Peuters in pyjama naar ontbijt peuterspeelzaal Hollens Nieuwsblad 18 - Welzijn Ouderen helpt bij invullen belasting Kapper Drent verhuist naar De Meenhorst vergunning 3 W Holten stapt met wrange nasmaak van veld af Voetbal W Holten tegen Heeten Schaken Sport Aanmelden voor sportproject ouderen Dinsdag 12 februari 2008 Noodlot in blessuretijd Bouwaanvraag Boldersweg 2, bouwen woning. Sloopaanvraag *Canadastraat 60, verwijderen van asbestvloerbedekking t Kapvergunningen Holterenkstraat 30, kappen van een boom; Postweg 102, kappen van een boom; Postweg 110, kap pen van drie bomen; Velddijk 3, 2kappen van twee bomen; Vianen- weg 102, kappen van tien bomen Inritvergunning Canadastraat 72, aanleggen inrit Wet op de Ruimtelijke Ordening Zwilweg 2, bouwen woning; Erve Broekhuis 30, verbouwen/ vergro ten woning; Kolweg 30, vergroten woning met erker Bouwvergunningen Dorperdijk 3, vergroten kleedka mers; Nagelhoutstraat 35, wijzigen gevel; Schuttersweg 15, plaatsen dakkapel; Vianenweg 160, bouwen dakkapellen op recreatiewoningen Sloopvergunningen Broekweg 26, slopen stallen Broekweg 26, slopen woning Langstraat 38, verwijderen golfpla ten van kapschuur Wet op de Ruimtelijke Ordening Perceel kadastraal bekend gemeen te Holten, sectie I, nummer 1308, voor het bouwrijpmaken en de bouw van woningen binnen het plangebied De Liesen in Holten Oranjestraat 73A, wijzigen gebruik (kantoorruimte naar fysiotherapie- praktijk) APV Ontheffing geluidshinder, Volker rail Contracting b.v., 4 t/m 7 april 2008, gemeente Rijssen-Holten Wet op de Kansspelen Verloting, Voetbalvereniging Hol ten, 31 maart 2008, in Holten Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende vergunning te verlenen: H. Harenberg, Broekweg 24 in Holten, revisievergunning voor het veranderen en uitbreiden van de varkenshouderij. Burgemeester en wethouders heb ben de volgende meldingen ont vangen: Müller Transport BV, In dustriestraat 34 in Holten, op grond van het Activiteitenbesluit Milieu beheer; Maatschap Steegink- Boode, Okkenbroekseweg 1 in Hol ten, op grond van het Besluit Land bouw. HOLTEN - W Holten stapte zondag, ondanks een redelijk terechte uitslag, toch met een wrange nasmaak van het veld af. Tegen subtopper Heeten stond de ploeg van Peter Hart- hoorn namelijk lang voor, maar sloeg het noodlot in blessuretijd toch nog toe. Met het puntje dat nu werd binnengesleept schie ten de roodzwarten weinig op. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat Hol ten het de gasten uit Heeten nog zo moeilijk zou gaan ma ken. In het eerste half uur was het namelijk de bezoekende partij die heer en meester was. De verdediging van Holten was af en toe niet scherp en zo kon het dat de groenwitten een paar keer gevaarlijk voor keeper Koetsier opdoken. Holten zelf moest het in deze fase doen met halve kansen, waaronder een volley van spits Nijland. Na ruim twintig minuten mochten de Heetenaren weer te lang doorlopen op de helft van Holten en werd een lullig rollertje de ploeg fataal. De nor maal zo betrouwbare Koetsiers kon het draaiende leder niet on der controle krijgen waarna van dichtbij een van de spitsen van Heeten kon binnentikken. Hiema leek Heeten even door te stomen, maar een kwartier voor de rust nam de ploeg van Hol ten onder leiding van Arno Kna pen het heft in handen. Dit le verde twee ballen op de paal op, van respectievelijk Knapen zelf en een vrije trap van. Reijlink. Holten bleef aanzetten en ge vaarlijk via de zijkanten. Frank Gruijters kwam steeds beter in de wedstrijd en begon een plaag te worden voor zijn cipier aan de rechterkant. Een aanval van af diezelfde kant leverde de ver diende gelijkmaker op. De thee werd genuttigd met een goed gevoel en een gevoel dat er nog meer in het vat kon zitten. En dat bleek ook. Holten zette vanaf het begin druk en een voorsprong hing in de lucht. Die voorsprong kwam er ook na een schitterende aanval vanaf de HOLTEN - W Holten heeft afgelopen zondag de wedstrijd tegen Heeten verloren. In de allerlaatste minuut sloeg het noodlot toe. Een onterechte ingooi van de zijkant werd doorgekopt en in de scrimmage die toen ontstond werd de bal over de lijn gewerkt. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - De Nationale Voor leesdagen die van 23 januari tot en met 2 februari werden ge houden, zijn absoluut niet on gemerkt voorbijgegaan aan de peuters van peuterspeelzaal Dribbel in Holten. De peuters van alle groepen hebben genoten van een heer lijk ontbijtje op de peuterspeel zaal, speciaal voor die gelegen heid mochten ze die ochtend in pyjama komen. Aansluitend gingen de peuters samen met de ouders naar de Holtense bi bliotheek. Terwijl de ouders in formatie kregen over de moge lijkheden van de bibliotheek en het grote belang van voorlezen aan jonge kinderen, genoten de peuters van het verhaal 'Kleine muis zoekt een huis'. Dit geïllu streerde boek geschreven door Petr Horacek is dit keer gekozen tot prentenboek van het jaar. Op zondag 10 februari werd het geheel afgesloten met een HOLTEN - Veel mensen, ook ouderen krijgen binnenkort de blauwe enveloppe van de belas tingdienst in hun brievenbus. Stichting Welzijn Ouderen en de Ouderenbonden heeft des kundige vrijwilligers die kunnen helpen met invullen. Ook men sen met alleen een AOW of AOW met een klein pensioen kunnen in aanmerking komen voor teruggave van belasting als zij bijzondere kosten hebben. Bij bijzondere kosten kan men denken aan eigen bijdrage voor de thuiszorg, de huur van een alarmtoestel, een eigen bijdrage voor een bril of een gehoortoe- stel. Voor meer informatie: tele foon 0548-364910 bereikbaar op maandag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Peuters mochten met pyjama aan naar school. theatervoorstelling van pop penspeler Rik Rikken. Geïnspi reerd door het boek heeft hij de voorstelling 'Appelmuis' ge maakt, waarvan vele peuters sa men met hun ouders genoten hebben. Door middel van dit soort pro jecten besteedt de peuterspeel zaal op speelse wijze aandacht aan de taalontwikkeling bij jon ge kinderen. huist mee naar de nieuwe zaak", aldus Mark Wander die in 2000 zijn intrede deed in de zaak aan de Oranjestraat. Daar voor werkte hij zes jaar in Twel- lo. Dat de kapperszaak van Drent bij de derde generatie op houdt, lijkt onwaarschijnlijk. Mark Wander:'Ik zie mijn zoon Kaya van tweeënhalf net met de bezem door de zaak lopen, dus ,1ni0„cHig rt- VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "We kunnen rustig de tijd nemen om te overden ken hoe we het gaan doen. Wat er met de zaak gebeurt waar we nu inzitten, is nog niet duidelijk. Dat is ook niet aan mij, want het pand is van mijn ouders. Er komt in ieder geval geen kapsa- Inn van vaders in want hii vor- rechterkant wederom. Dit keer was het Stoevenbelt die de aan gever was en Nijland hing als een heuse John Bosman in de lucht en knikte hem binnen in de korte hoek. Hiema kreeg Holten nog kleine kansen, maar nam Heeten het weer over van de thuisploeg. In de allerlaatste minuut sloeg het noodlot toe. Een onterechte in gooi van de zijkant werd door- gekopt en in de scrimmage die toen ontstond werd de bal over de.lijn gewerkt. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - De vier andere bij eenkomsten staan in het teken van verschillende bewegingsac tiviteiten die zijn aangepast voor mensen die daar geen of weinig ervaring mee hebben. In de tussenliggende weken vin den er telefonische begelei dingsgesprekken plaats. Op dinsdag 4 maart worden de deelnemers thuis bezocht door één van de SMALL-medewer- kers. Dan worden de voorwaar den besproken en is er gelegen heid tot het stellen van verdere vragen. Voor deze 'benaderdag' wil de gemeente vooral deelnemers inzetten die aan de vorige SMALL-projecten hebben mee gewerkt. "Het mes snijdt dan aan twee kanten", stelt Lep pink. "Als ervaringsdeskundige is het prima over te brengen waar het project voor staat én er wordt ook lekker bewogen." Om de deelnemers aan de be naderdag voor te bereiden wordt er dinsdag 26 februari een bijeenkomst- gehouden in het clubgebouw van AV Rijssen aan de Arend Baanstraat 107 in Rijssen. Aanmelden voor deze ondersteuning kan bij Geurt Leppink (geurt.leppink@versa- tel.nl of 06 - 30 38 70 05). Bij de tweede bijeenkomst op 25 maart, die in samenwerking met AV Holten plaatsvindt staat Nordic Walking op het pro gramma. De bijeenkomst van 22 april is bij hockeyvereniging Holten waar knotshockey wordt gespeeld. Op 6 mei wordt er ge fietst onder leiding van wieler vereniging Holten. De cyclus wordt afgesloten met een fit heidstest. HOLTEN - Na het herstel tegen Mat Ador liep het tweede schaakteam tegen een zware te genslag. Tegen het op laatste plaats staande Het Zwarte Paard werd kansloos met 4'/2-l1/2 verloren. Doordat het team door onver wachte afzeggingen (ziekte) on volledig aantrad begonnen de Holtenaren met een 2-0 ach terstand. Een onoverkomelijke molensteen zoals bleek. Alleen Karl-Heinz Leisten wist knap te winnen (en deed en passant goede zaken voor de Jan van Calcar Cup) en Bas van Beek kon de halve eer redden. Hier door zijn de degradatiezorgen

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18