Freddie Paalman, smurfen, drinkkeet en Betuwelijn Holtens Nieuwsblad Lezing over land van zalm en ceder Holtens Nieuwsblad 7 Toneelstuk Beuseberg in Wippert Toneelstuk Oud voor goud Concert gemengdkoor De vikingen van W Holten 4 Eerste honderd toegangskaartjes spektakel David als warme broodjes over tafel (Optocht Weer spelbreker lampionoptocht Dinsdag 5 februari 2008 Start theaterspektakel HOLTEN - Een kleine tweehon derd jongelui en wat ouderen kwamen donderdag 31 januari rond 19.30 uur naar de fabrieks hal van het voormalige Water loo, Industriestraat 3 in Holten. In de fabriekshal werden ze ver rast met een korte terugblik op het Theaterspektakel Daniël uit 2004 en werd het verhaal van David gepresenteerd. Een herdersjongen die het brengt tot koning van Israël. In het spektakel komt David wel als een herderjongen op, maar gaat verder door het leven als fabrieksdirecteur. Al de hoogte punten en dieptepunten uit het leven van de Bijbelse David, de macht en wat dat met je doet, de liefde en de dood worden in het spektakel verrassend ge plaatst in de context van pro ductie, commercie en ICT. Vervolgens werd gekeken naar wat er allemaal al gedaan is en vooruitgekeken naar wat er nog gedaan moet worden om het Spektakel David op 25 en 26 april op de Kalfstermansweide een daverend succes te laten zijn. Er worden nog schilders ge zocht om de decors te schilde ren, kleermakers zijn nodig om kostuums te maken. Op weg naar de uitvoering zijn er verder nog een zevental workshops. Een workshop rap met Siroc, een workshop le vensgrote bollen maken, een workshop spelers en figuranten, een workshop zang, eentje over dans, een andere over attribu ten maken en buikdansen. Massaal gaven de jongeren zich daarna op voor een klus of een workshop. Wie mee wil doen, kan naar www.theaterspektakelholten.nl /spelersinformatie gaan om zich op te geven. Op 31 januari begon ook de kaartverkoop. De eerste honderd kaartjes van 7 euro per stuk werden al ver kocht. Wie ook verzekerd wil zijn van een kaartje, kan terecht bij boekhandel Heusinkveld en de VW in Holten, maar ook bij de VWs in Bathmen, Laren, Rijssen, Markelo en Nijverdal. Voor beide voorstellingen zijn 1500 zitplaatsen beschikbaar. Vriend van David kan men wor den voor 25 euro. Op de avond van de 31ste gaven de eerste tientallen vrienden zich op. Zij ondersteunen het spektakel en krijgen als tegenprestatie een T- shirt met het David-logo, een toegangskaart, twee consuptie- bonnen, een kussen met David logo, een programmaboekje en alles verpakt in een heuse David -tas. Via www.theaterspektakel- holten.nl, Vrienden van David kan men zich aanmelden als vriend en de stichting machti gen 25 euro van de rekening af te schrijven. BEUSEBERG - Leden van Buurtvereniging Beuseberg brengen vrijdag 8 februari en zaterdag 9 februari het toneel stuk Aan het eind van de regen boog, van Hans van Wijngaar den. Het spel gaat om mevrouw Stam, een goede gastvrouw (weduwe) met haar vlotte zoon Hans (student), die kamers ver huren om een centje bij te ver dienen. Het wordt opgevoerd in Café de Wippert en het begint om 20.00 uur. De entree is voor leden gratis. Niet-leden betalen 2 euro. Meer informatie: Anja Bruijn te lefoon 0548-366700 J KEUNEDARP - Het team van Holten 4 eindigde als vierde bij de kleine wagens. 'Met Kiki aan het roer, presteert Holten 4 geen moer'. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Toneelgroep COV (Christelijke Ontspannings Ver eniging) komt vrijdag 28 en za terdag 29 maart in de Kandelaar met de avondvullende voorstel ling Oud gaat voor goud. Het stuk is geschreven door Lianne Jongsma, een van de eigen le den van de toneelgroep. Kaar ten kosten 5 euro per stuk en zijn te reserveren: www.toneel- groepcov.nl. HOLTEN - Het Holtens Ge mengd Koor geeft 4 april onder leiding van haar dirigent Henk Linker, een concert in de Her vormde Kerk in Holten waaraan als solisten meewerken: Valeria Boermistrova en Ruzanna Na- hapetjan. Gerrit Hoekstra bege leidt het koor op orgel en of kis- torgel. Het speciaal voor Henk Linker gebouwde kistorgel zal VERVOLG VOORPAGINA KEUNEDARP - Club DIS had hun naam voor deze keer om gedoopt tot De Ideale Smurf. "Prins Suvee groot man, kort van stuk. Eindelijk smurfen wij eens geluk". Op de wagen dan ook blauwe smurfen met een huis paddenstoelenhuisje. De Babyloniërs hadden geko zen voor de Betuwelijn. Een lan ge looptrein ging voor de wagen uit, waarop een molen, treinen, een helikopter en een stoom trein zat. De Prinsenwagen zelf, zat voor in de optocht. Zo kreeg de Prins en zijn Adjudant de kans om zelf ook de optocht te kunnen bekijken. De Versierders had den ook dit jaar weer hun uiter ste best op de wagen gedaan. Een groot draaiend dartbord en een boot met als naam Pampus. Een populair onderwerp in de optocht was ook de drinkkeet. De Smurfen van Club DIS werden vierde bij de grote wagens. FOTO: IOHAN BOLINK met de tekst: "Dat gezeur doet ons geen reet, wij houden onze keet". De BAF uit de Beuseberg had het Keten Promotie Team laten aanrukken. "Beter actief in de keet, dan thuis op de luie SAFofCluh Ah- normaal, in een keet begon het allemaal." Volle Wille Holten pakte de kli maatverandering aan, met een mooie wagen waarop een ijs beer uit een ijsberg kwam. Ver- der veel pinguïns. HOLTEN - Alle Holtense kin deren tot en met groep 4 wa ren uitgenodigd mee te lopen in de lampionoptocht ter ere van de zeventigste verjaardag van Koningin Beatrix. De lampions lagen te wach ten, de muzikanten van HMV stonden klaar in hun prachti ge uniformen. De instrumen ten waren extra opgepoetst, de politie had zich bereid ver klaart om de tocht te begelei den en de burgemeester had ook al een praatje in gedach ten. Maar ja, er zijn ook factoren waar men geen invloed op heeft en dat was op 31 januari toch echt wel het weer. Het regende en stormde zo hard dat het onverantwoordelijk was om de optocht door te la ten gaan. Ruben Baltes, die met zijn va der - ondanks regen en wind - naar Diessenplas kwam, heeft een mooie lampion en een si naasappel mee naar huis ge kregen. Het was natuurlijk wel een schrale troost voor deze dappere jongen, maar hij mag met zijn lampion vast nog wel een keer op een avond naar buiten. De Stichting Viering Nationa le Feestdagen is echter niet bang voor een beetje tegen wind en de kinderen kunnen ervan uitgaan dat er volgend jaar op 31 januari weer een lampionoptocht wordt ge houden. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kofingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.C.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - In de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 wordt woensdag 13 februari om 20.00 uur een lezing gehouden door Irma Verhoeven met de titel: 'Het land van zalm en ceder, In diaanse kunst cultuur van NW Canada'. Een zeer interessante lezing, met name ook voor degenen die contact hebben met Canada door familiebanden of voor hen die bezoek hebben gebracht aan Canada. Gerben van Straten en Irma Verhoeven vertegenwoordigen het uiterst interessante cultuur gebied van de indianen. Zij ver tellen over de kunstzinnig vormgegeven symbolen uit de spirituele en naturalistische denkwereld van de Indianen. Men kan meer informatie hier over vinden op www.umista.org/about/links.p hp Entree is 5 euro voor dona teurs van de stichting K&C Hol ten en 8 euro voor niet-dona- teurs. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7