. Omdat de bult van Zwiers en zijn manschappen ongeveer op de grens van de voor malige gemeenten Holten en Rijssen ligt, kwamen ze niet in aanmerking voor de prijzen van de keurings commissie van Holten. De bult met de meeste inhoud krijgt de eerste prijs, terwijl er ook nog een schoon heidsprijs wordt uitge deeld. De bult van Lichten berg deelt ook dit jaar niet mee in de prijzen, weet Zwiers. "Je kunt alleen meedoen met de prijzen als je met de hand gaat sta pelen. Nou, wij doen het zoveel mogelijk met de kraan." De bult van dit jaar wordt ongeveer net zo groot als die van vorig jaar, zo is de bedoeling. "Ik denk niet dat ie dit jaar groter wordt, maar het wordt zeker een redelijk vuurtje", aldus Zwiers die de vereiste vergunningen binnen heeft. "Vorig jaar was het een groot succes. Er was heel veel volk, ik denk wel duizend man. Het jaar ervoor hadden we het er eigenlijk al over dat we wel een paasvuur kon den gaan bouwen. De buurtschap wordt steeds hechter. Toen hebben we het maar aangepakt." De bult van Lichtenberg wordt ook dit jaar buiten mededinging door de keu ringscommissie gekeurd. Dat de bult, net als vorig jaar, na pasen nog wéken blijft nasmeulen, waardoor de omwonende zaten op gescheept met een almaar rokende berg, dat ver wacht Zwiers voor dit jaar niet. "Vorig jaar was onze eerste keer en dan ont breekt een beetje de erva ring. We gebruikten toen hele grote stukken hout met wortels en al en daar hebben we veel werk mee gehad. De hitte kwam elke keer weer terug. Het vuur ging maar niet uit. De brandweer is er nog bij ge weest en we hebben een giertank met water erover heen moeten gooien. Dat was echt niet grappig. Nu gebruiken we minder grote stukken hout", aldus Zwiers die elke dag de voortgang van het paas vuur vastlegt op www.leg- genbarg.nl. Buurtschap Lichtenberg zijn alweer druk bezig met het boake bouwen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN ALLES MOET ASTROH-FILIAAL GRONAU An der EBseite 227 Tel. 0049.2562.70100 Van het verre verleden, het protocol, de huwelijken, tot aan de meest actuele gebeurtenissen, niets ont gaat de echte royaltylief hebber. Veel mensen zijn zo geïnteresseerd dat zij bijna net zo deskundig zijn als de ons bekende royalty- experts. Tijd om te ont dekken wie écht "De groot ste royaltykenner van Ne derland" is! Uit elke pro vincie zullen royaltyken ners het tegen elkaar opne men in zes spannende voorrondes. In de grote li ve finaleshow op Koning innedag strijden de zes winnaars .uit de voorron- Jeroen Snel en Bert van Leeuwen presenteren het nieuwe programma van de EO. des eerst tegen elkaar. De winnaar speelt verder om de titel tegen de winnaar die voortkomt uit de quiz ronde met de zes profes sionele royaltydeskundi gen. In deze eindstrijd is het één tegen één! Bert van Leeuwen ('Het Familiedi ner', 'That's the Question') en Jeroen Snel ('Blauw Bloed', het royaltypro gramma van de EO) pre senteren deze show voor de EO. Vanaf 22 maart elke zaterdagavond op Neder land 2, op 30 april de grote finale op Nederland 1. Weet u veel van het ko ningshuis en wilt u mee doen? Geef u dan op via het contactformulier op www.skyhightv.nl sms ROYALTY naar 7373, of mail naar royaltyken- ner@eo.nl onder vermel ding van uw naam uw te lefoonnummer. Onder Twentse jongeren wordt veel alcohol gedron ken. Het matlgingsplan Happy Fris is nu van start ge gaan. De jeugd in Twente drinkt te veel, te vaak en te vroeg. Ietwat gechargeerd, maar feit is dat veel jongeren re gelmatig meer drinken dan goed voor ze is. Om deze ontwikkeling te keren hebben de Twentse ge meenten de handen in eengeslagen. Naast de ge meenten participeren T ac tus Verslavingszorg, poli tie, GGD regio Twente, ho reca, onderwijs, sportver enigingen, winkeliers en Openbaar Ministerie in de plannen. Onder de naam Happy Fris is een ambiti eus plan gerealiseerd. "In eerste instantie willen we geen verdere toename van het alcoholgebruik", ver woordt M. Stegers, voorzit ter van de regionale stuur groep van Happy Fris, de ambitie. "Maar de grootste winst moet op de langere termijn worden geboekt. "We willen binnen vier jaar het aantal jongeren onder de 12 jaar dat al regelmatig drinkt met de helft terug dringen." Dat percentage ligt momenteel op 22 en moet dus terug naar 11 procent. "Daarnaast moet in de groep van zestien jaar en jonger het alcoholge bruik temg van 70 naar 60 procent. Dat lijkt mis schien niet een erg grote winst, maar deze doel groep is erg moeilijk te be reiken. Dan is dit een reëel streefcijfer." Gedeputeerde Gert Ranter is bekend met de schrikba rende cijfers over drinken de jeugd en zegt er 'bijna aan te wennen'. "En dat kan natuurlijk nooit de be doeling zijn. Dat we het ge woon gaan vinden." Om het tij te keren is volgens Ranters (regionale) sa menwerking een voor- vwaarde om tot succesvol beleid te komen. "Alspro- vincie zien we de nood zaak om in te grijpen en stellen daarom de komen de vier jaar jaarlijks 100.000 euro ter beschik king." Het geld wordt in het beleidsplan 'Happy Fris' gepompt. "Als provin cie hebben we gezegd: we gaan niet weer een eigen plan maken, maar sluiten aan bij dit plan." Stegers zegt erg blij te zijn met de toezegging van de provincie. "Het geeft een enorme impuls aan deze klus." De website www.happyfris.nl gaat binnenkort online.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25