Holtens Nieuwsblad 19 «■naait Inschrijven D'hoekse embassy Leesochtenden voor Uitslagen Wijziging bestemmingsplan sportagenda senioren in bibliotheek Bergruitertjes voor sportpark'tVletgoor Schakers bekeren maar door Uitslag kinderoptocht Provincie Overijssel keurt plan Liesen goed Damesteam maakt kans op Sportploeg van het jaar HOLTEN - De hand- balsters van handbalver eniging HV Holten zijn genomineerd voor de ti tel 'beste sportploeg van het jaar'. I Dinsdag 5 februari 2008 HOLTEN - In de aanloop naar de boekenweek start de biblio theek in Holten met leesochten den voor senioren. Op vier vrij dagochtenden wordt voorgele zen uit 'Altijd roomboter' van NellekeNoordervliet. Naar aan leiding van het verhaal kunnen de deelnemers herinneringen van vroeger ophalen. Op 15,22, 29 februari en 7 maart lezen W. Grobben en R. van Iperen voor uit 'Altijd roomboter' van Nelle- HOLTEN - De Holtense Scha kers hebben de kwartfinale van de regionale bekerwedstrijden bereikt. De eerste ronde was Holten vrij geloot, maar in de tweede ronde wachtte een pitti ge tegenstander. In Vriezenveen moest Holten het opnemen te gen Vrimot, waar aan de eerste borden drie broers Burer zitten (oftewel Burer Burer Burer)Het. zou een zware avond voor de fa milie worden. Martijn Hage bood een paard aan, maar de tegenstander zag dat hij aan de andere kant van het bord zo on geveer het dubbele materiaal zou verliezen. Hij koos daarom terecht voor een andere verde diging. Met slechts licht mate rieel voordeel bereikte Martijn het eindspel, maar' hij wist wel een zeer belangrijk vrijpion te verkrijgen. Deze was voldoende voor winst. Jan Scheperman probeerde in het centrum van het bord een opening in de stel ling te krijgen. Hierbij zag hij even een ongedekt pionnetje over het hoofd. Tijdens de grote stukkenruil die iets later volgde won Jan echter een stuk door dat de tegenstander een mat- dreiging over het hoofd had ge zien. In het eindspel kon de to ren van Jan een aantal pionnen winnen, waarna de tegenstan der opgaf. Gerrit Luggenhorst had als enige niet met een Burer te maken. Gerrit kwam een beetje gedrongen uit de ope- ning, maar de tegenstander kon daar geen voordeel uit halen, sterker nog: hij gaf een pion weg. De partij ontwikkelde zich naar een eindspel met torens en pionnen. Hoewel Gerrit een pion meer had kon de tegen stander de stelling goed dicht houden. Aangezien Holten met 2-0 voor stond, bood Gerrit re mise aan. De tegenstander zag geen mogelijkheid om nog tot winst te komen, dus nam de re mise aan. De partij van Ton werd gekenmerkt door de clash van de pionnen. Aan het eind van de partij stonden alle pion nen nog op het bord en zat de stelling dus potdicht. Ook deze partij eindigde in remise. Eind stand 3-1 voor Holten. ke Noordervliet. In het boek be schrijft Nelleke het leven van haar overgrootmoeder. In het verhaal zitten waargebeurde en verzonnen gebeurtenissen. Veel oudere lezers zullen elementen uit hun eigen leven of dat van hun ouders of grootouders her kennen. Het voorlezen is van 9.30 tot 11.30 uur in de biblio theek. Opgeven kan uiterlijk tot 8 februari in de bibliotheek in Holten. Het team van trainer Samir Sa ba viel vorig seizoen op door voor de tweede keer op rij kam pioen te worden. Bovendien haalden de dames van Holten de finale in het bekertoernooi, maar in die eindstrijd bleek Wij- he uiteindelijk te sterk. De titel voor Holten kwam tamelijk on verwacht, omdat de ploeg de buteerde in de regioklasse. "Het was zonder meer verrassend dat we kampioen zijn gewor- HOLTEN - In Ambt-Delden was zaterdag 19 januari een dres- suurconcours. Aleid Groenewoudt behaalde hier met haar pony Lady H een eerste prijs in de klasse M2 cate gorie D. De week daarop was er een dressuurconcours in Hel- lendoorn. Aniek Wolfkamp be haalde met haar pony Okidoki een eerste prijs in de klasse LI categorie A/B. De jury gaf haar 188 punten voor haar proef. den", zegt Jan Victor Dorlas, de voorzitter van de club én trainer van heren 1. "De doelstelling was klassebehoud, maar we hebben dat moeten bijstellen. Eerst naar een plek in het linker rijtje en vervolgens naar het kampioenschap. We hebben steeds niet lager dan de vierde plaats gestaan. In de laatste wedstrijd kwamen we op gelijke hoogte met Heeten dat punten liet vallen, terwijl wij wel won nen. In de beslissingswedstrijd in Haarle wonnen we met 22-17 van Heeten en waren we op nieuw kampioen", aldus Dor las. Dit seizoen speelt Holten in de hoofdklasse B en neemt de club HOLTEN - In het kader van het Netwerkplan Sport wordt het sportpark 't Vletgoor in Holten gerevitaliseerd en uitgebreid. Hierdoor ontstaat ruimte om een aantal sportverenigingen te verplaatsen, waaronder de ver enigingen die nu gehuisvest zijn op het sportpark Meermans kamp. Bovendien wordt een aantal verenigingen waarvoor nu geen geschikte locatie be schikbaar is, gehuisvest op 't op de ranglijst na 11 wedstrij den de elfde en voorlaatste plaat in met 8 punten. "We spelen nu op het twee na hoogste niveau", zegt Dorlas. "Alleen de eredivi sie en de eerste divisie zitten er nog boven. Het zal moelijk wor den om er in te blijven, maar we hebben al wel vier keer gewon nen en we hebben aansluiting met drie clubs boven ons", al dus de preses die zijn speelsters de laatste twee duels zag win nen. Eerst werd bij hekkenslui ter Gemini in Zoetermeer ge wonnen met 25-27, terwijl Wings uit Den Haag, de num mer vijf van de ranglijst, in Hol ten met 19-17 werd geklopt. Holten staat nu twee punten achter op Leudal en NOAV en Vletgoor. Om deze ontwikkelingen moge lijk te maken, is een wijziging van het geldende bestem mingsplan noodzakelijk. In ver band daarmee is een vooront werpbestemmingsplan opge steld. Dit voorontwerpbestem mingsplan sportpark 't Vletgoor Holten ligt tot en met maandag 3 maart 2008 ter inzage bij de gemeentewinkel aan de Els- enerstraat 20 te Rijssen. drie op Kwiek 2. Dorlas: "De on derste twee gaan er waarschijn lijk uit, maar dat is nog niet dui delijk. Het zou schitterend zijn als we erin zouden blijven. Na de laatste twee overwinningen is het vertrouwen in ieder geval toegenomen en dat scheelt." N adeel voor Holten is dat Moni que Plantinga en Jessica Smit langdurig uit de roulatie zijn. Plantinga heeft een enkelbles sure en komt volgens Dorlas dit seizoen niet meer in actie. Smit moet aan de meniscus geope reerd worden. Daar staat tegen over dat jeugdspeelster Eline Berends inmiddels een vaste kracht is geworden in het eerste dat dit seizoen getraind wordt door Daan Jolink. BLAUW WIT 66 Zaterdag 9 februari SP Eefde 1 - Blauw Wit 1 14.30 Blauw Wit 2 - Sparta 3 12.30 juliana 3 - Blauw Wit 3 14.30 DZSV 4 - Blauw Wit 4 12.30 Blauw Wit A1 - Voorwaarts A1 14.30 Blauw Wit A2 - Almelo A2 12.45 Blauw Wit B1 - DETO BI D 12.45 PH B4 - Blauw Wit B2 14.30 Blauw Wit C2 - V en L Cl 11.00 MB1D toernooi in sporthal 13.00 Nw-Heeten D2D - Blw Wit Dl Dl 1.00 Wijhe D2 - Blauw Wit D2 9.30 Blauw Wit El - OVC El 10.30 ASC E4 - Blauw Wit E3 8.45 Blauw Wit E4 - ASC E3 10.30 Blauw Wit F1 - SP Deventer F1 9.30 Wijhe F3 - Blauw Wit F2 8.30 Blauw Wit F1, F2, F3, F4, F5 9.00 Blauw Wit El, E2, E3, E4 11.00 Maandag 11 februari Blauw Wit C2 19.00 W HOLTEN Zaterdag 9 februari Voorwaarts V BI - Holten B1 12.30 Holten B2D - Stevo B2 13.00 Holten Cl - HSC/ Brein C2 12.00 RSC C2 - Holten C2 13.00 Holten D1 - Wijhe Dl 10.00 Wijhe D4 - Holten D2 11.45 Wijthmen D2M - Holten D3MD 10.30 Rohda E4 - Holten El 9.30 Holten F1 - Rohda F5 9.00 Holten F2 - Schalkhaar F2 11.00 Holten F3 - Rohda F4 11.15 Rohda F15 - Holten F5 11.30 Holten F6 - SWN F7 12.00 Nieuw-Heeten F2 - Holten F7 9.30 Holten MA - Bergentheim MA 13.00 Zondag 10 februari Holten 1 - Heeten 1 14.00 Holten 2 - Nijverdal 2 10.00 Wierden 4 - Holten 4 10.00 Holten 8 - Diepenheim 4 9.30 Wijhe DA1 - Holten DA1 11.30 HANDBAL HV HOLTEN Zaterdag 9 februari Raalte - Meisjes BI 11.45 Voorwaarts B4 - Meisjes B 2 13.55 Dalfsen Cl - Meisjes Cl 11.30 Meisjes C2 - Wijhe C3 16.00 Achilles - Heren A1 19.00 Dames 1 - Eurotech/ Bevo HC 19.30 Mini toernooi Spelzaal de Rietberg HV Holten E1 -Nieuw Heeten E110.00 Dalfsen E1 - Voorwaarts El 10.25 HV Holten El - Voorwaarts El 10.50 Dalfsen E1 -Nieuw Heeten E1 11.15 Voorwaarts El - Nieuw Heeten El 11.40 HV Holten El - Dalfsen El 12.05 Zondag 10 februari DSC 1 - Heren 1 12.05 Kwiek 4 - Dames 2 18.25 SC Klarenbeek Al - Dames Al 11.00 Wagens Eerste prijs: Scheperman/ Ten Velde - Soldaten met tank Tweede prijs: Potman/ Blauw - 3 Duiveltjes Derde prijs: Betty de Haan - Le gostenen Vierde prijs: Nicky Brands - Boeven Vijfde prijs: Sluiter - de Keet Loopgroepen Eerste prijs: Tuitert (Cera, Lisa, Roos, Renske en Eva) - Paris Holten Tweede prijs: Demi en Ymke - Spanje en China Derde prijs: Merel en Lotte Fincke - Venetiaanse heksen Vierde prijs: Romee Brands en Dylan Schuppert - Minnie en Micky Mouse Vijfde prijs: Roos Pothoven - Prinsesje HOLTEN - Het college van Ge deputeerde Staten van Overijs sel heeft het bestemmingsplan De Liesen 2006 goedgekeurd. Dit plan maakt planologisch de woningbouw mogelijk in het plangebied De Liesen aan de zuidwestzijde van de kern Hol ten. stemmingsplan en besluit van Gedeputeerde Staten vanaf woensdag 6 februari 2008 gedu rende een termijn van zes we ken inzien bij dé gemeentewin kel, loket Ruimte, aan de Els- enerstraat 20 in Rijssen. Voor het maken van een af spraak kan men bellen met 0548-854 837. HOLTEN - In café-restaurant Het Bonte Paard wordt zondag 17 februari om 13.15 uur de Dij- kerhoekse Embassy gehouden. De zaal zal weer worden omge toverd in een heuse dartarena zodat het een prima toneel vormt. Men kan zich opgeven tot en met dinsdag 12 februari 20.00 uur bij een van de bestuursle den. Opgeven na die tijd heeft alleen kans als er nog plekjes open zijn in de poules. Dus wees er op tijd bij. Er zullen vier verschillende competities gemaakt worden te weten een profcompetitie (voor leden van de Dijkerhoekse dart club) een herencompetitie en een damescompetitie. Voor de jeugd die op de lagere school zit, en minimaal acht jaar is, is er ook een competitie. De allerkleinsten kunnen zich deze middag vermaken met an dere spelletjes. Deelnamekosten bedragen 2,50 euro per persoon. De jeugd mag gratis meedoen. De deelnemers wordt verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn. Nominatie handbal Het damesteam van HV Holten is genomineerd voor Sportploeg van het Jaar. De dames moeten het opnemen tegen heren- en da mesteam van Rivo, seniorteam tafeltennis Rijssen en futsal 2 van Excelsior. foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19