'Een complete overval' Fienpreuvers zetten Keunedarpers in zonnetje Agenda Expositie kunstwerken Gazan Penning voor Martijn Spijker HENKJAN VEENSTRA INTERCOIFFURE eindelijk......!! Bouwstraat 46 7462 AZ Rijssen, OS48-J1 79 86 Column KEUNEDARP- De vrij dag voor het carnaval gaat een delegatie van De Fienpreuvers en dweilband De Braand- heultjes traditioneel langs enkele Keunedar- pers om hen in het zon netje te zetten. Dinsdag 5 februari 2008 3 www.henkjanveenstraintercoiflure.nl www.hvji.nl - info@hjvi.nl nu ook online boeken via de site: WWW.HJVI.NL HOLTEN - Holtenaar Herman Gazan exposeert van 1 februari tot en met 13 maart in de ont moetingsruimte van dorpshuis 'De Boschkamp'. Gazan schildert vanaf 1992 zeer actief met olieverf op waterba sis. Hij heeft daarbij een voor hem zeer kenmerkende techniek ontwikkeld; het merendeel van zijn werken is 'gestipt' en 'ge streept'. Zijn werken zijn figura tief, ofwel zoals de kunstenaar zelf zegt; 'je kunt zien wat het is'. De onderwerpen zijn zeer di vers en gaan van landschappen tot portretten. De expositie in 'De Bosch kamp', Tuinstraat 2 in Holten, is op werkdagen tijdens kantooru ren gratis te bezichtigen. HOLTEN - Martijn Spijker kreeg afgelopen maandag, tijdens het 1 Liberaal Café van de WD in Woody's, de Thorbecke-pen- ning uitgereikt. Deze penning is een hoge on- I derscheiding binnen de WD. Zowel Freddie Paalman, Annet Dikkers en Marco Rensen, Edwin van Hoevelaak en Henk Hoefman werden door de Fienpreuvers in het zonnetje gezet. Net als biljartvereniging Kalfsterman. Dick Schimmel nam de oorkonde in ontvangst foto s: johan bolink Een ieder veult het ziene Wisse, ieder mèènse veult zien eeg'n verdreet het arg- ste. Det kan vedreet wèèr urn dinge diet hèèl verschillend bint. Het könnt dinge wèèr woe't n'aandem van zeg, dai oe doar drök umme maakt. Op zich is det ma good ök, want ie könnt oe n'armood van de hèèle wereld neet an- trekk'n. Dan hij'j gen lèèm'n meer. Ma zó of en touw mai der bes is bie stille stoa. Of- gelööpn wekke wörd'n ik met'n neuse op de feit'n e drukt. Het katje van de doch ter wörd'n zó ma zeek. Een hèèle snelle operatie möss het dèèrke zien lèèm'n red- d'n. Het is neet e lukt. Wat een vedreet. Ik heur oele a dèènk'n. Is det noe alles? Zö gung't mie ök. Ik wasse bes vedreetig um het vedreet van mien dochter. Ik dache wier terugge an mien va, as ter is wier ne pinke dóöd in- 'n stal lèè. Hij was verdeetig. Het deurem zèèr. "Gelukkig is't nog in 't achterhuus" zèère dan en gung wier ve- dan. Wie lèèr'n a vrög det de dood bie't lèèm'n heur'n. Het dóód goa van zun katje breg oe bie het verdreet in de wèèreld van noe en vrogger. Alle daag'n lèèze ie, det ter wier leu bint hen e goane. Bekèènd'n en minder bèkèènd'n. Ie stoat ter bie stille, lèèft met de femilie met en dan möi wier vedan. Alle daag'n lóópt ter wier re laties op de klipp'n. Gróót verdreet bie de femilies diet het angeet. Effn later lèèz ie in de kraante det ter iedem dag meer dan viem'ntwin- tigduuz'nd wichter kómt te staren duur honger. Ie kön nt het oe neet begriep'n en goat wier vedan. Viem'n- zeumtig joar elèèd'n kwam Hitler an de mach in Duutslaand. Twaalf joar la ter lèè Uuropa in puun en warn der vieftig miljoen mèèns'n vermoord. Het ver dreet was onmeunig en wie gung'n wier vedan. Hoe is het meugelijk en nog geet het alle daag'n gewoon ma duur. Wa'k ter met zegg'n wille, het geet ter neet umme hoe gróót of het verdreet is, het geet ter umme wat een mèènse veult. Det is ne in schatting diet iedereene deent te maak'n vuurdai klo- ar stoat met oen oordeel oaver n'aandem zien verdr eet. Ja wisse. Verdreet Verdreet, oneinig deepe Verdreet, oneinig zèèr Verdreet, hoe klein, verdree- tig Dut zó verdeetig zèèr Verdreet is neet te vatt'n, In gröt-te, klein of gróót Verdreet veult völle arger, Volle arger nog as dóöd De Viefkop Voor Freddie en Joke Paalman, ook in de bus, was het wel even schrikken. Beiden wisten totaal van niets en keken elkaar raar aan toen de bus ineens voor hun deur stopte. "Hoe kan dat nou? Er is toch helemaal nie mand bij ons thuis?", zei Fred die tegen Joke. Maar daar had den de Fienpreuvers wel voor gezorgd. Oud-prins Gert van Evertjes had voor hapjes en drank gezorgd, zodat het feest kon beginnen. "Geef me de sleutel maar", zei hij. Waarna de hele delegatie uit de bus zich een plekje zocht in de woonka mer, keuken en gang. Terwijl de Braandheultjes zorgden voor muziek. "Dit heeft een aantal mensen behoorlijk verrast!. Dat de bus ineens in hun straat stopte", zei Prins Suvee van Pampus in zijn toespraak. "Vooral Freddie is het gezicht van het weerpraatje in de krant en van Radio 350. Hij heeft altijd geprobeerd om Holten naar buiten de dragen. Hij probeert een brug te slaan tussen Holten en Rijssen. Maar het botert de laatste tijd niet zo tussen Rijssen en Holten en dat heb jij ook ge merkt". Freddie wordt namelijk tegengewerkt door de lokale ra diozender. Zijn populariteit in ^hcm niet altijd in dank afgenomen, door de voor namelijk Rijssense vrijwilligers waaruit Radio 350 bestaat. Zo heeft Freddie onlangs een spreekverbod opgelegd gekre gen. Daarom vindt de Prins het meer dan terecht dat Freddie de onderscheiding krijgt. Maar ook zijn vrouw Joke. Die soms wat meer op de achtergrond, net zo belangrijk werk verricht voor Holten. Biljartvereniging Kalf sterman was in spoedvergade ring aanwezig in Bierlokal am Bahnhof. Er zou uitgezien moe ten worden naar andere huis vesting. "Maar het was alleen maar een opgezette scene", zegt de Prins. Slechts bedoeld om het bestuur bijeen te krijgen om zo een onderscheiding te kun nen geven. "Sindskort ben ik een fervent biljarter. Jong en oud speelt door elkaar heen bij biljartvereniging Kalfsterman. Daarnaast bestaat de club vijftig jaar en daarom zijn we hier". Penningmeester Dick Schim mel mocht de onderscheiding in ontvangst nemen. "Ik voel me gigantisch vereerd", zegt de verbouwereerde penningmees ter. Ook Annet Dikkers en Mar co Rensen wisten niet wat hen overkwam, toen ineens de Braandheultjes voor hun deur stond te spelen. "Allemaal voor jouw verjaardag!", zegt Marco tegen zijn zoontje Henrik die net drie is geworden. Maar de delegatie was natuurlijk geko men voor Marco enAnnet. "Jul lie hebben jarenlang leiding ge geven aan de C1000 in Holten. Nu hebben jullie besloten om de zaak in Holten te verkopen. Maar het huidige personeel mag wel blijven werken", zegt de Prins. "Daarnaast heeft jullie muntjesactie heel veel goodwill gekweekt onder de sportvereni gingen. Daarom krijgen jullie een medaille". Annet: "Ontzettend bedankt! Ik sta echt helemaal perplex. Het is echte een complete overval. Dit had ik nooit verwacht". Wie ook een medaille verdien de, was Edwin van Hoevelaak. Prins Suvee; "In de korte tijd dat je hier met de studio in Espelo zit, heb je al heel veel successen behaald. Je zorgde ervoor dat Holten en Espelo in heel veel landelijke bladen kwamen te staan, en ze zo op de kaart hebt gezet". Edwin: "Ik ben echt verbijsterd. Hier wist ik echt niets van. Ik ging ervan uit dat jullie voor mijn broer Coen kwamen". En wanneer Espelo wordt aan gedaan, kun je Dijkerhoek niet overslaan, volgens President Teun Deijk. Voor hem was het de laatste goodwillavond in zijn functie als president van de Fienpreuvers. Want hij heeft te kennen gegeven er het komen de seizoen mee te willen stop pen. De bus ging naar Henk Hoef man, een goede vriend van de Prins. "Henk ken ik al heel lang. We hebben samen gevoetbald en werkten beiden bij de ABN. We zaten in het legendarisch Holten 5." Daarna werd traditioneel een bezoek gebracht aan het bou- wersfeest bij ijsbaan De Noord pool. Een feest voor alle wagen bouwers, de avond voordat de optocht begint. Tot slot werd geëindigd bij chi nees-restaurant Kwok Shing van Poon, die het bier en de vlammetjes al klaar had staan. FEBRUARI Horen, zienövoelenwande- ling met gids, Natuurdiorama Holterberq, woensdag 6 februari 2008 Koffieochtend met verhalen en gedichten, Boschkamp, vrijdag 8 februari 2008, 10:00 Toneelavonden Beuseberg, Café De Wippert, vrijdag 8 febru ari 2008 - zaterdag 9 februari 2008, 20:00 Kindertheater Appelmuis, Boschkamp, zondag 10 februari 2008, 14:00 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 15 februari 2008, 9:30 - 11:30 V&tT Holten: project Psalmen voor Nu, Irene, vrijdag 15 febru ari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 fe bruari 2008 Kinderfilm De Pelikaanman, Boschkamp, zondag 17 februari 2008, 14:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 19 februari 2008, 14:30 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 22 februari 2008, 9:30- 11:30 Passage Holten: C. Kraa over de leu en de sproake in Overies- sel, Kandelaar, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 NBvP Holten: Tineke Beishui zen, Irene, donderdag 28 februari 2008, 20:00 NBvP Holten: lezing Tineke Beis huizen, Irene, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 29 februari 2008, 9:30 - 11:30 MAART Enduro, Beusebergerweg Hol ten, zaterdag 1 maart 2008 ONK Enduro, Zuurberg Holten, zaterdag 1 maart 2008, 8:30 Postzegelshow, Boschkamp, zaterdag 1 maart 2008, 13:00 - 17:00 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 6 maart 2008, 14:00 Voorleesochtend voor senio ren, Bibliotheek Holten, vrijdag 7 maart 2008, 9:30- 11:30 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 11 maart 2008, 14:30 VEiT Holten: de kruisweg, Kan delaar, dinsdag 11 maart 2008, 20:00 Supportersvereniging der Roodzwarten: compostactie, Hol ten, donderdag 13 maart 2008 - vrijdag 14 maart 2008 Koffieochtend met Hoolter Korhanen, Boschkamp, vrijdag 14 maart 2008, 10:00 Marathon 24 uur poasvuur slep'n, Fliermatenweg Holten, vrijdag 14 maart 2008, 18:00 - 18:00 Toneelavond DAT, Bonte Paard Dijkerhoek, zaterdag 15 maart 2008 NBvP Holten: Gerrit Kraa met Twentse humor en gedichten, Irene, woensdag 19 maart 2008, 20:00 Voorjaarsconcert HMV, Kan delaar, vrijdag 21 maart 2008 Passage Holten: W C. De Brui ne over het levensboek, Kande laar, donderdag 27 maart 2008, 20:00 ONK Zijspannen, Zuurberg Holten, zondag 30 maart 2008, 13:00 APRIL Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 1 april 2008, 14:30 Concert Holtens Gemengd Koor, Ned. Hervormde kerk, vrij dag 4 april 2008, 20:00 V&T Holten: geweld achter de voordeur, Irene, dinsdag 8 april 2008, 20:00 NBvP Holten: Mycelium-2 trou badours brengen oud-Hollandse muziek, Irene, donderdag 17 april 2008, 20:00 Bato Show, Sporthal 't Mossink, zaterdag 19 april 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3