Woningen in centrum te koop Nominatie EHBO en openluchtspel Voorleesochtenden ouderen Holtens Nieuwsblad 13 Lezing Verhoeven over land van zalm en ceder Nieuwbouw Appartementencomplex De Meenhorst Klassiek concert op de deel Startsein De Liesen Sportverkiezing Openluchtspel Dii KERHOEK I HOLTEN - Met de bouw van het nieuwe ap partementencomplex de Meenhorst op de hoek Oranjestraat/ Kolweg in Holten wordt in april be gonnen. Dinsdag 12 februari 2008 Het gaat om tien koopapparte menten en drie winkelunits op de begane grond. In een van de winkelpanden wordt de nieuwe kapperszaak van Wander Drent gevestigd. De andere twee win kelruimtes zijn onlangs in de verkoop gegaan bij Vincent Ma kelaars. In totaal gaat hét om 500 vierkante meter winkel ruimte. Van de appartementen, die tot de categorie luxe beho ren, zijn er inmiddels drie ver kocht en daarnaast lopen er nog een paar opties, zo laat een woordvoerster van Vincent Ma kelaars weten. "Er zijn nog een paar appartementen vrij." De appartementen komen op de eerste en tweede verdieping met bergingen en parkeerplaat sen in het souterrain. De appar tementen zijn tussen de 112 vierkante meter en 161 vierkan te meter groot. Het goedkoop ste optrekje is te koop voor 285.000 euro, terwijl voor de duurste 415.000 euro moet wor den neergeteld, maar dan is het ook vrij op naam. De ontwikkeling en realisatie van het complex is in handen van het Rijssense bouwbedrijf Roosdom-Tijhuis. De bouwver gunningen zijn inmiddels door de gemeente verleend, waar door de planning om in het voorjaar met de bouw te begin nen niet in gevaar komt. Vol gens Erwin Tijhof van bouwbe drijf Roosdom-Tijhuis duurt het zeker een jaar voordat het nieu we gebouw opgeleverd kan worden.'Maar dan komt er ook een prachtig gebouw te staan", aldus Tijhof. Dat er op dit moment nog een aantal appartementen niet ver kocht is, is volgens Tijhof geen enkele reden om niet met de bouw te beginnen. "We hebben er het volste vertrouwen in dat dit plan gaat lopen. Het is ook een heel mooi plan", aldus Tij hof. Volgens hem is het in de bouwwereld heel gebruikelijk dat er met de bouw wordt be gonnen zodra er enkele appar tementen zijn verkocht. De bouw heeft een aanzuigende werking op de resterende ko pers, zo is de ervaring. "Met de verkoop van de winkelunits zijn ze nog maar net gestart. Door te beginnen met de bouw geven we aan dat we er vertrouwen in hebben", aldus Tijhof. Wat de totale bouwkosten zijn van het complex wenst Tijhof niet prijs te geven, maar wel is duidelijk dat het om miljoenen gaat. HOLTEN - Het nieuwe appartementencomplex De Meenhorst wordt dit jaar gebouwd. De bedoeling is om er in maart mee te gaan beginnen. Er zijn nog appartementen te koop. HOLTEN - In de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 wordt woensdag 13 februari om 20.00 uur een lezing gehouden door Irma Verhoeven met de titel: 'Het land van zalm en ceder, In diaanse kunst cultuur van NW Canada'. Men kan meer informatie hier over vinden op www.umista.org/about/links.p hp Entree is 5 euro voor dona teurs van de stichting K&C Hol ten en 8 euro voor niet-dona- teurs. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. HOLTEN - Voor de Rabo Pro jectprijs Extra 2008 van Rabo bank Holten-Markelo zijn, naast het openluchtspel Dijkerhoek, ook EHBO Holten en OBS Stok- kum genomineerd. EHBO Holten verzorgt jaarlijks trainingen en herhalingslessen voor EHBO-ers. De vereniging wil beschikken over moderne lesapparatuur zoals een laptop en een beamer om de cursussen op een professionele wijze aan te kunnen bieden. Al jaren speelt in Dijkerhoek de gedachte om een blijspel in de openlucht te organiseren. De Dijkerhoekse bevolking wordt hier nauw bij betrokken. Hoe heeft het boerenleven zich in de loop van de jaren ontwikkeld? Hoe is het om in een kleine kem op te groeien? Dit zijn thema's die in dit schouwspel aan bod zullen komen. Het Openluchtspel Dijkerhoek heeft sindskort een eigen logo en website: www.openluchtspel-dijkerhoek.nl. De buurtvereniging van de Stok- kumerweg en de ouderraad van de school OBS Stokkum hebben de handen ineengeslagen om de speelplaats op te knappen. Deze speelplaats rond de school is al in lengte van jaren de speelplek voor de gehele Stokkumse jeugd, ook buiten de schooltij den. Rabobank West Twente stelt jaarlijks 10.000 euro beschikbaar voor elke afdeling van de bank: de Rabo Projectprijs Extra. Het bedrag wordt verdeeld over drie geselecteerde projecten. De prijs is letterlijk extra, naast het Coöperatiefonds en natuur lijk sponsoring. Voor de Rabo Projectprijs Extra geldt slechts één voorwaarde: het project richt zich op versterking van het lokale maatschappelijke, econo mische, sociale of culturele le- ven.De geselecteerde projecten presenteren zich aan de leden van Rabobank West Twente tij dens de afdelingsvergaderingen in maart. De aanwezige leden beslissen op deze avond over de prijsverdeling. Voor Holten-Markelo wordt de ze dinsdag 11 maart gehouden in restaurant De Poppe. Nieuwe verzoeken, voor de Ra bo Projectprijs Extra 2009, kun nen van september tot 1 decem ber worden ingediend bij de Ra bobank. HOLTEN - Het startsein voor nieuwbouwwijk De Liesen wordt maandag 3 maart gege ven. Daarmee komt een einde aan de jarenlange bouwstilte in Hol ten. Er werden wel enkele nieuwe woningen en appartementen gebouwd, maar van een woon wijk is al een hele tijd geen spra- HOLTEN - Schrijfster Nelleke Noordervliet komt woensdag 12 maart naar de bibliotheek in Holten. Zij zal vertellen over haar boek Altijd roomboter. Daarnaast zal ze exemplaren gaan signeren en kunnen aanwezigen vragen stellen. De jaarlijkse boekenweek van 12 tot 21 maart heeft dit jaar het thema ouderen. ting Welzijn Ouderen en de Boschkamp worden in de bibli otheek voorleesochtenden ge houden voor ouderen. Zo wordt voorgelezen uit het boek 'Altijd roomboter' van Nelleke Noor dervliet. Zij beschrijft in dit boek het le ven van haar overgrootmoeder in Leiden, die ondanks haar ar me omstandigheden er altijd voor zorgde dat haar huis er ter op het brood werd ge smeerd. De voorleesochtenden voor ou deren worden op de vrijdagoch tenden van 10.00 tot 11.30 uur vanaf 15 februari tot en met 7 maart in de bibliotheek gehou den. De toegang is gratis. Een plaatsje reserveren kan bij de bibliotheek, telefoon 0548- 366414, Stichting Welzijn Oude ren: 0548-364910 of de Bosch- DIJKERHOEK - Fréan Vis- scher van de Maneschijnsweg 27 in Dijkerhoek start zater dag 8 maart om 16.00 uur met het muziekevenement Concert op de deel. Hiervoor heeft ze de interna tionaal befaamde pianisten Stanley Hoogland (Neder land) en Chie Hirai (Japan) uitgenodigd. Zij spelen op een Weense vleugel van Joseph Böhm van ongeveer 1820 uit de collectie van Hoogland pianofortewerken van Beet hoven en Schubert voor quat- re-mains en pianosolo. Aansluitend op het concert wordt een buffet met een glas wijn geserveerd, waarbij de gasten nog eens rustig met el kaar en met de musici kunnen napraten. De ruimte is beperkt: zo'n ze stig zitplaatsen. Reserveren is nu al mogelijk via: reserveren@stichtingde- verrassing.nl. De introductie prijs bedraagt 25 euro. Dat is inclusief: programma, koffie, buffet en wijn/ fris. Stanley Hoogland studeerde piano en theorie der muziek aan het Conservatorium van Amsterdam waar Jaap Spaan derman zijn leraar was. Hij vervolgde zijn studie in Lon den bij Maria Curcio en in Bloomington (VS) bij Mena- chem Pressler. Hij nam deel aan de uitvoering van de com plete pianoconcerten van Beethoven met het Orkest van de achttiende eeuw die in ver schillende Europese steden plaatsvond. Met hetzelfde or kest was hij in het Mozartjaar betrokken bij de uitvoering van de belangrijkste piano concerten van Mozart. Als so list en kamermusicus geeft hij concerten in Europa, Ameri ka, Australië en Japan. Hoogland nam vele cd's op. Onder andere met Vera Beths en Anner Bijlsma. Hij is als docent verbonden aan het Koninklijk Conserva- het Conservatorium van Am sterdam Hij leidde vele forte pianisten op die thans werk zaam zijn in het internationa le muziekleven. Hij geeft re gelmatig overal ter wereld masterclasses. Chie Hirai kreeg haar eerste pianolessen in Japan en in haar tienerjaren won zij al vele prijzen. Later ging zij zich specialiseren in het fortepianospel bij Stanley Hoogland. Zij won vervolgens prijzen o.a. in de Internatio nale Fortepianocompetitie in Brugge en in het Van Wasse- naer Concours. Chie treedt verder op in de belangrijkste festivals voor oude muziek, zoals Festival de Musica Anti- qua in Barcelona, Festival Ou de Muziek Utrecht en The Fe- licja Blumental International Music Festival (Israël). Zij nam Cdis op met het Halcyon Ensemble en met celliste Hi- demi Suzuki nam ze voor Deutsch Harmonia Mundi de complete werken van Men delssohn voor fortepiano en cello op. HOLTEN - Ook dit jaar wordt de trend voortgezet door de com missie Sportverkiezing Rijssen- Holten om tijdens de sportver- kiezingsavond de genomineer de sporters in de schijnwerpers te zetten. De gehele avond staat in teken van de sporter. Ook Harm Agte- resch is er om de sporters een warm hart toe te dragen door op zijn eigen bekende manier de sporters te interviewen, naast de presentator Arjan te Lintelo. De avond wordt muzi kaal afgesloten met de uit Nij- verdal komende zangeres An- net Nikamp en rapper Siroc. Op 15 februari 2008 vanaf 19.30 uur, zullen de prijzen voor de Sportverkiezing Rijssen-Holten 2007 in Lucky&co te Rijssen be kend worden gemaakt. De toe gangskaarten zijn gratis af te ha len bij de VW's in Rijssen en

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13