«Ui ET ZQ Prins Suvee voor even heerser over Keunedarp Holtens Nieuwsblad 14 Campanella en Capella brengen passiestuk Stichting ziet liefst aparte zaal in Kulturhus voor de kunstwerken Verkoop voor goed doel Kindertheater Optocht Op een dag is er geen bier meer, maar. in Boschkamp Provincieavond met hondenknipdemonstratie HOLTEN - De collectie waar het om gaat om helst zeventig schilderij en en drie beeldhouw werken die door huisarts J. P. Nagelhout zijn ver zameld. Nagelhout leefde van 1901 tot 1975. teLWBdi^iub Uitslag optocht Dinsdag 5 februari 2008 "fy* Plek Nagelhoutcollectie HOLTEN - Met de opstelling van de loopgroepen en praal wagens scheen eerst nog de zon. Wat later raakte het geheel bewolkt en viel er een winterse bui in de vorm van natte sneeuw en hagel. Het was toen 4.3 graden. Maar toen de grote optocht begon was het gelukkig droog. Tijdens de optocht door de straten van Holten en op het gemeente huis was prachtig weer, de zon scheen geregeld afgewisseld door stapelwolken. Het was wel wat koud maar dat maakte de mensen niks uit. De temperatuur was toen 5.2 gra den bij een matige westen wind. HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch zet zich regelmatig in voor goede doelen. Leerlingen uit klas 3 Vmbo, afdeling Handel Admi nistratie, komen in actie voor de stichting 'Young Africa.' In het kader van het project 'Micro krediet' verkopen zij dinsdag 5 februari van 9.00totl5.30 uur in negen Holtense bedrijven Afri kaanse producten. De verkooppunten zijn op die dag herkenbaar aan de blauwe vlaggen van De Waerdenborch. KEUNEDARP - Prins Suvee van Pampus en zijn adjudant Kiki waren met hun gevolg afgelo pen donderdag 31,januari naar het gemeentehuis gekomenjarri van Opperkeun Bort Koelewijn de sleutel van Holten in ont vangst te nemen. Tot en met dinsdag 5 februari is de Prins heerser over Holten. Vanavond om 23.11 uur in het Klavier, wordt de sleutel weer terugge geven. De sleuteloverdracht gaat altijd gepaard met het el kaar geven van ludiek cadeau tjes. Zo kreeg de Prins een dart bord van de Opperkeun. Ook de Prins had cadeautjes bij zich. "Het is een moeilijke tijd in de politiek", geeft hij aan. "Daarom geef ik een caravan". Bort pakt een speelgoedcaravan uit met daarop geschreven 'Keet 18'. Prins: "Er is een telling geweest waaruit blijkt dat er 17 keten zijn. Dit is nummer 18, die bedoeld is voor de gemeente- VERVOLC VOORPACINA Na het overlijden van de echt genote van Nagelhout, Coba Nagelhout Klijzing, in 1991, raad om met elkaar in te gaan zitten en te praten." Bort: "Als de raad keet gaat schoppen, dan gaan we hierin". Nadat de sleutel aan de Prins was overhandigd, zorgde dweil- werd de kunstcollectie ge schonken aan de gemeente. Daarbij werd overeengekomen dat de collectie voor altijd in Holten zou blijven en dat de kunst geëxposeerd moet blijven zodat de inwoners van Holten naar de schilderijen en de beeldhouwwerken kunnen kij ken. De Stichting Collectie Nagel hout Holten werd in 2000 opge richt en adviseert de gemeente over het beheer van de schilde rijen. band De Braandheultjes voor gezellige muziek. Waarna in de entree van het gemeentehuis nog even de foto van oud-Prins Catan werd vervangen door die vanSuve^aj^jnMl^^^^™ De collectie van Nagelhout hangt nu in het gemeentehuis van Holten, maar daar gaan in juni de deuren op slot. Een eventuele verhuizing naar het nieuwe stadhuis in Rijssen is uit den boze, zo laat Lubberhuizen weten. "Het is niet de bedoeling dat de schilderijen naar Rijssen gaan." Volgens woordvoerster Renske Houck-Romkes van de stichting is de situatie 'erg onduidelijk'. "Maar we hebben op 14 febru ari een overleg met de gemeen- HOLTEN - Koor Campanella voert vrijdag 14 maart om 20.00 uur in de Dorpskerk samen met het gemengdkoor Capella uit Arnhem, het passiestuk 'Olivet to Calvary' van J.H. Maunder op. In het passiestuk worden (als in de Matthauspassion) en kele passages uit de laatste da gen van Jezus' leven op aarde ten gehore gebracht. Beide ko- HOLTEN - Bij Trimsalon del Prado in Holten werd woensdag 30 januari voor de leden van de ABHB een provincieavond ge houden. Deze avond was de eerste sinds tijden, daar er geen provincie hoofd meer was. Eind 2007 besloten Yolanda en Joke van Trimsalon del Prado dit op zich te nemen. te en dan zal hoop ik meer dui delijk worden. Dan weten we waarschijnlijk waar de schilderijen kunnen hangen of dat we ze een tijdje moeten opbergen. Het hangt van veel factoren af, maar in ieder geval moet de col lectie zichtbaar blijven voor de bevolking", aldus Houck. Als de gemeente in zou stem men met de wens van de stich ting om de collectie in het Kul turhus onder te brengen, dan zou dat geen problemen hoe ren worden geleid door Jan van Dijk. Voor de orgelbegeleiding zorgt Henk Linker en worden er solo's gezongen door bariton Hans Scholing, tenor Falco van Loon en sopraan Valeria Boer- mistrova. Kaarten a 8 euro zijn vanaf 22 februari af te halen bij de VW of boekhandel Heusink- veld. Op de dag zelf betaalt men 10 euro. Kinderen: 5 euro. monstratie over het plukken van terriërkoppen en strip(rol) vacht. Onder meer stonden er deze avond een Lakeiand, Foxterriër, Border en een Airdale terriër op tafel. Hij liet de aanwezigen kenni smaken met andere technie ken, waardoor men nieuwe handvatten krijgt om in het ven te geven wat betreft de be veiliging. Althans, dat vindt voorzitter Lubberhuizen van de stichting. "Dat zijn zaken die opgelost kunnen worden", aldus de pre ses. Vanuit de gemeente gaat wet houder Ter Keurst over de kwestie, maar die was afgelopen vrijdag niet bereikbaar voor commentaar. In de collectie zitten onder an deren werken van Israëls, Stoop en Voerman. Grote wagens: Eerste prijs: Club Excellent, 143,5 punten Tweede prijs: Club Gigantisch, 143 punten Derde prijs: Babyloniers, 139 pun ten Vierde prijs: Club DIS, 138 punten Vijfde prijs: Kelderblaffers, 133 pun ten Zesde prijs: De Knetterzoepers, 130 punten Zevende prijs: Mooi Man, 125,5 punten Achtste prijs: Buurtvereniging Beuseberg, 126,5 punten Negende prijs: Club Radicaal, 123,5 punten Tiende prijs: Gouden kooi Heeten, 118,5 punten Elfde prijs: Rokerscafe Heeten, 115,5 punten Twaalfde prijs: Junglehut Heeten, 114 punten Dertiende prijs: Junglebar Heeten, 107 punten Veertiende prijs: Kasteel Nooitge- dacht Heeten, 105,5 punten Loopgroepen groot: Eerste prijs: Club Tiet Zat, 131pun- ten Tweede prijs: Supergirls, 130,5 pun ten Derde prijs: Fienpreuverinnen, 123 punten Vierde prijs: BAF, 111,5 punten Vijfde prijs: Kinderen van de Kol- lingserf, 103,5 punten Kleine wagens: Eerste prijs: Club '90 en friends, 130,5 punten Tweede prijs: Volle Wille, 126,5 punten Derde prijs: De Lilly's, 116,5 punten Vierde prijs: Holten 4,116 punten Vijfde prijs: Kratvinders, 115 punten Zesde prijs: Hazelnootridders, 114 punten Zevende prijs: Broederschap, 110,5 punten Achtste prijs: Club Abnormaal, 108,5 punten Negende prijs: 'n Clique Zoe- pers,105 punten Tiende prijs: De Palingzoepers, 103,5 punten Elfde prijs: De Hoolter Jongs, 99 punten Twaalfde prijs: Loepidz FM, 98 punten Dertiende prijs: EHBO, 94 punten Loopgroepen Klein: Eerste prijs: Pink Ladies, 126,5 pun ten Tweede prijs: Club DOOS, 124,5 punten Derde prijs: Jan Schooien, 119,5 punten Vierde prijs: Velocitas, 118 punten Vijfde prijs: Suffendo, 110 punten Zesde prijs: Cleaning Ladies, 108 punten Zevende prijs: Kleppo's, 107,5 pun ten Achtste prijs: Kosters, 97,5 punten Publieksprijs: Club '90 en friends Orginaliteitsprijs: Ciub Veloci- HOLTEN - Wegens de Nationa le Voorleesdagen is er zondag 10 februari om 14.00 uur een theatervoorstelling speciaal voor peuters in dorpshuis de Boschkamp. Van het prenten boek van het jaar voor 2008, 'Kleine Muis zoekt een huis' heeft poppenspeler Rik Rikken-- een voorstelling gemaakt: 'Ap pelmuis'. Kaartjes zijn voor 4 euro per persoon verkrijgbaar bij de bibliotheek en de Bosch kamp. Telefonisch reserveren kan ook: 0548-362755. «■ru m mv KEUNEDARP - Ook al verandert het flesje van kleur en is de smaak iets anders, het blijft Grolsch. 'De nieuwe fles, de nieuwe smaak, we drinken nog net zo vaak', foto: johan bolink Prins Suvee ontving afgelopen donderdag van burgemeester Bort Koelewijn de sleutel van Holten. Dinsdag moet hij deze weer teruggeven, foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 14