SïïT" HV Holten verliest van Bevo Schaakprobleem SV Holten Holtens Nieuwsblad 20 Expositie over gemeentehuizen i A 1 A A The Tribute to the Cats Band Snoeien beplanting FNV helpt bij aangifte belasting Nederlaag voor Blauw Wit Sport Dames komen niet aan goed handbal toe HOLTEN - De hand baldames van Holten moesten afgelopen zater dag in de eigen sporthal 't Mossink aantreden te gen kampioenskandi daat BEVO uit Pannin- gen. De laatste wedstrijd van HV Holten was er een om heel snel te vergeten HOLTEN - In Eefde heeft Blauw Wit een ver diende nederlaag gele den tegen het op de tweede plaats staande Eefde. '(gjjl Dinsdag 12 februari 2008 HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten roept inwoners in het buitengebied op een rust punt in te richten voor fietsers en wandelaars. De voorkeur gaat uit naar agra rische bedrijven en bijzondere gebouwen. Maar ook andere rustpunten zijn mogelijk. Hier mee sluit de gemeente aan bij het initiatief Rustpunten Sal- land, dat 3 jaar geleden is opge zet. Inwoners die mee willen werken, kunnen zich tot 1 maart bij Rustpunt.nu aanmel den. Aanmelden kan tot 1 maart 2008. HV Holten moest de geblesseer de speelsters Monique Plantin- ga (enkel) en Jessica Smit (knie operatie) node missen en ging een moeilijk avondje tegemoet. In het begin van de wedstrijd ging het nog even goed en Hol ten nam brutaal een 2-1 voor sprong. Hierna verviel Holten in slordig spel en de rust en discipline was er onvoldoende om BEVO goed partij te kunnen geven. BEVO profiteerde hiervan en nam in korte tijd een 2-8 voor sprong. Holten had moeite om in haar spel te komen en verde digend was het niet bij machte om de gevaarlijke opbouw- speelsters van BEVO te stoppen. Aanvallend werden met fasen toch goede aanvallen uitge speeld en gescoord, maar te weinig om echt gevaarlijk te worden. Ruststand 9-19. Voor de tweede helft werd de opdracht geven om vrijuit te spelen en waar het kon leuke aanvallen te laten zien om zo het nodige zelfvertrouwen op te doen voor de komende week (belangrijke uitwedstrijd tegen NOAV). Hier kwam te weinig van te recht. Holten speelde onsa menhangend en kwam gewoon niet aan goed handbal toe. BEVO was terecht een maatje te groot voor Holten. Conclusie: snel vergeten en de goede momenten (want die wa ren er wel degelijk) meenemen en zich opmaken en zelfver trouwen tanken deze week voor de uiterst belangrijke uitwed strijd aanstaande zaterdag te gen NOAV. Holten verloor uit eindelijk teleurstellend met groot verschil van BEVO: 15-32. Scores Voor HV Holten scoorden deze wedstrijd: Bianca 5, Judith 4, Paulien 3 en Anita, Dörthe en Renee allen lx, Jeanet stopte nog 2 strafworpen. De eerste helft was Blauw Wit nog enigszins gelijkwaardig doch in de tweede helft was de thuisploeg heer en meester. Eindstand 5-0. In de beginfase van de le helft was Blauw Wit de betere ploeg, dit ondanks de noodzakelijke omzettingen bin nen het team vanwege bles sures en schorsingen. Jongeling Marco van Dijk mocht het op de mid-mid positie proberen het geen hem in de beginfase goed afging. Geleidelijk aan nam de thuisploeg de regie over. Het was dan ook typerend dat de thuisploeg uit de eerste de beste kans direct scoorde. Uit een erg gemakkelijk gegeven vrije trap stond de verdediging van Blauw Wit niet goed en mocht een spe ler van Sp. Eefde vrij binnen koppen. Na ruim een kwartier werd de geblesseerde Stefan Aanstoot vervangen voor Me- rijn Offringa. Even later was het Harald Beldman die zijn tegen speler uitspeelde en direct na de 1-0 de gelijkmaker had kunnen maken doch zijn schot ging net voorlangs. Het was Blauw Wit dat in de hierop volgende fase verschillende kansjes kreeg. Dit met name uit enkele vrije trap- aen maar vooral uit de verschil- ende hoekschoppen. De 1-1 ring in de lucht. Maar zoals zo vaak wordt er dan aan de ande re kant gescoord. Ditmaal stond ie verdediging niet goed bij een toegekende corner. Wederom A'erd er simpel raak gekopt. Hierdoor was de ruststand 2-0. Dat de thuisploeg makkelijk scoort blijkt wel uit de statistie- <en voor de wedstrijd, 52 doel punten voor, terwijl Blauw Wit iet precies met de helft moet doen dus 26 doelpunten. In de tweede helft werd de wedstrijd direct op slot gegooid doordat de thuisploeg binnen drie mi nuten de 3-0 op het scorebord bracht. Blauw Wit gaf deze mid dag de doelpunten wel erg mak kelijk weg, voetballend waren ze zeker gelijkwaardig aan de thuisploeg. Trainer J.P. Akker man wisselde hierop een aantal maal om achterin 1 op 1 te gaan spelen om zodoende alsnog een ommekeer af te dwingen. He laas voor Blauw Wit lukte dit niet. Het stug verdedigende Sp. Eef de bleef simpel overeind. Ster ker nog uit een comer en we derom uit een hoekschop kon de thuisploeg verder uitlopen naar de einduitslag van 5-0. Al met al een verdiende overwin ning voor de thuisploeg die zo doende mee blijft doen voor het kampioenschap. Voor Blauw Wit is het zaak de komende we ken goed voor de dag te komen om niet in de grijze midden moot te belanden en daardoor niet meer voor de prijzen kan spelen. Opstelling: W. Kolkman, A. Aanstoot, G.J. Prins, A. Vorkink, G.J. Ulfman, T. Veldhuis (P.Tee- selink), M. v. Dijk (W. Reterink), J. Paalman H. Beldman, R. Muller, S. Aanstoot (M. Offrin ga). REGIO - In Evenementenhal Hardenberg zal zaterdag 14 juni de sfeer van Volendam te 'proe ven' zijn. Dan zullen The Tribute to the Cats Band Mon Amour de ou de tijden laten herleven. Voor meer informatie en reser veringen: www.evenementen- halhardenberg.nl of telefoon 0523-289895. HOLTEN - De handbaldames hebben hun best gedaan, maar konden niet voorkomen dat Bevo er met de punten van doorging. Za terdag speelt het team de uiterst belangrijke uitwedstrijd tegen NOAV. foto: johan bolink HOLTEN - In het gemeentehuis van Holten wordt van 11 tot en met 24 februari een expositie gehouden over gemeentehui zen in Twente. Het Architec tuurcentrum Twente heeft de stand van zaken opgenomen in de regio. In Twente kromp het aantal gemeenten van 22 naar 14 en dat betekende meestal verbouwen, uitbreiden of nieuwbouw. Het centrum wil het Twentse publiek deze ont wikkelingen tonen, door een ex positie over de gemeentehuizen van Twente te maken. Van alle veertien gemeenten is een pa neel gemaakt waarop de archi tectuur van het betreffende ge meentehuis, stadhuis of stads kantoor wordt toegelicht. Aan de expositie is een prijs- HOLTEN - Met ingang van dit seizoen wil schaakvereniging Holten regelmatig de lezers een ichaakprobleemstelling voor schotelen. Het is bedoeld voor huis- tuin- ;n keukenschakers. De compo sities zijn van de hand van club- id Hans van Oijen. Vlail de juiste oplossing naar schaakclub@planet.nl en onder le juiste inzenders wordt een euk schaakprijsje verloot. Le ien van een schaakclub zijn uit gesloten van deelname. Inleve- en kan ook bij Dinant van Beek BessinkDasstraat 33). Op probleem twee kwam geen goede oplossing binnen. Hier onder de stelling. Mat in twee zetten, Probleemblad 1997. Wit: Ka6, Da8, Tc8, Le6, Pf4, Pg6 en pion g5. ZwartKg7, Th8, Lgl, Lh7, pion d7. Terwijl de witte dame lange ha len maakt, kan zwart zich slechts met verplaatsingen van één veld tegen de matdreiging verdedigen. Sleutelzet: 1. Da8- hl, dreigt Dh6 mat. 1Lh2, Dal++ 1Lg6/ Lg8, Dh8++ 1,De6, Db7±± 8 7 6 5 4 3 2 1 a b c d e f 9 h vraag gekoppeld. Welk stads kantoor, gemeentehuis of stad huis krijgt de meeste waarde ring? Bepaal wie de Archi-2007 voor het mooiste ontwerp moet krijgen. Aan het eind van de rondtour zal het winnende ont werp bekend gemaakt worden. Onder de inzendingen zullen twintig architectuurboeken worden verloot. HOLTEN - In de gemeente wordt elk jaar beplanting ge snoeid, dit is noodzakelijk om dat de beplanting overlast ver oorzaakt. Dit kan veroorzaakt worden door overhangende takken, beklimbaarheid be planting, uitzichtbelemmering en gevoel van onveiligheid. Ook kan snoeien noodzakelijk zijn wegens verjonging. Gebeurt dit niet dan ontstaan kale plekken in de beplanting. Het is de be doeling deze grove aanplant (bosplantsoen) zodanig te snoeien dat de struik van onde- HOLTEN - Met ruim 30 duizend aangiftes per jaar is de FNV Be lastingservice de grootste belas tingadviseur van Nederland. Voor deze prestatie tekenen jaarlijks zo'n vijfduizend goed opgeleide FNV-leden die in hun vrije tijd andere leden helpen met het invullen van hun aan giftebiljet. Ook in Holten start de FNV met deze ISO-gecertificeerde servi ce. FNV-leden kunnen van eind fe bruari tot en met 30 april hun aangiftebiljet geheel gratis laten invuEen. Gezien de grote belangsteUing is het wel noodzakelijk eerst even een afspraak te maken. De belastingservice staat dan op de afgesproken tijd klaar. FNV-leden die een afspraak wü- len maken of eerst meer infor matie willen over de FNV Belas tingservice, kunnen beUen met Ton Leurink, telefoon 0548-

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 20