Raad ziet millenniumgemeente wel zitten Weissensee brengt veel geld op Holtens Nieuwsblad 16 Man onder invloed van drank en drugs Meer treinen Koffieochtend met Hiddink Familiefilm Pelikaanman in Boschkamp Carnaval Prins en Adjudant op bezoek bij Holterenkschool Grootste order ooit voor Nido HOLTEN - De gemeen teraad staat niet onwel willend tegenover de plannen om in de toe komst door het leven te gaan als zogenaamde 'millenniumgemeente'. Steentje bijdragen aan betere wereld wat betreft milieu en gezondheid Dinsdag 5 februari 2008 Dat bleek vorige week tijdens de brainstormsessie van enkele raadsleden na de raadsvergade ring. De millenniumgemeente is een initiatief van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) waarbij gemeen ten hun eigen steentje kunnen bijdragen tot een betere wereld wat betreft milieu, gezondheid en leefomstandigheden van mensen in de derde wereld. Het gebruik van duurzaam gepro duceerd hout, het afnemen van Fair Trade-producten en het ge bruiken van papier met een FSC-keurmerk zijn enkele ken merken waar een millennium gemeente aan kan voldoen. An dere speerpunten zijn onder meer het besparen van energie, het compenseren van de C02- uitstoot en het onder de aan- HOLTEN - Na een lange voor bereidingstijd kwam begin ja nuari het verlossende telefoon tje. De Britse Highways Agency, vergelijkbaar met Rijkswaters taat in Nederland, gunt Nido de opdracht voor het vervangen van hun winterdienstvloot. De komende vier jaar gaat Nido 350 winterdienstvoertuigen le veren, sets bestaande uit een vrachtwagen met een opge bouwde zöutstrooier en een sneeuwploeg. Daarmee heeft het Holtense bedrijf, dat onder deel uitmaakt van de Schmidt- groep, de grootste opdracht ooit binnengehaald. Een order van 40 miljoen euro over een perio de van vier jaar. Arjan Ruiterkamp, productma nager bij Nido is trots. "Het bleef tot het laatste moment spannend. We zijn bijna 2 jaar bezig geweest met de voorbe reiding voor deze opdracht. Het was een Europese aanbesteding en daar komt heel wat bij kijken. Al in 2006 heb ik voor de eerste keer een presentatie gegeven in Engeland over de strooitech- niek die we bij Nido hebben ontwikkeld. Hoe we met ge avanceerde technologie minder strooizout gebruiken en daar mee ook het milieu sparen. Daarna ben ik nog enkele keren in Engeland geweest om lezin gen te houden en ons zusterbe drijf daar te ondersteunen." Na een uitgebreide voorronde vond er een selectie plaats van een aantal leveranciers, die ge vraagd werden om een officiële offerte uit te brengen. Daar zat Nido ook bij. Bij de uiteindelijke keuze is gekeken naar kwaliteit en prijs. De technologische be oordeling kwam op de eerste plaats, daarna werd er pas naar de prijs gekeken. De opdracht van het Highways Agency is een zogenaamd raamcontract. Dat houdt in dat Nido in een periode van 4 jaar in totaal 350 winterdienstvoertui gen levert. Het betekent ook dat de klant voor 'one stop shop ping' heeft gekozen. De totale set waaruit het winterdienst- voertuig bestaat wordt door Ni do aangeleverd, dus ook de vrachtwagens. .De eerste 114 voertuigen moeten voor de win ter van 2008 afgeleverd worden. In de tijd dat het normaal ge sproken rustig is, zal het dit jaar dus erg druk worden. Arjan is blij dat het bedrijf nu op de nieuwe locatie aan de Handels weg gevestigd is. "Hier hebben we voldoende ruimte om zo'n grote order te kunnen verwer ken. Je moet je voorstellen dat de vrachtwagens, van de Duitse firma MAN, eerst hier naar Hol ten komen. Wij bouwen de strooiers, plaatsen die op het chassis van de vrachtwagen en zorgen voor de inbouw van het geavanceerde weegsysteem in de wagen. De sneeuwploegen worden in ons zusterbedrijf in Polen gemaakt en rechtstreeks naar Engeland vervoerd". Het Britse zusterbedrijf van Nido, ook onderdeel van de Schmidt groep, is na levering verant woordelijk voor scholing en in structie van de gebruikers en voor de service en het onder houd. HOLTEN - Regio Twente streeft er naar om overdag de frequen tie van de stoptreinen op het traject Wierden-Enschede op werkdagen te verhogen van twee naar vier maal per uur. Om de frequentie van de stoptrei nen te verhogen heeft NS een voorstel gedaan om de stop trein Apeldoorn - Deventer - Al melo van maandag tot en met zaterdag door te laten rijden naar Enschede. Hierdoor stop pen de treinen vaker in Holten en Rijssen. Hierdoor stopt er elk half uur een trein. In maart valt de beslissing. HOLTEN - De kinderen van de Holterenkschool werden afgelopen vrijdag 1 februari verrast met de komst van Prins Suvee, zijn Ad judant Kiki en de Raad van Elf. De kinderen uit de onderbouw vierden 's ochtends feest. De kinderen uit de bovenbouw waren 's middags aan de beurt. De kinderen kozen zelf uit hun klassen het mooist verklede jongetje/ meisje en deze kreeg een prijs uitgereikt door de Prins, foto: harry broeze HOLTEN - Een 23-jarige man uit Eefde werd zondag 3 febru ari aangehouden. De man ver keerde vermoedelijk onder in vloed van verdovende midde len, terwijl hij zijn auto bestuur de op de Al nabij Holten. De politie kreeg om 4.00 uur een melding dat een auto zich ver dacht ophield op parkeerplaats Struik langs de Al nabij Holten. Ter plaatse zagen agenten de in de melding genoemde auto net wegrijden. De bestuurder werd aan de kant gezet om hem aan een verkeerscontrole te onder werpen. Omdat de man met dubbele tong sprak, vermoed den de agenten dat de man on der invloed van drank of verdo vende middelen reed. De be stuurder werd aangehouden en meegenomen naar het politie bureau om een alcoholtest af te nemen. Uit ademanalyse bleek dat de man niet gedronken had. Om te onderzoeken of de man onder invloed van verdovende middelen verkeerde, werd een bloedproef afgenomen. Bij on derzoek werden in de auto van de 23-jarige zakjes met wit poe der aangetroffen. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - In de toertocht zelf kwam Ophof tot een afstand van 150 kilometer. Boode reed de complete 200 kilometer uit. "Iedereen had zijn eigen doel", vertelt Ophof. "Susan wilde 200 kilometer doen, zij is ook een enorme duursportster. Mijn doel was minimaal 100 kilometer, al hoopte ik op 200 kilometer. Maar na honderd kilometer be gon het te kraken en bij 150 was het helemaal klaar over, ik kon niks mppr Dnorcraan ivag niot meer verantwoord. Een groot deel van de groep heeft de tocht uitgereden, een ander reed 50 kilometer. Iemand van het on derzoeksteam reed ook mee. Zo'n tocht is gewoon heel gaaf. En dat de opbrengst zo gigan tisch is geworden geeft het nog meer glans. Of de Weissensee voor herhaling vatbaar is? Abso luut! Toen wij reden was het su- perweer, rond het vriespunt en zon. Het sfeertje was zó mooi. En het is gewoon kicken om je eigen grenzen te verleggen. Sport doet dan toch iets bijzon- Susan Boode en Gerdlen Ophof hebben op de Weissensee ge- HOLTEN - Dini Hiddink komt vrijdag 8 februari om 10.00 uur tijdens de maandelijkse koffie ochtend in dorpshuis De Boschkamp verhalen en ge dichten vertellen. Dit doet zij op haar eigen boeiende specifieke manier, waarbij vooral de lief hebbers van dialect volop aan hun trekken komen. Belangstel lenden zijn vanaf half tien van harte welkom op deze ochtend die georganiseerd wordt door de stichting Welzijn Ouderen Holten en de Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk voor HOLTEN - De familiefilm de Pe likaanman wordt zondag 17 fe bruari om 14.00 uur gedraaid in de Boschkamp. Deze Finse fa miliefilm is diverse malen be kroond, is Nederlands gespro ken en geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. Een pelikaan landt op een strand. Hij kijkt naar de men sen, wordt nieuwsgierig en be sluit één van hen te worden. De pelikaanman gaat kleren dra gen, hij betrekt een flat en gaat een baan zoeken. De 10-jarige kinderen Emil en Else worden zijn beste vrienden en zijn de enigen die zijn grote geheim kennen. Het leven is leuk en ge zellig. Maar dat begint de stren ge conciërge van de fiat een vreemd vermoeden te krijgen. Is de nieuwe huurder wel hele maal normaal? De kosten zijn 1,50 euro per persoon. Informatie en reserve ring is mogelijk bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk, Tuinstraat 2. telefoon 0548-36 dacht brengen van de film van Al Gore 'An inconvenient truth'. "We hebben afgesproken dat er een werkgroep wordt gefor meerd met van elke fractie één lid", zegt Jan Kevelam, fractie voorzitter van de WD. "Die gaan met elkaar debatteren over wat we kunnen doen om ons aan te sluiten bij acht doel stellingen van de millennium- gemeente. De werkgroep gaat eerst een in ventarisatie doen van wat de ge meente al doet, daarna wordt geformuleerd wat we nog zou- den kunnen doen. Ons doel is niet direct om een erkenning te krijgen als millenniumgemeen te, maar wel om een poging te wagen om met die doelen wat te doen. Aan veel geblaat en weinig wol heb je niks. Ook zit er een politiek issue aan, want als je bijvoorbeeld de kinder sterfte in Afrika wilt terugdrin gen komt ook iets als abortus om de hoek kijken en dat ligt bij sommigen gevoelig", aldus Ke velam. Willy Veneklaas van Gemeente belang is ook positief over het millenniumplan. "Wij zijn voor een onderzoek om millennium gemeente te worden. Sommige doelstellingen zijn misschien wat ver gezocht, maar er zitten geen doelstellingen bij die niet haalbaar zijn. En iedereen heeft wel idealistische overwegingen. Als je milieuvriendelijk bezig bent is dat altijd meegenomen. Met het milieu moeten mijn kinderen ook verder. De ge meente kan misschien op klei ne schaal instanties in de derde wereld steunen. Dan doe je wel iets aan de problemen. De werkgroep gaat praten over wat de mogelijkheden zijn", aldus Veneklaas. Hardenberg en Hen gelo zijn al millenniumgemeen te. Veneklaas: "Het initiatief kwam de Christenunie. Hun komt alle eer toe."

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 16